Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Liverpool vs Chelsea
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Utakmice
Digital_Jesus
Pobedom na ovoj utakmici ništa ne rešavamo, ostajemo u trci i najavljujemo borbu do poslednjeg atoma snage. Porazom ili nerešenim rezultatom gotovo da možemo da se oprostimo od snova o tituli. Naleteo sam pre neki dan na neku statistiku koja tvrdi da nismo pobedili Čelzi na Enfildu od sezone 2011/12, mislim da ne postoji bolji trenutak za prekid tog lošeg niza.

Često se po medijima može pronaći poređenje sa sezonom 2013/14 i utakmicom sa Čelzijem pred sam kraj sezone koja znamo kako se završila. Čak je i Čelzi na svom twitter profilu okačio snimak gola iz te 2013/14 sa sve captionom "Did someone say Liverpool v Chelsea? 😉" - klasičan lack of class sa njihove strane. Iako postoje očigledni razlozi za paralele između te utakmice i ovoga što nas čeka danas, današnja situacija je radikalno drugačija. Tim koji imamo danas je mnogo jači, kako u uže fudbalskom smislu, tako i mentalno. Treba izaći hrabro i napadati od prvog minuta, mislim da ni slučajno ne smemo da igramo kao protiv Evertona na Gudisonu, to nas može žestoko koštati.
Dee Jay
Iskreno, ne bih mogao da zamislim bolju situaciju polovinom aprila: jednom nogom u polufinalu LŠ (i peto mesto na UEFA listi, prvi put još od Rafe) i trka za titulu, možda imam previše poštovanja i kratko pamćenje, sa najboljim timom ikada u PL. Zaista daje perspektivu koliko je ekipa izrasla pod Klopom. Odavde do kraja osim veštine treba ti i sreće (podsetimo se Salaha u Ramosovom džudo zahvatu) i ništa nije zacrtano. Tako da su po mom mišljenju neki minimalni ciljevi za sezonu ispunjeni, sad treba uživati u preostalim utakmicama smile.gif .

Azaru će se igrati, i to je jedino što me brine, ali mislim da neće biti dovoljno da izvuku bilo šta sa Enfilda.

Videćemo kako će Siti proći u tri danas, Palas definitivno može da ih zaustavi, ali mislim da će biti posebno motivisani da im se osvete za poraz iz decembra. Opet, nisam siguran da mogu lako da pobede sa drugim timom, ako Gvardiola reši da rotira i ostavi Sterlinga i Aguera na klupi i odmori ih za revanš sa Totenhemom. Koliko god ideja o dvojici koji se bore za mesto u timu imala dobru stranu, ipak mi deluje da se Žezus, Mahrez i Sane nisu baš pokazali u dobro u ulozi drugih opcija ove sezone.

Za Palas ne igraju Tomkins i Sako, tako da nema ništa od toga laugh.gif
dzoker
Realno dan D u PL. Samo da ne zaseremo kao i uvek
Take Two
Bio bi dan D da imamo vođstvo, ovako ne vidim zašto je dan D.

Osim ako Hodgson otme bod Guardioli, u kom slučaju all hands on deck!
dzoker
CITAT (Take Two @ Apr 14 2019, 02:56 PM) *
Bio bi dan D da imamo vođstvo, ovako ne vidim zašto je dan D.

Osim ako Hodgson otme bod Guardioli, u kom slučaju all hands on deck!

Pa to, uzdam se u Hodzu biggrin.gif . Stvarno ne znam ko drugi moze da im skine neki bod. Mozda totenhem, mada ne verujem
MaPkO89
Ja se plasim scenarije gde ce Siti da kiksne, a mi onda pod pritiskom da puknemo i odigramo neki X sa Celzijem
Dee Jay
Kao što rekoh, Siti ne sme mnogo da rizikuje, igraju i Aguero i Sterling, ovi imaju rezervne štopere i to je to.

