Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Stranci u Premiershipu
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Carlsberg Pub > Sport
Stranice: 1, 2
Fred Kremenko
http://sports.setanta.com/en/Sport/News/Fo...any-foreigners/

Dobro se setio:-)
Mario_T
Who gives a f... za engleskom fudbalskom reprezentacijom? Takodje, lepo od Gerrarda sto je ispratio zvanicnu politiku kluba povodom ovog pitanja. A izgleda da je zaboravio i zakone Evropske Unije (ciji je gradjanin) o slobodnom kretanju zaposlenih.
Fred Kremenko
Gerrard izgleda gives a fuck:-)... A za ovo oko prava, izvoli ga tuzi sudu u Strasboug-u ili gde vec :-)
Scouser
pffff glupost

Najveći problem engleske reprezentacije je to to za njih ne postoji trener. Nema tog autoriteta koji moe da istrpi te igrače. Gori su od Brazilaca po ponaanju i kad igraju za reprezentaciju igraju po 50% ispod mogućnosti, neuigrano, neodgovorno, svako čeka od onog drugog da neto uradi, jednom rečju loe.
Mario_T
QUOTE(Scouser @ Nov 14 2007, 08:04 PM) [snapback]17673[/snapback]

pffff glupost

Najveći problem engleske reprezentacije je to to za njih ne postoji trener. Nema tog autoriteta koji moe da istrpi te igrače. Gori su od Brazilaca po ponaanju i kad igraju za reprezentaciju igraju po 50% ispod mogućnosti, neuigrano, neodgovorno, svako čeka od onog drugog da neto uradi, jednom rečju loe.

A mozda jednostavno i nisu toliko dobri kao sto misle. U Italiji, Francuskoj, Spaniji i Holandiji takodje igra veliki broj stranaca, pa tim zemljama to opet nije problem. A Englezima kao jeste. Mislim da im malo samokritike ne bi skodilo.
collymore
Upravo tako stranci nemaju nikakve veze sa njihovom reprezentacijom.Njihova reprezentacija ima drugi problem.Isuvise prepotentan pristup po principu lako cemo.U Nemacku su otisli sa ubedljivo najjacom sredinom terena i potpuno samouvereni da ce im ona zavrsavati sav posao...prilicno rizicno.Tako da kad je Gerrardu,Lampardu i Bekamu islo,i slo je i celoj reprezentaciji.Tako da me Stivi malo i razocarao ovom izjavom koju od njega licno nisam ocekivao... al ajd' sad...
bocejan
Stvarno mu ovo nije trebalo. Pre je uvek cutao i igrao fudbal, sada u poslednje vreme, kada u repki sve zavisi od njega, poceo je ili da brani trenera ili sada ovo. Kao sto, mislim, Venger rece, da do '90, kada su samo Britanci igrali u ligi, reprezentacija je osvojila samo to prvenstvo sveta i to na svom terenu, a kada je veci broj stranaca poceo da dolazi, repka im se koliko-toliko upristojila i postala ozbiljnija.
collymore
Sto je najgore od svega Britanski ministar za sport G.Satklif se pozabavio problemom reprezentacije i brojem stranaca u PL.I planira da ogranici broj stranaca u Engleskim klubovima(kako bi valjda podigao kvalitet reprezentacije) u cemu su ga podrzali menadzer Readinga i nas kapiten Stivi G
kalabaster
Normalno je da danas u ekipama ima dosta stranaca ali skupiti tim samo od stranih igraca je bezobrazno. Kako bi reagovali da je u pitanju domaca liga? Ja licno ne zelim da vidim da u Partizanu i Zvezdi igraju samo stranci i zato mi je kapitenova izjava potpuno logicna. Kvota je jedino resenje jer bi tada klubovi kupovali samo najbolje strane igrace, a mi ne treba da brinemo jer imamo sjajnu omladinsku skolu.
Tonča
QUOTE(collymore @ Nov 15 2007, 11:17 PM) [snapback]17701[/snapback]

Sto je najgore od svega Britanski ministar za sport G.Satklif se pozabavio problemom reprezentacije i brojem stranaca u PL.I planira da ogranici broj stranaca u Engleskim klubovima(kako bi valjda podigao kvalitet reprezentacije) u cemu su ga podrzali menadzer Readinga i nas kapiten Stivi G

Moze on da planira koliko 'oce. Kao sto je Mario rekao, u Velikoj Britaniji vaze zakoni Evropske Unije koji su jaci od bilo kojih.
Ako se secate "slucaja Mascherano", pravila FIFA-e su kazivala da igrac ne moze u jednoj sezoni da igra za tri kluba, i upravo se nas klub pozvao na zakon EU koji kaze da se nikome ne moze uskratiti pravo na rad.

