Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Liverpool - 2007/2008/2009 put
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > LFC Serbia > LFC Serbia
Stranice: 1, 2, 3
Scouser
Dakle, poto sad radim u turističkoj agenciji, malo sam se vie raspitivao oko takvih mogućnosti. Međutim nita bez vas! Tako da :

Postoji nekoliko različitih varijanti, prevashodono će zavisiti od nas samih, tj ta mi elimo. Moj neki predlog bi bio odlazak u oktobru, novembru, ostanak nekih 4-5 dana recimo, s opcijom da to obuhvati vikend(recimo dođemo u četvrtak, odemo u ponedeljak ili utorak). Agencija radi dosta aranmana za englesku, međutim u ovom trenutku to se tiče same Engleske to su uglavnom razmene studenata po Londonu i razne kole stranih jezika.

Ono to je bitno, to je da ljudi iz agencije imaju kontakte i da bi to mogli da nam zavre. Za prethondu sezonu su imali na raspolaganju i karte za fudbalske mečeve, mada to nije ba ilo. U svakom slučaju mi imamo opciju ako elimo i karte, jer kontakti postoje.

Ja sam mislio da to ide vie kao ekskurzija, jer se u tom slučaju cena smanjuje sa porastom broja putnika. Znam, jo je rano, ali voleo bih samo da vidim da li ste uopte zainteresovani za to. Ako nas ima, moemo sigurno da napravimo program.

to se tiče cena, to nemam pojma jer sve zavisi od toga ta elimo, tj za ta se odlučimo.

U pitanju je turistička agencija Mladost turist.

Jel ima neko da eli da ide?

Tonča
Posto imam nepotrosene pare koje sam spremio za Atinu, definitivno bih voleo da idem u Liverpool.

Dakle moze! smile.gif
Scouser
da, ti ih ima i na mom računu
Take Two

Ja sam u svakom slučaju zainteresovan, ali ne znam koliko ću biti u mogućstvu (to finanskijski to vremenski).
Cosa
ja bih voleo ali nazalost nemogu
pare, skola, maloletan itd.
Mario_T
Odlicna ideja! Ja sam ove jeseni svakako nameravao da (barem jednom) idem da gledam Liverpool, u periodu septembar/oktobar. Ali, ako cete vi ici malo kasnije, nece mi biti problem da malo sacekam i isplaniram da odem da istu utakmicu kao i vi. Zbog posla ne bih mogao duze da ostanem (subota, nedelja poslepodne i eventualno petak poslepodne/vecer), ali to nema veze. Sto se pre dogovorite, tim bolje.
Pantović
Dakle Scouseru, mlado momce iz Mladost turista,
plan je stvarno sjajan, i kako vidim ima zaineresovanih ljudi vazda.
Ja sam se zakleo na krv i noz s Miskinom da cemo gledati Redse na Anfieldu. Sto implicira da i nemamo bas nesto mnogo vremena, jos sa ovim uspaljenim vlasnicima to vreme ima da se skrati. (A da, negde sam procitao, dal na Eurosportu, da ce novi stadion imati vise sedecih mesta nego prosireni Old Trafford! Kao zbog tradicionalnog rivaliteta ova dva tima etc)

Elem, jedino sto me sprecava (a i Mikina takodjer) jeste finansijski aspekat ekskurzije na Ostrvo. Nista novo. Zato bi mozda bilo lepo da sacinis otprilike neku varijantu i da procenis koliki je dzak novca potreban za ovo ludilo. Cisto da vidimo otprilike jel dovoljan bubreg ili moram i jos nesto da prodajem smile.gif

