Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Liverpul trip - februar 2009.
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > LFC Serbia > LFC Serbia
Stranice: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Scouser
gledah malo rasporede... i stigoh do seldećeg zaključka

postoje dve primamljive varijante, za sve one koji su mislili da ostanu nekih 5-6-7 dana i da pokušaju da odgledaju dve tekme, jednu CL i jednu premiership:

prva varijanta

4. novembar Atletico, 8 novembar WBA , karte za WBA nije teško naći verujem, a za Ligu šampiona bismo se morali snaći nekako ranije.

druga varijanta

26 novembar Marsej, 22 novembar Fulam ili 1 decembar West Ham, ista stvar što se karata tiče, opet bismo morali da jurimo karte za CL ranije, ali mislim da bismo pre našli za Marsej nego za Atletico, mada to opet zavisi od prethodnih rezultata u grupi...

u toku decembra ima samo jedna utakmica Lige Šampiona i to igramo u gostima sa PSV. Pre novembra je nemoguće da se iskombinujemo, imajući u vidu naša prethodna dogovaranja biggrin.gif. Meni lično posle Nove Godine ništa ne odgovara, kreću ispiti i nema šanse, A CL kreće na proleće a to je daleko.

Avionske karte direktno za Liverpul bismo mogli naći preko Ryan Air-a koji ide iz Budimpešte, cena povratne karte zavisi od vremena rezervacije -što se ranije rezerviše karta, cena je niža. Prosečna cena povratne karte bi bila ono 140€ ali opet to sve zavisi, može se naći i znatno jeftinije...

Što se tiče smeštaja, postoje Hosteli u Liverpulu koji koštaju oko 90funti 7 dana. Postoje i naravno hoteli, koji su znatno skuplji. Sve potrebne rezervacije, smeštaja, avionskih karata, i dobijanje viza bismo mogli da završimo preko moje bivše agencije gde sam bio na praksi, mladost turist, verujem da bi nam izašli u susret uz neku proviziju naravno. Sad, moje je mišljenje da je bolje da damo nešto para agenciji da nam završi sve što hoćemo, nego da sami petljamo i da se slučajno sve izjalovi...

ja sam za, znam da je Marija zaiteresovana, da li ima uopšte interesenata za put na jesen ????!?!?! unsure.gif

p.s. gledao sam na sajtu Ryan Air imaju odrađen odlazak za Liverpul 3 novembra po ceni od 25 eura, a povratke očigledno još nisu ni pustili u prodaju u tom periodu, ne verujem da je to sve prodato. Možda će ih pustiti u narednih 10ak dana, pa će cena biti oko 50 eura u totalu. Nijedan termin posle 3 novembra još uvek nije preciziran, nemoguće da je bukvalno sve rasrpodato, pre će biti da još to nisu organizovali.
Liverbird
Ima, s tim da nemam neke extra-vazne, neodlozne obaveze na faxu.
Mishkin
Ja sam u principu za. Samo sta bi bilo dobro. Da ti to sve vidis sa Mladost, napravis celu ponudu i znamo tacno na cemu smo, ako je to moguce. Mislim da od nekog veceg dogovora nema nista nego ti da napravis onako kako ti se ucini zgodno, tipa ovo sto si vec smislio! Jeste posao i jeste nezahvalan al neko mora smile.gif
Poz!
collymore
Ja sam zainteresovan u svakom slucaju.Vidi sa tom firmom sto se tice viza i ostalih papira jer sam cuo da se za U.K poprilicno tesko dobijaju
Aleksandar88
Ja mislim da su vize mnogo manji problem od samih karti za utakmice,pa tako da ako to bude sigurica,ja bih mogao da napravim neku kombinaciju i da podjem.
acalfc
Ja sam za ali prvo moram da se konsultujem sa kreditnim biroom :-(
Scouser
CITAT (Aleksandar88 @ Sep 11 2008, 04:06 AM) *
Ja mislim da su vize mnogo manji problem od samih karti za utakmice,pa tako da ako to bude sigurica,ja bih mogao da napravim neku kombinaciju i da podjem.

to nikad neće biti sigurica osim ako neko ima nekog u Liverpulu ko ima dovoljno para i poverenja da za nas kupi karte. Ponavljam, za Ligu Šampiona će to biti jako teško, a i skupo, a za premier ligu su karte dostupne na stadionu, i za premier ligu ne bi trebalo da bude nikakvih problema.
collymore
Ma meni je samo bitno da gledam LFC dal igrao premier ligu,ligu sampiona il carling kup...sve mi jedno.Gledao bi ih makar i protiv Millwalla ako nema karata za nista drugo
Scouser
Dobro je da sam na vreme skapirao jednu začkoljicu... smile.gif

Naime Rajan u Liverpul i iz Liverpula iz i za Budimpeštu leti do 3 Novembra! Onda pravi pauzu, i sledeći let je tek 18 decembra, a cene tih letova su skupe, i što su bliže Novoj Godini, to su sve skuplje.