Mozda se citava stvar moze odnositi na igrace koji nisu iz EU, a VB je trenutno jedina zemlja koja ogranicava, koliko-toliko, dolazak tih igraca.
Under
QUOTE(Tonča @ Nov 16 2007, 02:04 AM) [snapback]17706[/snapback]

Mozda se citava stvar moze odnositi na igrace koji nisu iz EU, a VB je trenutno jedina zemlja koja ogranicava, koliko-toliko, dolazak tih igraca.

Pa i nije bash tako, u vecini najjacih liga imash ogranicenje broja igraca van EU, Shpanija 3, Francuska 4, u Italiji mozesh dovesti 1 igraca van EU po sezoni, itd. U Engleskoj imash onu radnu dozvolu, a i to je mrshenje m**a, pa ni to nije uvek isposhtovano, tako da mozesh imati tim od 16 afrikanaca, rusa, amera, kineza, srba... tongue.gif

Ovo bi moglo da se reshi tako shto u timu morash imati minimum igraca iz engleske/britanije, npr u startnih 16 morash imati minimum 5 engleza/britanaca. To se ne potire sa zakonima EU, a donekle ti ogranicava broj igraca koji nisu sa ostrva. Neshto slicno je bilo u Shpaniji krajem 90-ih, ali se odnosilo samo na igrace van EU.

Znam da bi se Fred obradovao tongue.gif
bocejan
A sto se u Spaniji drzavljasntvo lakse dobija nego viza. Posle ja mislim tri godine oni dobijaju Spansko drzavljanstvo, tj. EU. Pa tako Englezi zapnu i dovode Argentince, Brazilce i ostale koji imaju dvojno drzavljanstvo.
Ovo pocinje da nema nikakve veze sa Stevom, skroz smo otisli od teme.
Tonča
A sada Spanci imaju neki dogovor, tako da su igraci iz Afrike u Spaniji domaci igraci.
Jedino sto vidim da po ovom pitanju moze da uspe je ono ogranicenje koje se uvodi (ili ne uvodi?) a poznato nam je iz FM-a: minimalan broj igraca ponikao u zemlji i klubu. Ali to nema veze sa drzavljanstvom.

PS: Splitovao sam temu, tako da mozemo ovde nastaviti.
Nikola
QUOTE(Scouser @ Nov 14 2007, 08:04 PM) [snapback]17673[/snapback]

pffff glupost

Potpis!

Oni konstantno imaju najgore trenere u reprezentaciji, a ovog sada ne bih ni nazvao trenerom. On ladno nece podneti ostavku ni kad se Englezi ne kvalifikuju, jer misli da je idealan covek za posao.

Kvalitetni stranci mogu samo da porave kvalitet i lige i engleskih igraca. Mogu da uvedu recimo i da igraci ako dolaze iz EU moraju da igraju za svoju repku, ali to uopste nije bitno.
A Gerrad bi trebao prvo sebe da pogleda, jer kao i vecina drugih (sem Terrya, Hargreawes, Rooney i jos ponekog) igra ko picka kad nosi 3 lava na grudima.
hen-ja
Jes vala....ali ko jebe reprezentaciju ....nek sa Birdom na grudima nastavi rastavljati i jasam zadovoljan!!! biggrin.gif
remizinho
Ma sta lupaju. Pa vecina igraca iz Engleske reprezentacije igraju u Engleskim klubovima. Sigurno to nije problem.
Sa druge strane, nosioci igre Brazila (koji svi jako volite) igraju u Evropi i cesto ostvaruju odlicne rezultate.

Za reprezentaciju je velika, mozda i kljucna stvar imati vrhunskog selektora. Sta mislite dokle bi Italija dogurala u Toalette 2006 u Nemackoj da je selektor bio Meklaren, a ne Lipi? Ne bi ni dogurala do WC-a.

Kao sto Juzna Koreja ne bi dogurala do polufinala da selektor nije bio Hidink, koji je takodje i Ruse prakticno doveo do EP i to preko Engleza.

Gerrad sigurno ne misli to sto je rekao, vec samo hoce da se opravda pred masom.

I moram ovo da dodam..