Pozdrav!
Trunks
Računajte i mene, kreće mi faks u oktobru ali mogu naravno da odvojim 5 dana.
kalabaster
Daj neki orijentir koliko ce to da kosta ali ideja zaista zvuci fenomenalno. Znaci ako imam toliko para naravno da idem.
Banjac
Ljudi ovo je fantasticna ideja i voleo bih da ovo opstane i da se organizuje par puta,jer ja necu moci sada zbog finansija jer sam mnogo pukao na fax pripreme i to i vozacki polazem tako da nemam kinte a moram ici bar jednom u zivotu da gledam.Tako da nemojte jednom i nikada vise.
acalfc
Idem i ja,imam i kombi,mogu ja da nas vozim:)
Scouser
da da, to bi bilo nezaboravnoih mesec dana puta i za dva dana ostanka u liverpuulu smile.gif
acalfc
ma daj opusteno stizemo za dva dana:)samo ima jedan problem kombi mi je teretni(u stvari to mozda i nije problem,moze vise da nas stane)
nikolica
Racunaj te i na mene imam nesto malo para u steku a i vremena cu nadam se imati
Under
IDEMO!!!

@Scouser
Samo ja ne spavam sa tobom i Miloshem u sobi... tongue.gif Necu da ponovo dodjem u situaciju da bdim pred sobom celu noc!
stara lfc
QUOTE(Under @ Jul 16 2007, 01:31 PM) [snapback]13156[/snapback]

IDEMO!!!

@Scouser
Samo ja ne spavam sa tobom i Miloshem u sobi... tongue.gif Necu da ponovo dodjem u situaciju da bdim pred sobom celu noc!

onda ja nemam s kim da pijem ,jedino ako ide mighty tongue.gif
Scouser
hmmm to veče ja sam se razvalio, mislim da ste toga vas dvojica pogotovu bili svesni. laugh.gif

@ Under, brate nema biranja sad s kim će u sobu. To je sve lutrija, ko penali smile.gif
Under
QUOTE(stara lfc @ Jul 16 2007, 04:15 PM) [snapback]13158[/snapback]

onda ja nemam s kim da pijem ,jedino ako ide mighty tongue.gif

Pijemo, to nije problem. Samo ne pijem na dan utakmice, tj. bar ne pre utakmice...

@Scouser
Uff, ako opet izvucem tebe, kod mene stoji kljuc! smile.gif
Grujica
Ja sam zainteresovan, sad naravno sve zavisi od para... ima vremena kad budemo saznali nesto konkretnije videcemo
stara lfc
iskreno ja bih voleo da se to desi na jesen,ali mislim da to nije izvodljivo bar do januara.prvo Atina,pa kumu svadba u junu,pocetak avgusta letovanje-grcka,kraj avgusta drugi kum svadba!sto je mnogo mnogo je!
znaci januar-februar
Liverbird
mozda je bolje da se odlozi za pocetak sledece godine jer bi svi skupili vise para i samim tim vise bi nas islo pa bi se i cena same exkurzije smanjila pa bi i vise ljudi poslo, mada sto se mene tice, mozda i krenem ali opet to zavisi od para.-......
Scouser
ja nisam tu od januara do aprila, najverovatnije. Ima vremena, dogovorićemo se, ovo je bio sam predlog da vidim da li su ljudi uopte za...
Dzontra
Skuzeru, vidi ti sa tom agencijom kakva je šansa da se srede vize, šta sve tu treba. Mislim da je to problem broj 1 a ne pare. Englezi su tu jako zajebani, a mislim da ovi školarci nema šanse da dobiju vizu.
Under
Neki moji prijatelji su protekle godine vishe puta bili u Londonu, i drugar mi je rekao da su cak i oni omogucili lakshe dobijanje viza. Naravno oni su svi zaposleni i pored potvrde o zaposlenju, potrebna ti je samo rezervacija hotela ili pozivno pismo. A ako Scouser radi u turistickoj agenciji, to ne bi trebalo da bude problem. E, a shto se tice shkolaraca, zaista ne znam...
Tonča
Pa posto ce to, ako sam dobro skapirao, biti organizovana ruta preko agencije, imacemo sve rezervacije i slicno.

U svakom slucaju, nije zgoreg da se to proveri.

