Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: FA & FIFA
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Carlsberg Pub > Sport
Catwoman
Fifa razmatra prekooceansko kolo Premiershipa

ČELNITVO Svjetske nogometne federacije najavilo je da će razmotriti ideju vodstva Premiershipa o "dodatnom prekooceanskom kolu".

Počevi od sezone 2010./2011. vodstvo Premiershipa kani u siječnju organizirati ekstra ligako kolo koje bi svih 20 klubova u deset utakmica odigralo u pet različitih gradova diljem kugle zemaljske. U istom vikendu u siječnju, pet bi različitih gradova ugostilo ukupno 10 utakmica engleskog prvenstva, odnosno, u svakom bi se gradu odigrale po dvije utakmice. Kao moguće prekooceanske destinacije, spominju se Bangkok, Peking, Dubai, Hong Kong, Johannesburg, Melbourne, Miami, New York i Singapur.

Čelnici Fife poručili su da prvo očekuju slubeni dokument od vodstva Premiershipa o ovom prijedlogu, o kojem bi onda raspravljali na sljedećem sastanku Izvrnog odbora, 14. oujka u Zrichu.

Inače, na Otoku je ovaj prijedlog naiao na različite odjeke. Dok je, primjerice, Arsenalov menader Arsene Wenger pozitivno reagirao na dotičnu inicijativu, njegov kolega Alex Ferguson iz Manchester Uniteda je sasuo rafal kritika na račun vodstva Premiershipa zbog činjenice da se s tim prijedlogom uopće i izalo u javnost, prije nego su o njemu prodiskutirali vodeći ljudi klubova iz engleskog prvenstva.

U klubovima uskoro barem est domaćih igrača?

NOVI prijedlog predsjednika Fife Josepha Blattera koji će biti izneen na kongresu u Sydneyu 29. i 30. svibnja mogao bi inicirati novu revoluciju u svjetskom nogometu.

Blatter će, naime, pozvati na izglasavanje pravila da u svakom klubu egzistira najmanje est domaćih igrača. Radi se, preciznije, o pravilu 5+6, o kojem je bilo riječi i na Uefinog kongresu u Zagrebu, a priklonio mu se i aktualni predsjednik europskog nogometnog saveza Michel Platini.

Nogometni odbor Fife na čijem je čelu legendarni Nijemac Franz Beckenbauer smatra da bi novo pravilo bilo preporučljivo s moralnog sadraja. No, neki članovi Kaiserovog odbora strahuju da bi veliki klubovi, u slučaju izglasavanja pravila 5+6 mogli obustaviti kupovinu najboljih igrača, a početi s kupnjom dobrih igrača iz manjih i srednjih klubova, to bi bio udar na domaća prvenstva.

Blatter ipak nema namjeru odustati od svog nauma, jer smatra da klubovi polako, ali sigurno gube svoj identitet kupnjom sve većeg broja stranih igrača.

"ivimo u globaliziranom svijetu. Ali ne mislim da je otvoreno trite dobro za budućnost igre. Moe se biti uspjean i s domaćim igračima, a novac nije jedini koji jamči uspjeh." - kazao je predsjednik najmoćnije nogometne organizacije.

Mishkin
A EU? A sloboda kretanja i rada? Trte - mrte? Nema od tog posla nista!!!
Nikola
QUOTE (Catwoman @ Feb 12 2008, 06:42 PM) *

hehe do jaja!!! Boro bar ima domacih igraca koliko volis, pogotovo mladih. DUvajte ga Spanci!!! wink.gif
Mada bi se trebalo voditi da je EU jedna zemlja.
Catwoman
Predsjednik AFC-a protiv Premiershipa

Predsjednik Azijske nogometne federacije (AFC) Mohamed bin Hammam izjavio je kako azijske zemlje trebaju odbiti prijedlog Premiershipa o ekstra kolu na njihovom terenu...

Premiership je prolog tjedna objavio prijedlog o lansiranju ekstra kola u sezoni 2010./2011., koje bi se trebalo igrati diljem svijeta.

- Mislim kako nije dobra ideja organizirati utakmice dravnog prvenstva van svoje domovine izjavio je Hammam.

- Ako se ovaj prijedlog slučajno usvoji onda Premiership isto tako mora uzvratiti domaćinstvo nama na svom terenu. Moj prijedlog Izvrnom odboru AFC-a je da odbije taj prijedlog.

Hammam misli kako se Azijci trebaju orijentirati na svoja domaća prvenstva a ne misliti na ugoćivanje tuđih utakmica.

Predsjednik Uefe Michel Platini je već ranije ovaj prijedlog nazvao čudnim i smijenim.

Fifa će o prijedlogu Premiershipa odlučiti na sastanku Izvrnog odbora 14. oujka u Zrichu.