CITAT (dzoker @ Apr 14 2019, 03:11 PM) *
Pa to, uzdam se u Hodzu biggrin.gif . Stvarno ne znam ko drugi moze da im skine neki bod. Mozda totenhem, mada ne verujem

Još jedan bivši menadžer rolleyes.gif
Svebor
CITAT (Dee Jay @ Apr 14 2019, 02:00 PM) *
Iskreno, ne bih mogao da zamislim bolju situaciju polovinom aprila: jednom nogom u polufinalu LŠ (i peto mesto na UEFA listi, prvi put još od Rafe) i trka za titulu, možda imam previše poštovanja i kratko pamćenje, sa najboljim timom ikada u PL. Zaista daje perspektivu koliko je ekipa izrasla pod Klopom. Odavde do kraja osim veštine treba ti i sreće (podsetimo se Salaha u Ramosovom džudo zahvatu) i ništa nije zacrtano. Tako da su po mom mišljenju neki minimalni ciljevi za sezonu ispunjeni, sad treba uživati u preostalim utakmicama smile.gif .

thumb.gif
Take Two
QUOTE (dzoker @ Apr 14 2019, 03:11 PM) *

Tottenham možda, ali ja se uzdam u Man Utd da im iz inata miniraju marš ka tituli. Zamislite da mi u ovim preostalim utakmicama imamo gostovanje na Gudisonu, to bi bila ogromna prepreka iako su nam komšije redovne mušterije, čisto zato što u lokalnom derbiju uvek može da se desi upset. I Espanjol ponekad dobije Barselonu, čak je i mučeni Torino pre par godina tukao Juventus.

Sve to naravno pada u vodu ako mi danas ne dobijemo Sarijev Čelsi po prvi put.
dzoker
Eh zivote, koliko je jak ovaj Siti, pa to je strasno.
Take Two
Toliko je jak da može iz ofsajda da ga da, i nikom ništa.
dzoker
Ne znam, ovako kada ih pratim to toliko ide sve lepo, tecno, lagano , smisleno da mi cak lepo da ih gledam da budem iskren.
Take Two
QUOTE (dzoker @ Apr 14 2019, 05:17 PM) *
Ne znam, ovako kada ih pratim to toliko ide sve lepo, tecno, lagano , smisleno da mi cak lepo da ih gledam da budem iskren.

Izdaja! Ne prija mu da gleda ovo beskrajno smaranje na Anfieldu i beskrajno bekovsko centriranje iz dubine? Izbacite ga napolje.

Baš smo slabi bili u prvom poluvremenu, predvidljivi napadi, sredina sposobna samo da gurne loptu do beka da centrira. Chelsea se drži prilično grčevito, kao da im tačno bod fali da ostanu u ligi, ali imam osećaj da će nam zavući jedan iz kontre.

A da li smo mi sposobni da stvorimo više od dve šanse za poluvreme, i bar jednu da iskoristimo... nemam pojma.
dzoker
Aaaaaa kakav gol Moa ohmy.gif ohmy.gif

edit

Nema sta sada cekamo jbg, velika pobeda svakako
milos7
Okliznuo se robertson ali kasno biggrin.gif
Take Two
Izvukosmo je nekako Hail.gif Odlična oba gola, malo mi je bilo frka posle kad se Hazard probudio sa svoje pozicije, ali i tih pet minuta fudbala smo izdržali.

Salah stigao Aguera na 19, Mane stigao Aubameyanga, Sterlinga, i Kanea na 17 Hail.gif

(A Luka Milivojević stigao Lukakua na 12!)
Stevie_G
CITAT (Take Two @ Apr 14 2019, 07:35 PM) *
Salah stigao Aguera na 19, Mane stigao Aubameyanga, Sterlinga, i Kanea na 17 Hail.gif

(A Luka Milivojević stigao Lukakua na 12!)

