Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Capello novi trener Engleske
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Carlsberg Pub > Sport
Nikola
IPB Image

Fabio Capello has been confirmed as the new England coach by the Football Association.

Zasto Italijana?!? Pa Englezi ne znaju da igraju katenadjo. Ako vec moraju da igraju ruzno, onda su trebali po svaku cenu Murinha da uzmu. Bar bi bilo rezultata ako se vec igra ruzno.

Ne znam, nisam optimista. Verujem da ce se kvalifikovati na WC ali nista od brobe za titulu.
Liverpool Lou
Jedno je sigurno, ko god da je dosao je napredak u odnosu na prethodnika.
Scouser
QUOTE(Liverpool Lou @ Dec 14 2007, 06:13 PM) [snapback]19458[/snapback]

Jedno je sigurno, ko god da je dosao je napredak u odnosu na prethodnika.

pa sad, ne znam ba da li ko god, ali Kapelo i Murinjo...svakako.

Englezima ne treba nikakva formacija osim one standardne, ne verujem da će se mnogo promeniti sam način igre, ali sa Kapelom imaju velike anse da dobiju ono to im je uvek falilo, kompaktnost, pobednički mentalitet (koliko god to smeno zvučalo) i na kraju krajeva autoritet trenera koji je neosporan.

zen
Ufff, nikako ga ne volim,pre svega zato sto je zabar, a jednom prilikom je Del Piero izjavio da u zivotu nije upoznao goreg coveka od njega, mada je hvalio njegove trenerske sposobnosti.
Sotir Vračarević
jbg,ne mora da bude dobar covek da bi ga postovali...
Luthy
uh, ja se nadala Murinju (al covek ode na drugu stranu) samo da bih videla facu Fergusonovaca kada cuju da je Mutinjo njihov novi shef laugh.gif . Chelzisti bi slavili, verovatno...

sve jedno, trebali su nekog nemca! Nije da poredim engleze i nas (boze sacuvaj!) ali i nama i njima je potreban neko da zavede red, rad i disciplinu...

tesko da cje Kapelo pokvariti igru engleza, ne moze on za ta 2 dana priprema pred kvalifikacije nesto bitno da promeni... dobar selektor je onaj koji od pokvarenih jaja moze da napravi dobru kajganu
feanor
Iskreno, nisam neki navijac Engleske reprezentacije, ali da ce kod Kapela doci rezultati to je cinjenica. Uostalom kad je pa Engleska imala neku leprsavu igru. Ako naprave neki dobar rezultat(npr. polufinale SP) nikog ionako nece biti briga kakva je bila igra. Upravo su zbog neatraktivne igre i otpustili Kapela iz Reala, ali je on osvojio titulu.
Nikola
QUOTE(feanor @ Dec 15 2007, 09:02 PM) [snapback]19513[/snapback]

Uostalom kad je pa Engleska imala neku leprsavu igru.

Mozda ne leprsavu, ali lepu, OFANZIVNU, konkretnu i direktnu igru su imali sve ove godine do Svana Gorana (peko zanat u Italiji) i McClarena (klasicnog drveta).
Hans
Mislim da je Kapelo dobro resenje, obzirom da generalno gledano nije postojalo neko drugo, bolje.Treba dovesti u red onog Terija mombrila koji urinira po diskotekama kao prostac kao i ostale mamlaze koji su i dalje u pubertetu koliko ja vidim.

Mislim da nije ovo tema ali kada smo vec kod cvrste ruke vredno je pomena sledece to da je potrebno uraditi i sa nasom reprezentacijom mada bi ja u tom slucaju licno krenuo od Terzica najvece lopurde u istoriji galaksije pa preko Bate Kan Kana, Zecevica ,Piksija, Zvezde, Partizana i ostalih trovaca srpskog sporta.
Mario_T
Capello ce Englezima doneti (mnogo potrebnu) disciplinu i cvrstu ruku. Sto se tice nekog preterano lepog fudbala, tu ne bih previse ocekivao, ali ce Englezi sigurno da nauce da igraju na rezultat.
Nikola
QUOTE(Mario_T @ Dec 17 2007, 04:54 PM) [snapback]19658[/snapback]

ali ce Englezi sigurno da nauce da igraju na rezultat.

Ubedjen sam da nece. Imace uspeha kao sto su imali "uspeha" pod Erikssonom...
Catwoman
Novi selektor Engleske Fabio Kapelo obecao je da ce nauciti engleski jezik za mesec dana pre nego sto se prvi put sretne sa fudbalerima. ''Veoma je vazno da mogu da komuniciram sa igracima i svakako moram da budem strog prema sebi. Ucicu svaki dan da bih mogao za mesec dana da razgovaram sa fudbalerima'', rekao je Kapelo na zvanicnom predstavljanju.
Mario_T
QUOTE(Nikola @ Dec 17 2007, 05:07 PM) [snapback]19659[/snapback]

Ubedjen sam da nece. Imace uspeha kao sto su imali "uspeha" pod Erikssonom...