Bar sam sada siguran da me nece terati u nis na razgovor, posto nemaju konzulat dole...
gasha84
jel se zna neka okvirna cifra koja bi trebala za ovu akciju, cuo sam da su njihove vize veoma skupe... sad sam gledao nas raspored i 28. oktobra se igra protiv arsenala mada bi za to tesko nasle karte, mozda 10. novembar protiv fulama...
Scouser
jo nemam pojma jer se sad rade drugi aranmani i u ovom trenutku ih ima dosta, i nema se vremena da se pravi ponuda za to. To ću tamo u krajem avgusta početkom septembra znati.
Dzontra
QUOTE(gasha84 @ Jul 18 2007, 01:30 PM) [snapback]13215[/snapback]

jel se zna neka okvirna cifra koja bi trebala za ovu akciju, cuo sam da su njihove vize veoma skupe... sad sam gledao nas raspored i 28. oktobra se igra protiv arsenala mada bi za to tesko nasle karte, mozda 10. novembar protiv fulama...

Mislim da će ovo biti skupo za naše uslove. U ovakvu akciju ne vredi ići na 1-2 dana, da bi se prošlo što jeftinije. Kad si već u Engleskoj treba videti i London pored Liverpula. Ja cenim da je to jedno 5 dana u Engleskoj. Avion, viza, spavanje, karta za utakmicu, klopa, pivo... Jedno soma evrića!
Pantović
Znaci samo bubreg! Odlicno!
ohmy.gif
acalfc
Ja idem sigurno,operisao sam nogu tako da vise nemam problema:)smile.gifsmile.gif
Hans
Ja sam generalno za ali to bi moralo da bude nesto zaista povoljno da bi isli u velikom broju.
Contractor
Odlicna ideja! Evo i mene u krugu onih koji su "generalno ZA, ali treba da se kockice sloze". Mozda je preuranjeno praviti detaljnije planove, ali ne bi bilo lose sacekati da se vidi kada bismo igrali i neku kup utakmicu, pa mozda zakacimo i dve utakmice za tih 4-5 dana.
Scouser
Pre nekoliko dana sam bio optimističan po pitanju svega ovoga. Naime, iskoristio sam prednost radnog mesta da se malo bolje upoznam sa eventualnim uslovima putovanja u Liverpul kao i mogućnostima za uzimanje karata i naravno cenama. Imam katalog sa ponudama za sve timove u premier ligi. U okviru ponude ulaze dve stvari: smetaj i karta za utakmicu. Smetaj je u hotelu sa najmanje 3*. U pitanju su dva noćenja sa doručkom. Prevoz bismo mogli da traimo sami (znam da Rajan leti iz Budimpete u Liverpul), a mogli bi i preko moje agencije mada nije povoljno jer bi karta za let bila do Londona i kotala bi u najboljem slučaju 260 i posle toga bi trebalo juriti voz do Liverpula.

Glavni problem su cene tih aranmana, koje izuzetno variraju od ekipe do ekipe, najvie zbog cena karata za utakmicu. Za Liverpul su strahovito skočile. Gledao sam protiv Totenhema je cena paketa oko 430 funti, otprilike najjeftiniji paket protiv nekog Wigana ili Fulama ove sezone dođe oko 300 funti.

Ja sam pokuao malo da se napravim pametan, dok nisam dobio nov katalog za ovu sezonu gledao sam prologodinje cene, koje su bile u proseku 1,5x jeftinije, u slučaju nekih ekipa i duplo. Ipak za utakmice liverpula je i prole sezone bilo skupo, pa sam onda uočio Everton. Palo mi je na pamet da gledamo Liverpul protiv njih na Gudisonu, jer je cena tog aranmana bila 160 funti, to je bilo jeftinije od Enfilda za 220 funti (isti rivali)! Potom bismo mogli i da obiđemo i grad i Enfild. Međutim kad sam dobio nov katalog, video sam da je ove sezone cena porasla i za Gudison na nekih 300 funti.