Moja je ideja sledeća (i najjeftinija), ono što bih ja uradio: rezervisao bih kod Rajana kartu za Liverpul 3 novembra, a vratio bih se 9og iz Londona u Budimpeštu sa EasyJetom. Karta za Liverpul je sada oko 25€ a karta za Budimpeštu nazad je 35 funti. Što znači povratna karta ne ispada mnogo, ni 100 eura, ali treba imati u vidu povratnu za kombi do budimpešte (2x30€) i voz u jednom smeru od Liverpula do Londona (??€). Kao da idemo na mars, ali to su varijante.

Ja lično mislim da je najbolje to, da odemo 3 novembra, da probamo 4-og da izakcijamo da nađemo kartu za Atletiko, a ako izduvamo, imamo siguricu 8-og protiv WBA.

E sad ja ne znam ni ko bi voleo da ide a kamo li da li se slažete s ovim, ali to je već do vas, ne do mene.

Postoji i druga varijanta: odemo u agenciju, oni nam nabave povratne karte na redovnoj liniji Beograd-London, rezervišu nam povratne karte za voz do Liverpula, srede nam smeštaj u nekom hotelu u Liverpulu i to je to. A koliko će sve to da košta, to je već nešto drugo...
Aleksandar88
Zvuci prilicno dobro ja sam definitivno zainteresovan za tu varijantu od 3 novembra.Sto se tice karti za Atletiko to bih mogao lako da prezalim ukoliko bi za vikend gledao tekmu protiv WBA.Poslednja stvar koja me interesuje tice se finansija odnosno koliko bi po vasoj slobodnoj proceni izaslo celo putovanje (zajedno sa vizama,avionskim i voznim kartama,kao i kartama za same utakmice).
Scouser
mislim da ti je neki minimum 700-800€

u najboljem slučaju:

100€ viza

put Beograd-Budimpešta 60€ + avion do Liverpula 50€ + Avion do budimpešte 50€ + voz L'pool-London 150€

hostel 6 noći oko 150€

itd...
Aleksandar88
Ok posto ove godine ili dizem kredit za motor ili za mesto na Anfield-u tongue.gif.
Liverbird
CITAT (Aleksandar88 @ Sep 13 2008, 12:57 AM) *
Ok posto ove godine ili dizem kredit za motor ili za mesto na Anfield-u tongue.gif.

Moj savet: jebes motor kewlpics.gif
Mishkin
Pa kad cu ako necu sad smile.gif
Scouser
Plan sam malo izmenjao, i kome se sviđa nek se javi. Vreme ide i trebalo bi već da se odlučimo.

Avioni kompanije JET2 (Jet2.com) idu iz Budimpešte u Mančester. Varijanta oko tekma protiv Atletika je propala, tako da sam odlučio, a i složićete se, da je bolje otići tamo 6-og novembra, a vratiti se 9og novembra. Tada bismo gledali utakmicu protiv WBA koja se igra 8-og novembra, a najmanje teško je naći kartu za tu utakmicu.

Mančester je na pola sata od Liverpula tako da nam taj let iz tog razloga odgovara. Morali bismo da uzmemo voz ili autobus do Liverpula

Računica će ostati slična:

Prevoz (AVION, minibus do Budimpešte, povratna za voz do Liverpula) - 60+60+neka bude i 100 = 220 €
Smeštaj: HOTEL (preko agencije, zbog dobijanja vize) 3 noći najmanje po 60€ = 180 €
Karta za utakmicu: Karte inače koštaju oko 80€ a mi uzimamo kod tapkaroša, računajte 160€
Viza: prošle godine je bila 100€, računajte za sad toliko, ako nije onda do jaja
A gde je tu klopa? smile.gif pa više od 150€ vam nije potrebno, imate u hotelu doručak.

to su pare koje morate imati, a to je sve skupa: 800 € na to morate biti spremni e sad, možda bude i jeftinije, u zavisnosti od cene vize, voza do Liverpula i karte za utakmicu a i toga koliko ćete biti gladni.