Hajl Fred!
Sotir Vračarević
ja "cvrsto" podrzavam kapitena(a i Gerrarda:))!

nemam neke argumente,ali kontam da bi u danasnje vreme bolje bilo da svi pikaju manje vise u svojim ligama,pa onda tako istrenirani pod mentalitetom i navikama svoje zemlje opicili kvalifikacije.
Mario_T
QUOTE(hen-ja @ Nov 16 2007, 04:02 PM) [snapback]17719[/snapback]

Jes vala....ali ko jebe reprezentaciju ....nek sa Birdom na grudima nastavi rastavljati i jasam zadovoljan!!! biggrin.gif

Potpuno delim tvoje misljenje ... Reprezentativni fudbal je takva glupost, takav "waste of time", da je to neverovatno ...
Te silne kvalifikacione utakmice sluze kako bi ti izbacile igrace iz ritma i (znatno) im povecale sanse da se povrede. A svetski/evropski sampionati, africki/juznoamericki/azijski kupovi nacija imaju kao posledicu da ti igraci ne dobiju ni ono malo zasluzenog odmora. Sve u svemu, "idealna" situacija ...
Under
QUOTE(Mario_T @ Nov 16 2007, 08:33 PM) [snapback]17727[/snapback]

Potpuno delim tvoje misljenje ... Reprezentativni fudbal je takva glupost, takav "waste of time", da je to neverovatno ...
Te silne kvalifikacione utakmice sluze kako bi ti izbacile igrace iz ritma i (znatno) im povecale sanse da se povrede. A svetski/evropski sampionati, africki/juznoamericki/azijski kupovi nacija imaju kao posledicu da ti igraci ne dobiju ni ono malo zasluzenog odmora. Sve u svemu, "idealna" situacija ...

Potpuno se NE slazem sa tobom, ali nebitno.

A shto se same Engleske tice, mislim da ih treneri jednostavno unishtavaju. Mislio sam da ce sa Eriksonom to da se promeni, ali sam se grdno prevario.
Prvo im brani onaj Robinson. Pored toliko relativno dobrih golmana (Green, Carson, Kirkland) brani onaj ludak koji na svakoj drugoj tekmi ispushta lopte, prima shupacke golove i tako dalje. Pravi naslednik lepog brke Simana, i setimo se onog kiksa protiv Brazila. A da se osvrnem i na WC 06, kad Erikson povede 3 napadaca, od koga je jedan povredjen, jedan se povredi na tekmi u grupi i posle nema ko da postize golove. Da ne govorim o krajnje istripovanom Lampardu, i levom krilu idealizovanom u Dzo Kolu, koji uopshte nije levo krilo!!! A shta radi McLaren? Otera Bexa iz repke, pa ga vraca kad zagusti, ali ni on im nece pomoci!! Mnogo Englezi moraju da menjaju, a da i ne pocinjem pricu o "orlovima".

Dok i jedni i drugi ne promene mnogo shtoshta GO TARTAN ARMY!!! Svim srcem uz Shkote sutra protiv zabara, a onda i na evropskom... cool.gif

Nikola
QUOTE(Under @ Nov 16 2007, 09:59 PM) [snapback]17732[/snapback]

Pored toliko relativno dobrih golmana (Green, Carson, Kirkland)

Odlican golman.
Scouser
QUOTE(Mario_T @ Nov 16 2007, 08:33 PM) [snapback]17727[/snapback]

uf bre i ti ga pretera, sumnjam da bi i ti propustio priliku da igra fudbal (ili bilo ta to najbolje ume) i da time predstavlja svoju zemlju. Moda je sam sistem reprezentativnog takmičenja diskutabilan, ali "ko jebe reprezentacije" pa s tim se već ne slaem.

Stranaca u engleskoj ima dosta, dolaze sa svih mogućih strana. Ipak ne vidim u tome problem jer povećana konkurencija moe samo doneti boljitak a ne gubitak. Ako je neko talentovan, on će se pokazati i u jakoj konkurenciji.

Nikola
Ja podrzavam onu ideju sto se proturala pre 10ak godina, da za reprezentaciju date zemlje mogu da igraju samo igraci koji igraju u istoj toj zemlji (bilo da su stranci ili domaci). Brazil bi ga izduvao biggrin.gif
remizinho
Pa dobro, cesto talenti ne dobiju sansu u velikim klubovima, kao sto npr. Carson , koji je jedan od najboljih keepera u eng, ne moze da brani za LFC pored Reine.. Ali sa druge strane, postoji brdo "malih" timova sa nedovoljno velikim budzetom da bi kupovali inostrane zvezde, pa se tkavi okrecu domacim igracima, pre svega talentima.. upravo kako je A. Villa uzela naseg Carsona (a koliko cujem nude 10milki za otkup ugovora).. Mozda je tako i bolje, jer mladi igraci ipak bolje da pocnu u slabijim timovima koji pritom nemaju paklen ritam utakmica sreda-subota, jer bi se tako brzo trosili.. Ovako dok stasaju u zrele igrace od 23-24 godina (u zavisnosti koliko su talentovani, neki mogu vec i sa 18 godina da pruzaju partije na vrhunskom nivou) kale se u A. Villi, Blackburnu itd.. pa ako se dokazu da vrede vise od stranaca, odu u jedan od vecih klubova..
Poenta je da to sto 5-6 najboljih timova imaju puno stranaca ne mora da smeta razvoju domacih igraca koji komotno mogu da se nametnu u timovima iz sredine/donjeg dela tabele.
Dakle sve su to prazne price i opravdanja.. jedina razlika izmedju dobre i lose reprezentacije je u (ne)zalaganju i dobrom/losem vodjenju tima.
Nikola
QUOTE(remizinho @ Nov 17 2007, 02:15 AM) [snapback]17748[/snapback]