Hammam je rekao kako su strani klubovi i reprezentacije dobrodoli u Aziji sve dok pridonose razvoju nogometa u regiji, ali je dodao kako u prijedlogu Premiershipa ne vidi nikakvu mudrost.
Luthy

uuu Arsenal otpada
mi bar imamo 4 igraca, jos dva i puna kapa cool.gif
Doduse, mozemo se preseliti u Spaniju i ne preduzimati dalje korake wink.gif
Mishkin
6 domacih plus jedan ili Srbin ili Hrvat ili Bosanac!!! Ko u vicevima biggrin.gif
Catwoman
FA pozvao revizore za pregled transfera

Engleski nogometni savez (FA) angairao je revizore kako bi istraili sve nogometne transfere, počevi od onih siječanjskih...

Revizori će nasumično izabirati pojedine transfere i prijavljivati ih Questu, tvrtki na čijem čelu se nalazi John Stevens, bivi ef metropolitanske policije.

Istu je tvrtku FA angairao i prole godine da istrai neregularnosti u engleskim transferima, gdje je u 362 transfera pronađeno 17 propusta.

FA je na svojoj internet stranici objavio kako će istraga na snagu stupiti odmah. Osim transfera u siječnju Quest će se pozabaviti i onima prologa ljeta.

Engleski savez otvorio je posebnu telefonsku liniju za prijave nepravilnosti u transferima tzv. fućkaku liniju, koja će biti otvorena 24 sata na dan.

- Istraga će se posebno usredotočena na praćenje pravila i normi saveza izjavio je jedan od direktora FA-a.

U razdoblju od 1. srpnja do 31. prosinca prole godine, 72 engleska kluba sudjelovalo je u 1913 transfera, u odnosu na 1795 godinu prije.
Catwoman
Blatter prijeti Englezima

Predsjednik FIFA-e Sepp Blatter protivi se naumu engleske Premier lige da neke utakmice igraju van Engleske, te ih upozorio kako bi to moglo tetiti njihovoj kandidaturi za organizaciju SP 2018. Apsolutno sam protiv toga. Bogata Premijer liga eli postati jo bogatija i proiriti svoj utjecaj van granica Engleske. - rekao je Blatter za BBC.
Navijači su protiv toga, a ako ih ne uvae samo će potvrditi činjenicu da je jedini motiv onaj financijske priride.
Na prijedlog engleske Premier lige 20 klubova pristalo je na prekomorske utakmice.
Utakmice koje bi trebale biti odigrane u gradovima koji bi međusobno licitirali za domaćinstvo odigrale bi se u jednom vikendu u siječnju, čime bi se ukupan broj utakmica u jednoj sezoni povećao za deset, odnosno umjesto sadanjih 38 igralo bi se 39 kola.
Nadam se da do toga neće doći, jer ukoliko dođe to svakako ne bi koristilo engleskoj kandidaturi za organizaciju SP 2018. - poručio je Blatter Englezima.
Scouser
totalna glupost.
Catwoman
Venger kritikovao Blatera

Menader Arsenala Arsen Venger odgovorio je na kritike predsednika FIFA Sepa Blatera o planovima da se zvanični mečevi engleske premijer lige igraju po svetu. Venger, koji kae da nije 100-procentni branilac takve ideje, kae da nije rezonski da se kritikuje predlog bez prethodnog sagledavanja svih činjenica.
"Veoma sam iznenađen, jer ti ljudi bez ikakvog razloga kritikuju predlog, a da prethodno nisu analizirali sve pozitivne i negativne stvari", rekao je Venger.
Blater je izjavio da bi takav eksperiment, koji samo brine o donoenju novca, ignorie elje navijača, a mogao bi da ugrozi i kandidaturu Engleske da bude domaćin svetskog ampionata 2018. godine.
"Slaem se da morate da cenite takmičenje i navijače, ali je za mene najveća greka ukoliko navijačima izvlačite novac iz depa, a za uzvrat im ne ponudite kvalitet", ističe Venger.
On se sloio sa konstatacijom da se Premijer liga moda pre brzo iri za svoje postojeće kapacitete.
"To moe biti jedan razlog. Ali mnogi su protiv predloga bez ikakve analize. Engleska premijer liga eli da učini neto i za navijače koji su van granica Engleske. Ona eli da bude dominantna u svetu, to mi se sviđa, jer sam deo nje. Mislim da ima mnogo vie pluseva nego minusa ovakvoj ideji", rekao je Venger.

