Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: nema vise Enfilda?
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Prilike u klubu
Scouser Tommy
http://www.index.hr/sport/clanak/nema-vise...nti/354192.aspx

pare srecu kvare...... mad.gif
Mario_T
Dobro, da je idealno, nije; ali nije ni smak sveta. Naravno da bi bilo najlepse kad bi ostalo samo ime Anfield (ili New Anfield), ali ovo je nacin da barem donekle pokrijemo deo troskova novog stadiona (cifra se sada popela sa 280 miliona funti na "tricavih" 300 miliona funti).

Licno ne bih imao problema kada bi pravo na ime kupili Carlsberg (Carlsberg Arena?), Coca-Cola (Coca-Cola Stadium?), Virgin (Virgin Collosseum? - Virgin takodje ima zesce cool logo) ili neka slicna "normalna" kompanija. Pored toga, mozda je moguce i ukomponovati ime Anfield u naziv novog stadiona (Carlsberg Anfield Arena, itd, itd).

Elem, daleko od idealne situacije, ali ako ce nas ovo ulaganje dovesti barem jedan korak blize osvajanju titule, ja sam spreman da istrpim i promenu naziva stadiona (a ionako ce vecina ljudi da stadion zove New Anfieldom, zbog toga sto se gradi par stotina metara od postojeceg stadiona).
Tonča
QUOTE(Mario_T @ Jul 26 2007, 03:10 PM) [snapback]13326[/snapback]

Elem, daleko od idealne situacije, ali ako ce nas ovo ulaganje dovesti barem jedan korak blize osvajanju titule, ja sam spreman da istrpim i promenu naziva stadiona (a ionako ce vecina ljudi da stadion zove New Anfieldom, zbog toga sto se gradi par stotina metara od postojeceg stadiona).

Slazem se sa tvojom konstatacijom. Kako god da budu nazvali stadion, navijaci ce ga zvati pravim imenom, tj. onim imenom koje ce ostati nakon isteka ugovora.
Ok. Slazem se da to nije postupak koji ce navijaci odobriti, a sa jedne strane ne odobravam ni ja kao navijac (mada mene zaista niko i ne pita).
Isto tako navijaci mogu biti nezadovoljni izgradnjom novog stadiona, i da postave pitanje "Zasto uopste napustiti Anfield?". Odgovor bi bio: "Pa novi stadion je moderniji, i ima vise mesta.". Vise mesta ce klubu doneti vece prihode. Isto tako ce i prodaja (tj. iznajmljivanje) imena stadiona doneti pare (i to velike) klubu.
Ono sto zelim reci je da ne treba bezati od realnosti. Gradi se novi stadion, i to nece biti (stari) Anfield. Cak se moze postaviti pitanje da li novi stadion treba uopste da nosi ime starog? Postoje ljudi koji se ne slazu sa tim.

I ovu vest ne treba shvatiti kao neku prevaru ili iznenadjenje. Na sajtu www.newanfield.co.uk su od preuzimanja kluba od strane Amera postavljene kvote za kladjenje na novo ime, tj. sponzora stadiona.

Coca Cola - 3 - 1
Microsoft - 4 - 1
Nike - 6 - 1
McDonalds 8 - 1
FedEx - 8 - 1
ebay - 10 - 1
Budweiser - 12 - 1
The Home Depot - 12 - 1
General Motors - 14 - 1
American Airlines - 16 - 1
Apple - 16 - 1
...
Scouser
nisam siguran ali čini mi se da negde već postoji coca-cola stadion. Nekako mi ne ide da alkohol bude sponzor stadiona hehe. Mc Donald's, to tek ne dolazi u obzir. Vrigin stadion, opet deluje malko smeno smile.gif... za sad mi se ne mota po glavi nijedno gotivno ime . biggrin.gif

Dzontra
Zvaće se New Anfield, nema tu šta da se priča. Englezi su veliki tradicionalisti, a hvala Bogu (Fauleru biggrin.gif ) LFC, Enfild i Kop je imaju kao retko koji klub na svetu. Samo lud čovek bi to promenio.
Sa Karlsbergom imamo višegodišnji ugovor, možda je čak decenijski. Oni imaju svoje mesto na dresu i to im je dosta.
Under
Ja sam pobornik ideje da stadion treba nazvati Stanley Park. Jedan je Anfield i nema tu "new" i tome slicno, mada zaista zvuci nostalgicno i primamljivo. E sad, shto se sponzora tice,, otprilike slazem se sa Mariom i Toncom. Ne vidim tu velik problem. U zamenu za grdne pare, uzecemo ime sponzora na nekih 20-ak godina. Najmanje bolno bi bilo kad bi to bio Carlsberg ili bar Adidas. Ne bih voleo neki tamo Emirates ili shta ti ja znam. Mada generalno taj stadion ce medju navijacima biti uvek New Anfield ili Stanley Park.

QUOTE(Scouser @ Jul 26 2007, 01:54 PM) [snapback]13328[/snapback]

nisam siguran ali čini mi se da negde već postoji coca-cola stadion.

Postoji, i to u Kini.
TomyB
Mislim da je najbolja relacija novi stadion-novo ime! Sad, veoma je dikutabilno koje bi ono moglo biti. Na,a, kao navijacima, najvise bi odgovaralo Stanley Park ili ga cak nazvati po nekoj nasoj legendi. S druge strane, da nekim slucajem isti mi nismo navijaci, ali da imamo "grdno brdo blaga" biggrin.gif nazvali bi stadion koji mi gradimo onako kao mi hocemo. To je realnost u kojoj zivimo i ne treba se uzbudjavati previse oko toga. Neka nam naprave novi stadion, koji ce extra da izgleda i bude jedan od naj, naj..., pa nek' mu daju ime koje god hoce (u sustini ko bude vise para dao, bice kum)
Lule
predlazem stevie g stadium/coloseum/arena
ili reds arena
hen-ja
Ja sam za ''FUCK THE SCUMS ARENA'' tongue.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.