Poenta je da to sto 5-6 najboljih timova imaju puno stranaca

Svi u Premiershipu imaju puno stranaca. Cak ih nema malo ni u Championshipu.
Mario_T
Vidim da sam svojim komentarom (na koji jos niko nije odgovorio argumentima by the way) pokrenuo zestoku diskusiju. Medjutim, malo cu da pojasnim svoj stav o reprezentacijama.

Mene reprezentacioni fudbal ne zanima nesto narocito, to je bilo jasno iz mog proslog komentara. S druge strane, razumem da svi ne delimo isto misljenje. Isto tako razumem da je igracima kao sto je Gerrard cast da zastupaju svoju zemlju.
Medjutim, ja ovde (pokusavam da) gledam iz ugla kluba kao sto je Liverpool. A iz tog ugla ne vidim nikakve koristi da svaka 2 meseca iz naseg kluba odlazi po 10-15 igraca, kako bi se prikljucili svojim reprezentacijama sirom sveta (za period od 2-3 nedelje). To narusava proces uigravanja i stvaranja tima. A da ne pominjem ponovo povecane sanse za povrede i slicno.
Neko ce mozda reci da se igrama za reprezentaciju moze povecati vrednost igraca. I dok je to sigurno tacno u slucaju manjih klubova (i manje poznatih igraca), (ne)kvaliteti nasih igraca su vec poznati, tako da Liverpool sigurno nece imati neke prevelike koristi. U slucaju Liverpoola, ja jednostavno ne vidim neku veliku korist od igranja za reprezentaciju.

Inace, slazem sa misljenjem vecine povodom broja stranaca u EPL. Pogledajmo samo period od 1966. do pocetka '90tih, kada si smeo imati 1 ili 2 stranca (ne racunajuci Skote, Velsane, Irce i Severne Irce, koji doduse isto tako nisu Englezi) i broj trofeja koje je mocna engleska reprezentacija osvojila ... A taj veliki broj iznosi tacno ... 0!!! Mozda, mozda to zaista nema veze sa strancima vec sa (ne)kvalitetom engleske reprezentacije i njenih trenera.
Scouser
QUOTE(remizinho @ Nov 17 2007, 02:15 AM) [snapback]17748[/snapback]

Pa dobro, cesto talenti ne dobiju sansu u velikim klubovima, kao sto npr. Carson , koji je jedan od najboljih keepera u eng, ne moze da brani za LFC pored Reine..

Prosto rečeno Reina je bolji. A o eventualnom problemu da zbog toga "Karson nema gde da igra", pa evo ga čovek u Villi, nije ba Liverpul, ali ta da se radi, tamo je bolji golman...

Reprezentativni fudbal treba da se gaji,jer ako se negde ne igra pre svega zbog para to bi onda trebalo da bude u dresu reprezentacije.

QUOTE(Nikola @ Nov 17 2007, 02:11 AM) [snapback]17747[/snapback]

Ja podrzavam onu ideju sto se proturala pre 10ak godina, da za reprezentaciju date zemlje mogu da igraju samo igraci koji igraju u istoj toj zemlji (bilo da su stranci ili domaci). Brazil bi ga izduvao biggrin.gif

Da, a oni kojima na kraju sezone ističe ugovor moći će da biraju za koju će repku da nastupaju! ! ! laugh.gif

Ili moda neće imati pravo nastupa??
Fred Kremenko
Iz ugla samo klupskog navijaca, Mario ima pravo.. Reprezentativni fudbal je smetnja.. Ipak, reprezentativni fudbal postoji jer to ima ko da gleda, i ko da navija, cim ne bude tako nece ga ni biti...... Ne smatram sebe manjim navijacem Liverpool-a, ako uz to volim i navijam za Englesku....
Tacno je da Englezi nisu nista osvojili dok nije bilo stranaca, i vrlo je moguce da nisu dovoljno kvalitetni da budu prvaci sveta.. Ipak(sem 94'), nije se dogadjalo da prvo em ne odu na prvenstvo ili da ako odu da tamo igraju kao babe... To je uz sam rezuktat mnogo bitno,,, 90' i 96' nisu bili nadigrani u polufinalima, ispali sto ne znaju sutirati penale, isto tako i 98' protiv Argentine.. Svaka ta utakmica je apsolutni klasik, i ne ostavlja iza sebe mucninu koja se vrlo osetila i 02', 04' i 06', iako su i tada mogli da prodju... Na ta poslednja 3 igrali su kao poslednje zenetine.......

