Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: J. A. Riise
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Jürgenovih Jedanaest
Stranice: 1, 2
Take Two
IPB Image

http://www.liverpoolfc.tv/team/squad/riise/

Upravo gledam Norveka-Grčka, i J.A.R. pravi sitnu decu gostima - asistencija, gol, partanje od zastavice do zastavice 94 minuta, i prečka direktno iz kornera. Ne pamtim da sam ga video da izvodi kornere za Liverpul pod Benitezom, zato? Zar je toliko bitno da se pokrije leva strana u eventualnoj kontri? Ili je za Rafu previe da poalje tri odbrambena da učestvuju u napadu kod kornera?

Opte mesto je za engleske "stručnjake" da tvrde da Riise loe igra u odbrani, ali meni se čini da se on postepeno popravljao iz godine u godinu, i da sve manje ispada. Nije ni izbliza onakva rupa kakva je bio pre par sezona.

Kakvi su vai utisci o JAR-u? Ja mu zameram samo to previe voli da skida majcu kod gola, a ponekad i orc:

IPB Image

rolleyes.gif
Tonča
Meni je Riise uz Stevicu i Carru omiljeni igrac iz trenutnog squada. Nikad ga ne bih prodao, i ne bih mogao da ga zamislim u nekoj drugoj ekipi.

John Arne Riise je car i niko me nikada nece ubetiti u suprotno!
biggrin.gif
Mario_T
Riise je dobar igrac, ali verujem da ima boljih igraca na njegovoj poziciji (bilo to kao LB, a pogotovo kao LM). Cinjenica da moze da igra na dve pozicije je velika prednost, ali je donekle i mana.

Licno smatram da nije toliko dobar da bi bio automatski izbor za prvi tim; bilo to kao LB ili kao LM. Ne bih rekao da je los u odbrani ali moze da bude bolji, posebno sto se tice osecaja za prostor. Smatram da i dalje suvise cesto ispada.

Sto se tice igranja kao LM/LW, Riise (po mom misljenju naravno) nema dovoljno dobru kontrolu lopte (setite se samo kako je "primio" loptu u 2-3. minutu tekme protiv Chelsea, kad je trebao da izadje sam pred golmana), a nema ni neku dobru individualnu akciju. Tacnije receno, nema je uopste. Jedina sansa da on napravi neki prodor, jeste da dobije loptu u prazno i potom pokusa to da iskoristi. Misljenja sam da i njegov centarsut moze da bude (jos) bolji. Daleko od toga da je los, ali moze jos bolje.

Medjutim, Riise nije bez svojih kvaliteta i meni je jako drago sto je on clan naseg kluba. Decko ima FANTASTICAN udarac, ogroman radijus kretanja, veliku izdrljivost i istrajnost; koliko da pomenem neke od njegovih kvaliteta. Ipak, mislim da bi idealna situacija bila kada bi Riise bio (prva) rezerva za pozicije LB i LM.
Fred Kremenko
QUOTE(Tonča @ Sep 12 2007, 09:08 PM) [snapback]14872[/snapback]

Meni je Riise uz Stevicu i Carru omiljeni igrac iz trenutnog squada. Nikad ga ne bih prodao, i ne bih mogao da ga zamislim u nekoj drugoj ekipi.

biggrin.gif

Potpis( s tim sto se gnusam na ovo Stevica mad.gif )
Scouser
QUOTE(Take Two @ Sep 12 2007, 09:00 PM) [snapback]14871[/snapback]

Opšte mesto je za engleske "stručnjake" da tvrde da Riise loše igra u odbrani, ali meni se čini da se on postepeno popravljao iz godine u godinu, i da sve manje ispada. Nije ni izbliza onakva rupa kakva je bio pre par sezona.

