Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: UEFA Champions League
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Carlsberg Pub > Sport
Catwoman
Značajna reforma LŠ od sezone 09/10

Evropska fudbalska federacija (UEFA) prvog dana sednice Izvršnog odbora u Lozani donela je značajne odluke o promenama u evropskim kupovima. Intertoto kup je ukinut, Kupu UEFA promenjen format takmičenja, a put u Ligu šampiona značajno je olakšan prvacima zemalja koje nisu visoko na listi UEFA.

Najznačajnije promene u Ligi šampiona odnose se na prohodnost za klubove koji osvoje titule u slabijim ligama među kojima je i Meridijan Superliga. Od 2009. godine 22 kluba će bez kvalifikacija u Ligu šampiona, pored sadašnjih 16 to će biti i trećeplasirani klubovi iz tri najjače lige (trenutno Engleska, Italija i Španija), i prvaci država koje su od 10. do 12. mesta na listi UEFA.

Pet mesta obezbediće pobednici kvalifikacija u kojima će učestvovati četvrtoplasrani, trećeplasirani ili drugoplasirani klubovi u prvenstvima zemalja koje su na listi između prvog i 15. mesta.

Čak pet mesta obezbediće pobednici kvalifikacija u kojima neće biti nijedne ekipe iz 12 najjačih evropskih liga. Za njih će se boriti prvaci zemalja koje se nalaze od 13. do 52. mesta, među kojima je i šampion Srbije, a u konkurenciji će, prema aktuelnim listama, biti prvaci Češke, Belgije, Grčke, Švajcarske, Bugarske, Norveške, Danske, Austrije, Srbije, Izraela, Švedske, Slovačke, Poljske, Mađarske, Hrvatske, Kipra, Slovenije, Finske, Letonije, BiH...

"Liga šampiona jeste vrhunsko takmičenje ali smo morali da ga približimo manjim klubovima. Sada ćemo u grupama imati više prvaka svojih država," rekao je Platini koji je ovom reformom ispunio jedno od ključnih predizbornih obećanja.

U Kupu UEFA u fazi po grupama igraće 48 ekipa, u dvanaest grupa po četiri, dvokružno. Po dve će u šesnaestinu finala u koju će se, kao i do sada, uključivati trećeplasirani klubovi iz grupa Lige šampiona.

Kvalifikacije će imati četiri kruga, a poraženi klubovi iz drugog i trećeg pretkola Lige šampiona nastaviće takmičenje u četvrtom pretkolu Kupa UEFA i takmičenju po grupama.

S obzirom na činjenicu da će se igrati duge kvalifikacije za Kup UEFA ukida se Intertoto kup.

Finale Lige šampiona od sezone 2009/2010 igraće se subotom a ne sredom.

"Na poslednjem finalu u Atini bio sam zbunjen, nije bilo ljudi sa decom na tribinama. To će se možda promeniti kada se finale bude igralo vikendom," rekao je Platini.
hen-ja
Sta reci?!!!!! Valjda je bolje ovako!
Övo za subotu se cini smijesno....ali ko zna!
TonÄŤa
Znaci ne samo da nije smanjen broj timova iz Engleske, Spanije i Italije, vec ce treci tim ici direktno, dok ce samo cetvrti igrati kvalifikacije.
Usluga je ucinjena slabijim ligama, tako da nece moci da igraju protiv timova iz najjacih.
Sotir Vračarević
deluje zanimljivo,samo kako ce funkcionisati...
bocejan
Bitno da nisu Englezima smanjili broj ucesnika. Sto se tice ekipa koji su iz liga od 13-52 mesta, sta reci. Uvek mora neko da primi 5+ golova.Mislim da nemaju sansi, osim Norvezana.
Ovako ce mozda nekad i Zvezda da igra CL
Luthy
au! sad su smanjene sanse da Liverpul dodje u Bg sad.gif
zamislite to... Zvezda - Liverpool... wacko.gif
villa7
QUOTE(Luthy @ Dec 2 2007, 07:17 PM) [snapback]18561[/snapback]

au! sad su smanjene sanse da Liverpul dodje u Bg sad.gif
zamislite to... Zvezda - Liverpool... wacko.gif

