Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Ryan Babel
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Jürgenovih Jedanaest
Stranice: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Tonča
Potvrdjen je transfer. Sutra slikanje i ostalo. smile.gif
lfc.tv

Ja sam mislio da je on vec Arsenalov, tako da se nisam mnogo nadao da postoje sanse da ce on doci. Utoliko je njegov dolazak sladji. smile.gif

Dobrodosao!

Jedno pitanje u vezi njega (pre svega Mariu, a i ostalima): citao sam da je on desnjak (a da mu leva nije znatno slabija), pa me interesuje da li je igrao u Ajaxu i na desnom krilu ili samo kao napadac i levo krilo?

IPB Image
mezzano
Samo par puta sam ga gledao pre evropskog prvenstva za mlade. A gledao sam ga i u pregledima lige sampiona. Zapao mi je za oko jos pre neke godine u FM, prvenstveno zbog prezimena , video sam da ima solidne ocene i da je dosta mlad. Mislim da je poceo da igra za Ajax u poslednjoj Ibrahimovicevoj sezoni za 'kopljanike'.

Cini mi se da se radi o dobrom igracu, koji moze da izraste u izvanrednog. Uostalom, svi znamo da u Ajaxu ne igraju kojekakvi 'levi' igraci, jer oni imaju, po meni, jedan od najboljih scounting timova u Evropi. Cim je on sa 18-19 godina igrao za Ajax, znaci da vredi. Na evropskom prvenstvu se nije bas proslavio, ali verujem da ce za Fernandom ciniti udarnu iglu naseg napada.

Jedino mi malo smeta sto je izjavio da mu je zelja da zaigra za Arsenal. Neki su se ovde ljutili sto je Torres po potpisivanju (ili neposredno pre) izjavio da od malena navija za Liverpool, a Babel je sam sebi iskopao rupu sto se toga tice, pa ne moze da kaze tako nesto, mozda je i bojle... Samo se nadam (verujem) da se nece kajati sto je dosao na Anfield umesto na Emirates

Naravno, dobrodosao i mnogo golova i asistencija!
stara lfc
veliko dobro dosao!!!
to je vec nesto za nas voljeni klub!!!
Banjac
bice velika konkurencija u timu sto moze biti i dobro a i lose u timu nadam se da ce to u ovom slucaju doneti samo dobro
Cosa
Dobro dosao!
Dobra investicija po mom misljenju
pAnE
ljudi ovo je dream come true naravno sto se tice babelovog dolaska biggrin.gif ps: zao mi malo arsenala sada dobili su ispalu tongue.gif
Take Two
Babel je pre svega napadač. To što je igrao na krilu je ona holandska 4-3-3 formacija, i sa "klasičnim" krilom nema mnogo veze - isto to je igrao i Kuyt.

Ako se na Babela računa kao na startno levo krilo, ne znam šta će biti...

A kao startni napadač za neku bližu budućnost (za par sezona), svakako da obećava.
Mario_T
QUOTE(Tonca @ Jul 12 2007, 07:52 PM) [snapback]13057[/snapback]

Potvrdjen je transfer. Sutra slikanje i ostalo. smile.gif
lfc.tv

Ja sam mislio da je on vec Arsenalov, tako da se nisam mnogo nadao da postoje sanse da ce on doci. Utoliko je njegov dolazak sladji. smile.gif

Dobrodosao!

Jedno pitanje u vezi njega (pre svega Mariu, a i ostalima): citao sam da je on desnjak (a da mu leva nije znatno slabija), pa me interesuje da li je igrao u Ajaxu i na desnom krilu ili samo kao napadac i levo krilo?

Ni ja nisam ocekivao dolazak Babela da budem iskren, par puta je izjavio da bi voleo da igra za Arsenal. Doduse, sumnjam da je on neki veliki navijac "topdzija", mislim da mu se vise svidja nacin na koji oni igraju (sto je realno gledano i sasvim razumljivo). U svakom slucaju, nije ni vazno za koji klub navija, sad je nas.

Sto se tice pozicije na kojoj Babel igra ... On je vise puta izjavio da bi najvise voleo da igra kao centralni napadac. Medjutim, izjavio je i da ce uvek da postuje odluke trenera povodom toga kako ce biti upotrebljavan. Zadnje dve sezone je igrao kao LW, u Ajaxovoj 4-3-3 (ultra napadackoj) formaciji.