Kakvi su vaši utisci o JAR-u? Ja mu zameram samo što previše voli da skida majcu kod gola, a ponekad i šorc:

hmm ja se slažem uglavnom sa engleskim stručnjacima, iako mi je naravno svakako ispred Arbeloe. Što se vrlina tiče, slažem se sa vama biggrin.gif rolleyes.gif
Dzontra
Jedan od omiljenijih igrača u LFC. Sa Tončom se slaem, ni ja ga nikada ne bih prodao. Ono to mi se ne sviđa je to čini mi se da sa njim nije produen ugovor. Hajde Rafo, zavravaj taj posao!
Mishkin
JARiise je legenda kluba! Jedan je od razloga zasto volim Liverpul! Nema neku tehniku, al ima levicu i srce za sve pare!
Ne znam dal ste znali, ali ima i statuu u svom rodnom gradu Alesundu wink.gif
Pozdrav YNWA
IPB Image
zen
Pa bas i ne lici na njega. biggrin.gif smile.gif
McKljun
riise je po meni najaci Liverpool igrac, covek je do jaja, bas ga gotivim.
Owen
Odlican igrac, mnogo je napredovao u defanzivi, i na toj poziciji je stvarno neprikosnoven u Liverpoolu, a rekao bih i da je najbolji u Premier ligi posle Ashley-a Cole-a.
nikola_lpool_so
Rise mi je omiljeni igrac posle Gerrarda jer je cvrst, ruzan, hoce da se potuce, sutira i kad treba i kad ne treba, sjajan u napadu, ima ogromno srce, IGRA PRAVI ENGLESKI FUDBAL-najbolji na svetu.
Scouser
Čovek je BLAGO REČENO u kanalu ! ! ! !
hen-ja
QUOTE(Tonča @ Sep 12 2007, 08:08 PM) [snapback]14872[/snapback]

biggrin.gif

Eh bas tako!!!
Scouser
pa kako igra počeo je da ubeđuje...
Catwoman
Riseove finansije na internetu

Fudbalski klub Liverpul pokrenuo je istragu, poto je na internetu objavljena kompletna strukture njihovog prvotimca, norveanina Juna Arnea Risea. Po podacima, među kojima su i Riseova kućna adresa, broj osiguranja i struktura bonusa Norveanin je u septembru zaradio 139.634 funte. Shvatili smo ovaj problem veoma ozbiljno i počeli istragu, rekao je portparol engleskog kluba.

Po engleskim zakonima tajnost svih navedenih podataka je garantovana, ali su u ovom slučaju oni doli u ruke osobe koja nije smela da ih vidi.

Iz podataka saznajemo da je Rise dobio 4000 funti kao bonus za nastupe u prvom timu i da je za nastup u Ligi ampiona zaradio dodatnih 15.384 funte.

Njegova neto mesečna plata je 82.413 funti, na porez odlazi 55.508 funti, dok topli obrok iznosi 65 funti.

Zanimljivo je da je u poslednjih 18 meseci obijeno nekoliko kuća igrača Liverpula, ali Rise nije među njima.
Booom
WTF?????
Nikola
QUOTE(Catwoman @ Oct 31 2007, 08:23 PM) [snapback]16997[/snapback]

Riseove finansije na internetu

Fudbalski klub Liverpul pokrenuo je istragu, poto je na internetu objavljena kompletna strukture njihovog prvotimca, norveanina Juna Arnea Risea. Po podacima, među kojima su i Riseova kućna adresa, broj osiguranja i struktura bonusa Norveanin je u septembru zaradio 139.634 funte. Shvatili smo ovaj problem veoma ozbiljno i počeli istragu, rekao je portparol engleskog kluba.

Po engleskim zakonima tajnost svih navedenih podataka je garantovana, ali su u ovom slučaju oni doli u ruke osobe koja nije smela da ih vidi.

Iz podataka saznajemo da je Rise dobio 4000 funti kao bonus za nastupe u prvom timu i da je za nastup u Ligi ampiona zaradio dodatnih 15.384 funte.

Njegova neto mesečna plata je 82.413 funti, na porez odlazi 55.508 funti, dok topli obrok iznosi 65 funti.

Zanimljivo je da je u poslednjih 18 meseci obijeno nekoliko kuća igrača Liverpula, ali Rise nije među njima.

Evo i fotke:

http://img396.imageshack.us/my.php?image=r...2381059aat7.jpg
Mario_T
Cisto da ne bih "zagadjivao" temu o utakmici sa Cardiffom pricama o Riiseu, napisacu ovde pokoju rec o njemu. Riise jeste kvalitetan igrac, ali po mom misljenju ne spada u grupu najboljih igraca u nasem timu. Smatram da bismo imali velikih problema kada bi to bio slucaj.

