Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: ManUtd Vs Liverpool
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Utakmice
redsi
17:30
Dee Jay
Forum služi za pražnjenje, napušavanje igrača i menadžera, sada kada sve ide dobro, 8/8, nema potrebe za tim sleep.gif

Nemamo pobedu na OT pet godina. Dobijali su nas u vreme LVG i Murinja, a i prošle sezone su nas zadržali na 0:0 u utakmici koja je itekako bila važna. Koliko god bili loši, uspevali su da dođu do rezultata, tako da mislim ni da danas neće biti lagano. Verovatno će se povući i čekati nešto iz kontri. Neizvesni su Alison, Matip i Salah, ali mislim da će početi sva trojica.
Take Two
Ja bih se baš iznenadio da počne Alisson, i da ne počne Matip.

A Salahudin ko zna, 50/50.
Dee Jay
Alison je (valjda) bio skoro spreman i pred Lester, ali nije bilo potrebe da se požuruje. Matip je rekao da je trenirao i da je dobro. Mislim da Salah nije pretrpeo (ozbiljnu) povredu. Klop je podigao glas da ga previše biju i ruše s leđa čim ih pretrči, verovatno samo pritiska sudije da to oštrije sankcionišu, opravdano.
Take Two
Nema Salaha ni u 18 sad.gif

Alisson zato na golu, nadajmo se da je u formi...
Stevie_G
Kakav sastav Uniteda, za trenutak se zapitah da li citam postavu Wigana, nadam se hrabrijem nastupu nego prosle sezone kada smo se usrali i igrali na bod, ne sumnjam da ce nas i ovakvi namuciti, jos smo bez Salaha...

MaPkO89
Pa jel moguce da je Etkinson ovoliko djubre??
bokeli
Mislim da zadnjih godina sa previse respekta ulazimo u meceve sa Junajtedom.
Evo i danas.

Englezima izgleda VAR sluzi samo da ga imaju na papiru. Juce uzasne greske, danas isto
Boza_dunster
Ako ih ova kradja ne probudi ne znam sta ce....

Ponovo se uslo u mec kao lako cemo...

A jbg ne ide tako....

Igramo k'o bez duse...

Ajde sad....
Dee Jay
Tako bude kada uđe prava desetka sleep.gif
Stevie_G
Kako smo odigrali rezultat je super, sredina katastrofalna ali jbg kad nam igraju 3 workhorsea u sredini bez Mo Salaha nije ni cudo kako nismo nijednu smislenu akciju iskreirali.

Jedina pozitiva je Lallana i njegov doprinos, cini se kao jedini igrac koji ume nesto da izmisli iz nicega, mozda je trebao ranije ali dobro je i ovo.
LjutiKrilo
nije mi jasna logika da ˝košarkaš˝ origi igra po krilu... sav mi je nezgrapan i sa slabijom tehnikom

trebalo je da ih ugazimo, jbg
Take Two
QUOTE (MaPkO89 @ Oct 20 2019, 06:10 PM) *
Pa jel moguce da je Etkinson ovoliko djubre??

Moguće je, petnaest godina mi taj zagorčava život svojim treniranjem strogoće. U prvom poluvremenu svirao 10 faula LFC a 3 MUFC, iako smo mi konstantno imali loptu.

Na kraju 14-6 za nas u faulovima isuse.gif 68% posed lopte, ali ko to jebe. Pola faulova nam svirao u napadu, konjina izlapela...

Očajna partija, kao i obično protiv 5 u odbrani. Nije ni bod toliko loš.

Drago mi zbog Ljiljane, ali biće da mu je to poslednji za nas.
1jeAhonen
Guzili smo se za taj pisljivi bod a tako ga lako stigli da je greota pomisliti kakav raspad je taj Skam kome mi dajemo prve bodove. Trebalo je da ih produvamo sa 1-3.

Slaba utakmica, par sansi i rutiniranje bodova.
Lalana, Oks i Keita izmene, jasno.

Ok, safety zone+6, sledece kolo je bitnije. YNWA
dzoker
Mislim mec je bio takva katastrofa da nemam reci. Onako odigrali i jedni i drugi bez duse. Dal je doslo do naplate to sto vise nema pravih domacih igraca legendi i kod nas i kod njih ne znam, ali vrv da je to. Steta da ovaj derbi, u top 5 najvecih na svetu, prodje u ovako tihom maniru.
Dee Jay
Dobro ovo i guramo bez ikakvog učešća Keite i Oxa. Dva najveća pojačanja na sredini, van igre praktično godinu dana. Ne sećam se kada je neko od njih dvojice počeo utakmicu. Da mi je neko posle onakve mrljave predsezone ponudio 8-1-0 posle 9 kola, prihvatio bih. Šteta, što reče GNevil, da smo im ga dali ranije, uterali bismo im još jedan.