Pretprosle sezone nije bio u nekoj narocitoj formi, ali je zato proslu sezonu odigrao na veoma visokom nivou. To se posebno moglo videti u plej-ofu holandskog prvenstva (Holandjani igraju plej-of za mesto u Champions League i UEFA Cupu) i finalu kupa. Babel je odigrao odlicno i bio je jedan od najzasluznijih za Ajaxov plasman u Champions League i osvajanje kupa. Holandsku ligu je u svakom slucaju prerastao.

Medjutim, kao i svaki 20-godisnjak, Babel jos nije "finished product". Licno mislim da moze da poboljsa svoj sut i centarsut. S druge strane, ima odlicnu tehniku, brz je i jak na lopti. Mislim da moze da igra kao winger, cak i u EPL. Morace malo da poboljsa centarsut, kao i koriscenje levom nogom, ali potencijal je nedvosmisleno tu.
Sto se tice njegovog mentaliteta i zelje za radom/napredovanjem, tu nemamo oko cega da brinemo. Pored treninga Ajaxa, Babel individualno radi sa trenerom za tehniku i jednim atletskim trenerom. Dakle, radi se o odlicnom profesionalcu.
Scouser
To kakav je igrač to ćemo da vidimo. Na konferenciji me nije ba oduevio, kao ni posle prvog intervjua. Izgleda da ima neto u njemu to mi se ne sviđa, samo jo uvek ne znam ta je to tačno. No, nebitno je to, ako bude igro super. smile.gif
mezzano
QUOTE(Scouser @ Jul 14 2007, 09:12 AM) [snapback]13110[/snapback]

To kakav je igrač to ćemo da vidimo. Na konferenciji me nije baš oduševio, kao ni posle prvog intervjua. Izgleda da ima nešto u njemu što mi se ne sviđa, samo još uvek ne znam šta je to tačno. No, nebitno je to, ako bude igro super. smile.gif

Sto? Sta je uradio na konferencij?
Scouser
ma nita dečko nije uradio nego mi ne deluje simpatično na prvi pogled. Mislim da se mnogo digo u visine
Mario_T
QUOTE(Scouser @ Jul 14 2007, 11:55 AM) [snapback]13113[/snapback]

ma nita dečko nije uradio nego mi ne deluje simpatično na prvi pogled. Mislim da se mnogo digo u visine

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Kao sto sam jednom vec rekao, sreca je sto uvek realno gledamo na kvalitete igraca ... wink.gif

Moram doduse priznati da me zanima na osnovu cega si to zakljucio (da se digao u visine)?
Scouser
ne znam hehehee, prosto, tako mi deluje, nekako mi je čudan lik. Mislim, verovatno ja kenjam, ali videćemo.
ne RIISE
Ma jel to Markusa Babela rodjeni buraz ili mu je Markus cale tongue.gif tongue.gif tongue.gif ???
Nesto jeste laugh.gif !!!
TomyB
Sta god da mu je, mali je extra dobar za svoje godine. Jos samo da se usavrsi kod nas i bice sve kako treba. Izuzetno mi je drago da je dosao, iako nije bio moj 1st pick. Deckic je mlad i ima super izglede da se napravi u isto takvog igraca. U svakom slucaju, vidi se da je nas klub opet dospeo na visok nivo, nasi novi igraci su trazeni svuda u Evropi pa samim tim i Babel.

Svaka mu cast sto je dosao kod nas i neka mu je sa srecom! Koju god poziciju igrao zelim mu svu srecu ovog sveta!

java script:emoticon(':lol:', 'smid_9')java script:emoticon(':lol:', 'smid_9')java script:emoticon(':lol:', 'smid_9')
Under
QUOTE(ne RIISE @ Jul 14 2007, 04:07 PM) [snapback]13122[/snapback]

Ma jel to Markusa Babela rodjeni buraz ili mu je Markus cale tongue.gif tongue.gif tongue.gif ???
Nesto jeste laugh.gif !!!