Svakako da tu imaju uticaj i stranci, i treneri i igraci... niko ne sme biti izuzet..... Dovodjenjem stranaca mnogo se suzila selekcija, pa se doslo u situaciju da Nugent iz 2. lige dodje u reprezentaciju... Jasno je da i u drugim ligama ima stranaca, ali... Ne moze niko da me ubedi da recimo Gilardino vredi 24 miliona evra, i da Milan nije mogao da nadje boljeg za te pare... Ili da ne moze da nadje boljeg od Gattus-o koliko god on borben bio... On toliko decko nije znao loptanje kad je dosao tamo, ali ga gurali, gurali, gurali i postao igrac.. Tako isto da ima vise Engleza koji konstantno igraju, mnogo bi igraca vise izbbacili(sto opet ne znaci da bi Engleska bila prvak sveta), ali svakako ne bi dolazili u situaciju da ekipu prave u 2. ligi......
Da nemaju trenera, ni to nemaju.. Igrace imaju, samo da se neko seti da istera maloumnog Rooney-a i nabedjenog Lampard-a i da im svane.... Ono sto od igraca nemaju je golman, i to cak nije ni Carson, isto ima naviku da prima kifle.. Greem bi mogao biti prihvatljivo resenje, ali ko njega da izgura, batrgao se po drugoj ligi, malo falilo da ispadne i sa West Ham, tek ove godine mu se lepo poklopilo, a do tada vec spao na 3. golmana, iza dzaka krompira i Carson-a......
Nikola
QUOTE(Scouser @ Nov 17 2007, 01:46 PM) [snapback]17752[/snapback]

Da, a oni kojima na kraju sezone ističe ugovor moći će da biraju za koju će repku da nastupaju! ! ! laugh.gif

Ili moda neće imati pravo nastupa??

Za koga si odigrao sezonu u kojoj se igra EP ili SP, za tu zemlju igras. To su bila predlozena pravila.

@MarioT

Engleska je za zadnja 3 velika takmicenja imala, po imenima, uz Francuze i Brazilce najbolju reprezentaciju.

Sa druge strane, voleo bih da vidim ko ce mi reci da raspali Grci imaju kvalitet za bilo sta vise od kvalifikovanja za EP (cak ne ni za SP), a sa pravim trenerom su postali (na veliku zalost fudbala kao igre) evropski prvaci.
remizinho
Pa svaki tim medju 22 igraca ima bar 10ak Engleza.. To sto oni ne mogu da se nametnu pored stranaca je sigurno zbog toga sto nisu bolji od njih.. Takodje u vecini timova (skoro u svakom) u prvoj postavi igra nekoliko Engleza koji su se nametnuli i to je krem Engleskog fudbala. Oni i igraju za reprezentaciju i ja sad ne vidim opet zbog cega navodno Engleska repka trpi zbog gomile stranaca..

Ja cak smatram da dolazak kvalitetnih stranaca moze samo da poboljsa igrace u Engleskoj jer pojacavanjem konkurencije pojacava se i trud igraca.. Npr, zasto u nasoj ligi mnogi veliki talenti od 18 godina propadnu dok dostignu 23-24. Jednostavno zbog slabe konkurencije. Ja sam jedan od retkih koji se zalaze da nasi igraci koji su extra talentovani sto pre odu u inostranstvo da bi brze napredovali. Npr, ocigledno je da Jovetic u Partizanu moze samo da stagnira jer je vec bolji za 3 klase od svih. Ne bi bas trebalo da ode u Real, ali kad bi otisao kao npr Lola u Espanjol ili drugi stabilni klub sredine tabele i tamo nastavio da napreduje, lako bi zaigrao kasnije u Realu..

Znaci po meni, zaostravanje konkurencije moze da tera igrace samo da postanu bolji, a ne da postanu losiji.
Fred Kremenko
Kojh bre desetak? Nabroj 10 u 25 nasih..... Mozes i u Arsenal-u slobodno....
remizinho
Odnosilo se na prethodni post kad sam rekao da osim velikana svi klubovi imaju dosta Engleza..
A Liverpoolovih 10 su:

1)Steven Gerrard
2)Peter Crouch
3)Jermaine Pennant
4)Jamie Carragher
(4 u prvoj postavi, sasvim ok prosek)
5)Jay Spearing
6)Stephen Darby
7)David Martin
8)Jack Hobbs
9)Ray Putterill
10)Scot Carson
Ako ne racunas Carsona koji je na pozajmici u A. Villa-i
onda
10)Harry Kewell (ima dvojno drzavljanstvo)

Neki su izborili svoje mesto pod suncem, oni manje kvalitetni nisu.

