Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: 25. maj
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > LFC Serbia > LFC Serbia
Mishkin
Prodje ceo dan a niko ne spominje...

ON THIS DAY: MAY 25, 2005
Steve Hunter 25 May 2008
Liverpool won their fifth European Cup on a night never to be forgotten against AC Milan in Istanbul.
The game has rightly been dubbed as the greatest Champions League final of all time as Rafael Benitez's heroes came back from 3-0 down to win on penalties.

Seemingly down and out at half-time with AC Milan 3-0 up, Liverpool somehow showed their true European fighting colours and came back to 3-3 after an incredible 15-minute period in the second half. Steven Gerrard and Vladimir Smicer gave the Reds hope and when Xabi Alonso scored to make it 3-3 the Liverpool supporters believed once again.

Jerzy Dudek became a hero with an incredible save to deny Andrei Schevchenko in extra-time. Then when he denied the Ukraine star again in the penalty shoot-out, European Cup number five was on its way to the Anfield trophy cabinet.

Sta sam ustvari hteo! Ovde mozete i treba da ispricate pricu kako i gde ste proveli to nezaboravno vece!
vladx
Tacno negde u ovim trenutcima(u poluvremenu) pre 3 godine dobijam pozive od dvojice milanista i cutim dok slusam njihova izdrkavanja, samo sam zeleo da placem k'o malo dete, ne zbog njih vec zbog mog voljenog kluba!

...
bojan_vin
Te veceri sam bio potpuno siguran na poluvremenu da cemo pobediti. Mozda ce vam zvucati smesno, ali setio sam se kako su nas Slovenci drndali sa 3-0 na EURO2000, pa smo izjednacili.
Vise sam se nervirao prosle godine jer su pizduni imali jednu jedinu sansu i dali dva gola. I nista ne mrzim kao Inzagija. Kad ga je valjda Rise 'napucao' pred kraj meca i kad je poceo da se 'previja i gusi', poceo sam da se derem nasred kafica, psujem mu sve zivo i mrtvo, da placem od besa, a navijaci milana me gledaju usrano i kazu: Pa napucao ga je, isterao mu vazduh!
Film puk'o!
Trunks
Pisao sam to već... gledao sam finale kući sa ortakinjom koja je zakleti milanista, odlučili da bojkotujemo sve i gledamo samo nas dvoje. Na poluvremenu mi se smejala u facu, useravala se.. i ja rekao bezveze "gle sad 3:3, penali i liverpul osvaja". Nije mogla posle da odluči da li da me mrzi ili da me se boji ("ti si bre veštac, pali!"). biggrin.gif
Booom
Secam se tog dana kao da je juce bilo....

Svi ortaci ceo dan trabunjaju kao, ma Milan dobija, smesan je Liverpul, gledaj kad im Sevcenko zabije tri komada....ja cutim. Mada u to vreme sam imao tek 14 godina i nisam bio Liverpool freak (kao sto sam sad) ali sam vise nego ista zeleo da ugazimo usrani Milan...

Trcim ja tako oko petnest do devet kuci (bio kod skoli), stizem, okrecem B92, kad ono......1-0, NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, prvi minut, Maldini, ja kao gromom pogodjen....
Al ajde predjem ja preko svega, sednem i krenem optimisticno da buljim u ekran i nadam se najboljem. Ali najbolje nije dolazilo......naprotiv, bilo je sve gore i gore. Uzas i katastrofa........pred kraj Krespo nam zabio jos dva komada i sve je nagovestavalo tragican kraj za crvane....

Ali ne bi Liverpul bio Liverpul da se ne izvuce....
Smoren sam na poluvremenu izasao napolje, vratio se negde oko 50. minuta al nista......i dalje 3-0...
Prebacujem kanale par minuta kasnije, zastajem na B92.....kad ono neka guzva, skacu, ludnica.......3-1. Lepo ali nedovoljno, ali sam se makar opet moralisao da gledam tekmu.
Euforija je dostigla vrhunac kod imanjakovog gola......jaoooooooooooooo, 3-2, 3-2......sve je u tom trenutku delovalo moguce.....

Posle koji minut bilo je 3-3 i od tog trenutka sam znao koji klub cu voleti ostatak zivota...

Kasnije te veceri Steva je podigao pehar i Liverpul je peti put postao prvak Evrope...

