Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Liverpool - Tottenham
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Utakmice
Take Two
Alisson; Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson; Milner, Henderson, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane

Lloris; Alderweireld, Sanchez, Vertonghen; Trippier, Sissoko, Rose; Eriksen, Alli; Lucas Moura, Kane

Javlja mi se iks sad.gif

Salah danas u belim kopačkama, mislim po prvi put od kako je došao. Pomoći će mu da najzad proigra, inšala.
Dee Jay
Jel ovo prvi put da je prosla Klopovska akcija biggrin.gif? Bar drugi posle Firminovog gola posle Sitija. Trojka skuplja odbranu, bek ostaje sam, ali centarsut je stvarno bio zverski dobar biggrin.gif
acc
Alison mi ozbiljno skace po zivcima...nabijem ga.
BeFair
QUOTE (acc @ Mar 31 2019, 05:56 PM) *

++++++

Ali ova sredina terena je posebna prica. Djini standardno neprimetan, bezi od lopte, odgovornost 0. Milner ocajan kao i prethodnih 5-6 meseci, Henderson uzasan kao i prethodnih 8 god odkako je dosao iz Sunderlanda. Zasto Fabinho ne igra, nikako mi nije jasno, bolji je od sve trojice 100x i u odbrani i u napadu. Nadam se da ce Milner na leto otici u voljeni mu Leeds Utd a da ce Klopp dovesti 2 CM ili da ce bar Gruja pokazati nesto xD
Take Two
Sranje od utakmice, odličan gol. Svaka čast Robbo za centaršut, to je onaj 1 u 20 koji pogodi igrača u glavu.

QUOTE (acc @ Mar 31 2019, 05:56 PM) *

Ne zna Ali gde udara, nego meni je posebna priča Milner koji nasrće na njega kod onog glavometa laugh.gif Kao kad ga je Lovro napucao za autogol u LŠ prošle godine.
acc
Ma bitnije je da ga Salah metne nego da dobijemo.
Mozemi na titulu i sledece godine...Slepche.

Jbmti tvrdoglavog Klopa i budjavog Hendersona i Milnera sebicnog Salaha.Mrs bre svi u pm.Verovatno ce da kenja da jos nije gotovo.
Pusi ga pedercino.

I na kraju odlucise bele kopacke...Da se ponovim.Mrs bre svi u pm.
Dee Jay
Bilo bi mnogo da se priča i piše da nam je Totenhem okončao trku na Enfildu.
emir_lfc
SIDU cemo da dobijemo kolektivno od ovog fudbala. Ovo nije zdravo!

Momci, odigrali smo dobro prvo poluvreme ili 30tak minuta prvog poluvremena, a sad u drugom idemo da se branimo. To je sve što vam mogu reći.
BeFair
Koliko znaci Fabinho na sredini, za 2 min je vise uradio nego Henderson za 75 min.

Nezasluzena pobeda ali who gives a fuck xD
Peyson
Mislio sam da napišem: "Ispušena smo kurčina od tima, ukratko".
Međutim: "Ispušena smo kurčina od tima, sa punim kurcom sreće".
dzoker
Al nas je pokakilo danas biggrin.gif al dobro i ovi su jaki tako da bitna pobeda bas
emir_lfc
Kaki i City, zadnjih sedamnaest golova su dali iz ofsajda 😂
Dee Jay
CITAT (dzoker @ Mar 31 2019, 07:33 PM) *
Al nas je pokakilo danas biggrin.gif al dobro i ovi su jaki tako da bitna pobeda bas

Ma šta su jaki.

Meni je ta 2009. godina neka međa u istoriji fudbala posle koje je krenuo, po mom mišljenju, jedan jako loš period. Sve je počelo sa preuzimanjem Sitija, Ronaldovim prelaskom u Real i porazom od Liverpula od Totenhema 3:1 sa sve golom Asu-Ekotoa, i očajnom sezonom 09/10 Liveprula koji je bio pred administracijom.