On je Markusov vanbracni sin, i zbog toga je izbaceno jedno "B" iz prezimena. Inace, Markus ga je napravio kad je imao 14 godina, u ulici "crvenih fenjera" u Amsterdamu, majka mu je iz Angole... Zato je mali ovako preplanuo. tongue.gif tongue.gif tongue.gif

QUOTE(mezzano @ Jul 12 2007, 06:25 PM) [snapback]13060[/snapback]

Jedino mi malo smeta sto je izjavio da mu je zelja da zaigra za Arsenal. Neki su se ovde ljutili sto je Torres po potpisivanju (ili neposredno pre) izjavio da od malena navija za Liverpool,

Upravo to!
Ne znam ko je ovde vileneo shto je Torres od malena navijac Liverpula, kako to da toj istoj osobi ne smeta shto je Babel izjavio da je navijac Arsenala?
Fred Kremenko
Torres je licemer, izjavio je to da navija za LFC, samo da bi se dodvoravao(i onu traku je okacio, kad su vec poceli pregovori sa LFC u maju).. Babel je rekao za koga navija, i nemam problem sa tim.. Ako bude posle prve utakmice rekao, kako on ustvari navija za Liverpool, i kako je jos u pelenama pevao sa drugarima You Never Walk Alone, onda je on isto djubre kao i ovaj.....
zen
Nisam ga gledao prosle sezone, na EP za mlade se nije nesto istakao, ali prica se da je talentovan.

I opet smile.gif , koliko je placen?
Under
QUOTE(zen @ Jul 25 2007, 11:29 PM) [snapback]13315[/snapback]

Nisam ga gledao prosle sezone, na EP za mlade se nije nesto istakao, ali prica se da je talentovan.

I opet smile.gif , koliko je placen?

Nije se istakao, osim protiv nas...

Koliko sam ja video po nekim sajtovima 11,5 miliona funti. Samo ne znam da li je sve odjednom, ili su tu uracunate doplate za broj nastupa, golova, igra u reprezentaciji itd.
remizinho
Meni se licno ne svidja to sto je doveden Babel.. Mislim, odlican potez za buducnost, ali ako zelimo titulu ove godine, po mom misljenju najbolje bi bilo da je doveden Mancini iz Rome ili Quaresma, koji je po meni jedan od najboljih igraca na svetu i definitivno bolji od Ronalda (onog prepaljenog klinca iz Manchestera).. Doduse i Quaresma ima neke svoje bubice, ali mislim da bi u Liverpoolu, pod Rafinim vodjstvom definitivno dosao na svoje mesto..
Iskazivao sam bojazan u vezi sa Babelom, da se nece brzo uklopiti u igru naseg tima i na zalost deluje mi da sam bio upravu.. Ali hajde ipak da vidimo, prvenstvo je tek pocelo..
Pantović
Ma jok... Momak je na mestu. Dobar! Ali odakle je dosao u Premier... Najjaca tekma koju je igrao bila je, osecam, finale protiv nasih smile.gif
Ima da krca Rajan, samo jos malo da svikne...
Scouser
on definitivno ima nešto što mi se kod njega ne sviđa... aj da kažemo da mi nije simpatičan, i da mnogo drvi s loptom. Jednostavno, lik mi od prvog intervjua već nije bio simpa, ali ok, ima nade..

osim što sam otprilike ponovio ono što sam ranije napisao, moram da zapazim da bi Babelu verovatno mnogo više odgovaralo da igra špica, i ja bih voleo da to Rafa isproba, jer ovaj dečko očigledno mnogo više voli da da gol nego da asistira, drugi razlog za preterano driblanje ne mogu da nađem. A ako je neko brz i voli da dribla i iz driblinga da šutne, neka ode u napad..
mezzano
QUOTE(Scouser @ Aug 28 2007, 02:01 AM) [snapback]14323[/snapback]

on definitivno ima nešto što mi se kod njega ne sviđa... aj da kažemo da mi nije simpatičan, i da mnogo drvi s loptom. Jednostavno, lik mi od prvog intervjua već nije bio simpa, ali ok, ima nade..

osim što sam otprilike ponovio ono što sam ranije napisao, moram da zapazim da bi Babelu verovatno mnogo više odgovaralo da igra špica, i ja bih voleo da to Rafa isproba, jer ovaj dečko očigledno mnogo više voli da da gol nego da asistira, drugi razlog za preterano driblanje ne mogu da nađem. A ako je neko brz i voli da dribla i iz driblinga da šutne, neka ode u napad..