Riise jeste jedan kultni igrac (sto po meni ne znaci da je i jedan od najboljih), koji je za vreme svog igranja u Liverpoolu doprineo uspesima naseg voljenog kluba (uz to jednostavno ne moze da postigne ruzan gol), ali je Riise ujedno i podosta ogranicen igrac.
Po mom misljenju nema dovoljno dobru tehniku i centarsut da bi igrao kao LW/LM. S druge strane, nema ni taj tipicni "preko-mog-mrtvog-tela"-mentalitet koji krasi prave defanzivce, a ima i problema kada mora cuvati nekog brzog igraca. Takodje, njegov "positioning" zna da bude krajnje diskutabilan, cisto da se izrazim politicki korektno. Sto se tice upotrebe desne noge, bolje je da se ne doticem toga ... wink.gif

Riise je idealan squad player, ali nije toliko dobar da bi bio automatski izbor za prvi tim. Ovim ne zelim naravno da kazem da je Riise los igrac, ali ipak nije na nivou Gerrarda, Xabija, Carraghera, Torresa, ...
Scouser
On je sad totalno van forme a kao takav nije ni za k!

Kad igra na svom nivou, on je sasvim dobar. Ali taj čovek se jednostavno raspao u poslednje vreme.
Catwoman
Riise: Ne namjeravam naputati Liverpool

Norveki reprezentativac John Arne Riise je priznao kako je dosadanji dio sezone odigrao jako loe, ali je odbacio tvrdnje medija o tome kako razmilja o naputanju Liverpoola.

Riise je i ove sezone standardni član početne postave momčadi Rafe Beniteza, ali to nije zaustavilo pekulacije kojima ga se povezuje sa mogućim prelaskom u redove Aston Ville.

Međutim, Riise je za slubenu klupsku web stranicu izjavio: "Bio sam zadovoljan svojim igrama u pripremnim utakmicama, ali kada je sezona počela osjetio sam da nisam na svojoj pravoj razini. Primjetio sam da ni navijači nisu naročito sretni sa mojom formom i imaju pravo. Ja sam sebi najveći kritičar i znam kada ne igram dobro. Sada mislim da polako počinjem vraćati pravu formu i nadam se da ću uskoro ponovno biti pravi."

"Bilo je priča o mom prelasku u Aston Villu u siječnju. U to vrijeme sam bio sa reprezentacijom, a u Norvekoj je Liverpool jako popularan, tako da me je puno ljudi pitalo o tome. Ali to je potpuno netočno. Imam jo 18 mjeseci ugovora ovdje i nemam namjeru otići. Liverpool je klub koji mi je najblie srcu i ovdje pripadam. Da nije bilo Liverpoola ne bi bio igrač kakav sam danas i nema anse da ću sam zatraiti transfer. elim ovdje zavriti karijeru i nadam se da ću to i učiniti." dodao je Riise.

27-godinji nogometa je za Liverpool odigrao preko 300 utakmica i postigao 31 gol otkako je u ljeto 2001. godine stigao iz Monaca.
Mishkin
Taman mu posao!!!
Gerrard_8
Nemojte da potcenjujete Riise-a da nebih pasli pecen asfalt!!! smile.gif
Catwoman
RIISE: ATMOSPHERE WON'T BOTHER US
kalabaster
Kako se iskreno nadam da ce da ode u januaru jer ne mogu vise da gledam kako se ispucava, dodavanjima napada svoje saigrace, i centarsutevima gadja najblizeg protivnickog igraca. A da ne pominjem dribling "gurnem loptu i zakucam se u ledja protivnika". Od kako je dosao svake sezona se prica da moze vise da pruzi i da cemo tek da vidimo pravu formu od njega.
Pa dokle vise?! mad.gif
Mishkin
Mojne Riseta da diras wink.gif
Fred Kremenko
Da je Real B odigrao protiv onog Scumovog ciganceta onako , svi bi skocili od srece i pricali kako ga je zaustavio.. Posto u nedelju cigance pogubilo sve lopte dok je igralo desno, a napravio 100% sansu kad je presao levo, zakljucak je da treba pljunuti Riise-a....
kalabaster
QUOTE(Fred Kremenko @ Dec 18 2007, 11:18 AM) [snapback]19695[/snapback]

Da je Real B odigrao protiv onog Scumovog ciganceta onako , svi bi skocili od srece i pricali kako ga je zaustavio.. Posto u nedelju cigance pogubilo sve lopte dok je igralo desno, a napravio 100% sansu kad je presao levo, zakljucak je da treba pljunuti Riise-a....

