Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: FA traži od FIFA kazne za varanje
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Carlsberg Pub > Sport
dule2004
FA traži od FIFA kazne za varanje

Engleska Fudbalska asocijacija preduzela je prve ozbiljne korake u suzbijanju prevaranata na fudbalskim terenima.

FA je poslala zvanični zahtev FIFA da video snimci budu dozvoljeni kao dokaz u kažnjavanju fudbalera koji namerno padaju u pokušaju da iznude jedanaesterac ili drugu kaznu protiv rivala.

FIFA o tom zahtevu može raspravljati najranije u martu, kada će u Minhenu biti održano sledeće zasedanje.

"Već smo tražili naknadno kažnjavanje prevaranata i ponovo ćemo ga tražiti. Želimo da ih ubedimo da bi kažnjavanje podstaklo fer-plej i popravilo imidž našeg sporta", rekao je portparol FA.

Novi talas protesta pokrenut je kada je na utakmici Midlzbro – Mančester junajted gostujući fudbaler Kristijano Ronaldo padom izunudio penal, iako usporeni snimak jasno pokazuje da prekršaja nije bilo.

Ronaldo nije formalno kažnjen, ali njegovo ponašanje znatno utiče na stav sudija, koje često ne dosuđuju očigledne prekršaje nad njim zbog predrasuda koje je sâm izazvao. Neformalnu titulu "najvećeg prevaranta" u Premijer ligi već godinama nosi Ronaldov zemljak Luiš Boa Morte, član Fulama.

FIFA se do sada protivila korišćenju video snimaka u fudbalu, uz obrazloženje da bi to moglo ugroziti ritam igre. Međutim, u Engleskoj se snimci već koriste kao dokazi u procesima kažnjavanja igrača za incidente koje sudije nisu sankcionisale. Pravilo je da igrač može biti naknadno kažnjen jedino ako sudija nije primenio nikakvu sankciju tokom utakmice.

Međutim, veliko je pitanje kako će FIFA reagovati s obzirom na činjenicu da se u mnogim delovima sveta, od južne Evrope do Latinske Amerike, varanje smatra regularnim sredstvom u ostvarivanju cilja i nije etički neprihvatljivo (igrači i treneri u Italij, Argentini, Španiji i Brazilu otvoreno govore o takvim namerama u medijima).

"U ovom trenutku ne znamo ni kako će se u Minhenu raspravljati o našem zahtevu. Svesni smo da smo jedina asocijacija koja je tražila nešto ovakvo", dodao je portparol FA.

Drugi incident koji je ubrzao odluku FA zabeležen je na derbiju Premijer lige Čelsi – Arsenal, kada su Jens Leman i Didije Drogba naizmenično nasrtali na rivala i glumili tešku povredu, pred TV kamerama, ali izvan vidnog polja sudijske četvorke (u toku bio kontranapad Arsenala).

Izvor: B92, eurosport

Torquay je vec poceo da kaznjava i to prvi prekrsaj opomena drugi novcna kazna a treci raskid ugovora
mislim da je ideja odlicna
copkillah
I Stjuart Pirs je digao glas protiv fejkera i naveo je Torquay kao dobar primer koji treba slediti.
Steva Zmaj
OK ideja, ali deluje mi malo nemoguce da recimo Luisu Garsiji raskinu ugovor zato shto simulira...
TonÄŤa
..a Rikiju i Robbenu da zabrane da pridju na 500 km od bilo kakvog predmeta koji lici na loptu...
U svakom lsucaju, mislim da bi pregled snimka bio jako korisna stvar za fudbal.
Cosa
QUOTE(Tonca @ Dec 15 2006, 04:28 PM) [snapback]7042[/snapback]

..a Rikiju i Robbenu da zabrane da pridju na 500 km od bilo kakvog predmeta koji lici na loptu...
U svakom lsucaju, mislim da bi pregled snimka bio jako korisna stvar za fudbal.

Naravno! Apsolutno se slazem!

JOGA BONITO FOREVER biggrin.gif
Steva Zmaj
Kiki ne simulira!

Samo ga tuku ko zmiju pa mora da padne ponekad tongue.gif
Scouser
QUOTE(Lepi Mario @ Dec 17 2006, 01:28 AM) [snapback]7081[/snapback]

Kiki ne simulira!

Samo ga tuku ko zmiju pa mora da padne ponekad tongue.gif

Ma jok ne simulira uopšte neeeeeeeeeeeeeee ma gde bi on, mamicu mu j...m smrdljivu pokvarenu.