E to je otprilike početak tog nekog "uspona" Totenhema koji nas je tukao kad je hteo, ulazio u LŠ. Meni su pobede u sezoni 13/14 od po 5:0 i 4:0 kada su prodali Bejla i Modrića i nadovodili neke Kirikeše na kilo pod Viljaš-Boašem jedne od dražih utakmica Liveprula. Onda dolazi Poketino, pa se pričalo od Kejnu, Aliju kao engleskim legendama, trkama za titulu. Ovo je njihov plafon, ulaze u LŠ koju onda tankuju da bi ostali u top4, da bi je opet igrali i sledeće godine i tako u krug. Crkao bih da je ostao 1:1.
Take Two
Užasna partija, i to po Klopovom planu. Ja ne znam šta se njemu desilo prošlog leta, ali ovo zatvaranje pri 1-0 i polaganje nade u VVD da brani kontre dva na jedan, to je čisto ludilo. Jebali ga trkači na sredini da ga jebali.

Teško ide, ali kotrljamo se nekako. Sad treba odrati Soton, pa Porto...
redsi
Ne mogu da shvatim Salaha nikako.Nije se ni vratio na podesavanja iz Rome, ovo je jos i gore...Ako ti ne ide zavrsnica bar pokusaj da asistiras...A sta reci o debilnom bunkerisanju posle datog gola.I nekako imam osecaj da smo 14e vise zasluzivali titulu nego ove Atletico Madrid mode sezone...
acc
CITAT (redsi @ Mar 31 2019, 09:54 PM) *
Ne mogu da shvatim Salaha nikako.Nije se ni vratio na podesavanja iz Rome, ovo je jos i gore...Ako ti ne ide zavrsnica bar pokusaj da asistiras...A sta reci o debilnom bunkerisanju posle datog gola.I nekako imam osecaj da smo 14e vise zasluzivali titulu nego ove Atletico Madrid mode sezone...

+1000
MaPkO89
Salah je nevidjeno smece od coveka, a i od igraca.
Kako je samo sebican bio, i to ne samo ovu utakmicu, da zasluzuje da popije klupu momentalno.

Toliko me je iznervirao da se nisam ni radovao golu, jos kamera posle toga stalno prikazuje Salaha, kao da je on nesto zasluzan za taj gol. A ovi ga sami sebi uterali, bukvalno me sramota kakav je gol bio. I posle kad je izlazio iz igre kao ceo stadion mu skandira, to mi je bio najogavniji momenat utakmice, a on kao sav ponosan aplaudira vomit.gif
Tesko smece, ali tako to biva kad jednodimenzionalnog igraca kakav je Salah ukenja prosla sezona, pa on pomisli da je stvarno toliko dobar i pocne da se ponasa kao da je on bitniji od tima.

Neverovatno je da smo i dalje u trci za titulu uprkos njegovom skandaloznom pristupu i igrama.

Kako god se zavrsila sezona, samo nek ga prodaju na leto, dok mu nije jos pala cena, muka mi je da ga gledam.

On je bre bukvalno ljubomoran na Manea, sto ovaj kida ove sezone, nece smece da mu doda loptu. Uzas...
Svebor
Jebote, koliko je forum postao jebeno uzasan, sramota me sto i ovako sporadicno ucestvujem u istom. Jel banovanje za povracanje po LFC-u, igracima i treneru padne na pamet nekome od admina...nekad?
ps
Jeb'te se govnari, a vi ostali, naravno YNWA.
Digital_Jesus
CITAT (MaPkO89 @ Apr 1 2019, 12:10 PM) *
Salah je nevidjeno smece od coveka, a i od igraca.
Kako je samo sebican bio, i to ne samo ovu utakmicu, da zasluzuje da popije klupu momentalno.

Toliko me je iznervirao da se nisam ni radovao golu, jos kamera posle toga stalno prikazuje Salaha, kao da je on nesto zasluzan za taj gol. A ovi ga sami sebi uterali, bukvalno me sramota kakav je gol bio. I posle kad je izlazio iz igre kao ceo stadion mu skandira, to mi je bio najogavniji momenat utakmice, a on kao sav ponosan aplaudira vomit.gif
Tesko smece, ali tako to biva kad jednodimenzionalnog igraca kakav je Salah ukenja prosla sezona, pa on pomisli da je stvarno toliko dobar i pocne da se ponasa kao da je on bitniji od tima.

Neverovatno je da smo i dalje u trci za titulu uprkos njegovom skandaloznom pristupu i igrama.

Kako god se zavrsila sezona, samo nek ga prodaju na leto, dok mu nije jos pala cena, muka mi je da ga gledam.

On je bre bukvalno ljubomoran na Manea, sto ovaj kida ove sezone, nece smece da mu doda loptu. Uzas...