Zar Mane nije na 18? Igra monstruoznu sezonu

Hendo kao zmaj od kako je pomeren malo napred, samo nek nastavi. Voleo bih vezni red kao ovaj u danasnjem sastavu do kraja sezone s tim sto ocekujem Ginia umesto Keite u sredu. Kako je Firmino maltretirao Jorginha, Bobby Dazzler je cudo od igraca, ludacki work rate kao da je Nemac a ne Brazilac Hail.gif

Kako se srozao Higuain, sta bi od onakve zveri (sporost level Dirk Kuyt ako ne i gore), ovo je bilo tuzno danas.
Take Two
U pravu si, Mane ima 18.

A najviše clean sheets (isto 18) ima izvesni Alisson Ramses Becker. Ramzes se zove čovek, jebote! laugh.gif

BeFair
Sjajna pobeda, Henderson odlican odkako igra kao box to box midfielder. Meni danas najbolji Fabinho, stavio u mali dzep Hazarda u prvom poluvremenu, ovaj proigrao tek u drugom kad je usao Higuain a Hazard otisao na levi bok vs malog Trenta.

Stvarno ce biti velika steta ako ove sezone ne osvojimo titulu ( a i ko zna kad cemo opet biti u ovako dobroj situaciji s obzirom da ce se na leto svi jako pojacati ) :/
1jeAhonen
Mo Salaše trpaj loše im se piše! Evo malo raspevano,kako bi lepo bilo da se ovom tekmom odlučilo pitanje titule ali eto nećemo disati dok stvari ne dodju na čistac! GO YNWA

CITAT (dzoker @ Apr 14 2019, 01:25 PM) *
Realno dan D u PL. Samo da ne zaseremo kao i uvek

Uvek je nenadjebivo ka oderemo bluzadžije u velikom stilu, pa još kad ne uzimamo titulu jer taman da su nam oni u takvoj situaciji ravnopravan rival, treba ih ko sline otresti jer su sline. Inače, nećemo zasrati, pitanje je samo hoće li nas konačno usrati. Amen! angel_not.gif
Svebor
Tako breeeeeeee! yahoo.gif
Dee Jay
CITAT (Take Two @ Apr 14 2019, 04:20 PM) *
Tottenham možda, ali ja se uzdam u Man Utd da im iz inata miniraju marš ka tituli.

Prvo da vidimo kako će se završiti četvrtfinale. Ako izdrže na Etihadu i prođu nekako, a Siti ispadne, mi igramo dvomeč protiv Barselone, a Siti ima utakmicu nedeljno...

Da je Murinjo i dalje tu, i nekako. Valjda im je LŠ dovoljan motiv da probaju da izvuku nešto u tim utakmicama i njima i Totenhemu.

CITAT (Stevie_G @ Apr 14 2019, 08:00 PM) *
Kako se srozao Higuain, sta bi od onakve zveri (sporost level Dirk Kuyt ako ne i gore), ovo je bilo tuzno danas.

Kada je imao 31. Kuyt je davao hettrik protiv Junajteda. sleep.gif

CITAT (BeFair @ Apr 14 2019, 08:38 PM) *
Stvarno ce biti velika steta ako ove sezone ne osvojimo titulu ( a i ko zna kad cemo opet biti u ovako dobroj situaciji s obzirom da ce se na leto svi jako pojacati ) :/

Odbijam ovako da razmišljam, nismo neki Lester kome su se sklopile kockice da iskopa Mareza i Vardija na jednu sezonu u kojoj su svi favoriti podbacili. Imamo verovatno najbolji napad u Evropi, i imamo Virgila. Oni su se svi popravili ove sezone, a opet nisu mogli da nas isprate. Arsenal je promenio Vengera i potpuno se preporodio pod Emerijem, 14 od 17 pobeda kući, Totenhem je uspeo da zadrži najbolje igrače, do skoro su pratili trku za titulu, bili na pet poena zaostatka, Junajted se vratio u trku za LŠ posle očajnog početka, a Čelsi imao jako dobar početak sezone. Što se tiče konstantnosti, mi smo nivo iznad svih njih, zajedno sa Sitijem i siguran sam da ćemo i sledeće godine biti tu, a na njima je da gledaju kako da premoste 15 poena do vrha tabele, što se teško radi za jednu sezonu.

