Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Banovi, zabrane, kazne, ponašanje
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > LFC Serbia > Forum i portal
Scouser
Dakle, pre svega elim da se izvinim svim članovima foruma to su pročitali tu runu reč koju sam na pisao. U globalu ne alim zbog nje,ali alim to sam to napisao na pogrenom mestu. Ne elim da time promoviem način na koji bi trebalo da se ponaamo na forumu. Izvinjavam se svima osim onome koji je tu reč ( u najblaoj varijanti ) potpuno zasluio jo mnogo ranije zbog konstantnog pisanja gluposti na forumu i pored brojnih prethodnih opomena. Ono to moram da obećam je to da od mene takve stvari vie nećete čuti i ako se ponovo desi slična stvar. A to vai i za ostale.

Dosta o meni, druga bitna stvar jeste BAN. Ban će uvek biti odluka većine administratora , a naravno na dodelu bana utiču u članovi foruma u određenoj meri. U prvom slučaju banovanja odluka je bila jednoglasna.

Svi imaju pravo na različito miljenje, i svako sme da pie ono to eli, međutim odgovarajućim načinom. Rasprava je uvek dobrodola i različita miljenja su potpuno normalna. Ali dosađivanje, često pisanje raznoraznih gluposti, kao i direktno vređanje drugih članova foruma na bilo kakvoj osnovi biće sankcionisano na odgovarajući način. (ne kaem da banovana osoba treba da se nađe u svim ovim stavkama, ali u nekim da).

stvarno bi bilo glupo praviti pravilnik na forumu, jer mislim da se to moe izbeći i da moemo i bez toga normalno da funkcioniemo. cool.gif to je to

disco
Ajde da ja otvorim sa pitanjem, ko je banovan do sada?
undertaker
Poshto ovde lete banovi na sve strane, brishu se postovi i ostalo mislim da cu se jedno vreme povuci s foruma. Drugi razlog povlacenja je shto se donekle slazem sa Kopom, mada jeste preterao, ali preterivali su i drugi...

P.S. Shto se tice fudbala cetvrtkom sve ostaje isto, molio bih da nedolazak na termin ili bilo kakvi drugi dogovori idu preko moba, msn-a ili mejl-a. Ili preko nekog drugog ko ce mi to preneti.

Za sada dovidjenja i hvala na svemu. Ipak je bilo lepih trenutaka sa vama.
disco
A poshto sam saznao ko je banovan odlazim sa foruma zato shto genijalni administratori brishu postove ostalih neistomishljenika i banuju kako im se digne. Samo da vam kazem da jednoumlje ne vodi nikuda a vi chim neko krene da pricha protiv trenera i kluba odmah ga banujete, a to me podseca na situaciju u partizanu, navijachi protestuju a uprava (administratori) prichaju kako je sve u redu i ignorishu (banuju) sve koji su protiv njih. Prema tome ja odlazim sa foruma dok se ne smeni uprava, chast izuzetcima a oni znaju koji su. Dolazim tek po smenjivanju administratora, uspostavljanju ljudskih odnosa i kada se prestane sa jednoumljem. Od mene toliko....
Scouser
disco ti priča protiv trenera , jel si banovan? Under, i ti priča protiv trenera, jel si banovan? Ne_Riise i mnogi drugi pričaju protiv trenera i jel su banovani? To nije razlog da bi neko bio banovan. A reci ta ti podrazumeva pod jednoumljem i gde je ono ispoljeno, koju god temu da otvori naći će drugačija miljenja. Jedino jednoumlje koje sam ja video do sad na ovom forumu je bilo kada se glasalo za banovanje Kopa među administratorima.
Tonča
QUOTE(disco @ Dec 6 2006, 12:03 AM) [snapback]6823[/snapback]

A poshto sam saznao ko je banovan odlazim sa foruma zato shto genijalni administratori brishu postove ostalih neistomishljenika i banuju kako im se digne.

Samo da kazem ono sto sam ti vec kazao na PM kako bi svi uvideli:
Da li je neko opominjao tebe, neriisea, dzontru (ili bilo koga drugoga, naveo sam ovo kao najsveziji primer razlicitosti misljenja) zato sto ste za smenu rafe? Mislim da nije. Upravo zbog te rasprave je i otvorena tema "Rafin Rafa", kako se rasprave o Rafi ne bi vodila na drugim mestima.
Tako da mislim da prica o jednoumlju u najmanju ruku "ne pije vodu".