CITAT (dzoker @ Oct 20 2019, 09:15 PM) *
Mislim mec je bio takva katastrofa da nemam reci. Onako odigrali i jedni i drugi bez duse. Dal je doslo do naplate to sto vise nema pravih domacih igraca legendi i kod nas i kod njih ne znam, ali vrv da je to. Steta da ovaj derbi, u top 5 najvecih na svetu, prodje u ovako tihom maniru.

Ako mene pitaš, očekivano. Oni potpuno nesposobni da iskreiraju bilo šta, naravno da će da izvedu tri pozadi i još wingbackove da ponište Arnolda i Robertsona, a napred šta se uradi. Mi, nemamo nikoga da napravi neki prostor na sredini, ili idemo over the top lopte na Manea i Salaha, ili centaršut.
1jeAhonen
Sredinom drugog polluvremena, bilo je dosta "preskakanja igre" u nekim pokusajima na krila...lopta iz odbrane preko centra levo ili desno, medjutim uglavnom je bio staticki posed do ulaska Keite i Lalane, onda se veci broj igraca brze rotirao na tridesetak metara od gola i u toj igri napravilo se prostora za bolju igru ispred gola i neki direktniji udarac. Nazalost sem Oxovog drugih nije bilo.
Dee Jay
CITAT (1jeAhonen @ Oct 20 2019, 09:47 PM) *
Sredinom drugog polluvremena, bilo je dosta "preskakanja igre" u nekim pokusajima na krila...lopta iz odbrane preko centra levo ili desno, medjutim uglavnom je bio staticki posed do ulaska Keite i Lalane, onda se veci broj igraca brze rotirao na tridesetak metara od gola i u toj igri napravilo se prostora za bolju igru ispred gola i neki direktniji udarac. Nazalost sem Oxovog drugih nije bilo.

Upravo. Razumem da se igrači postepeno uvode, ali zašto Keita nije mogao da počne umesto Hendersona danas?
1jeAhonen
Ne znam, danas je sastav bio neka epizoda, nit smrdi nit mirise , slazem se za Keitu.
Dee Jay
Možemo slobodno da nastavimo ovde, kad smo genkovanje preskočili kao posebnu temu, a u PL nastavljamo gde smo stali.

Nije problem ispustiti bodove. Problem je to učiniti protiv nikad goreg Junajteda i zasićenog Totenhema kome je finale CL bio vrhunac. Umesto da ih pregazimo za lakih 6 bodova, primamo lagan gol i onda jurimo rezultat.
Take Two
Gol je cirkus, baš kao i onaj u finalu LŠ letos. Problem je što ćemo i drugi primiti kao što smo ga onda i dali, a napred baš loš dan imamo. Nije ni čudo kad svaki napad apsolutno mora da se završi centaršutom beka, na peterac prepun štopera u belom i pigmeja u crvenom.

Žali bože "kreativaca" na klupi kad Klopp mora da gura ovu trojicu fizikalaca. Keita mu neće ući do osamdesetog, pre će da uvede Origina umesto Wijnalduma u nadi da će Firmino nešto napraviti kao desetka...
bokeli
Henderson veceras igrac manje.
Oks mora sto pre u igru
Djotun
Izvukli smo ovo nekako. Bitno jako da do dolaska Sitija na Enfild ostane bar ovih 6 bodova, mozda Klopu porastu muda do tad i Matip bude zdrav. Mene i dalje nervira kako smo pederski odigrali na Trafordu u aprilu 0:0, a oni izvršili tri izmene za pola sata, raspao im se koncept, Rašford šepao i Klop ništa ne reaguje.
1jeAhonen
Robertson je igracina....da nije bilo golmana pala bi petarda. No dobro je iovako jer su pevci dali zaista blamantan i potpuno nezasluzen gol.

GO YNWA!
redsi
Jel nekome jasno zašto Salah izvodi penale?Ja goreg izvođača u dresu Poola nisam gledao biggrin.gif
Take Two
Što, pa uglavnom ga zabije. I mene nervira to što mu je plan A da razvali po sredini iz sve snage, ali mislim da mu još nijednom to nisu branili.

Plan B primenjuje samo kad se golman baš ukopa u sredini. Onda cimne u stranu u poslednjem trenutku. Tako nekad zakuca u malu mrežu, a nekad ispadne baš loše i preblizu golmanu. Juče je moglo komotno da ostane 1-1, da nije Gazanigu slučajno uhvatio u skakutanju.
Digital_Jesus
CITAT (redsi @ Oct 28 2019, 09:24 PM) *
Jel nekome jasno zašto Salah izvodi penale?Ja goreg izvođača u dresu Poola nisam gledao biggrin.gif

Ni ja nisam presrećan zbog toga što Moma izvodi penale kada Milner nije na terenu, ali nisam siguran kome bi to poverio iz Klopove prve postave, možda Fabinju koji je valjda to radio u Monaku i čini mi se imao dosta dobar procenat uspešnosti. Ruku na srce, što kaže TT, za sada je Moma to korektno radio, ali jako često voli da je udari po sredini - tako nekako je šutao i u finalu LŠ, a i onomad za Egipat kada ih je u poslednjem minutu utakmice odveo na WC.