Eh, taj prvi interviju rolleyes.gif . I ja mislim da ne moze da igra niti RM, niti LM, gde ga Rafa je Rafa stavljao na prethodnim utakmicama. Mogao bi da igra po boku, ali verovatno nesto kao sto igraju Roben, Wright-Phillips.... Trebalo bi mu ukazati sansu u samom spicu, u paru sa Torresom, protiv nekog slabijeg protivnika, recimo za vikend protiv Derbyja.

Kad sam video poteze protiv Sunderlanda, odmah sam primetio da se radi o "Ibrahimovicevoj skoli". Babel je igrao za "B" tim Ajaxa kad je Zlatan zario i palio Amsterdamskom arenom, pa je verovatno i bio njegov idol.

U svakom slucaju od mene ima punu podrsku, kakvu su imali i Cisse i Baros, a kakvu nisu imali Bellamy, Crouch, Morientes...
Booom
Koliko sam ga video nije neka preterana radilica na terenu, da ima sut ima, da ima dribling ima, ali to znaci da treba da igra ofanzivnog veznog (nesto kao Toti) i mislim da bi se tu dobro snasao.Rafa je najavio brojne rotacije u postavama ove sezone, nadam se i da ce mu ovo pasti na pamet.Neka ga isproba, a sta ce on uraditi to cemo videti.
remizinho
Sve ovo sto kazete ide u prilog tome da nam opet treba world class winger.. Mozda da Babela gurnemo napred, prodamo Kuyta dodamo nesto kesha i dovedemo Quaresmu ili Mancinija..
Booom
Mislim da bi Quaresma prihvatio poziv Liverpula uz finu svoticu kesa, ali takodje mislim da nam je Kuyt neophodan(makar do sledeceg prelaznog roka).Koliko sam cuo ima jos para za transfere i naravno da bih voleo da vidim Quaresmu na Enfildu ovih dana.Naravno time bi se pojacala konkurencija za mesto desnog krila, ali zar nije to upravo ono sto nam treba sada.

Svidja mi se kako smo poceli sezonu i ako nastavimo ovako mislim da smo uz Chelsea najveci konkurenti za Titulu.
Gerrard_8
Alo nedirajte mi babel-a!!! Secu svima usi i bacicu svinjama!!! Babel je najbolji i nemojte da ga slucajno ogovarate to me nervira!!! sad.gif

Gerrard,Riise,Babel is the best
remizinho
A sto je tebi Babel toliko dobar?

Ne kazem da nije, samo me zanima?
Gerrard_8
Kako nije dobar jesi video kako igra,a tek kakav je gol dao? Samo debili kazu da je rayan babel los i niko drugi!!!
Tonča
Dao je 1 gol kada smo dobili 6:0 i 2 kada smo dobili 8:0. Super! cool.gif
Jes, dva gola su bila sjajna (protiv Derbya slanje po burek, i peta protiv Besiktasa). I kod treceg se potrudio. Svaka pohvala.

Slazem se da je mlad i da tek treba da napreduje, ali za 11.5 miliona funti, ocekujem mnogo vise. Ne mislim samo na golove. Mnogo puta je za citavu utakmicu bio primetan samo zahvaljujuci muljanju koje nikuda nije vodilo.

Od cetvorice "glavnih" pojacanja, a tu mislim na njega, Torresa, Yossia i Voronina, on je ubedljivo najmanje pokazao.
collymore
Najmanje je pokazao od svih velikih pojacanja,mene licno najvise nervira kad bez potrebe krene da dribla i smara onu loptu i na kraju jos izgubi.Ma da mlad je decko vreme je pred njim,da je pametan mogao bi mnogo da napravi u buducnosti...vreme ce pokazati
hen-ja
Valjda ce se jos pokazati!!!
Bar se ja nadam da ce i iscekujem unsure.gif !
remizinho
Voleo bih da ga vidim u spicu. Bilo bi lepo da se dovede jedno pravo krilo na levoj strani i da probamo sa varijantom Torres-Babel.. Mislim da bi to mogla da bude dobitna kombinacija..
Under
QUOTE(remizinho @ Nov 19 2007, 01:39 AM) [snapback]17823[/snapback]

Voleo bih da ga vidim u spicu. Bilo bi lepo da se dovede jedno pravo krilo na levoj strani i da probamo sa varijantom Torres-Babel.. Mislim da bi to mogla da bude dobitna kombinacija..

