Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Sami Hyypiä #4
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Jürgenovih Jedanaest
Stranice: 1, 2
mezzano

Position: Defender
Date of Birth: 07/10/1973
Height: 6'4
Weight: 14st
1st team games: 403
1st team goals: 29
International caps: 84
International goals: 5
Former clubs: Pallo-Peikot, KuMu, MyPa Anjalankoski, Willem II
Birth Place: Porvoo

Jedna od legendi kluba! Hyypia spada u grupu 'elegantnih' i inteligentnih DC, nasuprot onima koji igraju na snagu i brzinu (Carra, Terry, Vidic). Po meni jedan od najuticajnijih igraca Liverpoola u poslednjih nekolko sezona. Jeste da je sad na kraju karijere i da ne pruza partije kao od pre 4-5 godina, ali sasvim sigurno da zasluzuje da ima temu na ovom forumu.
Tonča
Sami zasluzuje po meni i vise od teme, ali je tema trenutno najvise sto mozemo da mu posvetimo.
Godine ga polako stizu, i to je velika steta, ali po mom misljenju, postoji malo igraca kvalitetnijih od njega koji bi pristali da budu back-up Carri i Aggeru. Naravno, ne moze vise da se nosi sa vrhunskim napadacima (bar ne u kontinuitetu) ali tokom sezone se odigra 25-30 utakmica koje on sigurno moze da odigra kako treba.

Doktor ostaje Doktor! wink.gif
mezzano
Ne, znam da li je istina, ali sam cuo, valjda, od komentatora na RTS (Kovinjalo ili Andrijasevic) da je tokom igracke profesionalne igracke karijere dobio nekih 7-8 zutih kartona mellow.gif . Da li to moze da bude istinito, ima li neko neke slicne podatke.

Najverovatnije ce igrati protiv Tolousea.
Booom
Covek je zmaj i tu nema puno da se prica.Ima neophodnu visinu i pravilno je koristi.Sjajno igra glavom i to mu je najjaci adut, mada ga nisam puno vidjao da daje golove nogom.Mislim da se Hipija dovoljno pokazao svih ovih godina i da jos uvek zasluzuje svoje mesto u timu.
Gerrard_8
Covek je iskusan nemam reci!!! Misim sta reci!!!
Catwoman
@ mezzano

Ako je su to Kovinjalo ili Andrijasevic rekli onda to ne treba dovesti u pitanje, jer dobro je poznato da je rec o vrhunskim fudbalskim expertima koji svoje znanje o fudbalu drze u casici......

Evo sta sam ja pronasla....
Sami Hyypia ili Doktor je do sada u svojoj klubskoj karijeri odigrao 584 utakmice, dao je 42 gola, dobio je 24 zuta kartona i 1 crveni, sto se tice reprzentacije odigrao je 78 utakmica, dao je 5 golova, dobio 6 zutih...
Mishkin
Uracunati autogolovi ili ne?!?
mezzano
Pa, dobro catwoman, to mu je isto, izvanredan prosek. Nesto vise od 0.04 po utakmici. Znamo da pojednin centralni odbrambeni dobiju toliko kartona za 2 sezone. Na primer, Sergio Ramos je prosle godine dobio 11 ili 12 zutih, koliko i Samy za pola igracke karijere.
Sotir Vračarević
Reflexi ga izdaju polako,ali da igra,igra!Posle odlaska Litmanena iz repke mislim da im je on sada captain...
Booom
WOOOOOOOOOHOOOOOOOOOOO!!!
yahoo.gif yahoo.gif yahoo.gif
Doktor i dalje, jos jedna sezona, samo da u njoj ne pokvari utisak.
Mishkin
Nema sanse da pokvari. Brzinu ne moze da izgubi, a killer instikt je oduvek tu wink.gif
collymore
Ma gde Sami moze da bude los...gle sad u utorak kad uvali arsenalu iz prekida ko u najboljim danima screw.gif
Mishkin
Legenda!
http://www.thisisanfield.com/columnists/20...verpool-legend/
Jamaica
Prava legenda....kad bi samo mogao da potraje jos koju sezonu...
Sotir Vračarević
na poluvremenu mu dajte votku i saunu i ima da odigra ko zmaj i drugo wink.gif
Steva Zmaj
Fino momche bejashe nekada davno.
lavirint
Sami: Jos uvek se osecam mlad!