Ma izmislio je on fudbal za Arbelou, koji ubedljivo vodi u glasanju na zvanicnom sajtu za igraca koji je najvise napredovao u 2007. blink.gif , ali nije to to. Odavno mi smeta samo sam se sad nakanio da spomenem.
mikired
JAR je jedan od najboljih bekova u ligi a ako to Rafa nemoze da vidi onda je on jedna velika spanska budala jer bez risea nemoze da se zamisli liverpulova odbrana jer mozda je on los na levom veznom ali u odbrani odradjuje posao. Ne secam se kada je liverpul poslednji put primio gol zbog njega za razliku od aurelija i arbeole koji ni loptu ne umeju da izbiju jer su previse tehnicki talentovani.
djolelfc12
QUOTE(mikired @ Feb 1 2008, 11:53 PM) [snapback]22080[/snapback]

JAR je jedan od najboljih bekova u ligi a ako to Rafa nemoze da vidi onda je on jedna velika spanska budala jer bez risea nemoze da se zamisli liverpulova odbrana jer mozda je on los na levom veznom ali u odbrani odradjuje posao. Ne secam se kada je liverpul poslednji put primio gol zbog njega za razliku od aurelija i arbeole koji ni loptu ne umeju da izbiju jer su previse tehnicki talentovani.

ALAL VERA,mada sumnjam da ce on otici iz LFC-a
Catwoman
Riise na meti Newcastlea

Menadžer Newcastlea Kevin Keegan bi želio od sljedeće sezone u redovima svoje momčadi vidjeti bočnog nogometaša Liverpoola i norveške reprezentacije John Aarne Riisea.
Keegen će na ljeto dobiti prilično veliki iznos novca za nova pojačanja, a njegov prvi prioritet će biti pojačavanje obrambenih redova, što je već nekoliko sezona u nizu bolna točka kluba sa St. James Park stadiona.
Riise više nije standardni prvotimac u momčadi Rafaela Beniteza, a Keegan ga vidi kao jednu od svojih prvih meta, te mogućnost da dođe do ovog transfera nije isključena.
Newcastle nije jedini klub koji je zainteresiran za Riisea, te će morati djelovati brzo, a prema nekim najavama njihova prva ponuda će biti vrijedna oko pet milijuna eura.
gasha84
Mozda mu ovo nije najsjajnija sezona(t.j. najgora) otkako je u liverpoolu ali ne bi voleo da ode nikako! Pa jbg, ako nam je najbolji bek aurelio, sve u k.... Neka proda brazilca a riisea da mi ne dira da ne divljam! mad.gif
Mishkin
5 miliona evra. Pa toliko Rnic reprezentativac vredi biggrin.gif
Mario_T
5 miliona eura zvuci zaista malo. Ako Newcastle, ili neko drugi, ponudi jedno 5-6 miliona funti (6,3-7,56 miliona eura), mogu slobodno da ga uzmu sto se mene tice.
Kad bi bilo bas povuci-potegni, moze da ide i za 5 miliona eura, ali bi bilo bolje uzeti sto vece moguce obestecenje.
collymore
Nemam pojma al ono sto je sigurno a to je da su ove sezone igraci koji igraju po strani(bilo da se radi o bekovima ili krilima) posebna prica i nesto na cemu bi moralo da se ozbiljnije poradi...Aurelio,Riise,Hary,pa cak i Pennant i Finnan.Rise je posebno ove godine ispod svakog nivoa
Sotir Vračarević
ako riise ode,onda cu stvarno da po******im i da odem u L'pool i da objasnim spancu par stvari...
gasha84
I mene je pogodila vest sa portala...jeste da decko nije u formi ali treba mu dati jos sanse, zasluzio je sigurno. A jbg, cekali smo 3 god. da se ovaj Aurelio sastavi sa mozgom a po meni ove njegove partije koje pruza trenutno nista nisu bolje Riise-(t)ovih.
Joe
decko je svake god sve gori i gori ,nadam se da ce da ode i da ce povesti aurelia sa sobom
Contractor
QUOTE (joe @ Mar 26 2008, 01:28 PM) *
decko je svake god sve gori i gori ,nadam se da ce da ode i da ce povesti aurelia sa sobom