Do danasnjeg dana tu utakmicu sam odgledao jedno 10-15 puta.....ali koliko god ta utakmica bila zapamcena kao fudbalski spektakl za mene ce licno uvek vise znaciti kao prelomna tacka u mom zivotu.....makar u navijackom opredeljenju...
Steva Zmaj
Ako se dobro secam, gledao sam sa drugaricom. Dobra tekma, realno.
Sotir Vračarević
nisam gledao

al' se dobro secam Titovog rodjendana smile.gif
Mishkin
Dobro ti, Vracar, dobar si decko ali los komunista biggrin.gif

Ja se secam da sam bio kod druga, zakletog milaniste, sa ortacima i na poluvremenu im pevao YNWA biggrin.gif Drugo poluvreme, produzetke i penale sam odgledao na podu ispred televizora kako bih bio sto blize tamo biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
bojan_vin
Gledao sam (hvala Bogu) samo sa caletom, diplomiranim pesimistom, kojji je naravno vec otpisao Liverpul u 1. minutu. Produzetke sam gledao na podu, a kad je Jerzy odbranio Romanovom sinu, nabio sam glavu u ekran i poceo da skacem kao nenormalan. A tek penali...
hen-ja
Ja necu nikad, ali bas nikad zaboraviti ni sekundu te veceri, koja za mene i nije bila tako vesela, stavise, bila je tuzna. Naime, ja sam bio u iscekivanju finala vec citavu sedmicu, otkazao sve izlaske u grad i odlucio lijepo ''u miru'' kuci sam odgledati stvar. Sjecam se da sam oko pola 7 navecer sjeo za kompjuter i poceo cackati po programima nekim, instalacijama i slicnim zajebancijama. Toliko sam se uzivio u prokleti ekran kompjutera da sam zaboravio[size="3"][/size] na utakmicu. Sjecam se osjecaja kad sam oko pola 12 ili tako negdje shvatio sta se dogodilo, ukocio sam se na sekundu, zarotirao glavu za 90 stepeni u lijevo, uzeo daljinski, upalio TV.......i vidim Djibrila kako plese oko trofeja, a ostalo se vec zna. Radostan sam bio a i zaplakati od tuge mogao. Zbog ovog incidenta sad imam fobiju zakasnjenja na prenos utakmice, pa sam uvijek prvi koji se pojavi na mjestu gledanja ili pred TVom!
vladx
QUOTE (vladx @ May 25 2008, 09:37 PM) *
Tacno negde u ovim trenutcima(u poluvremenu) pre 3 godine dobijam pozive od dvojice milanista i cutim dok slusam njihova izdrkavanja, samo sam zeleo da placem k'o malo dete, ne zbog njih vec zbog mog voljenog kluba!

...

A posle, 3 u 6, treci od odbitka, Carra-ina uklizavanja uprkos vidljivom grcu, najcudesnija odbrana svih vremena na isteku produzetaka i spagete za kraj! Skocio sam iz fotelje, ali prvi put sam tad osetio da me je nesto saseklo u kolenima i drhtavicu kroz citavo telo, brze bolje ponovo seo i uz blazeni osmeh otpratio slavlje! Uzeo telefon u ruke, adrenalin cepao kao nikada, i proveo do pola 6 ujutru kenjajuci drugima kako mi je!
26-og ujutru se desila jos jedna sitnica koje kad god se setim podidje me prijatna jeza, kupujem novine(tada su izlazile sportske dnevne novine "Ekipa"), i ugledam najlepsu naslovnu stranu ikada, tamna crvena pozadina sa natpisom preko cele strane "JEDAN JE LIVERPUL". I dan danas cuvam tu novinu.

QUOTE (hen-ja @ May 26 2008, 10:42 AM) *
Ja necu nikad, ali bas nikad zaboraviti ni sekundu te veceri, koja za mene i nije bila tako vesela, stavise, bila je tuzna. Naime, ja sam bio u iscekivanju finala vec citavu sedmicu, otkazao sve izlaske u grad i odlucio lijepo ''u miru'' kuci sam odgledati stvar. Sjecam se da sam oko pola 7 navecer sjeo za kompjuter i poceo cackati po programima nekim, instalacijama i slicnim zajebancijama. Toliko sam se uzivio u prokleti ekran kompjutera da sam zaboravio[size="3"][/size] na utakmicu. Sjecam se osjecaja kad sam oko pola 12 ili tako negdje shvatio sta se dogodilo, ukocio sam se na sekundu, zarotirao glavu za 90 stepeni u lijevo, uzeo daljinski, upalio TV.......i vidim Djibrila kako plese oko trofeja, a ostalo se vec zna. Radostan sam bio a i zaplakati od tuge mogao. Zbog ovog incidenta sad imam fobiju zakasnjenja na prenos utakmice, pa sam uvijek prvi koji se pojavi na mjestu gledanja ili pred TVom!