Hipija, mlad i u 34-oj

Mislim da ce biti dobro iskoriscen sa klupe ove sezone, ali ne samo to, bitno je imati Hipiju u timu i zbog Agera, Skrtela i ovih klinaca iz rezervi koji s vremena na vreme treniraju sa prvim timom, mogu dosta da nauce. Inteligentan je igrac, uvek bio, zato ovoliko i traje na profesionalnoj sceni. Mislim da mu treba ponuditi mesto trenera neke omladinskih kategorija kad se penzionise.
mezzano
CITAT (lavirint @ Aug 6 2008, 11:47 AM) *
Mislim da mu treba ponuditi mesto trenera neke omladinskih kategorija kad se penzionise.

Slažem se. I ja bi mu ponudio da ostane u klubu, zaslužio je.
Mishkin
Ko Boban Dmitrovic je! biggrin.gif
Fred Kremenko
Zasto zadrzati u klubu legendu.. Bolje dovesti Pelegrino-a biggrin.gif Cekaj, pa mi smo njega vec doveli biggrin.gif
lavirint
QUOTE (Fred Kremenko @ Aug 6 2008, 01:39 PM) *
Zasto zadrzati u klubu legendu.. Bolje dovesti Pelegrino-a biggrin.gif Cekaj, pa mi smo njega vec doveli biggrin.gif

Stvar je u tome, Fredi, da Hipiju ne treba zadrzati samo zbog statusa legende koji uziva u klubu, nego, iz prostog razloga jer dobro poznaje poziciju na kojoj igra, takticki je potkovan sto moze da znaci da moze da uci klince. Takodje, njegova posvecenost klubu, odsustvo bilo kakvih skandala, nesumljiva radna etika i pristanak na limitiranu rolu posle pojave Agera govori u prilog tezi de je Sami dokazana licnost u Liverpulu, dakle jedan deset godina proveravani karakter u raznim segmentima.

Drugo, ali ne i nevazno, jeste da Liverpul deluje kao korporacija sa odredjenim interesima kao i ostali klubovi. U piramidi igrac/skautska mreza/trenerska organizacija/markentiski tim/bord direktora/vlasnici zasniva se lanac zavisan upravo od ostalih karika. Imati dobre, pouzdane, proverene ljude da obavljaju svoj deo posla stvar je od sustinskog znacaja. Hipija je covek sa dobrim CV-jem u svakom pogledu sto je jasno.

Trece, za mlad tim, za klince koji nisu u godinama da mogu tacno znati sta je za njih i za klub dobro, potrebno je i pozeljno, imati trenera koji je u klubu dugo vremena, koji ga poznaje iznutra, koji trenirao je sa trenerom koji zna sta hoce od mladih igraca. Dakle, nema gubljenja vremena na objasnjavanje sta se zapravo hoce od dece u mladoj skoli, covek je u poslu vec deset godina. Jos nesto, autoritet je bitna stvar za te decake, a Hipija je taj autoritet stekao i stice ga jos uvek, svojim radom i ponasanjem u klubu. Zasluzeno.
Fred Kremenko
Ne moras na dva reda zajebancije da nas poducavas filozofiji zivota.. Odmori malo sa tim, dosadno je...
lavirint
QUOTE (Fred Kremenko @ Aug 6 2008, 03:00 PM) *
Ne moras na dva reda zajebancije da nas poducavas filozofiji zivota.. Odmori malo sa tim, dosadno je...

Ne poducavam, samo govorim ono sto mislim, sto je i sustina foruma koji ohrabruje diskusiju. Sa druge strane, nije filozofija nego prosta cinjenica. Sto se tice zajebancije, tesko mi je da utvrdim kad se zezas a kada ne s obzirom na "stavove" koje izlazes na forumu. Ako si se zezao, onda je greska na mojoj strani jer nisam tvoju izjavu shvatio kao zezanje, u tom slucaju izvini. Sto se odmora tice, hvala, nisam umoran. Pozdrav Fredi.
Aleksandar88
CITAT (Fred Kremenko @ Aug 6 2008, 03:00 PM) *

thumb.gif
lavirint
QUOTE (Aleksandar88 @ Aug 6 2008, 03:08 PM) *
thumb.gif

Slazem se, super mi je odbrusio, zar ne?
Joe
QUOTE (Fred Kremenko @ Aug 6 2008, 12:39 PM) *

svi dobro znamo da ovo nije bila zajebancija u pravom smislu te reci wink.gif smile.gif biggrin.gif tongue.gif
Aleksandar88
Vise te je dobronamerno posavetovao angel_not.gif
lavirint
QUOTE (joe @ Aug 6 2008, 03:12 PM) *
svi dobro znamo da ovo nije bila zajebancija u pravom smislu te reci wink.gif smile.gif biggrin.gif tongue.gif