Ovo je malo preterano, zar ne?

Slažem se da je napravio grešku u onoj situaciji kada su on i Mane trčali ka golu Totenhema pri rezultatu 1:0 kada je prosto morao da mu doda, ali daleko da ga to i bilo šta drugo što smo videli od njega ove godine čini smećem od igrača. Za sada je dao 17 golova u ligi, a siguran sam da će do kraja godine taj broj biti bar 20 što je sasvim solidan učinak. Naravno da to nije ni blizu prošlosezonske brojke, ali niko realan tako nešto nije ni očekivao. Jedina stvar koja je mene jako iznervirala ove godine je kada je pre par meseci u nekoliko navrata pokušavao da da gol direktno iz kornera pošto je to uspeo da uradi sa Egiptom na nekoj reprezentativnoj pauzi. Na primer, Mane je prošle godine imao dosta situacija kada je očigledno bolje rešenje bilo da doda - konkretno se sećam da je bila jedna takva situacija u utakmici sa Evertonom kada smo na kraju igrali 1:1 jer je Lovren napravio onaj penal - a ne da tuče ka golu, pa nije uopšte bilo reakcija i priča da je đubre, sebičan itd - čak je i juče imao Robertsona samog sa leve strane koji je utrčavao u odličnu poziciju za šut/pas u peterac, ali se odlučio da šuta sa 16m, a to niko ni ovde, ni na twitteru, niti bilo gde spominje. Ovde je glavni problem što je Salah prošle godine postavio nerealne standarde i sada sve što uradi izgledaće katastrofalno loše u poređenju sa tim. Razumem bes na konto Salaha, ali mislim da se generalno o tome preteruje jer posle svake lošije utakmice mediji i društvene mreže gore sa naslovima "One season wonder" i sličnim glupostima. Meni je baš zbog toga i drago što su juče skandirali njegovo ime i bez obzira na to što nije odigrao dobro.

Jedan od razloga zašto Salah prosto ne može da ponovi prethodnu sezonu jeste što baš zbog prošlosezonskog učinka protivnici se uglavnom fokusiraju na njega u odbrani i često ga udvajaju, a upravo to otvara prostor drugim igračima da postignu golove - daleko od toga da Mane nije zaslužio ove silne golove koje je davao u prethodnih par meseci, ali čisto sumnjam da bi on imao toliko prilika da umesto Salaha igra npr. neki Origi ili Šaćiri. Kako god bilo, ja ne mislim ni da je Salah propao, niti da je One season wonder, niti da ove godine igra katastrofalno loše - van forme zadnjih mesec dana jeste, ali i takav bude vrlo koristan - setimo se centaršuta za naš treći gol protiv Bajerna, jebena majstorija.

Što se utakmice tiče, nadam se da više nećemo gledati Brexit no-deal midfield, ali deluje kao da je Klop tvrdoglav tako da verujem da taj trio možemo očekivati i protiv Čelzija u ligi, a i u utakmicama u LŠ. Neću uopšte da ulazim da li treba da igraju Keita, Lallana, Šaćiri u sredini, tu može biti spora, ali mislim da Fabinho prosto mora da počinje sve bitne utakmice. Ono što je pohlvano kada je reč o Klopovom pristupu jeste da je ovaj put odlučio da ide na pobedu kada nam je ona apsolutno nužna, a što nije uradio u utakmici sa Evertonom. Nismo gledali like-for-like izmene, već se išlo na sve ili ništa što smo i morali da uradimo kada je Totenhem izjednačio.

Sve u svemu do kraja sezone imamo 2 teže utakmice kod kuće sa Čelzijem i Vulfsima, i 4 na papiru lakše utakmice sa Kardifom, Sautemptonom, Njukaslom i Hadersfildom. Mislim da će nam za titulu trebati maksimalan učinak, biće teško i napeto, ali mislim da ovaj tim to može lfc.gif

BeFair
QUOTE (Svebor @ Apr 1 2019, 01:45 PM) *
Jebote, koliko je forum postao jebeno uzasan, sramota me sto i ovako sporadicno ucestvujem u istom. Jel banovanje za povracanje po LFC-u, igracima i treneru padne na pamet nekome od admina...nekad?
ps
Jeb'te se govnari, a vi ostali, naravno YNWA.