U svakom slučaju šteta ako ne osvojimo, ali daleko od propuštene jedinstvene prilike.
milos7
Na kontu stavljanja gola koji je demba ba dao na oficielni instagram i ko zna gde sve ne - kakvi su to govnari. Ne trebaju da puste igraju za sebe, za mesto u LS ili za 3 boda. Skoro su se sitiju naguzili na tom putu sa 6 komada u mrezi.
Azar je imao one 2 sanse, pogotovo ona prva je bila mat pozicija, sreca pa nije primljen gol ali sam ubedjen da bi opet ostvarena pobeda. Jedna od boljih utakmica odradjenih i odigranih u poslednje vreme.

Inace nevezano za utakmicu, pise se da Liverpul najverovatnije sa najk-om potpisuje i obara rekod premijer lige sto se tice sponzorskih ugovora o dresovima. Do sada je man imao sa adidasom 750m na 10 god. Kazu nece biti kao Barsin 100 mil po sezoni ali nesto izmedju. Mislim da Liverpul u istoriji nije nikada nosio nike, a i u poslednjih par sezona NB poceo da pravi fine kombinacije.

Dee Jay
CITAT (milos7 @ Apr 14 2019, 10:22 PM) *
Inace nevezano za utakmicu, pise se da Liverpul najverovatnije sa najk-om potpisuje i obara rekod premijer lige sto se tice sponzorskih ugovora o dresovima. Do sada je man imao sa adidasom 750m na 10 god. Kazu nece biti kao Barsin 100 mil po sezoni ali nesto izmedju. Mislim da Liverpul u istoriji nije nikada nosio nike, a i u poslednjih par sezona NB poceo da pravi fine kombinacije.

NB je pravio solidne dresove, navodno imaju "first refusal" i pravo da izjednače konkurentsku ponudu, ali vidljivost je vidljivost i novac je novac. Verujem da će Nike/Adidas dati dobre pare da im logo stoji pored Liverbirda.
BeFair
QUOTE (Dee Jay @ Apr 14 2019, 10:18 PM) *
Odbijam ovako da razmišljam, nismo neki Lester kome su se sklopile kockice da iskopa Mareza i Vardija na jednu sezonu u kojoj su svi favoriti podbacili. Imamo verovatno najbolji napad u Evropi, i imamo Virgila. Oni su se svi popravili ove sezone, a opet nisu mogli da nas isprate. Arsenal je promenio Vengera i potpuno se preporodio pod Emerijem, 14 od 17 pobeda kući, Totenhem je uspeo da zadrži najbolje igrače, do skoro su pratili trku za titulu, bili na pet poena zaostatka, Junajted se vratio u trku za LŠ posle očajnog početka, a Čelsi imao jako dobar početak sezone. Što se tiče konstantnosti, mi smo nivo iznad svih njih, zajedno sa Sitijem i siguran sam da ćemo i sledeće godine biti tu, a na njima je da gledaju kako da premoste 15 poena do vrha tabele, što se teško radi za jednu sezonu.

U svakom slučaju šteta ako ne osvojimo, ali daleko od propuštene jedinstvene prilike.