U, jbt, stvarno ne bih voleo da zvucim nepristojno, ali kako uspevas da zivis sam sa sobom posle te veceri?! unsure.gif sad.gif
Booom
QUOTE (hen-ja @ May 26 2008, 10:42 AM) *

Nemoj sebe toliko da osudjujes.......ima i gorih. Mene je ortak jos sledeceg jutra zajebavao sto je Liverpul puk'o. wacko.gif wacko.gif

Zaspao nesreca na poluvremenu i mislio da se sve zavrsilo kako je i pocelo....kako sam se dobro osecao dok sam ga ubedjivao u suprotno...
Jamaica
Vec sam pisao ovo u onoj temi zasto volim klub, ali ajde opet smile.gif

Prvo pripreme za tekmu....celu nedelju pre nje sam trazio po celom gradu da kupim Djibrilov dres, ali nisu imali velicinu(kad ste visoki 195 cm nije najlaksa stvar naci na buvljaku dres omiljenog igraca deadhorse.gif ), tako da sam nakraju ostao bez dresa uopste, ali jbg smile.gif
Naravno da su svi pricali kako ce Liverpool da pukne, par ortaka navija za CSKA(ko zna sta ih tera na to...ljubav prema braci Rusima? smile.gif ) i oni su pricali kako 'lopta nije presla liniju' i tako to, a svi ostali kako je Milan jednostavno prejak. A sa jednim ortakom sam se kladio ko ce da pobedi...nisu bile neke pare, ali to nije bilo ni bitno, nego princip pennant.gif

I tako je pocela tekma....1:0, 2:0, 3:0....taj ortak me zove i smeje se i pusta TV glasno u pozadini, Chelskijevci salju poruke i kako sve to ide....ali su na kraju svi nesto zanemeli, a meni je bilo jasno za koji klub cu navijati do kraja zivota smile.gif
Mario_T
Ja sam isto tako ranije pisao na ovu temu ... Kad je Xabi pucao onaj penal, meni je srce stalo. Da Xabi nije dao gol iz onog odbitka, pitanje je da li bi danas uopste bio ziv. smile.gif Produzetke nisam imao snage (ni srca) da gledam, tako da sam tek kasnije video Dudekovu cudesnu odbranu. Penale sam gledao i pre pocetka sam odmah znao da cemo da pobedimo.
Mishkin
Ne znam da li ste videli na naslovnoj strani ali evo i ovde jedan kratak i lep klip wink.gif
http://www.youtube.com/watch?v=nkuwBeakseM
ne RIISE
Ma djoku bi mi osvojili Lizu Sampiona da Dzontra i ja nismo zamenili jastucice u poluvremenu laugh.gif i da nismo pili Waifert od po litar!!!
I sve se zavrsilo odlicno!!!
Jebi ga isti taj ritual nije uspeo dve godine kasnije!!!
Misterija zar ne???
Pamticu taj 25. maj 2005. zauvek a pamticu i ovaj 25. maj i Krusevac i stadion Mladosti i pobedu i
DUPLU KRUNU !!!
Mishkin
Ne bih sad da odemo u off ali ovo drugo stvarno treba da pamtis dugo jer se nece skoro ponoviti tongue.gif
vladx
QUOTE (Mishkin @ May 27 2008, 11:27 AM) *
Ne bih sad da odemo u off ali ovo drugo stvarno treba da pamtis dugo jer se nece skoro ponoviti tongue.gif

potpisujem! tongue.gif
Scouser
QUOTE (vladx @ May 27 2008, 02:33 PM) *
potpisujem! tongue.gif

po modelu : Dule Vujošević.
Under
pa postavite Duleta da bude trener i fudbalskog kluba... i rukometnog... i odbojkashkog... svih...
Contractor
QUOTE (Mishkin @ May 27 2008, 11:27 AM) *

Sigurno. Cekacemo bar jos godinu dana...
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.