Pa nisu manje sanse nego pre reformi...
(osim ako nisi mislila da su smanjene sanse zato sto Zvezda nece osvojiti titulu... cool.gif )
Under
QUOTE(villa7 @ Dec 2 2007, 07:58 PM) [snapback]18567[/snapback]

Pa nisu manje sanse nego pre reformi...
(osim ako nisi mislila da su smanjene sanse zato sto Zvezda nece osvojiti titulu... cool.gif )

Jesu smanjene shanse, kad reforme stupe na snagu, Zvezda i Liverpul NECE MOCI da se sretnu u kvalifikacijama. Sve dok Srbija ne udje u grupu najjacih liga u Evropi a do toga cemo mnoooogo da cekamo. E sad, nadamo se da ce 'pool osvajati titule pa nece igrati u kvalifikacijama...
Catwoman
Liverpool Game In Match-Fixing Probe

Mislim da ovo nema veze sa mozgom blink.gif u kojoj ligi moze da se namesti utakmica da bi rezultat bio 8-0 huh.gif
bocejan
QUOTE(Catwoman @ Dec 5 2007, 09:31 AM) [snapback]18785[/snapback]

Ovo je glupost. Kako moze da bude namesten rezltat, kada su golovi bili takvi kakvi jesu. Sta golamn je namerno pogodio Babela, a kod Stevinog, igrac koji je uklizavao iamo je nameru da je skrene u gol.
Lepo je onaj Tomkins na sajtu napisao "lucky,lucky Liverpool."
Mishkin
QUOTE(bocejan @ Dec 5 2007, 10:05 AM) [snapback]18786[/snapback]

Lepo je onaj Tomkins na sajtu napisao "lucky,lucky Liverpool."

To, to, svi su jadni a Liverpul srecan i namesta!
hen-ja
Hahahahha...pa vecu glupost nisam odavno cuo.......cuj najesteno!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
collymore
ALO BRE...samo sam cekao da se ovako nesto pojavi pa da ospem paljbu po takvim glupostima kakve mozes da cujes.Sad im kao 8:0 mnogo i zvuci sumnjivo.Da je to naprimer uradio Chelsea ili ManUtd,Milan,Barca i sl. ne bi bilo nikom nista...a ovako.
Jest da nema veze sa CL ali pogledajte samo rezultate ovog kola u Pl.Chelsea je dobio West Ham jedva 1:0 golom Joa Cole-a koji je bio offsajdu koji se iz aviona video(sto je najgore to su videli svi,cak je i SKy to prokomentariso i nikom nista),Man Utd je dobio penal protiv Fulama zahvaljujuci teatralnom padu Ronalda,plus sto se i jednima i drugima iz kola u kolo tako poklanjaju bodovi sumnjivim odlukama kakvih nema ni u Meridian superligi ...a o Italijanima da ne govorim...SVI BRE KRADU mad.gif mad.gif
Luthy
poshteni uvek prvi stradaju.... sad.gif

i ja kad sam procitala, bila sam uuuuzasnuta! kako arsenal nije u istrazi?! mora da su potegli neke veze, i oni i chelsi mad.gif

a sto se zabara tice... to je javna tajna! uvek su u najlaksim grupama! najlaksim! ali verovatno su i fifa i uefa uvidele da su providne pa su ih sada stavili u grupe smrti, ali videcjete na sledecjem prvenstvu... dry.gif
mislim, vidite ko su im protivnici za kvalifikacije za Svetsko?! blink.gif (nadam se da cje ih crnogorci razbiti! mrzim italijanski fudbal!)

e, i ako milan bude stigao do finala ove godine... mislim stvarno! ima da odem i spalim uefinu zgradu! leba mi! mad.gif
Fred Kremenko
Sta se primate:-).. LFC izasao odigrao utakmicu, ovi ako su i pustali, koga briga.. Nikakve veze sa LFC nema, ali bas nikakve.....

@ Collymore
Chelsea je eventualno dao gol iz offside-a od nekih 5 cm..a tako da ne vidim da se to bas videlo iz aviona, moglo je cak sta vise da se svira i jedno i drugo.. To sto se sviralo na stranu Chelsea koji je kandidat za titulu(navodni do doduse:-)..u takvoj situaciji je relativno normalno... i nama sviraju svasta protiv 'malih'....
Ne znam sto svi vole da nas predstaljaju kao neke jadnike, koje neko treba da sazaljeva... Kao samo mi fini, ostali su svi stoka... Kako nama tako i svima.....