Pritom pod onima koji nisu, ne smatram ove klince koji su osvojali youth cup 2 puta za redom.. Ubedjen sam da ce neko od njih biti nas novi Gerard i Kara :-)
Fred Kremenko
Nekima je neko nekad dao sansu, nekima neko nije.. Sa Kewell si ga ubo, on ce bas da igra za Englesku... A ove klince sto si naveo oni nisu u 25..(bar ne svi)...
I naravno da je mnogo vece tezine da su Englezi u velikoj cetvorci(iz ugla reprezentacije naravno), pa nece valjda da igraju za Derby County, a posle da idu da jure WC....
remizinho
Rekao sam 10ak, sto znaci da nije bas tacno 10.. I ukljucio sam neki prosek, pa u nekim klubovima ima i vise Engleza, pa se to izjednaci.. A i nisi pitao za reprezentativno sposbne Engleze, vec samo koliko Engleza ima, pa tu spada i Kewell.. nebitno.. U svakom slucaju, nema tog Engleza koji je bolji od Gerrarda i Lamparda, a ako njih dvojica ne mogu da daju sve od sebe kada igraju za repku, nece ni ti drugi. Glavna poenta je da Englezi nemaju to nesto sto je potrebno za osvajanje WC. Mozda bi se to moglo svrstati i pod mentalitet.
Sa druge strane, da Engleska ima toliko kvalitetnih igraca, sigurno nama sad ne bi Hipija krpio CD nego neko drugi. I ne vidim zasto bi neki igrac nazadovao igrajuci za Derby.. Ako je kvalitetan preci ce u bolji klub. To je jos i prednost ako igra za Derbi, jer onda ima vise prilike se dokaze, pogotovo ako je defanzivac ili golman. Bitno je samo da ima dosta jakih utakmica u nogama. defanzivci ce bolje napredovati ako igraju protiv Kristijana Ronalda (igrajuci u slabijem timu), nego igrajuci protiv nekog osrednjeg ofanzzivca (igrajuci u jacem timu).
Mario_T
QUOTE(Nikola @ Nov 17 2007, 05:08 PM) [snapback]17760[/snapback]

Engleska je za zadnja 3 velika takmicenja imala, po imenima, uz Francuze i Brazilce najbolju reprezentaciju.

Ovde si upotrebio kljucnu frazu Nikola ... "po imenima" ... Medjutim, kao sto svi znamo, nisu imena ta koja igraju. Po tome se svetska prvenstva ne bi trebala ni igrati, mogli bi odmah da dodele trofej Brazilu.

Trofeji se osvajaju zalaganjem, pravim mentalitetom, mentalnom (imati nerva da jednom pobednicki zavrsis seriju jedanaesteraca) i fizickom cvrstinom, te kvalitetnim vodjenjem sa klupe.
A to je kod Engleske nedostajalo na svim nivoima, ne samo kod seniorske reprezentacije (citao sam na jednom blogu, povodom slicne diskusije, kako Englezi nisu osvojili nijedan trofej ni kod omladinaca).

Nikola
QUOTE(Mario_T @ Nov 17 2007, 12:55 PM) [snapback]17751[/snapback]

(ne racunajuci Skote, Velsane, Irce i Severne Irce, koji doduse isto tako nisu Englezi)

Jebiga Engleska nije drzava vec constituent contry Velike Britanije.

QUOTE(Mario_T @ Nov 17 2007, 07:05 PM) [snapback]17771[/snapback]

Trofeji se osvajaju zalaganjem, pravim mentalitetom, mentalnom (imati nerva da jednom pobednicki zavrsis seriju jedanaesteraca) i fizickom cvrstinom, te kvalitetnim vodjenjem sa klupe.
A to je kod Engleske nedostajalo na svim nivoima, ne samo kod seniorske reprezentacije (citao sam na jednom blogu, povodom slicne diskusije, kako Englezi nisu osvojili nijedan trofej ni kod omladinaca).

Sve ovo sto si naveo spada pod "imena" jer dobri igraci mogu doneti kvalitet. A posao TRENERA je da stvori pravi mentalitet i atmosferu, zalaganje, odlucivanje ko izvodi penal, trazi da se igra cvrsce ili mekse fizicki. Sve ovo daje jedno veliko = TRENER

Jedina stvar koja im fali na svim nivoima sto se tice repki.
hen-ja
Ova ce rasprava na kraju preci u nesto kao ''rasprava o kartezijanskom dualizmu'' biggrin.gif ...samo sto umjesto duha i tijela ovdje imamo >>kvalitet igraca<< i >>kvalitet trenera<<, uslovno receno!!!
Mislim da se ne moze ovo dvoje razdvajati u potpunosti!
U nekim utakmicama je mozda vazniji kvalitet trenera dok u nekim kvalitet igraca,....ali uvijek su povezani u nekoj mjeri!
Zivjeli...i samo tako nastavite! smile.gif
Nikola
QUOTE(hen-ja @ Nov 17 2007, 07:40 PM) [snapback]17774[/snapback]

Mislim da se ne moze ovo dvoje razdvajati u potpunosti!
U nekim utakmicama je mozda vazniji kvalitet trenera dok u nekim kvalitet igraca,....ali uvijek su povezani u nekoj mjeri!