Svake godine? Ovo mu je prva sezona da moze da se kaze da je los, ostalo je odigrao ili odlicno, ili solidno. Uostalom koga bi stavio na njegovo mesto u ovom trenutku? Najlakse je rasprodati sve koji dodju u neku krizu, samo se postavlja pitanje koja bi 11-orica onda igrala. Mozda da igramo svaku utakmicu sa 8-9 igraca? Nema veze sto nas je manje, bitno da igraju samo oni koji su u tom trenutku u formi.

Joe
QUOTE (Contractor @ Mar 26 2008, 02:00 PM) *
Svake godine? Ovo mu je prva sezona da moze da se kaze da je los, ostalo je odigrao ili odlicno, ili solidno. Uostalom koga bi stavio na njegovo mesto u ovom trenutku? Najlakse je rasprodati sve koji dodju u neku krizu, samo se postavlja pitanje koja bi 11-orica onda igrala. Mozda da igramo svaku utakmicu sa 8-9 igraca? Nema veze sto nas je manje, bitno da igraju samo oni koji su u tom trenutku u formi.

ne znam koga bi stavio ali risea ne bih. ako ga prodamo sigurno imamo zamenu za njega sigurno ga ne bi prodali pa gledali sta cemo.

odlicno??? hahaha odlicno trci u L pravcima, i centrira na prvog odbrambenog. ove sezone je katastrofalan a i prosle je bio ocajan. nama trebaju bekovi koji umeju nesto sa loptom da urade a ne da je prebace na levicu i dzoknu u tri lepe iz odbrane. ako oduzmes njegovu poneku bombu sa 30m ne ostaj ti nista ,bezkorisniji je od kuyta.

ako je tebi riseova igra odlicna onda nemoj da se zalis ako sa takvim igracima zavrsimo svake godine iza celzija, arsenala i mancestera

Contractor
QUOTE (joe @ Mar 26 2008, 02:18 PM) *
ne znam koga bi stavio ali risea ne bih. ako ga prodamo sigurno imamo zamenu za njega sigurno ga ne bi prodali pa gledali sta cemo.

odlicno??? hahaha odlicno trci u L pravcima, i centrira na prvog odbrambenog. ove sezone je katastrofalan a i prosle je bio ocajan. nama trebaju bekovi koji umeju nesto sa loptom da urade a ne da je prebace na levicu i dzoknu u tri lepe iz odbrane. ako oduzmes njegovu poneku bombu sa 30m ne ostaj ti nista ,bezkorisniji je od kuyta.

ako je tebi riseova igra odlicna onda nemoj da se zalis ako sa takvim igracima zavrsimo svake godine iza celzija, arsenala i mancestera

Nisam rekao da je igra odlicna, nego da je bila odlicna, sto je velika razlika. Poredjenjem sa Kujtom si dokazao koliko se razumes.

A sto se tice njegove zamene nisam ni sumnjao da imas neku ideju, vec 'ajde da oteramo to, pa cemo posle lako. Tj. "sigurno" cemo naci nesto. Kao sto smo do sada nalazili...

Joe
QUOTE (Contractor @ Mar 26 2008, 02:56 PM) *
Nisam rekao da je igra odlicna, nego da je bila odlicna, sto je velika razlika. Poredjenjem sa Kujtom si dokazao koliko se razumes.