Tri cetvrtfinala, na tri velika takmicenja (SP 2002, EP 2004 i SP 2006) i nije tako lose. Ako cemo realno, za neke vece uspehe nemaju ni kvaliteta. Engleska repka ne moze ni da se poredi sa Brazilcima, Argentincima, Francuzima i Italijanima, pogotovo na mentalnom planu (gde mi mozda mogli da dodamo i Nemce).
Under
QUOTE(Mario_T @ Dec 17 2007, 04:54 PM) [snapback]19658[/snapback]

Capello ce Englezima doneti (mnogo potrebnu) disciplinu i cvrstu ruku. Sto se tice nekog preterano lepog fudbala, tu ne bih previse ocekivao, ali ce Englezi sigurno da nauce da igraju na rezultat.

Slazem se, samo mislim da nisu igrali lep fudbal ni pod Eriksonom ni pod Meklarenom, tako da ce bar biti lepa promena da naprave dobre rezultate.

Mislim da Englezi imaju dovoljno talentovanih i dobrih igraca da se nose sa najjacim reprezentacijama, moguce da je Kapelo bio karika koja nedostaje. Videcemo.
Panta
ma dajte ljudi kada su englezi igrali lep fudbal pa ja se ne sjecam ako cemo pricati o repkama koje igraju lep fudbal onda su to bili frnacuzi i portugalci donekle, njemcu si igrali dobr fudbal na svetskom, a engleska je meni daleko od lepog fudbala
Nikola
QUOTE(Panta @ Dec 19 2007, 01:37 PM) [snapback]19733[/snapback]

ma dajte ljudi kada su englezi igrali lep fudbal pa ja se ne sjecam ako cemo pricati o repkama koje igraju lep fudbal onda su to bili frnacuzi i portugalci donekle, njemcu si igrali dobr fudbal na svetskom, a engleska je meni daleko od lepog fudbala

Uvek u igrali borbeno, direktno i ofanzivno, sto je meni najveca lepota fudbala. I tako su igrali do dolaska Erikssona. Izgleda da od skora pratis Engleze...
Fred Kremenko
QUOTE(Nikola @ Dec 19 2007, 04:00 PM) [snapback]19736[/snapback]

Uvek u igrali borbeno, direktno i ofanzivno, sto je meni najveca lepota fudbala. I tako su igrali do dolaska Erikssona. Izgleda da od skora pratis Engleze...

potpis
Mario_T
QUOTE(Nikola @ Dec 19 2007, 04:00 PM) [snapback]19736[/snapback]

Pretpostavljam da ti onda takodje nisi pratio period pod vodjstvom Kevina Keegana ... Tokom EP 2000 si bas mogao da umres (ali bukvalno) od prevelike "lepote" fudbala ...
Fred Kremenko
QUOTE(Mario_T @ Dec 19 2007, 04:50 PM) [snapback]19739[/snapback]

Pretpostavljam da ti onda takodje nisi pratio period pod vodjstvom Kevina Keegana ... Tokom EP 2000 si bas mogao da umres (ali bukvalno) od prevelike "lepote" fudbala ...

Koliko si zlonameran kad su u pitanju Englezi da je to strasno blink.gif Kako se uhvati za to jedno takmicenje(na kome je Portugal-Engleska i dalje bila najbolja utakmica na turniru)... Kako se ne seti Ep 96 ili WC 98........
Mario_T
QUOTE(Fred Kremenko @ Dec 19 2007, 05:39 PM) [snapback]19743[/snapback]

Koliko si zlonameran kad su u pitanju Englezi da je to strasno blink.gif Kako se uhvati za to jedno takmicenje(na kome je Portugal-Engleska i dalje bila najbolja utakmica na turniru)... Kako se ne seti Ep 96 ili WC 98........

Fred, molim te, nemoj ti da mi govoris o zlonamernosti ... dry.gif Ja sam samo ukazao na to da i pre Erikssona nije bilo sve tako idealno i da taj Eriksson nije ni imao toliko lose rezultate (kada ga uporedimo sa McLarenom, Hoddleom i Keeganom). Ako se ne varam, engleska reprezentacija se nije ni plasirala na svetsko prvenstvo 1994. u Americi.
A ja se sigurno secam dobrih igara na SP 1990 i EP 1996. Ali ne zatvaram oci pred losim igrama, sto me po mom misljenju cini realistom, a ne zlonamernim.
Fred Kremenko
Ja koliko sam video ti si pomenuo samo lose igre, ne dobre.... Sto se tice moje zlonamernosti, ja sam rekao da ne podnosim sto Gmazinjo 4 godine prodaje neke price, a titulu ne donosi, tada ja nisam realista, nego sam zlonameran... Whatever........
Mario_T
QUOTE(Fred Kremenko @ Dec 20 2007, 10:32 AM) [snapback]19785[/snapback]

Ja koliko sam video ti si pomenuo samo lose igre, ne dobre.... Sto se tice moje zlonamernosti, ja sam rekao da ne podnosim sto Gmazinjo 4 godine prodaje neke price, a titulu ne donosi, tada ja nisam realista, nego sam zlonameran... Whatever........