I ja sam imao to na umu Joe smile.gif
Fred Kremenko
Raspisao si jedno 20+ redova, pisuci o necemu sto je apsolutno poznato.... Ovim ispada da smatras da je 90% foruma retardirano....
'Hypia je inteligentan iskusan odbrambeni igrac koji godinama sjajno sluzi klubu, dobar je mentor mmladima te bi stoga bio dobar dodatak istom'
Ovo si ti otprilike raspisao u 3 ogromna pasusa, kao da nas ovde 700 i kusur njega nikad nije videlo kao i nijednu utakmicu lfc-a.....
lavirint
QUOTE (Aleksandar88 @ Aug 6 2008, 03:12 PM) *
Vise te je dobronamerno posavetovao angel_not.gif

Hvala na tumacenju druze. Mada posavetovao me je da ne filozofiram iako to nisam radio.

QUOTE (Fred Kremenko @ Aug 6 2008, 03:14 PM) *
Raspisao si jedno 20+ redova, pisuci o necemu sto je apsolutno poznato.... Ovim ispada da smatras da je 90% foruma retardirano....
'Hypia je inteligentan iskusan odbrambeni igrac koji godinama sjajno sluzi klubu, dobar je mentor mmladima te bi stoga bio dobar dodatak istom'
Ovo si ti otprilike raspisao u 3 ogromna pasusa, kao da nas ovde 700 i kusur njega nikad nije videlo kao i nijednu utakmicu lfc-a.....

Rekoh, Fred, da nisam shvatio da je u pitanju "zajebancija". I rekoh, takodje, izvini ako je tako. Drago mi je sto sad vidim da smo na istoj strani u pogledu Hipije. Bice dobar trener klincima, zar ne?
Joe
liverpool odbio 2.5 miliona ... biggrin.gif nema sami nigde da ide..

http://www.teamtalk.com/football/story/0,1...4030405,00.html
Dr Stein
Menadžer Liverpula Rafa Benitez najavio je da će podići cenu za Džermejna Penanta i Samija Hipiju na sedam miliona funti ukoliko čelnici Stouka i dalje nastave da razmišljaju o kupovinu dvojice igrača.
Iako se u prvi mah činilo da je levonogi vezista Espanjola Albert Rijera blizu prelaska u Everton, gradski rival "karamela" Liverpul bio je brži, pa će povremeni španski reprezentativac umesto na "Gudison" doleteti na "Enfild"

cela vest na http://www.blic.co.yu/sport.php?id=54545
lavirint
Hipija nije na listi registrovanih igraca za ligu sampiona. Evo liste:

1 Diego Cavalieri
25 Pepe Reina
34 Martin Ronald Kelly
2 Andrea Dossena
5 Daniel Agger
12 Fábio Aurélio
17 Álvaro Arbeloa
23 Jamie Carragher
27 Philipp Degen
32 Stephen Darby
36 Steven Alan Irwin
37 Martin Škrtel
8 Steven Gerrard
14 Xabi Alonso
15 Yossi Benayoun
16 Jermaine Pennant
20 Javier Mascherano
21 Lucas Leiva
26 Jay Spearing
7 Robert David Keane
9 Fernando Torres
11 Albert Riera
18 Dirk Kuyt
19 Ryan Babel
24 David Ngog
Fred Kremenko
Uopste ne znam sta da mislim... Prvo se nadam da nije povreda razlog sto su ga precrtali.... Ako nije teze povredjen a otpao je,onda je ovo bezobrazno.... U redu ako covek nije dovoljno dobar vise, to mu je trebalo reci krajem prosle sezone, a ne ovako ga maltretirati.... Mada da je teza povreda, verovatno bi vratili Hobbs-a sa pozajmice Dobra stvar je sto su upali klinci neki, mada ako budemo kratki sa CB Kelly nece dobiti sansu, nego ce glumatati Arbeloa....
lavirint
QUOTE (Fred Kremenko @ Sep 6 2008, 12:01 PM) *
Uopste ne znam sta da mislim... Prvo se nadam da nije povreda razlog sto su ga precrtali.... Ako nije teze povredjen a otpao je,onda je ovo bezobrazno.... U redu ako covek nije dovoljno dobar vise, to mu je trebalo reci krajem prosle sezone, a ne ovako ga maltretirati.... Mada da je teza povreda, verovatno bi vratili Hobbs-a sa pozajmice Dobra stvar je sto su upali klinci neki, mada ako budemo kratki sa CB Kelly nece dobiti sansu, nego ce glumatati Arbeloa....