Imajući u vidu da je sad leto, da smo bili u Atini, da ljudi preko leta troe svoj novac a na jesen i počinju kolske, fakultetske, poslovne obaveze, a i depovi nisu ba puni, sve sam vie skeptičan, mada mi je drago jer vidim da na forumu ima volje za ovim.
Liverbird
lepo sam ja rekao da sacekamo pocetak sl.godine i da do tada zaradimo pare kako znamo i umemo. Mislim da je bezveze da odemo na ostrvo a da ne gledamo tekmu na Enfildu...nije to to.
Under
Ako idemo, obavezno idemo na Enfild.

@Scouser
Ali zashto moramo da uzimamo taj njihov paket? Pretpostavljam da tvoja agencija moze da nam sredi rezervacije u nekom hotelu (to je dovoljno za vizu, uz potvrde iz shkole, sa posla itd), za prevoz uzmemo Ryan iz Peshte ili Wizz iz Zagreba (Wizz leti u London, ali za Hrvatsku nam ne treba viza), a za karte ili probamo preko neta, ili ako neko ima nekog u Engleskoj ili idemo na bum (na neku manje popularnu tekmu tipa Fulham ili Sunderland).
Ako mozesh vidi koja je varijanta jeftinija, ali ako vec idemo mozda bi dobro bilo da idemo u svojoj organizaciji, zato shto verujem da bi nam za neki ozbiljniji obilazak grada trebalo vishe dana, a mogli bi da obidjemo i London (s obzirom da smo vec tu)

I ako idemo na bum varijantu, mislim da je bolje da to obavimo do kraja ove kalendarske godine, postoji mogucnost da u drugom delu sezone (ako Liverpool bude zario i palio) bude mnogo teze doci do karata...
Contractor
QUOTE(Liverbird @ Aug 5 2007, 04:02 PM) [snapback]13488[/snapback]

lepo sam ja rekao da sacekamo pocetak sl.godine i da do tada zaradimo pare kako znamo i umemo. Mislim da je bezveze da odemo na ostrvo a da ne gledamo tekmu na Enfildu...nije to to.

Ko je rekao docek Nove Godine u Engleskoj? wink.gif

Sat Dec 29 Manchester City (away)
Tue Jan 1 Wigan Athletic (home)
Liverbird
znaci iz Londona na pishanje u Manchester pa onda ng u busu za Liverpool i sutra Wigan. Pa...................................................MOZE

a zar ne mislite da je malo bzv da se ode u Englesku na 4-5 dana. Ipak sva cimanja oko viza, leta i tako to...nista ne bi falilo da se ode na 2 nedelje npr. A mozda ne moramo da se smestimo u hotelu vec u kucama. Moj brat je preko agencije isao u London 2 puta kao na neki kurs engleskog i bio sa porodicom u njihovoj kuci. mozda je jeftinije a mozda je i nemoguce da agencija to sredi...

A sto se karata tice, dal moze lakse da se dobiju karte ako bi neko imao onaj Fan card, tako se valjda zvase....?
Contractor
QUOTE(Liverbird @ Aug 6 2007, 11:54 AM) [snapback]13515[/snapback]

A mozda ne moramo da se smestimo u hotelu vec u kucama. Moj brat je preko agencije isao u London 2 puta kao na neki kurs engleskog i bio sa porodicom u njihovoj kuci. mozda je jeftinije a mozda je i nemoguce da agencija to sredi...

Vec zamisljam face tih ljudi sto "izdaju" kuce ili sta vec, kad im ova iz agencije kaze "Znate to nisu ucenici, vec neki momci, navijaci Liverpoola. Ma fini su oni, ne brinite" laugh.gif
Liverbird
pa bicemo fini smile.gif
Scouser
QUOTE(Liverbird @ Aug 6 2007, 11:54 AM) [snapback]13515[/snapback]

a zar ne mislite da je malo bzv da se ode u Englesku na 4-5 dana. Ipak sva cimanja oko viza, leta i tako to...nista ne bi falilo da se ode na 2 nedelje npr. A mozda ne moramo da se smestimo u hotelu vec u kucama. Moj brat je preko agencije isao u London 2 puta kao na neki kurs engleskog i bio sa porodicom u njihovoj kuci. mozda je jeftinije a mozda je i nemoguce da agencija to sredi...