A sto se tice njegove zamene nisam ni sumnjao da imas neku ideju, vec 'ajde da oteramo to, pa cemo posle lako. Tj. "sigurno" cemo naci nesto. Kao sto smo do sada nalazili...

bas velika razlika rolleyes.gif

ti se razumes u PM kad ti rise igra odlicno ili ti je njegova igra odlicna kako god rolleyes.gif

reko sam da ako imamo zamenu da ga prodamo sta tu nije jasno ???

a pod 2. nisam ga uporedio sa kuytom reko sam da je beskorisniji od njega sto znaci da ima mali ili nikakav doprinos nasoj igri
Catwoman
joe sto se nerviras toliko, znas da to nije dobro za lepotu rolleyes.gif
Trunks
^ biggrin.gif

A stvarno Riise jede vnago, nije u dobroj formi i normalno je što ga ne Benitez ne forsira, treba opet da se dokaže... ne znam šta mu je tu čudno.
Sotir Vračarević
QUOTE (joe @ Mar 26 2008, 02:18 PM) *

cekaj,a sta bi ti,da rise bude i bek i stoper i AMF i CF ???????druze,aj nemoj da se zaleces previse.ako igra na sredini,prvo sto retko ko moze da ga prodje,a drugo je sto uvek,ALI UVEK moze da sutne,gde odvlaci barem jos jednog protivnickog igraca...kad bi ga debeli stavljao malo vise da igra veruj mi da bi bio u fulu.jbg,mozemo da deljemo o ovome koliko hocemo,ali za sve je kriva hebena rotacija dry.gif
Joe
QUOTE (LFC_Vracar @ Mar 26 2008, 07:11 PM) *
cekaj,a sta bi ti,da rise bude i bek i stoper i AMF i CF ???????druze,aj nemoj da se zaleces previse.ako igra na sredini,prvo sto retko ko moze da ga prodje,a drugo je sto uvek,ALI UVEK moze da sutne,gde odvlaci barem jos jednog protivnickog igraca...kad bi ga debeli stavljao malo vise da igra veruj mi da bi bio u fulu.jbg,mozemo da deljemo o ovome koliko hocemo,ali za sve je kriva hebena rotacija dry.gif

brate

risse je gore krilo nego sto je bek jer nema ama bas nikakvu tehniku a svake put mi izgleda sve sporije ako krilo treba da bude neprelazno i da se oslanja na suteve odpatke onda jebi ga.

kao bek nije los, ok je u defanzivi u napadu je ocajan i veoma predvidljiv.

ja mislim ako zelimo titulu za risea nema mesta u prvoj postavi, ali ima na klupi ako hoce. naravno nije on jedini.
Booom
QUOTE (joe @ Mar 26 2008, 08:59 PM) *
risse je gore krilo nego sto je bek jer nema ama bas nikakvu tehniku a svake put mi izgleda sve sporije ako krilo treba da bude neprelazno i da se oslanja na suteve odpatke onda jebi ga.

kao bek nije los, ok je u defanzivi u napadu je ocajan i veoma predvidljiv.

ja mislim ako zelimo titulu za risea nema mesta u prvoj postavi, ali ima na klupi ako hoce. naravno nije on jedini.

potpis

Rise ako se drasticno ne poboboljsa i ako dovedemo makar solidnog beka na leto zelim mu srecan put...
Mishkin
Mislim da treba da zaposlimo vise psihologa!
Joe
QUOTE (Mishkin @ Mar 27 2008, 08:31 AM) *
Mislim da treba da zaposlimo vise psihologa!

ne treba

samo treba kupiti nove bekove wink.gif
Mishkin
Ti bi Dzo samo menjao! Ne razumes se u psihologiju igraca, a to je nesto veoma bitno wink.gif
Dzontra
Nije ti ovo brate Hattrick pa bi ti sad psihologe da unajmljuješ rolleyes.gif
JAR je daleko od legende kluba, ne može on u istu grupu sa Stivijem, Bogom, Rašom, Barnsom... tako da ni ne treba mnogo žaliti za njim. Ja ga jako gotivim i voleo bih da ostane i bude standardan prvotimac ali je sam kriv jer je u lošoj formi već dosta dugo. Kad sam preboleo odlazak Boga iz kluba onda mi nije žao ni za jednog drugog igrača. Nego neRIISE bi onda morao da menja nick u recimo nePRDI balloon.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.