Obrni, okreni, 3 bitna boda su dobijena. Iako smo uglavnom dobro igrali, na momente je delovalo da nećemo uspeti da preokrenemo. Gazaniga je u prvom poluvremenu branio sve moguće i nemoguće, a zamalo i na početku drugog da upiše i asistenciju kada je Son pogodio prečku. Jedino što mi se ne sviđa je to što je Lovren izgleda postao prva rezerva na CB, a Gomez druga. Gomez to malo što je igrao nije briljirao, a moguće da je Lovro bolji i na treningu. Ko zna šta je pravi razlog toga, ali kad god Lovren igra, kao da postoji nekakva panika i nesigurnost u odbrani, želudac mi se prevrne kada on treba da izbije loptu pa je pošalje u vis na ivicu kaznenog prostora bag.gif Jel poznato šta je sa Matipom i kada ga možemo očekivati u prvoj postavi?

Za sada 28/30 bodova, bez poraza u ligi, za prvi deo sezone ostao je još "samo" Siti iz top6. Pritom smo igrali i sa Lesterom, koji je trenutno u fantastičnoj formi.

Take Two
QUOTE (Digital_Jesus @ Oct 29 2019, 02:11 AM) *
ali jako često voli da je udari po sredini - tako nekako je šutao i u finalu LŠ, a i onomad za Egipat kada ih je u poslednjem minutu utakmice odveo na WC.

Nije baš za Egipat:

Bismillāhi r-raḥmāni r-raḥim... Bismillāhi r-raḥmāni r-raḥim... ALLAAAAH!
dzoker
Dade nam gol arsenal iz ofsajda majku im
1jeAhonen
5-5 (nedosudjen penal Belerina ali i sumnjiv nad Eliotom), Origi dva i OX jedan u svom stilu, Mustafi autogol i Milner iz penala.
Prolaz na penale, bez promasaja.
Svebor
K'o fuca na skolskom. laugh.gif
MaPkO89
Sta je ovo ljudi, za istu sotuaciju Vili priznat gol, a Liverpulu ponisten, o cemu se radi???

Take Two
Atkison je danas VAR, o tome se radi dry.gif

Nije bio ofsajd ni jedno ni drugo, to cincularenje sa milimetrima je potpuno apsurdno jer u tech specs navode da im je margina greške kod ofsajda nešto tipa 8-15 cm. Linija prosto mora da se pušta.

Utakmica užasna, preokret ponovo spektakularan.
Dee Jay
CITAT (Take Two @ Nov 2 2019, 06:31 PM) *
Atkison je danas VAR, o tome se radi dry.gif

Mislio sam da se šališ bag.gif Skinuli su ga sa 12. kola.

CITAT
Nije bio ofsajd ni jedno ni drugo, to cincularenje sa milimetrima je potpuno apsurdno jer u tech specs navode da im je margina greške kod ofsajda nešto tipa 8-15 cm. Linija prosto mora da se pušta.

Utakmica užasna, preokret ponovo spektakularan.

VAR je dobra stvar, ali katastrofalno je implementiran. Koliko je uopšte u skladu sa fudbalskim pravilima, da neko iz neke sobe u Londonu, poništava odluku glavnog sudije, koji pri tom ni ne pogleda snimak? Ofsajdi koje je VAR dosudio, bili bi po principu usporenog snimka čisti golovi, da neko ne izvlači linije i meri 10cm ispred poslednjeg odbrambenog. Igrači trebalo da stoje jedno pola metra ispred linije, da ih "slučajno" VAR ne uhvati u ofsajdu.

Čak su tu najobjektivniju ulogu VARa (da li je penal ili ne i dalje je subjekitvno, samo sada postoji mogućnost da se pogleda snimak iz više uglova), koja je zasnovana na čistoj geometriji, obesmislili dosudivši marginalne ofsajde. Počeće pomoćni da mašu kao ludi i kad treba i kad ne treba, jer su potpuno nepotrebni, ako će mašina da odlučuje o ofsadju, pošto čovek ne može da registruje takve ofsajde.

Možda je princip challenga koji bi tražili kapiten/menadžer bolje rešenje, verovatno bi se VAR primenjivao samo na najbrutalnije greške, a ne na to da je nekoga slučajno zakačila lopta po ruci ili je bio vrhom kopačke u ofsajdu.

Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.