Booom
Licno ne stojim bas iza ove ideje, al kad ju je Wenger ovako srocio..........sta reci.
Catwoman
Benites protiv '39. kola'

Plan da se mečevi Premijer lige igraju van Engleske nije dobra ideja po miljenju menadera Liverpula, Rafe Benitesa. Premijer liga je najavila planove da sezonu proiri na 39 mečeva, gde bi se dodatno kolo igralo u pet prekookeanskih gradova, počevi od 2011. Ideja je naila na otpor navijača i medija u Engleskoj, fudbalskih federacija u Aziji i Australiji, kao i kod predsednika FIFA Sepa Blatera. Benites je postao prvi menader velike četvorke PL koji se čvrsto suprotstavio predlogu da se mečevi igraju van Engleske.

Benites je objavio da on i izvrni direktor Rik Pari smatraju da je koncept sa 39 mečeva u sezoni lo.

Ne dopada mi se, rekao je panac za Tajms.

Mislim da igranje jo jednog meča u drugoj dravi nije dobro za ovo takmičenje. Morate da igrate ovde, u Engleskoj, sa istim mogućnostima za svakoga.

Pričao sam sa Rikom Parijem o ovome i mislimo da ideja ba i nije najbolja, dodao je Benites.

Nacrt predloga, koji je dat na glasanje svim klubovima Premijer lige, podrazumevao je da pet najbolje plasiranih timova iz prethodne sezone budu rebani tako da izbegnu međusobne susrete.

Benites, čiji bi tim najverovatnije bio među povlaćenima, odbacio je plan kao nepopravljivo nepoten.

Ideja o povlaćenom rebu je razlog zato mi se ne dopada, rekao je Benites. Bitno je dati svakome iste mogućnosti, dodao je menader Liverpula.

Ako je u pitanju samo novac, moete da organizujete turnir u Hong Kongu sa četiri najbolje ekipe i imaćete novac koji elite, ali promeniti takmičenje na ovakav način nije poteno.

To nije dobra ideja i ne mislim da će bilo kome odgovarati, rekao je Benites.

Predsednik FIFA Sep Blater odbacio je ideju, rekavi da se takozvana internacionalna runda neće odigrati dokle god je on na čelu Svetske fudbalske organizacije.
Nikola
QUOTE (Catwoman @ Feb 15 2008, 09:57 PM) *
Benites je postao prvi menader velike četvorke

Pool jos uvek spada u veliku cetvorku? unsure.gif
Vala kako je krenulo...

wink.gif
Tonča
@Nidza
Pa vidis da je pod navodnicima. laugh.gif
Luthy
ovaj kritikovao ovog, ovaj uzvraca udarac... kao da sam na box mecu ili gledam neku sapunicu cool.gif
Catwoman
Predsjednik FA-a: Polufinala FA Cupa i ubuduce na Wembleyu

Predsjednik Engleskog nogometnog saveza David Triesman objasnio je zbog cega ce se, suprotno dosadasnjoj tradiciji, i polufinalne utakmice FA Cupa igrati na Wembleyu...

Tradicionalno, polufinalne utakmice FA Cupa, najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, igrale su se na neutralnom terenu, dok je nastup na Wembleyu bio privilegija samo sudionika finalne utakmice.

Medjutim, ove godine nije tako. Portsmouth i West Bromwich odigrat ce prvi polufinale 5. travnja, a Barnsley i Cardiff drugi dan kasnije, i obje utakmice, kao, naravno i finalna 17. svibnja, bit ce odigrane na Wembleyu. Tako ce biti i ubuduce, iako dio engleske javnosti smatra da se na taj nacin gubi dio cari ''istrcavanja na Wembleyu''...

- Zahvaljujuci cinjenici da ce polufinalni susreti biti na Wembleyu, cak 33 tisuce navijaca klubova koji su ove sezone senzacionalno izborili plasman medju cetiri najbolja, moži ce uzivati u nastupima svojih ljubimaca na Wembleyu. A to je dvostruko vise navijaca nego sto bi ih ti klubovi mogli imati na velikoj vecini drugih stadiona. Osim toga, izgradnja novog Wembleya kostala je 800 milijuna funti. Mislim da ima smisla da se na tom stadionu igraju i polufinalne, a ne samo finalna utakmica – porucio je Triesman.
Scouser Tommy
Da, Barnsli je vec osetio cari Enfilda, a Portsmut scum trafforda........
Catwoman
FIFA jednoglasno protiv ''39. kola'' u Premiershipu

Fifin izvršni odbor jednoglasno se očitovao protiv uvođenja izvanrednog, ''39. kola'' u engleskom nogometnom prvenstvu…

Ideja o uvođenju dodatnog kola u Premiershipu, odnosno o 10 utakmica koje bi se odigrale sredinom prvenstva diljem svijeta na različitim kontinentima, a parovi bi bili ždrijebani, nije naišla na plodno tlo u Svjetskoj nogometnoj organizaciji (FIFA)…. -