Pa ako hoće na kurs jezika, onda mi se javi u agenciju. aljemo po 10 učenika svake nedelje u London, Brighton, Bournemouth, Oxford... kakve crne kole jezika, em je skupo, em se tu radi o Londonu. Moda kad bi nali kolu jezika u Liverpulu hahahaha, mada to je kao da neko ovde trai kolu jezika u Leskovcu (mislim na ispravnost jezika).

Ja sam ovu opciju pomenuo samo kao jednu od solucija. Dobra stvar je to bi imali odjednom i karte ta tekmu i smetaj, a loa strana je naravno cena. Ostati u engleskoj 2 nedelje je nemoguće bez jedno soma evra deparca. Sam aranman za 5 dana bi ispao oko soma evra (smetaj, prevoz, viza) a ne smem ni da pomislim koliko bi bilo na dve nedelje.

Najbolja varijanta bi bila da samo nađemo neki hotel, ma nek bude i hostel to se mene tiče, ali onda bi za vizu bilo zategnuto, a ovako je preko agencije (bar ove moje) to stvar rutine.Naravno ja bih mogao preko agencije da probam da rezerviem neki hotel u Liverpulu... Smislićemo neto već valjda...

Contractor
QUOTE(Scouser @ Aug 6 2007, 01:07 PM) [snapback]13522[/snapback]

Sam aranman za 5 dana bi ispao oko soma evra (smetaj, prevoz, viza) a ne smem ni da pomislim koliko bi bilo na dve nedelje.

Pa ovo je cifra oko koje sam se i ja vrteo gledajuci cene preko neta. Mozda cak i manje (oko 500e smestaj, 300e avion, 100e razni vozovi i autobusi po Engleskoj i viza). Koliko je to realno ne znam, takodje ne znam koliko bi ljudi bilo spremno da odvoji toliko para.
Scouser
samo viza ti je 100e
Contractor
QUOTE(Scouser @ Aug 6 2007, 02:35 PM) [snapback]13524[/snapback]

samo viza ti je 100e

Pa OK, to je onda ta cifra zar ne? 500(smestaj) + 300(avion) + 100 (voz, autobus i sl) + 100(viza).

Scouser
pa to je već oko soma... S tim to ne zna tačno sve te cene.
Contractor
Pa nema sanse da se sazna cena bilo cega ako ne znas datume. Npr. gledao sam neke hotele i razlika izmedju dva dana moze da bude i 50e. Ovo sto sam rekao je neka najskuplja varijanta, npr. ono sto sam u sali rekao da idemo za NG, pa da zakacimo dve utakmice. Znaci boravak u Eng od 28.12. do 02.01. Ja mislim da je tada najskuplje i zbog toga sam gledao bas taj period, da bismo imali predstavu sta nas ceka. Sve sto bude jeftinije bolje za nas.
Sto se tice aviona recept je jasan- izaberes najgoru kompaniju u Evropi (Al Italia) i prodjes najjeftinije biggrin.gif

edit: slovo
Scouser
ok, gledao si hotele za 4 noći...ako moe poalji mi imena tih hotela i sajt ako je moguće jer ako je cena za 4 noći 500 jedna noć je 125 a to je oko 80 funti, to je za period Nove Godine vrlo povoljno.

Jesi li siguran da je Alitalia najjeftinija. To ću ti odmah reći da grei, jer pred sobom drim cene iste, za London. British je čak povoljniji. A o kvalitetu da ne pričamo, tu si potpuno u pravu.
Contractor
Sto se tice hotela nasao sam jedan site koji mi se svideo jer bira hotele po udaljenosti od nekog konkretnog mesta koje trazis:

http://www.booking.com/city/gb/liverpool.en.html

Onda sa leve strane izaberes "Stadium or Arena- Anfield " I dobio si sve hotele u krugu oko stadiona (mislim da je sve oko 3km). Ja sam posle povecao radius na 5km, za svaki slucaj.