Naravno, tu mislish na Quaresmu... dry.gif
remizinho
Iznenadices se, ali i nisam.. pre na Mancinia iz Rome.. On igra po levoj strani ;-)
Gerrard_8
Sta sad kazete za Babela kako sad igra?
Catwoman
BABEL: I'LL GET EVEN BETTER
Joe
carlama ne moze da izdrzi tempo premijer lige >> http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=637779
Mishkin
Nek udje on 20 minuta, napravi 3 carlame i dosta biggrin.gif
Fred Kremenko
Da je njegov problem fizicka sprema to bi bilo do jaja.. Sebicno tele, koji nabije glavurdu u zemlju, i petlja dok ne izgubi loptu....
Dzontra
Ja bih mu najradije nalupao šamare, dobijem fras kad ga vidim u ekipi. Još malo pa je celu sezonu kod nas a ništa pokazao nije, osim da je neviđeno sebičan. Krene u dribling, prođe prvog pa bi kroz još dvojicu i naravno odbiju ga od sise. I stalno to pokušaba i nikad mu ne uspeva. Budala.
Mishkin
Ne znam, ali meni se svidja kako on igra. Jedini je u klubu koji zna da napravi dribling. 1 na 1 vecinom dobija i sutira. Imao je opakih suteva, branili su golmani ali to je po meni dobro!
Joe
dobar je babel ljudi sto ga toliko pljujete. ima problema oko donosenja odluka ,kad sta da uradi, ali to ce mu doci. iz aviona se vidi da je veliki talenat.

nama fali jos jedan ili dva ovakva igraca direktna i bezobrazna koji mogu da naprave neku "magiju" - previse se oslanjamo na gerrarda i torresa u napadu i kad su njih dvojica zatvoreni mi ne mozemo da dobijemo lako utakmicu.
Booom
Imao je Rajko nekoliko vrlo dobrih partija od kako je dosao, sigurno vise nego Kewell za sve vreme koliko je u klubu.....imam vere u njega, samo napred Rajane.
Mishkin
Boom, valjda mislis Rajaneeeeee biggrin.gif
Mario_T
QUOTE (Dzontra @ Mar 28 2008, 09:43 PM) *
Krene u dribling, prođe prvog pa bi kroz još dvojicu i naravno odbiju ga od sise. I stalno to pokušaba i nikad mu ne uspeva.

Kad procitam ovaj tvoj opis, pomislim da se radi o mladom i relativno neiskusnom igracu. Cek, Babel i jeste mlad i neiskusan igrac.
Daleko od toga da on ne moze da se popravi (ja bih ga terao da vezba centarsuteve dok ne padne od umora), ali ja sam poprilicno zadovoljan njegovom prvom sezonom. Verujem da ce sa vremenom biti sve bolji povodom donosenja odluka tokom utakmice (kada uraditi dribling, kada centrirati, kada sutirati, itd) i da ce biti jos korisniji za Liverpool.
candy
Da je njegov problem fizicka sprema to bi bilo do jaja.. Sebicno tele, koji nabije glavurdu u zemlju, i petlja dok ne izgubi loptu....

Uprawo tako!!!!!!!!!!!!!!!
Joe
QUOTE (candy @ Apr 3 2008, 09:28 AM) *

Uprawo tako!!!!!!!!!!!!!!!

vidim da ce mnogi morati da pojedu svoja sopstvana .....uverenja sto se tice babela wink.gif
Scouser
QUOTE (joe @ Apr 3 2008, 11:46 AM) *
vidim da ce mnogi morati da pojedu svoja sopstvana .....uverenja sto se tice babela wink.gif

Da biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Rajan nije sebičan samo voli da probija i da šutira, pa dečko je napadač i normalno je da tako razmišlja. Nije on ni tako mlad, ali iskustvo mu fali. Mislim da mu fizička sprema jeste problem jer nije baš u stanju da odigra 90 minuta na istom nivou. Rafa kad igra 4-3-3 on to igra veoma duboko jer je to u odbrani 4-5-1 a krila se vraćaju mnogo nazad. Babel je mnogo napadački orijentisan i mnogo snage gubi na odbranu i to je ono što ja mislim da njega guši... Dok na primer Kujta guši napad, kad bi samo mogla odbrana da se igra Kujt bi bio najbolji na svojoj poziciji biggrin.gif

Joe
Babel ruled out for Dutch
http://www.skysports.com/story/0,19528,11669_3633299,00.html

e shteta sad.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.