Onda objasni gomilu indijanaca (citaj: grcad) koja sa kvalitetnim trenerom i disciplinom (koju opet trener uvede) osvoji EP?
Mario_T
@Nikola

Trener jeste delimicno kriv za poraz, ali nikako ne moze da snosi citavu krivicu. Kako trener da spreci Beckhama da ne pokusa da udari Simonea, kako trener da spreci Rooneya da ne ugazi onog portugalskog igraca, itd, itd. Mogao bi da ih ne stavi u startnu postavu, ali se radi o ponajboljim igracima.

Pominjes takodje odredjivanje izvodjaca penala ... Prosli put je Carragher sutirao (i promasio) odlucujuci penal. Zasto? Zato sto niko osim njega nije imao hrabrosti da to uradi! Sta ti to govori o mentalnom sklopu tih igraca. Trener je doduse mogao sam da odredi nekoga, ali ne znam koliko smisla ima dati taj zadatak nekome ko to ne zeli.
Englezi jesu imali "imena" pred pocetak zadnjih nekoliko prvenstava. Ali ako ta "imena" ne igraju onako kako znaju (a za to tesko da je kriv samo trener), onda i ostaju samo "imena".

Medjutim, ponovo skrecemo sa teme, po drugi put vec mislim smile.gif Mozda bi trebalo da je preimenujemo u "Fudbal u Engleskoj"?
Scouser
ja za razliku od vas ne bih dupe prodao za Englesku pa me tako u sutini cele ove priče bole paja biggrin.gif

Mislim da je vie nego očigledno da ljudima fali trener. Ne znam stvarno kakav je jo igrač potreban englezima a da ga oni već nemaju??? ta, hoće neko da mi kae da su Derard I Lampard krntije od igrača? Ili moda Teri, Eli Kol ili Runi? Sigurno da je do trenera da te igrače uigra kako treba.

Materijal je tu, a sad kako će se on oblikovati, to je uvek bila stvar onoga ko to treba da oblikuje, u slučaju fudbala, to je trener.

Dodue ja iskreno pojma nemam koja bi to njuka mogla da bude. Ne vidim nijednog lika koji moe da se postavi iznad svih tih zvezda.

Nikola
QUOTE(Mario_T @ Nov 17 2007, 08:03 PM) [snapback]17778[/snapback]

@Nikola

Trener jeste delimicno kriv za poraz, ali nikako ne moze da snosi citavu krivicu. Kako trener da spreci Beckhama da ne pokusa da udari Simonea, kako trener da spreci Rooneya da ne ugazi onog portugalskog igraca, itd, itd. Mogao bi da ih ne stavi u startnu postavu, ali se radi o ponajboljim igracima.

Isto kao sto je Ferguson obojcu fudbalera doveo u red u Man Unitedu. Upravo je to posao trenera/menadzera. Ja sam ceo zivot trenirao basket i kad sam poceo profi da igrao, takvi ispadi se ne bi prastali. On (Ser Alex) je Becksa slao kod pshologa kad je bio mladji, Rooney-u isto objasnio kako i sta. To sto si ti naveo je refleksija nepostojanja autoriteta trenera. To se grckoj (nemoj mi reci mentalno jakoj ili nesto slicno) ne bi moglo desiti.
Kao sto rekoh, bas to sto si napisao oslikava nesposobnost trenera. Odlican primer je bila i Francuska kad nije prosla glupu na WC posle titule sampiona Evrope i sveta. Dosao bolid trener, koji nije bio ni autoritet, ni takticar.

Eee da vi znate kako je kod Dude Ivkovica (znam da je basket u pitanju, ali to je moj svet). U svakoj ekipi kad je dorucak svi ima da sede za stolom, bilo da si dosao iz NBA ili iz Male Mostanice. Ako si zavrsio nema ustajanja. Kad ustane trener, posto svi igraci zavrse, tad ustaju svi. Nema ostajanja za stolom. Da ne pricam kako je na treninzima ili na utakmici. Ali zato su njegove ekipe vrhunske.
Jos kad bi pricao kako je kod Zmage Sagadina... cool.gif

QUOTE(Scouser @ Nov 17 2007, 08:25 PM) [snapback]17780[/snapback]

Dodue ja iskreno pojma nemam koja bi to njuka mogla da bude. Ne vidim nijednog lika koji moe da se postavi iznad svih tih zvezda.