Da li sad ima zainteresovanih ???
Mishkin
Evo ja npr! Mozemo da se ustekamo na hotelu i da odemo u hostel. Zna li se sta treba za vizu, da to probamo pa ako ne dobijemo lako cemo se odluciti biggrin.gif
Scouser
za avizu nam treba rezervacija smeštaja, i treba nam sigurno još neka dokumentacija koju ću javiti u sredu! Nisam siguran da li sa rezervacijom hostela možemo da apliciramo za vizu a s obzirom da bismo ostajali 3 noći, to onda nije velika razlika u ceni između hotela i hostela.
candy
Ja ne moram da se jawljam,nas dwoje smo se wec dogoworili inlove.gif
Scouser
Ovako: Bio sam u agenciji. Ono što oni mogu da nam učine to je da nam pomognu, to jest u njihovo ime za nas izvade turističke vize za Britaniju, i da nam obave rezervaciju kombija za Budimpeštu. Hotelski smeštaj ne mogu da nam urade zato što kada su hosteli u pitanju, onda se to plaća preko interneta, kreditnim karticama, a oni vrše rezervacije sa hotelima sa kojima je način plaćanja drugačiji naravno. Hotele tražimo sami, kao i prevoz jer ako bi nam oni nalazili prevoz, to bi bile redovne linije koje su više nego duplo skuplje.

Ja sam našao hostel za koji ima mesta u periodu od 6 do 9 novembra. Cena noćenja je oko 20€ po osobi. Hostel se zove Inn Comfort, Liverpool, i u sobama ima kupatilo, po slikama hostel uopšte ne izgleda loše tako da mislim da je za tu cenu to odlično, doručak uključen. Što je najbitnije, jedan je od retkih koji u to vreme uopšte imaju slobodnih mesta. Kada bismo to online rezervisali, plaćali bismo samo 10% od cene za rezervaciju, a ostalih 90% na licu mesta. Dakle, svako po 6€ pre puta za to. To je to za hostel.

Dalje, prevoz. Od Budimpešte do Beograda je povratna karta 70€. Kombi dolazi po vas na vašu adresu, ili ako se mi dogovorimo već gde. Posle toga sedamo na avion za Mančester za koji plaćamo povratnu kartu 55€ (trenutna cena, što više čekamo, cena je veća, pre dva dana je bila 45€). Posle toga bi trebalo da se snađemo za transfer od Mančestera do Liverpula. Postoji takođe kombi iz mančesterskog aerodroma, ali u generalnoj ponudi nemaju vožnju za Liverpul, a u obrnutom smeru imaju (Lpool Manchestera) tako da sam ja poslao mail njima da sa pitanjem da li može povratna Mančester aerodrom - Liverpul(grad). Cena za 5 ljudi je 90 funti povratna, što se deli na 5 znači 23 funte x1.25 = 29€ po čoveku, što bi bilo idealno, ali čekam mail da mi odgovore, svakako je njima u interesu da nas voze. tako da trenutna idealna računica za prevoz je 70€+60€+29€= 159€

Viza košta 6900 inače, a preko agencije, koja će nam popunjavati online formulare i aplicirati u njeno ime, će to koštati 1000 dinara više, što znači 100€ za vizu.

Poslednja stvar za koju nisam uspeo nikakvu korisnu informaciju da nađem, to su karte za tekmu. Tekma se igra 8-og novembra, a karte se puštaju u prodaju 21 oktobra (ili 24). Cenu karata ne znam, kao ni mogućnosti kupovanja preko interneta. Imajući u vidu da to nije jaka utakmica, prilično sam siguran da se do karata može doći na dan utakmice.

Eto tako, mislim da smo dobili nešto precizniju informaciju što se tiče para.

Zbog perioda za koji je potrebno da se viza izradi, i da se uopšte aplicira i zakaže termin u ambasadi, kao i zbog cene aviona koja iz dana u dan sve više skače, a i zbog straha da se kapaciteti u hostelu ne popune, potrebno je što pre da se dogovorimo i odlučimo! Najkasnije do 28-og septembra.

Ko je za?