Nemam pojma, meni je ovo nelogicna odluka, a nije u pitanju povreda jer, koliko znam, Hipija ce nastupati za reprezentaciju sada. Nije mi jasno zasto nije registrovan iskusan centralni bek, kada se znaju Agerovi problemi sa povredom u poslednjih godinu dana. A slazem se u potpunosti da je bezobrazno sto mu nije receno pre kraja prelaznog roka da nece biti u kombinaciji za LS.
Jamaica
Cudna odluka........a mozda mu je i receno ko zna.....a taj Kelly nece dobiti sansu sigurno, da imamo neke protivnike za ladjenje pa ajde, ovako nema sanse.......

Meni je cudno i to sto nema El Zhara, Plessisa, Nemetha, Pacheca, Insue(kog su svi izgleda zaboravili sad.gif ) a tu je Irwin?!?

Bar ce Spearing igrati........i jel si siguran da je lista konacna?

Mada ja verujem da ce se Sami vratiti na prolece u LS, tada ce njegovo iskustvo biti mnogo potrebnije nego sada.
lavirint
QUOTE (Jamaica @ Sep 6 2008, 01:15 PM) *
Cudna odluka........a mozda mu je i receno ko zna.....a taj Kelly nece dobiti sansu sigurno, da imamo neke protivnike za ladjenje pa ajde, ovako nema sanse.......

Meni je cudno i to sto nema El Zhara, Plessisa, Nemetha, Pacheca, Insue(kog su svi izgleda zaboravili sad.gif ) a tu je Irwin?!?

Bar ce Spearing igrati........i jel si siguran da je lista konacna?

Mada ja verujem da ce se Sami vratiti na prolece u LS, tada ce njegovo iskustvo biti mnogo potrebnije nego sada.

Tako pise na uefinom sajtu. Sto se tice proleca, i ja mislim da ce tada Hipija biti registrovan, mada po meni je glupo sto to nije uradjeno i sada. Imamo tri dobra centralna, ali ne znamo Agerovo stanje, a sta ako se neko od druge dvojice (Karager ili Skrtel) povrede, ne daj boze, ili dobiju karton? Tada cemo verovatno ici sa Arbeloom kao sto rece Fred, sto je, naravno, bezveze resenje. Sto se tice klinaca slazem se, cudna selekcija.
Kameni
Moramo da imamo 8 "Engleza" registrovanih za LS i tu su nastali problemi. Mislim da je i Pennant tu vise da popuni kvotu ne go sto Rafa racuna na njega, a da ne govorim o klincima. Jedini koji je po meni mogao tu da izgubi mesto je Degen, jer imamo i Arbelou i Darbya na poziciji desnog beka, a znamo da i Carra moze tu kvalitetno da odgra ali Benitez verovatno ima neku drugu racunicu sa njim. Ne svidja mi se sto se to tako desilo ali sta je tu je...
Fred Kremenko
Verovatno 8 iz UK, posto na ovom spisku nema 8 Engleza... Tako je to kad se cerga doterava....
Jamaica
Koliko znam iz menadzera treba da bude 8 Home grown igraca iz Engleske od kojih su 4 iz kluba, a u Home grown se valjda racunaju igraci koji su do 18 godine imali dve(ili tri, ne znam tanco) godine u klubu ili tako nesto.....znaci moze da bude i neki Azejberdzanac ako je produkt nase akademije.....zato ima UK igraca valjda...
Pantović
QUOTE (lavirint @ Sep 6 2008, 12:23 PM) *
ali ne znamo Agerovo stanje, a sta ako se neko od druge dvojice (Karager ili Skrtel) povrede, ne daj boze, ili dobiju karton?