IPB Image
Trunks
^ hahaha, smejem se već 5 minuta na ovaj gif. Sjajno. biggrin.gif

QUOTE(Cosa @ Dec 15 2006, 07:25 PM) [snapback]7056[/snapback]

JOGA BONITO FOREVER biggrin.gif

C.Ronaldo je inače jedan od promotera Joga Bonito akcije. Kad sam ga video na joga bonito reklami umro sam od smeha.
Fred Kremenko
Ne znam gde cu ovo, ako smeta brisite..... Jel gled'o ko danas Arsenal-Blackburn?? Znao sam da Henry ume povremeno da se 'prospe' ali ovo danas je bilo uvredljivo... Jedno 4 puta je trazio penal na ronjenje po 16, a istu kaznu je trazio kad je lopta pogodila Blackburn-ovog defendera, u nogu, i to ispod kolena.... Mozda najbolji napadac na svetu, ali...... C. Ronaldo je izmislio fair play za njega....
Trunks
Još jedan iz Joga Bonito klape.. Anri ceo život traži nepostojeće faule.
Scouser
a šta ćemo s toresom ? pa onda rivaldo, valeron... sve sami padavičari, toga je bilo i uvek će biti. smrde.
Fred Kremenko
Ja sam pomeno Henry-a i Ronaldo-a, jer igraju Premier... Ovi ostali sto igraju Perhaneru, i ostala mocna takmicenja, nisu interesantni za mene

TonÄŤa
Gilardino
Jos jedan clan kluba. Jeste da se nije desilo u Premiershipu, ali na ovome bi pozavideo i C. Ronaldo. (mada bi on verovatno dobio penal)
zen
Mora da mu je Inzagi drzao casove. smile.gif smile.gif
Fred Kremenko
Imao sam sinoc (ne)srecu da mi je Barcelona bila na tiketu, pa sam pogledao mec @Zaragoza... Ono sto je impresionira je to koliko je onaj Messi klinac, a vec je stigao da postane govedo.. Dakle, koskali se on i D'Alessandro jedan drugom unosili u facu, ovaj ga je nazovi cusnuo glavom, s tim sto cuskanje te jacine proizvodi jednogodisnje dete, Messi se tako prosuo, da je to bilo zalosno gledati... citava 2 minuta se valjao... Ovo su ga naucili Joga Bonitosi, cenim da se preporucio za reklamu sada... Zaragoza je naravno ostala sa 10 ljudi....
Zanimljivo jos, sudija je tokom utakmice izvadio karton za Deco-a, Thuram se ukljucio u 'ubedjivanje', sudija je vratio karton u dzep bez da ikog zapise... Generalno ne komentarisem padavicare van Engleske, ali ipak sa ovima igramo za koji dan...
TonÄŤa
Posto ovde ubacivasmo dajvere i tako to, evo da ubelezimo i Didu.
Po meni potez sezone. Kad budem bio tuzan, ima da dodjem ovde da pogledam ovo. Na znam da li na vas ostavlja takav utisak, ali ja se i dalje keserim. laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Link za gledati
Jos ovi Arapi kad komentarisu! laugh.gif

zen
Dobar je Dida, malo sam se nasmejao, ali mislim da je Gilardino zajeb'o i Didu ovim potezom, znaci svaki put kad ga pogledam smejem se do suza.

http://www.youtube.com/watch?v=KAL2DAXR3H8
Tesic
aj dajte link za didu ne mogu ovaj da otvorim nikako(ni operom,ni IE,ni mozzilom)...

QUOTE(zen @ Oct 3 2007, 11:53 PM) [snapback]15746[/snapback]

Dobar je Dida, malo sam se nasmejao, ali mislim da je Gilardino zajeb'o i Didu ovim potezom, znaci svaki put kad ga pogledam smejem se do suza.

hahahhhaha.kakav majmun,pa jer toliko glup da misli da ce tako nesto da mu prodje!? laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

evo ga training camp:

http://www.youtube.com/watch?v=QRO626ImQek

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
TonÄŤa
Najsmesnije u celoj situaciji sa Didom je to sto su lika izneli nepomicnog sa terena. Uvezali ga onim kaisevima i stavili mu onu kesu sa ledom na facu. laugh.gif biggrin.gif

@Tesic: meni je dugo (bas dugo) otvarao link ali ga na kraju ipak otvorio (i u Operi i u IE).

Evo linka za Rapidshare.
Tesic
gle ku*ca u slamanom sesiru.odma mi otvorio.ccc

covek se tek posle setio da bi mogao da padne biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

u svakom slucaju hvala za rapid
Contractor
QUOTE(zen @ Oct 3 2007, 11:53 PM) [snapback]15746[/snapback]

Jos se Gatuzo buni kod sudije? Umesto da je prisao smradu Djolardinu i zalepio mu samar zbog ovakve gluposti.
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.