I na kraju dokumentacija za vizu (pored svih rezervacija smeštaja i prevoza) koja je neophodna takođe, i koja takođe do 28 septembra mora u potpunosti da se prikupi:

Aleksandar88
Ok sve mi je jasno osim ovog dela o potvrdi o dobijenom godisnjem odmoru u trajanju aranzmana wacko.gif
Scouser
CITAT (Aleksandar88 @ Sep 17 2008, 06:53 PM) *
Ok sve mi je jasno osim ovog dela o potvrdi o dobijenom godisnjem odmoru u trajanju aranzmana wacko.gif

Pa uzmeš potvrdu da si dobio slobodne dane od mesta u kom radiš, sa pečatom. U principu to nije teško, ne treba da imaš godišnji odmor, to je predviđeno za turističku vizu a turističke vize se uglavnom traže u vreme godišnjih odmora i zato je tako napisano.
collymore
Kolko sam razumeo racunica odprilike izadje 160evra prevoz+100viza+60evra smestaj=320evra ne racunajuci kartu za tekmu
remizinho
Ja sam ZA 100%. Hajde dogovorite se, pa da palimo.
bocejan
320 evra za put i vizu nije strasno. Kartu ja cenim jos najvise 100 evrona. I jos 500 za trosenje u shopu, sve izadje 1000. tongue.gif
Ja bi isao, ali do 28. cu da potvrdim konacno. Lepa ponuda, ne propustami se.
A za avion jer su uracunate takse koje se placaju na aerodromu? Koliko znam one su uglavnom skuplje od samih karata.
Scouser
u pitanju su low cost kompanije, www.jet2.com bitno je što pre obezbediti karte za avion jer će onda ostati po ovoj ceni.
Freedom Fighter
Ja sam imao prosle godine nekih problema sa vadjenjem vize za britaniju, pa nisam siguran ni dal ce proci ovaj put. Raspitacu se pa vam javim, moramo da se druzimo smile.gif
collymore
Treba uzeti u obzir i dodatne troskove kao sto su ove stavke iz ovog formulara za vizu.Moj burazer je letos vadio vizu za Sloveniju i odrali su ga bas kad su ti papiri u pitanju.

AL u svakom slucaju zainteresovan sam...samo da uklopim sa poslom
Mishkin
I ja cu do 28. da javim ali najverovatnije ocu ako sve prodje kako treba...
dacha90
postavio sam topic (odlazak u liverpool) posto nisam video ovaj. Pa pitajte posto sam bio pre mesec i po dana i isao sam samo da bih gledao tekme na Anfieldu. biggrin.gif
Scouser
e ovako da ne ispadne da se nešto radi iza leđa itd tongue.gif tongue.gif

plan je da se u Liverpul ide u februaru 20 februara. To je konačno, i gledaće se sigurno utakmica protiv Mančester Sitija.

U zavisnosti od toga koji ćemo biti u ligi šampiona, znaćemo i da li ćemo prvu utakmicu 1/8 finala igrati kao domaćini (ako ostanemo drugi onda da), a to bi bilo posle utakmice sa Sitijem.

Na osnovu toga, i zbog letova Rajana koji leti samo petkom i ponedeljkom imamo dve opcije za povratak.

1) Prva opcija je skuplja i podrazumeva ostanak 7 dana. Karta trenutno košta sa svim taksama 120 eura.

2) Druga opcija je jeftinija jer podrazumeva samo vikend, odlazak u petak i povratak u ponedeljak, i ta karta košta 100€

Smeštaj u hostelu je 20€ noć.

Viza je 100€ plus mađaraska viza 30€

Minibus 70€

Karte ne znamo, ima opcija da se kupe za 150€ preko neta.

Ono što što pre treba da završimo to je kupovina karte za avion , kako ne bi poskupela, i to ćemo uraditi najverovatnije kroz 10 dana. Takođe treba izdvojiti 10 ili 20% od cene hostela jer ćemo i to rezervisati uskoro a šaljemo 10 ili 20% novca unapred. I to je to što se tiče plaćanja u neko skorije vreme. Dakle nekih 150-200€

Nas već ima sigurnih, pa ko želi nek se prijavi i nek me zove ako želi nešto da pita 062 268 457.

to je to...

ta-da!
Dr Stein
savaka cast momci...mada ne verujem da cu moci da "skoknem do enfilda" najranije do septembra
2009 jer u avgustu postajem punoletan...
jedino cudo da se desi... al svi znamo da nece smile.gif
Nista, zelim da vas sto vise sa foruma ode i da napravite ogroman transparent ili ponesete srpsku zastavu da se zna odakle se brane crvene boje.
XD
Pedja_Nbg
Meni bi sad legla jedna sedmica na lotou,jer inace nema nista od ove price. dry.gif
Nikola
Jedan koristan info> nije pametno da racunate na to da ubodete da ima karata da se kupe na dan utakmice ili dan-dva ranije. Za to treba looda sreca.