Brat Agger je zdrav k'o dren i spreman k'o zapeta pushka!
Tonča
QUOTE (Jamaica @ Sep 6 2008, 03:17 PM) *
Koliko znam iz menadzera treba da bude 8 Home grown igraca iz Engleske od kojih su 4 iz kluba, a u Home grown se valjda racunaju igraci koji su do 18 godine imali dve(ili tri, ne znam tanco) godine u klubu ili tako nesto.....znaci moze da bude i neki Azejberdzanac ako je produkt nase akademije.....zato ima UK igraca valjda...

Svi igrači iz UK (Home Nations) se vode kao domaći igrači. Isto važi i za igrače iz Irske (ako se ne varam, postoji neki zakon u UK koji sve Irce tretira kao domaće, nevezano za fudbal).
Što se stranih klinaca tiče, mislim da se oni vode kao "home grown" ukoliko su bili na Akademiji, što nije slučaj sa El Zharom, Nemethom, Insuom i Plessisom, pošto su u klub došli nešto matoriji nego Pacheco npr. Pacheco sa druge strane još nije proveo određeno vreme u mlađim kategorijama.
Troll off.

Što se Hyypie tiče, ispalo je skroz glupo da on izvisi za mesto. Jesmo mi dobro pokriveni na poziciji DC-a, ali smo prošle godine videli šta povrede mogu da učine, i koliko Doktor može da pruži, iako je mator.
Sad će verovatno ispasti priča u fazonu "da smo kupili Barrya, ne bi doveli Rieru i bilo bi mesta za Doktora..." Ma glupost!
A na klupi će da nam sedi golman Brazilac koji neće ni primirisati golu? Zar nije pozicija rezervnog golmana idealna za popunjavanje ovih "kvota"?
Ispala je situacija kao kad neko igra FM pa onda tek kad dođe vreme za prijavljivanje igrača izvali da o tome nije vodio računa.
Jamaica
Heh.......tacno......da je onaj debil Carson hteo da ostane(mada ko moze da ga krivi) bilo bi lakse.....i koliko se secam Rafa je prvo hteo da dovede Taylora pa on nije hteo i onda je dosao Calvalieri.....mada bolje mozda da je ostao Martin zbog ovakvih situacija, samo ne znam koliko je on dobar...

Off topic........sta bi sa Itandjeom.......jel on sad ostao kao treci golman?
lavirint
Hipija se oglasio povodom izostavljanja iz jesenje faze Lige Sampiona. Izrazio je nezadovoljstvo sto mu ranije nije receno da ce biti izostavljen:

“The manager’s decision to leave me out of the squad is a big disappointment for me. I understand it’s partly because of the UEFA regulations, but despite that, the news came to me as a surprise and a shock too.”

“The club had a ‘perfect’ timing for this: they didn’t want me to move elsewhere, so that’s why I was told the news of having been left out, just after the transfer window had closed.”

“The club went public to say there had been offers for me, but turned them down. So perhaps that means I am still part of the plans for this season.”

samis-disappointment-at-euro-omission

Po mom misljenju, velika je sramota tako se odnositi prema klubskim legendama. Ukoliko trener misli da Hipija nema kvalitet za ucesce ili da zbog pravila "8 igraca" nema mesta za njega, onda je posteno to mu reci pre kraja prelaznog roka. Nije Hipija neki klinac da bi ga zavlacili takvim forama. Trebalo mu je ranije reci kakva uloga se od njega ocekuje u sezoni i videti da li on hoce takvu ulogu da prihvati.
Under
Slazem se da Rafa nije postupio bash najbolje, ali mora se uzeti u obzir i kupoprodaja u 5 do 12, naime otishao je ostrvljanin (Finnan) a doshao "cergar" (Riera) shto je dosta poremetilo broj domacih i "stranih" igraca...
Samo da ljudi ne pomisle da branim Rafu, cisto iznosih da ima "olakshavajucih" okolnosti. rolleyes.gif
Pantović
Ma smrad bre, treba mu posteno suditi pa da ga streljamo! laugh.gif
Tonča

Nisam do sada video ovo, a slučajno nabasah na RaWK-u...

Naime, reč je o oproštajnoj Samijevoj tekmi u Willemu II. SJAJNO! Hail.gif
Pedja_Nbg
Шта рећи,кад слика све говори... Hail.gif band.gif
vladx
Hail.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.