Naravno da nismo neki Lester niti smatram da cemo mi biti losiji sledece godine, naprotiv. Medjutim, priznaces da je lakse igrati za titulu vs jednog tima, makar to bio i mocni Shity nego vs 3-4 podjednako jaka tima. Svi sem Shitija su realno ove godine podbacili zestoko, iz raznih razloga...
Dee Jay
CITAT (BeFair @ Apr 14 2019, 10:45 PM) *
Naravno da nismo neki Lester niti smatram da cemo mi biti losiji sledece godine, naprotiv. Medjutim, priznaces da je lakse igrati za titulu vs jednog tima, makar to bio i mocni Shity nego vs 3-4 podjednako jaka tima. Svi sem Shitija su realno ove godine podbacili zestoko, iz raznih razloga...

Ali zar tako neće biti teže i Sitiju, zar tako nije veća šansa da se izgube bodovi u utakmicama protiv težih protivinika?

Ne vidim kako su to podbacili, ja bih rekao da su napredovali ili su bar na istom. Totenhem na kraju proše sezone 77, sada pet utakmica pre kraja 67, Čelsi 70 i 66 poena, Arsenal sada ima 63 koliko ja imao na kraju prolšle sezone.

Junajted je podbacio, ali morali bi mnogo toga da dovedu, da bi dostigli nivo Sitija i Liverpula.
BeFair
QUOTE (Dee Jay @ Apr 14 2019, 10:59 PM) *
Ali zar tako neće biti teže i Sitiju, zar tako nije veća šansa da se izgube bodovi u utakmicama protiv težih protivinika?

Ne vidim kako su to podbacili, ja bih rekao da su napredovali ili su bar na istom. Totenhem na kraju proše sezone 77, sada pet utakmica pre kraja 67, Čelsi 70 i 66 poena, Arsenal sada ima 63 koliko ja imao na kraju prolšle sezone.

Tott u smislu da nisu pojacali tim (imaju uzasno mali squad, svaka povreda ih puno sjbe), Arsenal u smislu da su u tranziciji kao i Man Utd (oni se uostalom vec godinama raspadaju), Chelsea sa novim menadzerom nije ispunio ocekivanja imho.

Jeste, bice i Shitiju teze ali opet smatram da je lakse voditi bitku vs jednog protivnika za titulu, mozda i gresim xD Zasto je EPL najteza liga u Evropi (svetu)??? Jer ima 5-6 ekipa koje teoretski mogu da se bore za titulu i u Engleskoj sem najgore 3-4 ekipe, svako svakoga maltene moze pobediti. S druge strane, imas Spance gde se sve vrti oko Reala i Barse dok Atletico manje vise ima neku epizodnu ulogu (ranije su tu ulogu imali Valencia i Sevila ali su sad i oni daleko od ove dvojke/trojke) i u Spaniji Real i Barsa svake godine prave gol razliku vs ostatka Lige...
Dee Jay
Ako pogledamo da Vukovi dovode Himeneza za 30 miliona, nikome nece biti lako.
Svebor
CITAT (Take Two @ Apr 14 2019, 08:34 PM) *
A najviše clean sheets (isto 18) ima izvesni Alisson Ramses Becker. Ramzes se zove čovek, jebote! laugh.gif

Ahahahaha...dakle, Ramo. wink.gif
Take Two
Ramo, Ramo.

Nego, pogledajte snimak one šanse za Čelsi kad je Hazard overio stativu. Izvlačimo se posle kornera, i Robbo opet izigrava nekog šefa - upućuje Keitu da pokrije Williana koji je na aut liniji, a onda sam kreće da se vrati na svoju stranu... i naravno ostavlja Hazarda potpuno samog da utrči na dugu loptu isuse.gif

Dosta puta smo ove sezone imali problema u nastavku korner situacija, često se dešavalo da Trent ostane levo i/ili Robertson desno i onda kreće konfuzija.