I od ovoga svega sto je ponudjeno vecina je zauzeta u tom periodu, tako da je nesto sto meni zvuci najpovoljnije ovo:

http://www.booking.com/hotel/gb/the-reach-...bb77e2d26097ead

Cena apartmana za 4 osobe za taj period je 920 funti (5 noci). To je po nekom uopstenom racunu 70e po coveku/noc. Meni se svidja ideja sa apartmanom jer ima kuhinju sa friziderom i mozemo dosta jeftinije da se hranimo tih dana. Supermarket, nakupujemo hrane, pica i cao. Ne zavisis od restorana, brze hrane i sl. Jedino mi se ne svidja sto su u istoj recenici pomenuli Liverpool & Everton mad.gif

Sto se tice aviona nisam siguran, ali sam isao logikom "Kakav kvalitet- takva i cena". Moguce je da je British jeftiniji, ali se mora paziti i na vreme letova. Ne znaci ti povratak iz npr. Londona ujutru u 08:00 jer ne mozemo da stignemo na taj let.

Scouser
Najbolja varijanta je da nađemo direktan let za Liverpul, to ima Ryanair iz Budimpešte. Ne treba nam tranzitna viza, jer Srbija i Mađarska imaju bilateralni ugovor o propuštanju, koji se odnosi i na situaciju tranzita. Ja sam prošle godine poneo kopiju tog ugovora sa sobom za svaki slučaj, i na granici mi ga nisu ni tražili (išao sam preko Wizza u Rim za 70€ povratna). U tom slučaju karta za avion može da nas košta oko 200-250 eura zajedno sa sve kombijem do Budimpešte tamo i nazad.

Hrvati imaju samo London tako da to nije povoljno jer sam čuo da voz nije nimalo jeftin do Liverpula. Mogli bi i to da proverimo, mada sam ubeđen da nema šanse da je ispod 100 € .

Što se tiče ovog hotela, i meni se ta varijanta dopada. to ispada nekih 350€ za 5 noći. Toliko otprilike vamo ispadne za 2 noći kad bi izuzeli kartu za tekmu. Ne brinem se ja, iščeprkaćemo nešto
Contractor
QUOTE(Scouser @ Aug 7 2007, 01:57 PM) [snapback]13550[/snapback]

Najbolja varijanta je da nađemo direktan let za Liverpul, to ima Ryanair iz Budimpete. Ne treba nam tranzitna viza, jer Srbija i Mađarska imaju bilateralni ugovor o proputanju, koji se odnosi i na situaciju tranzita. Ja sam prole godine poneo kopiju tog ugovora sa sobom za svaki slučaj, i na granici mi ga nisu ni traili (iao sam preko Wizza u Rim za 70 povratna). U tom slučaju karta za avion moe da nas kota oko 200-250 eura zajedno sa sve kombijem do Budimpete tamo i nazad.

Ako to moze da se izvede bilo bi super. Stvarno ne znam kombinacije sa tim letovima, ja sam gledao samo ove "normalne" kompanije. Niko od njih ne leti za Liverpool, pa cak ni British, sto me je bas iznenadilo???

U svakom slucaju sam optimista, sve to moze da se izvede, samo da nas ne krece dvojica biggrin.gif
Scouser Tommy
Ljudi stric mi je bio dva meseca u Engleskoj. Slazem se sa njim da je ovo najpovoljniji nacin putovanja.

http://www.nationalexpress.com/

samo sto on cuva viski stariji od mene sad.gif

Meni se svidja ideja sa apartmanom jer ima kuhinju sa friziderom i mozemo dosta jeftinije da se hranimo tih dana. Supermarket, nakupujemo hrane, pica i cao.

nemoj da budes siguran u to. iz iste price gore pomenute sam saznao da ni hrana nije ukusna i da nije bas ni jeftina.... moje misljenje
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.