Koliko god bio gadan - Murinho.
Fergie, mozda O'Neil, Klinsman...
Scouser
Ako si mislio da kae neto pozitivno o Zmagoslavu.... no comment biggrin.gif no nebitno

Čudi me kako se ne seti Radmanove čuvene banane... to je moda perfektan primer za to upoređivanje biggrin.gif
Nikola
QUOTE(Scouser @ Nov 17 2007, 08:38 PM) [snapback]17783[/snapback]

Ako si mislio da kae neto pozitivno o Zmagoslavu.... no comment biggrin.gif no nebitno

Igraosam kod Zmage u Olimpiji. Sto se tice autoriteta, nema mu ravnog. Jedino sto on drzi najnapornije treninge na svetu. Od nekih mediokriteta takvim treningom napravi igrace, a nekima ubije volju za kosarkom (ovo je moj slucaj).

Bravo IZRAEL. Izgleda da je Abram sredi stvar cool.gif

Toliko sam navijao za Izrael (znamo i zasto) da cam cak nasao i onu "jevrejsku kapicu" (ili kako se vec to zove) koju sam kupio pre par godina u budimpestanskoj sinagogi i stavio je na glavu. Sta da radim kad nemam neki drugi izraelski navijacki rekvizit biggrin.gif

IPB Image
Fred Kremenko
Israel dobio Ruse, tako da ce Englezi izgleda na Euro, a Mario sa njima u nerviranje, sto ce se Gerrard loptati na leto, na totalno neitnom takmicenju :-)

U silnoj sreci prevideh da je Nikola vec saopstio lepe vesti:-)
Mishkin
A sto se Ovencic ponovo povredio na mesecak dana? Nema ni Runija sad ce Pero da odvali golove wink.gif
Nikola
QUOTE(Mishkin @ Nov 17 2007, 10:56 PM) [snapback]17791[/snapback]

A sto se Ovencic ponovo povredio na mesecak dana? Nema ni Runija sad ce Pero da odvali golove wink.gif

Pera igra dobro za repku, sto da ne. Mada bi ja ubacio Benta i Johnsona.
Under
QUOTE(Scouser @ Nov 17 2007, 08:25 PM) [snapback]17780[/snapback]

Materijal je tu, a sad kako će se on oblikovati, to je uvek bila stvar onoga ko to treba da oblikuje, u slučaju fudbala, to je trener.

Upravo to!!!

Mada sve pada u vodu kad McLaren sastavlja tim...

Englezi ce mozda proci, ako Robinson ne bude imao show program (kao u Zagrebu)

iako je offtopic, moram izneti moju veliku zalost zbog poraza Shkotske... sad.gif prljawi zabari...
Nikola
QUOTE(Under @ Nov 17 2007, 11:09 PM) [snapback]17793[/snapback]

iako je offtopic, moram izneti moju veliku zalost zbog poraza Shkotske... sad.gif prljawi zabari...

Pridruzujem se. Igrali su momci musko cele kvalifikacije. Dva puta dobili Francuze. I da izpadnu ovako sramotno. Iaquinta u punom trku zabode Skota koji je u posedu lopte i sudija svira faul za Italijane?!? I posle tog faula gol.
Jeste da bi tada morali da se nadaju da Ukrajinci dobiju Francusku ali sve je moguce, sto je pokazao Izrael.

Skoti su imali 2 opasne prilike u drugom poluvremenu za pobedu.
remizinho
Meni sve ovo sto se danas (juce) dogodilo deluje kao jedna velika namestaljka..
Poljska, Italija, Izrael, Makedonija.. Sto neko na jednom forumu rece.. Svi igraju kvalifikacije, mnoge jeake reprezentacije igraju lose, ali na kraju, sve to dodje nekako na svoje i kvalifikuju se i Italija i Engleska i svi ostali..

Nisam rekao da jeste, samo da deluje.
Mishkin
Ma jok. Sto bi se reklo svi znaju da igraju fudbal smile.gif
Nikola
QUOTE(remizinho @ Nov 18 2007, 03:50 AM) [snapback]17800[/snapback]

Meni sve ovo sto se danas (juce) dogodilo deluje kao jedna velika namestaljka..
Poljska, Italija, Izrael, Makedonija.. Sto neko na jednom forumu rece.. Svi igraju kvalifikacije, mnoge jeake reprezentacije igraju lose, ali na kraju, sve to dodje nekako na svoje i kvalifikuju se i Italija i Engleska i svi ostali..

Nisam rekao da jeste, samo da deluje.

Hrvati su igrali na katastrofalnom terenu u Skoplju. Prvo poluvreme su bili egal, i kad su na poluvremenu culi sta je bilo u Izraelu (pobeda Izraela je znacila direktnu kvalifikaciju Hrvatske) su prestali da igraju da se ne bi povredili i Makedonci dobili.
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.