P.S. A na tapkarose zaboravite.
Mishkin
Nikola, sto da zaboravimo na tapkarose? Meni oni deluju kao najsigurnija opcija.
Scouser
najsigurnija opcija je da kupimo karte preko neta...
Trunks
I to što pre.
Scouser
pa do nove godine da naručimo biće sasvim dovoljno vremena i više nego što treba biggrin.gif
Nikola
QUOTE (Mishkin @ Dec 4 2008, 08:36 AM) *
Nikola, sto da zaboravimo na tapkarose? Meni oni deluju kao najsigurnija opcija.

pa zato sto su zabranjeni zakonom. cak ni vecina engleza ne moze da ih pronadje, a kamo li stranci.

p.s. kad sam kod white hart lane-a zaboravio da je to zabranjeno (i kupovina i prodaja) i pitao za tapkarose, jedva sam se izvukao da me ne privedu.
Scouser
upravo to
collymore
Ja sam spreman...Dres i cetkica za zube su tu i sta ces vise...IDEMO odma' biggrin.gif
Tonča
QUOTE (collymore @ Dec 6 2008, 12:43 PM) *
Ja sam spreman...Dres i cetkica za zube su tu i sta ces vise...IDEMO odma' biggrin.gif

Koji će ti moj četkica? Ne seri da pereš zube još uvek? tongue.gif biggrin.gif

I ja sam zvanično IN. yahoo.gif
Mario_T
Mozda vam se i ja pridruzim, ako se budete (definitivno) dogovorili. Nameravao sam da idem jos u oktobru/novembru, ali se taj plan nije ostvario iz raznoraznih razloga. Medjutim, sledece godine obavezno idem, tako da je samo pitanje kada. Ici u grupi bi bilo jos bolje, tako da postoji solidna sansa da vam se pridruzim. Ako me primate naravno. smile.gif
Scouser
naravno ! Evo znaš i datum, 20 februar, pa se nadam da ćeš imati dovoljno vremena da se organizuješ i da dođeš tada tongue.gif, to jest nadam se da smo na vreme odlučili kada idemo tongue.gif
Liverbird
Zvanicno sam i ja ZA.
Sotir Vračarević
QUOTE (Mishkin @ Dec 4 2008, 08:36 AM) *

pazi,k'o sto nema ispred stadiona Borca iz Chachka tapkarosa,tako nema ni ispred Anfield-a...sad razlozi jesu razliciti,ali situacija je ista,nema ih pa ih nema...
Scouser Tommy
Isao bih sa vama ali su mi moji matorci smestili da idem na leto u London, a sto kaze Liverbird tamo nema nista, samo smrdi. ima vremena i za mene biggrin.gif Vama srecno u svakom slucaju
Scouser
ok here's da names za sada

1. Remizinho
2. Mishkin
3. Tonča
4. Trunks
5. Collymore
6. Liverbird
7. Djole
8. Scouser

Da napomenem da je većina za varijantu da se ide petak-ponedeljak jer je jeftinije a i za to vreme bismo stigli da vidimo sve što nas zanima. Meni lično je sve jedno, ali preovladava ova solucija!

ko još hoće da se prijavi a i vi koji ste se prijavili treba da imate na umu da u narednih 7 do 10 dana maksimum kupujemo kartu za avion koja sada košta 100 eura. Dakle taj novac je potrebno imati sada

Sutra ćemo definitivno znati na koliko dana ćemo ostati kad se dogovori ekipa u Sport Kafeu smile.gif

Liverbird
Dakle, kraca varijanta. Kad se kupuju karte kod Babel Air-a? biggrin.gif
Tonča
Ivke će da zove uskoro da vidi kada može da se ode po karte, i tako to.
Možda već u subotu odemo Ivke i ja do Novog Sada.

Budite spremni da vas zovemo za kintu. biggrin.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.