Edit: Tek sada videh da je Scous u medjuvremenu izneo slicne (gotov iste) argumente.
Liverpool Lou
Ja se slazem sa banom ako ni zbog cega drugog onda zbog onog DJETE. Tako nesto niko drugi nije na ovom forumu uradio.

I potpuno se slazem da nije ovde niko zahtevao jednoumlje, ali neki nivo mora da postoji.
Dusan
Da su moderatori od pocetka bili azurniji, sada ne bi bili u situaciji da se forum ovako deli i da polovina pljuje drugu polovinu. Znaci, odmah je trebalo brisati sve poruke " 'De si batice " i slicno. Ima ljudi sa 200+ postova, od kojih je polovina apsolutno beskorisna.

Imate ICQ, MSN, Google Talk, na kraju krajeva i PM da razmenjujete poruke licne prirode.

Dodatak:

Forum i ne treba da bude demokratija u pravom smislu te reci. Neko ga je postavio, taj odlucuje sta moze da se postuje, sta ne moze da prodje i slicno. Ko nece da postuje pravila, ne mora da dolazi - niko ga ne tera.

Mislim, pocetkom ovom posta i sam bih na vecini "normalnih" foruma dobio privremeni ban. Nigde nije dozvoljeno komentarisanje odluka administratora / moderatora. Znaci, dajte napisite neka pravila, neka idu u Sticky i da svi pocnemo da ih se pridrzavamo.
Mihailo
Ja moram samo da kazem da stojim iza odluke administratora koje sam ja postavio jer nemam vremena da nadgledam ovo mesto tako konstantno kao sto to oni mogu. Toncica i Ivana znam i ne bih im prepustio ovaj posao da znam da nisu ok ljudi tako da verujem u njihove odluke.

Da je bilo preterivanja od strane nekih ljudi, jeste. Ja sam cak par puta hteo da udarim ban nekim ljudima, ali nisam mogao.

Ja sam se iscimao da ovo mesto napravim za sve navijace Liverpula kod nas, kako bi imali mesto na kome cemo se sastajati i pisati o nasem klubu. Nije mi bila namera da se izivljavam na nekom ili bilo sta slicno.

Moram da napomenem da svi vi uticete na kvalitet ovog foruma i da ste svi vi mogli ovo da sprecite pricajuci sa ljudima koji se ponasaju nedolicno.

Pozdravljam vas i nemojte da pravite sranja. Robi je dao dva gola wink.gif
Dzontra
Moram da priznam da ne čitam ba sve postove na svim temama tako da nisam uočio ba neto specijalno negativno kod Kopa osim onog DJETE ili kako li je već napisao. Tu jesi preterao brate i mogao bi Panti da se izvini prvo pa da nastavimo nau priču bez banovanja. Ovde smo svi nai, okupljeni oko iste stvari i nema potrebe da se tako ophodimo jedni prema drugima.
Davno sam već rekao da smo oformili jednu finu ekipicu i da je mnogo glupo da se sad neto rasturamo. Ono to sam ja video na skupovima je da su svi OK likovi. I jo neto, nema tu vie onda ni fudbala, ni zajedničkog gledanja utakmica ako dolazi do ovakvih stvari. Ti se sad neto napuava sa nekim preko neta a sutra treba da sednete zajedno u pab, cirkate pivo i gledate fudbal. Do mojega, nema tu leba onda i ode sve u qrac!
Scouser
QUOTE(Dusan @ Dec 6 2006, 09:32 AM) [snapback]6846[/snapback]

Forum i ne treba da bude demokratija u pravom smislu te reci. Neko ga je postavio, taj odlucuje sta moze da se postuje, sta ne moze da prodje i slicno. Ko nece da postuje pravila, ne mora da dolazi - niko ga ne tera.

Mislim, pocetkom ovom posta i sam bih na vecini "normalnih" foruma dobio privremeni ban. Nigde nije dozvoljeno komentarisanje odluka administratora / moderatora. Znaci, dajte napisite neka pravila, neka idu u Sticky i da svi pocnemo da ih se pridrzavamo.