Ja sam vise mislio na tvoje komentare u vezi sa nekim od nasih igraca; tvoje misljenje o Rafi je poznato, ne brini za to ... Ali nema veze, ne obracaj paznju na moje komentare, ali ja cu voditi racuna da radim isto povodom tvojih ...
Catwoman
Blater ne eli Kapela za selektora

Predsednik FIFA Sep Blater izjavio je kako je iznenađen to je Engleska jo jednom izabrala stranca za selektora fudbalskog tima. Na dan kada italijanski stručnjak Fabio Kapelo i zvanično počinje rad kao selektor Engleske, Blater je rekao kako je Engleska prekrila sve principe internacionalnog fudbala." "Nikada nisam video da su Italija, Nemačka ili Brazil imali slektora iz druge zemlje. tavie, većina najboljih timovi ima trenera iz svoje zemlje", izjavio je Blater.

U članku napisanom za BBC sportski sajt, sedamdesetjednogodinji vajcarac je takođe naglasio da se Engleska nalazi u veoma neprijatnoj situaciji, poto nije uspela da se kvalifikuje na predstojeće Evropsko prvenstvo.

Sklonost klubova iz Premijer lige da kupuju strance za Blatera predstavlja problem. On smatra da na taj način domaći igrači gube priliku da igraju i da se razvijaju u najjačoj evropskoj ligi.

Ipak, vajcarac je istakao i činjenicu da se Fudbalska asocijacija Engleske suočila sa tekim izborom nakon to je dala otkaz Stivu Meklarenu, naročito jer za naslednika nije imala mnogo izbora među engleskim stručnjacima.

"Kada sam ja počeo da radim u FIFA 1975, bivi selector Engleske Volter Vinterbotom ja radio kod nas, i engleski stručnjaci su bili potovani u celom svetu. Ali pogledajte sa čim se suočavamo sad! Koje strane klubove treniraju engleski treneri? i gde to engleski igrači igraju u inostranstvu?", napisao je Blater.

ezdesetjednogodinji Kapelo je drugi strani trener koji će voditi Engleze, nakon Svena Jerana Eriksona, koji se na klupi reprezentacije zadrao pet i po godina, pre nego to ga je nasledio poslednji u nizu, Stiv Meklaren, koji je dobio otkaz nakon loe igre Engleske u kvalifikacijama za EURO 2008.

Kao i Erikson, i Kapelo stie u Englesku sa odličnim uspesima u vođenju klubova. Za razliku od Eriksona, Kapelo se doseljava sa veoma slabim znanjem engleskog, problemom za koji Blater smatra da bi mogao da bude velika prepreka.

"Najbitnije je da trener dobro poznaje jezik. Morate da budete sposobni da motiviete igrače. Jas am iznenađen to je zemlja kolevka fudbala promenila svoju tradiciju u kojoj je selector iz iste zemlje kao i igrači", zaključio je Blater.

Riquelme
Kapelo ne donosi leprsavu igru ali donosi rezultate...a to je sada mnogo vaznije Englezima a ionako nikad nisu ni imali leprsavu igru...
Under
Nije mi samo jasno shto Blater brine za Englesku reprezentaciju blink.gif Bolje da gleda one njegove nesretnike kako ce da ih peglaju svi redom. Da nisu domacini prvenstva nikad se ne bi tamo ni plasirali...
Nikola
Cuti nisu lose igrali. Mnogo bolje od nas.
Bukva
QUOTE(Nikola @ Jan 7 2008, 07:27 PM) [snapback]20602[/snapback]

Cuti nisu lose igrali. Mnogo bolje od nas.

to i nije mnogo tesko! smile.gif
Steva Zmaj
Najbitnije je da je nijedan tim koji je Kapelo vodio nije igrao defanzivan fudbal. I nakon te izjave je ostao ziv. Pa vi vidite.
kalabaster
Cim se Blater buni znaci da su Englezi napravili pravi potez.
Nikola
QUOTE(Lepi Mario @ Jan 7 2008, 08:52 PM) [snapback]20609[/snapback]

Najbitnije je da je nijedan tim koji je Kapelo vodio nije igrao defanzivan fudbal. I nakon te izjave je ostao ziv. Pa vi vidite.

: )))
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.