A kod Salahovog gola, jedna kamera koja je pratila Klopa kadrira Šakiru kako se hvata za glavu u neverici laugh.gif Podsetilo me na ovu minijaturu:
Svebor
hahaha...zaboravih na taj Grujin izbezum. biggrin.gif
1jeAhonen
Ne zna se koji je gol lepsi al su oba neodbranjiva i Hendov i Salahov.
Digital_Jesus
Neverovatno je koliko su svi bili smireni i bez imalo panike strpljivo sačekali taj prvi gol. Drugi gol neću ni komentarisati, savršeno. Ništa još uvek nije gotovo, City takođe melje, biće ovo borba do poslednjeg kola. Jako je lepo videti da je ova sredina konačno kliknula i da su svi na visini zadataka. U ovom delu godine mentalna snaga postaje jednako bitna kao i ova tehnička, uže fudbalska, a ovaj tim poseduje i jedno i drugu - ja verujem lfc.gif
Take Two
QUOTE (Digital_Jesus @ Apr 15 2019, 02:22 PM) *
Drugi gol neću ni komentarisati, savršeno.

Nije ni Shay Given hteo da ga komentariše: https://www.facebook.com/watch/?v=331636754211697
Svebor
CITAT (Take Two @ Apr 15 2019, 04:11 PM) *
Nije ni Shay Given hteo da ga komentariše: https://www.facebook.com/watch/?v=331636754211697

laugh.gif
Digital_Jesus
Fabinjo na bleji sa drugarima nakon utakmice

Dee Jay

E sad, koliko je ovo samo show, a koliko nas Nevil zaista mrzi biggrin.gif

CITAT (BeFair @ Apr 14 2019, 11:05 PM) *
Jeste, bice i Shitiju teze ali opet smatram da je lakse voditi bitku vs jednog protivnika za titulu, mozda i gresim xD Zasto je EPL najteza liga u Evropi (svetu)??? Jer ima 5-6 ekipa koje teoretski mogu da se bore za titulu i u Engleskoj sem najgore 3-4 ekipe, svako svakoga maltene moze pobediti.

Trka za titilu i prva četiri mesta je jedno te isto, recimo do Božića. Tada jedan od timova iz top6 otpadne, zaostane. Zatim redom zaostaju ostali, i onda u trci ostanu samo Siti i Liverpul, jer jedini mogu da ostvare kontinuitet pobeđivanja. Ne kažem da Junajted, Arsenal, Totenhem i Čelsi neće biti jači sledeće sezone, ali teško da će sledeće sezone moći da priđu samom vrhu. U tom smislu, možda bude teže pobeđivati u derbijima i da u tom slučaju top6 miniliga odluči titulu, ali teško da će bilo ko osim Sitija i Liverpula moći da tokom cele lige ostvari tih 30 pobeda, što je jedina garancija titule.
dzoker
Ja uopste nisam nesto mnogo optimistican sto se tice nas u buducnosti. Ipak smo mi LFC a ne neki PSZ. Realno ja se ne bi zacudio da budemo i recimo peti sledece sezone. Zato sto smo mi tako lud klub a i neozbiljan takodje. Nama je skoro deset godina trebalo da dovedemo dobrog stopera i zadnjeg veznog, a svi smo znali da je to must buy u svakom roku. A i kad se ovako pogleda unazad, pa u zadnjih 30 godina ako je LFC imao jedno 5 ozbiljnih sezona a i to je mnogo. Mi moramo da osvojimo ove sezone PL kako znamo i umemo. Nema cekanja vise. Sve je na nama. Siti ima sve pobede od januara to je nerealno, morace da kiksnu bar negde do kraja.
Take Two
Eh, sreća pa je PSG primer ozbiljnog kluba a mi nismo biggrin.gif
dzoker
Ma vise sam mislio u smislu da mi nismo tim koji se razbacuje sa parama tek tako. Ovi nasi vlasnici me ne bi zacudili da bez pardona prodaju na leto Salaha, Manea ili tako nekog. Dok recimo Siti, Junajted i Celzi daleko lakse od nas drze dosta duze superzvezde u svojim timovima.
Digital_Jesus
CITAT (dzoker @ Apr 16 2019, 09:12 PM) *
Ma vise sam mislio u smislu da mi nismo tim koji se razbacuje sa parama tek tako. Ovi nasi vlasnici me ne bi zacudili da bez pardona prodaju na leto Salaha, Manea ili tako nekog. Dok recimo Siti, Junajted i Celzi daleko lakse od nas drze dosta duze superzvezde u svojim timovima.