QUOTE(Luthy @ Dec 5 2007, 03:25 PM) [snapback]18806[/snapback]

poshteni uvek prvi stradaju.... sad.gif

a sto se zabara tice... to je javna tajna! uvek su u najlaksim grupama! najlaksim! ali verovatno su i fifa i uefa uvidele da su providne pa su ih sada stavili u grupe smrti, ali videcjete na sledecjem prvenstvu... dry.gif
mislim, vidite ko su im protivnici za kvalifikacije za Svetsko?! blink.gif (nadam se da cje ih crnogorci razbiti! mrzim italijanski fudbal!)

Verovatno bar jednako ne podnosimo zabare i njihov fudbal..... Ali ne vidim razloga za neosnovano pljuvanje, oni su prvaci sveta, zato su nadigrali svaku ekipu, sa kojom su igrali na WC.. Milan jeste mogao da bude isteran(verovatno i trebao), ali oni su nas u finalu prosle godine pobedili, jer su odigrali bolju utakmicu, ne zato sto se neko urotio protiv nas.......
Under
QUOTE(Fred Kremenko @ Dec 5 2007, 04:07 PM) [snapback]18811[/snapback]

Ali ne vidim razloga za neosnovano pljuvanje, oni su prvaci sveta, zato su nadigrali svaku ekipu, sa kojom su igrali na WC.. ...

Jes' bogami, nadigrali Australiju, sva sreca Grosso je pohadjao glumu na Cambridgu pa je pao u kaznenom kad ga Neill nije ni takao...

Inace, sve ostale su nadigrali... dry.gif dry.gif dry.gif
Luthy
@ Fred
ok, ishitreno... nalet emocija... ipak su im mutni poslovi uvek bili
jedini kvalitet njihove reprezentacije, a i klubskih timova, je sto vazne utakmice odigraju najbolje, dok se mlitave kod drugih. Dosadni su, po meni ne igraju lep fudbal i zato ne zasluzuju da budu prvaci sveta (a kad smo vecj kod muvanja... totijev go u 90.minutu... dry.gif ), umrtvuju fudbal, daju golova da mogu da pobede eventualno sa 2 gola vise i nedaju drugima da pridju drugom golu. Ok ako pobedjuju tom taktikom, ali na kraju, svi vise vole da vide golove a ne zid oko gola

ali stojim iza toga sto sam rekla da mute... mute mnogo! a to sto su nas dobili u finalu... za sve je kriv sudija! tongue.gif wink.gif
Catwoman
Evo i demanta

Platini - No Reds concerns

Mishkin
Pobedili Frede, a ne i nadigrali! Ali pobeda se racuna i ja tu ne mogu nista da im osporim!
A taj gol Totija u 93. minutu iz penala cu dugo pamtiti. Cekam "pada isto golova u prvom i drugom poluvremenu" za 25000 din. U 90. min zovem druga i kazem mu odlicno, uzesmo pare, kad u istom trenutku sudija pokaza na krec smile.gif
Jedino je dobro sto sam se izvadio na sledecu tekmu koja se igrala, Ukrajina - Svajcarska smile.gif
Poz!
Catwoman
UEFA: Najbolji LŠ golovi 2007/2008

U prvom delu ovogodišnje Lige Šampiona postignuto je 267 golova na 96 utakmica. Od toga je vebsajt UEFA (www.uefa.com) javno birao 10 najlepših golova prvog dela šampionata.

Lionel Mesi
Barselona- Olimpik Lion, 1. kolo

Katalonci su veoma jasno svima stavili do znanja da nameravaju da povrate evropsku krunu nakon što su ''počistili'' Lion u 1. kolu grupe E. Talentovani Argentinac je odigrao ključnu ulogu u Barsinoj pobedi od 3:0, postigavši prelep gol nakon akcije Deka i Andresa Inijeste.