Verovatno si u pravu, tj sigurno si u pavu. Ali meni lično se ta ideja ne sviđa puno, u vezi pravila, jer verujem da moemo bez toga. Međutim verovatno je potenije da se naprave ta pravila...
Catwoman
Mi smo svi delom krivi za ovo sto se desilo, neki su se malo ''zaneli'' i dali sebi za pravo da rasprava o nasem klubu predje u licni obracun, mi smo ovde poceli da pljujemo jedni po drugima kao da ne navijamo za isti tim i da se vredjamo, pa ljudi moji na nas forum ne dolaze samo navijaci Liverpoola dolaze i drugi ljudi, i svojim pisanjem u zadnjih par dana smo ostavili veoma ruznu sliku o nama samima... Disco ne bih volela da napustis forum, kao sto ne volim sto je under odlucio da ode, jednostavno treba svi da malo smirimo strasti i da probamo da nadjemo neko kompromisno resenje, jer ipak mi smo ovde zbog jedne stvari a to je LIVERPOOL

@ Dzontra ''Davno sam već rekao da smo oformili jednu finu ekipicu i da je mnogo glupo da se sad neto rasturamo. Ono to sam ja video na skupovima je da su svi OK likovi. I jo neto, nema tu vie onda ni fudbala, ni zajedničkog gledanja utakmica ako dolazi do ovakvih stvari. Ti se sad neto napuava sa nekim preko neta a sutra treba da sednete zajedno u pab, cirkate pivo i gledate fudbal. Do mojega, nema tu leba onda i ode sve u qrac!'' - potpuno se slazem
Dusan
QUOTE(Scouser @ Dec 6 2006, 11:45 AM) [snapback]6851[/snapback]

verujem da moemo bez toga

Veruj mi, ne mozemo bez toga. Na svakom forumu na svetu postoje striktna pravila sta je dozvoljeno, a sta nije.

I da nismo iz zemlje iz koje jesmo, gde pravila i inace postoje da bi ih nekako "zaobisli", za ovakve stvari treba imati striktne smernice. I sto je jos vaznije, postovati ih!, bez izuzetaka.

Ima nas svakakvih, vecina ne bi ni pomislila da se druzi u "stvarnom" zivotu. Simple as that.
Grujica
QUOTE(Liverpool Lou @ Dec 6 2006, 08:21 AM) [snapback]6845[/snapback]

Ja se slazem sa banom ako ni zbog cega drugog onda zbog onog DJETE. Tako nesto niko drugi nije na ovom forumu uradio.

I potpuno se slazem da nije ovde niko zahtevao jednoumlje, ali neki nivo mora da postoji.

potpuno se slazem
Tonča
Mislim da je dobra ideja da se uvede pravilnik. Ne mora to biti bog zna koliko opisrno i detaljno, ali makar osnovna pravila koja se, kako rece Dusan, moraju postovati.
Npr: jasno da se definise kada je neki post offtopic (ukoliko to uopste moze biti nejasno) i da ce u tom slucaju post biti obrisan.
Ovo je, naravno, najobicniji, ali i najucestaliji primer. I mnogo ozbiljnije stvari moraju biti definisane.
Znaci, sto jednostavnije, ali sto obuhvatnije, po mom misljenju.
Steva Zmaj
Iako ovaj forum nije veliki niti brojan sa chlanstvom pravilnik treba da postoji. I da sadrzi (ako nishta drugo) jasnu zabranu vredjanja drugih chlanova po bilo kom osnovu. I da ta tema sa pravilima bude na vrhu svakog podforuma. I onda nema lazi i nema prevare.

A ban je u principu beskoristan poshto se banovana osoba moze ponovo registrovati. Prunovanje je prava stvar biggrin.gif
Tonča
blue_boy banovan zbog ovoga.
Tonča
Fred Kremenko suspendovan na 15 dana zbog vređanja na temi "Glasine" nakon opomene administratora svim članovima po pitanju vređanja.
Scouser
Takođe suspendovan i Džontra na 15 dana zbog vređanja.
Tonča
Fred Kremenko suspendovan na 15 dana zbog vređanja na temi "Glasine".
Tonča
Bobby Vitale suspendovan na 15 dana zbog vređanja na temi glasine. Moglo je da bude i više pošto je to uradio posle opomene, ali mu je prvi put te stoga najblaža kazna.
Tonča
Jamaica suspendovan na 15 dana zbog "pominjanja bliže rodbine" na temi LFC - Aston Villa.
Tonča
Male i piku suspendovani na po 20 dana zbog antisemitizma na temi o Yossiju.
Tonča
Nickovi Male i RocknRolla banovani pošto su u stvari klonovi naloga Reina.
Tonča
Damir banovan.
Scouser
suspendovan MaPko89 na 7 dana
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.