Mislim da to nužno više neće biti slučaj, čak sam i poprilično siguran da vlasnici nisu imali veliku želju da prodaju igrače poput Suareza, Sterlinga i Kutinja - oni su na sebi svojstvene načine pokušavali da napuste klub, a gazde su u tim slučajevima gledale da izvuku što je više para moguće. Ruku na srce, za Suareza treba imati razumevanja - igrao je u klubu sa Dauningom i Ali Sisokom sa kojima realno nije imao neku veliku takmičarsku perspektivu, pritom od malih nogu kao i većina latinosa sanja da igra u Barseloni, a sasvim sigurno mu je i plata tamo bila veća nego što smo mi bili spremni da ponudimo. O tretmanu koji je dobijao od ostrvskih medija nema potrebe ni da govorim. Sterling, s druge strane, je otišao zbog para i atraktivnije ekipe - da li smo u tom trenutku mogli da mu ponudimo platu kao u Sitiju? Ne bih rekao, imali smo previše igrača na platnom spisku koji su imali daleko veće plate od onoga što su pružali na terenu, a pritom naše gazde nemaju naftne bušotine, a samim tim i džak para bez dna. Kada je reč o Kutinju, tu je stvar nešto drugačija - radilo se o tome da je čovek naprosto hteo da ide i to je to. Ko zna šta se dešavalo iza zatvorenih vrata, ali mislim da je tu presudio Klopp i da posle svih onih slinih gluposti i bolova u leđima više nije hteo da ga toleriše. Kutinjo je otišao kao drugi najplaćeniji igrač sveta koji ne igra onako kako su očekivali u Barseloni, a mi smo za tih 18 meseci bez njega igrali finale LŠ, na putu smo do polufinala LŠ ove godine i ozbiljni smo kandidati za titulu - retrospektivno gledano, prodaja Kutinja je bila dobar potez.

U sadašnjoj situaciji je klub konačno postavljen na zdrave osnove - naredne sezone ćemo treći put zaredom igrati LŠ, kandidati smo za titulu u domaćem prvenstvu, imamo odličnog trenera, a evo priča se i da ćemo uskoro potpisati neki novi ogroman sponzorski ugovor, a videli smo prošlog leta da vlasnici nisu škrti na parama. Ova ekipa pokazuje ambicije tako da razlog "trofeja" ne bi trebalo da bude problem bilo kom igraču - jedini problem bi mogao da bude novac, ali mislim da je klub u poziciji da se skoro ravnopravno takmiči sa bilo kojim timom na svetu u pogledu finansija. Ono što je takođe važno jeste što igrači veruju Klopu i pod njegovim vođstvom svi individualnu napreduju - ako pogledamo front 3, složićemo se da su sva trojica došli kao korektni igrači sa velikim potencijalom, a svaki od njih je taj potencijal ostvario tako što su postali igrači svetske klase. Taj aspekt je važan ne samo za potrebe da igrače koje već imamo nekako privolimo da ostanu kod nas, nego i za igrače koje želimo da kupimo. Da li bi VVD, Keita i recimo Alisson došli u Brendanov Liverpul? Teško. A s druge strane, ti isti igrači su mogli otići u neke druge timove gde bi verovatno više zarađivali, no, ipak su odabrali nas.

Na kraju krajeva, ako Totenhem već godinama zadržava igrače poput Kejna, Alija, Eriksena i Sona, a pritom su i finansijski i "takmičarski" daleko slabiji od nas u svakom pogledu, ne vidim zašto Liverpul ne bi mogao da zadrži svoje igrače.

Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.