Dejvid
Fenerbahče SK- Internacionale Milano, 1. kolo

Šampioni Turske su se po prvi put plasirali u nokaut fazu prestižnog takmičenja, a za to su delimično bila zaslužna tri boda osvojena u utakmici protiv Intera u 1. kolu. Brazilac Dejvid je doneo pobedu svom timu superiornim volejem koji golman Cezar nije mogao da odbrani.

Matju Valbuena
Liverpul- Olimpik Marsej , 2. kolo

Uprkos katastrofalnom početku u domaćoj ligi, Marsej je utehu našao u Ligi šampiona, uzevši tri boda Liverpulu na Enfildu zahvaljujući felšu Valbuene, koji je tačno uleteo pod prečku.

Klarens Sedorf
AC Milan- Šahtjor Donjeck, 3, kolo

Fantastični Holanđanin je postigao 2 gola u spektakularnoj utakmici koja je pripala Milanu 4-1. Oba gola su postignuta nakon kornera u roku od sedam minuta, a drugi gol sa 25 metara je iznenadio sve na terenu.

Tarik Sektui
FC Porto- Olimpik Marsej, 4. kolo

Kda je Tarik Sektui primio loptu na svojoj polovini, nije se na prvi pogled činilo da neće biti opasnosti po gol Marseja. A zatim je igrač Porta pretrčao celokupnu odbranu Marseja, ostavivši tri igrača iza sebe pre nego što je postigao uvodni gol pre konačnih 2:1.

Zlatan Ibrahimović
Internacionale Milano- CSKA Moskva, 4. kolo

Švedski napadač postigao je ukupno pet pogodaka za Inter u grupi G. Drugi gol, postignut protiv CSKA je samo potvrdio njegovo samopouzdanje ove godine.

Kristijano Ronaldo
Mančester Junajted- Sporting Lisabon, 5. kolo

Naizgled ''osuđeni'' na nerešen ishod, koji bi ugrozio njihovu poziciju lidera grupe F, Mančester je uspeo da osigura prvo mesto nakon genijalnog gola Kristijana Ronalda, postignutog iz slobodnog udarca protiv bivšeg kluba. Portugalac se tako uvrstio među najbolje strelce LŠ ove godine.

Maksi Pereira
SL Benfika- AC Milan, 5. kolo

Iako Benfika nije uspela da prođe grupnu fazu takmičenja, navijači kluba sigurno neće zaboraviti gol Pereire protiv Milana, postignutog u trku. Dida nije mogao da učini ništa dok je lopta uletela u gol nakon odbitka o stativu. Ovo je bio i savršen način da se Urugvajac, koji je u benfiku stigao letos, dokaže u klubu.

Aleks
Fenerbahče- CSKA Moskva, 6. kolo

Fenerbahče je gubio u najbitnij utakmici u grupi, ali je uspeo da se vrati zahvaljujući divnom golu Aleksa. Primivši loptu na 25 metara od gola, prosledio ju je u gornji desni ugao, i tako ''namestio'' konačnih 3:1 za Fenerbahče, koji je po prvi put prošao dalje.

Fernando Tores
Olimpik Marsej- Liverpul, 6. kolo

Prva dva gola Fernanda Toresa za Liverpul u Ligi šampiona protiv Porta zacrtali su ga kao omiljenog među navijačima, dok ga je gol protiv Marseja, koji je ''povratio klub iz mrtvih'' proslavio kao heroja kluba. Nakon odličnog pasa Harija Kjuela, Tores je iznenadio Žulijena Rodrigesa i pomogao Liverpulu da se plasira u drugi krug takmičenja.

Žreb za nokaut fazu održaće se u petak u podne u Nionu.
hen-ja
''Matju Valbuena
Liverpul- Olimpik Marsej , 2. kolo

Uprkos katastrofalnom početku u domaćoj ligi, Marsej je utehu našao u Ligi šampiona, uzevši tri boda Liverpulu na Enfildu zahvaljujući felšu Valbuene, koji je tačno uleteo pod prečku. ''

.......da ne bi?!?!?!?!?! laugh.gif biggrin.gif

Contractor
Iiiiiiiiiiiiiiiiiii
Liverpool- Inter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Licno, mislim da je ovo OK i imamo dosta šanse za prolaz.
ChMaster
QUOTE(Contractor @ Dec 21 2007, 12:21 PM) [snapback]19852[/snapback]

Iiiiiiiiiiiiiiiiiii
Liverpool- Inter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Licno, mislim da je ovo OK i imamo dosta šanse za prolaz.