- Ideja o 39. kolu engleskog prvenstva izvan zemlje ''ne pije vodu''. Te bi se utakmice igrale s prevelikom vremenskom razlikom. Čak je i Geoff Thompson, bivši predsjednik Engleskog nogometnog saveza, rekao da se moramo usprotiviti takvoj inicijativi – rekao je predsjednik Fife Sepp Blatter.
Catwoman
Platini protiv stranih vlasnika

Predsednik UEFA Mišel Platini zatražio je od navijača u Engleskoj da se suprotstave strancima, pogotovo Amerikancima, koji žele da kupe tamošnje klubove. "Snažno se protivim da Amerikanci kupuju Dauning strit i engleske fudbalske klubove. Svaki klub predstavlja deo identita grada u kojem igra", poručio je Platini navijačima ali i engleskom premijeru, čija se rezidencija nalazi u ulici Dauning u Londonu.

Strani biznismeni trenutno su vlasnici čak devet od 20 klubova, koliko ih se takmiči u Premijer ligi. Mančester junajted, Liverpul, Aston Vila i Derbi kaunti u vlasništvu su američkih investitora.

"Ja ne mogu ništa da uradim povodom toga, čak ni zakonskim putem. Engleski parlament i fudbalski savez donose odluke. Ovo je problem
Engleske. Da neko pokuša da kupi klub u Francuskoj, učinio bih sve da do toga ne dođe. Ja nisam državljanin Engleske i ne mogu ništa
da učinim", objasnio je Platini.

Platini je istakao da ne veruje da će predlog predsednika Svetske fudbalske federacije (FIFA) Sepa Blatera o ograničavanju broja stranaca dobiti potrebnu podršku.

"Taj predlog je veoma dobar i delim mišljenje predsednika Blatera. Nažalost, ovaj predlog nije u skladu sa evropskim zakonodavstvom i ne
verujem da će dobiti podršku", ocenio je Platini.
Catwoman
Engleska: Osnove jezika nužne za radnu dozvolu

Nogometaši će uskoro, kao i svi drugi radnici koji će emigrirati na Otok, morati proći test znanja engleskog jezika budu li željeli raditi u Engleskoj...

Odluku je donijela Britanska vlada, a pretpostavlja se da će zakon stupiti na snagu početkom sljedeće godine, što znači da neće kačiti, primjerice, prelazak Luke Modrića iz Dinama u Tottenham.

Zakon će se odnositi na sve imigrante izvan Europske unije koji će dolaziti u Veliku Britanju raditi na neodređeno ili određeno vrijeme. Iz zakona će biti izuzeti samo sportaši koji budu dolazili na kratkotrajne sportske događaje poput maratonskih utrka ili, primjerice, Wimbledona.

Kandidati za posao unuduće će morati proći pismeni i usmeni test poznavanja engleskog jezika, odlučili su ministri.

- Zahtijevat ćemo poznavanje osnova jezika. Nećemo od ljudi tražiti napredne standarde, već osnove. Red je da znaju elementarne fraze, da se znaju predstaviti sugovorniku. Ne očekujemo da će netko doći i raditi sasvim izolirano. Useljenici će se lakše i uspješnije uklopiti u društvene tijekove budu li poznavali jezik – izjavio je ministar unutarnjih poslova u Vladi Gordona Browna Dominic Byrne dotaknuvši se nogometaša:

- Oni nisu nikakve iznimke. Za njih će to vrijediti jednako kao i za sve druge kandidate.

Glavna je svrha uvođenja ovog zakona smanjivanje broja useljenika u Veliku Britanju. Ministarstvo unutarnjih poslova svake godina izda dvadesetak tisuća novih radnih dozvola.
Jamaica
Kako ovi nasi stoje sa Engleskim smile.gif
Fred Kremenko
Dobro su se setili, sad ce cerga bar morati da se opismeni pre nego zaluta na ostrvo!
Booom
QUOTE (Fred Kremenko @ May 7 2008, 07:52 PM) *
Dobro su se setili, sad ce cerga bar morati da se opismeni pre nego zaluta na ostrvo!

Frede preterujes kao i uvek, ali mislim da je ovo pametan potez Britanske vlade.....
Tonča
I opet ne važi za EU, a 3/4 igrača iz Južne Amerike izboksuje neki pasoš zemlje EU, dok ona 1/4 ne mora, pošto im nije potrebna...
I tako... smile.gif
Fred Kremenko
QUOTE (Jamaica @ May 7 2008, 07:39 PM) *
Kako ovi nasi stoje sa Engleskim smile.gif

'Don't mix up grandmothers and frogs'.. Tako stoje... otprilike... srecom :-)
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.