Da, ali je uzaludno nagadjati ista posto se mecevi igraju tek u februaru i martu....
Luthy
Pa dobro, Mi imamo Torresa - oni imaju Ibrahimovica, ali zato mi imamo Carragera wink.gif
A i Gerrard i Stankovic ne mogu da se porede wink.gif

procjicjemo
HESKEY
Kakav bre Inter? Koga su oni ozbiljnog pobedili. Gazimo ih, to su kompleksasi u evropskim okvirima...
Riquelme
QUOTE(Luthy @ Dec 21 2007, 12:27 PM) [snapback]19857[/snapback]

Pa dobro, Mi imamo Torresa - oni imaju Ibrahimovica, ali zato mi imamo Carragera wink.gif
A i Gerrard i Stankovic ne mogu da se porede wink.gif

procjicjemo

Vi imate Carraghera ali mi Materazzija smile.gif

A i mislim da nas kapiten nije gori od vaseg wink.gif

Sve u svemu bice zanimljivo!!!! biggrin.gif
Miloss92
Naravno da bih voleo da mi prodjemo dalje ali...Inter deluje mnogo organizovanije i bolje od nas ove sezone...Oni mozda imaju veci kvalitet ali mi imamo vece srce tongue.gif smile.gif
ivica
Ma kakav Inter nemoj da ste smesni!!!!!!
Sotir Vračarević
@riquelme

gotivan avatar :thumb up:

@topic

brate,daj Boze da ih prodjemo...mada kakvi smo slepci uzecemo LS i ove godine smile.gif
Catwoman
Uefa traži strože kazne za oštre startove u utakmicama Lige prvaka

UOČI početka nastavka natjecanja u Ligi prvaka na Cipru su, na polugodišnjem sastanku sudaca, predstavnici Uefe zatražili strože kažnjavanje preoštrih startova.

Suci su dobili upute da posebno obrate pozornost na sve više grubih i nesportskih startova te da ih bez razmišljanja strože kažnjavaju.

"Igrači moraju shvatiti da će, ukoliko naprave grub start, za to biti i grubo kažnjeni. Suci moraju zaštiti igrače kako bi se oni na terenu osjećali sigurnije. Sve je više opasne igre rukama i posebno laktovima, a to se mora što prije iskorijeniti", izjavio je sudački instruktror Uefe, Hugh Dallas.

Catwoman
UEFA: Englezi vode na ljestvici ''fair playa''

Čelnici Europske nogometne organizacije (UEFA) informirali su da bi Engleska sljedeće sezone mogla dobiti dodatno mjesto za svoj klub u Kupu Uefe...

Engleska predvodi Uefinu ljestvicu ''fair playa'', a prate je Norveška, Njemačka, Švedska, Francuska, Danska, Španjolska, Estonija i Finska.

Ova ljestvica radi se na osnovi nastupa reprezentacija i klubova u europskim natjecanjima, odnosno na osnovi kriterija kao što su ''pozitivna igra'', poštivanje protivničkih igrača i sudaca, ponašanje navijača i službenih osoba kluba ili reprezentacije, kao i po broju zarađenih žutih i crvenih kartona.

Odnosi se na one nacionalne saveze čiji su predstavnici odigrali minimalno 28 utakmica u spomenutim natjecanjima.

Konačni poredak na ''fair play'' ljestvici UEFA kreira na kraju travnja. Pobjednik izravno dobiva dodatno mjesto za svoju zemlju u prvom kvalifikacijskom kolu Kupa Uefe, a sve ostale nacije koje su u konačnom zbroju osvojile 8 ili više bodova na ''fair play'' ljestvici, ulaze u ždrijeb za još dva mjesta u Kupu Uefe.
Booom
Jel to treba da smo srecni sto cemo i kao deveti otici u kup UEFA?????Ne razumem....
Da se prica o dodatnom mestu u ligi sampiona pa da odahnem, nego ovako........
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.