A i ti dajes dobar primer, ubilo se...
MaPkO89
Mozda je moja reakcija preterana, ali mi se nakupilo frustracija gledajuci Salahov odnos i igre ove sezone, toliko da sam cak i nakon onog gola za pobedu, i dalje bio besan na njega. Cak i dan posle.

Jednostavno mrzim kada se neki igrac tako postavlja iznad tima i kluba, na taj nacin on pisa i po svima nama koji smo navijaci. A utisak je da mu je cele sezone najbitnije da on ostvari neki svoj individualni ucinak, nego da tim pobedi. Ne postoji drugo objasnjenje za toliku kolicinu sebicnosti.

Pregrubo je reci da je smece od igraca, ali je po kvalitetu daleko od onoga sto je on umislio da je nakon ucinka od prosle sezone. Takav egoizam koji on ispoljava mogu sebi sa dopuste Mesi i Ronaldo recimo, jer su takvi igraci da ce i pored tog egoizma tim imati vise koristi nego stete od njih. Ali on je decko umislio da je zbog bljeska u jednoj sezoni na njihovom nivou.

I slazem se da Mane ne bi imao ovakav ucinak da fokus protivnicke odbrane nije najvise na Salahu, ali to izgleda Salahu nije dovoljno, hoce on da da najvise golova, da se o njemu samo prica. Jednostavno, udarila ga slava i ego u glavu.

To moze da prodje samo kad si neki nivo izuzetnosti kao Jordan, Brajant, ili vec pomenuti Mesi i Ronaldo

Inace kad si neki Kevin Lav koji se nervira sto nije ostvario dabl dabl, iako je njegov tim pobedio, takvi zasluzuju svasta da se kaze o njima.
A Salah mi vise vuce na to, nego na ove prve.

Ostavljam ja prostor da se meni sve ovo ucinilo, jer nemam konkretan dokaz za moje tvrdnje, ali previse se sebicnosti ponavlja tokom sezone da bi to bila slucajnost po mom misljenju.
Djotun
Mogu da zamislim kako je na Mersisajdu, kad nas max desetorica ovde ne možemo da podnesemo pritisak. Ko zna koje bih ja sve gluposti napisao sinoć da je ostalo 1:1.
Koliko god da se ovde preteruje i idemo iz jedne u drugu krajnost, jasno je da nam ovo svima užasno znači, pa onda i utiče na ponašanje i racio. Prosto predugo čekamo, i verujem, plašimo da ili neće uspeti, standardni Luzerpul bla bla, ili da se prosto ovakva sezona ne može ponoviti jer je svaki remi kao poraz.

Meni se stvarno ne dopada šta Klop radi od početka 2019. godine, skoro svaki put je izbor veznog reda nešto što me fizički boli. Takođe nekakav Murinjovski pristup gde dopuštaš da te Totenhem nabija u 16m dobrih 45 minuta, i krećeš da igraš svoju igru tek kada primiš gol, nije mi jasno. To se desilo i na Etihadu, umirali smo od straha i opreznosti, a posle se videlo da možemo egal sa njima. Mi imamo 7 nerešenih utakmica ove sezone, tri puta smo vodili po 1:0 pa se desilo nešto što se samo pukom srećom nije ponovilo sinoć. A tri puta nismo ni probali da dobijemo, pa je ostalo 0:0. I Staridzov ludi gol za 1:1 na Bridzu. I to kako stvari stoje nije dovoljno da se bude šampion.

Biće nepodnošljivo sledećih 5 nedelja, kapiram da će ljudi umirati. Lično mislim da nam je bolja ova situacija, da imamo bodove u džepu i relativno ok raspored. Mada mi možemo da ne dobijemo Kardif npr lagano. Da nam je raspored kao Sitiju, i da moramo da dobijemo zaostalu na Trafordu, siguran sam da bi fejlovali. Ovako, ako uspeju biće heroji, ako ne mora se reći da je City bolji, što objektivno i jeste.
Take Two
Djotun i Svebor su sve u pravu. Samo toliko od mene sleep.gif
Digital_Jesus
@Mapko89 Razumem sve, ali konkretno u toj priči oko Salaha me nervira što je fabrikovana od strane medija i navijača rivalskih klubova na društvenim mrežama, pa se onda takav diskurs prelio i kod nas, a sama priča je krajnje neosnovana. I ja sam juče u trenutku odlepio kada nije dodao Maneu i opsovao sve i svašta tako da savršeno razumem situaciju, ali ona nije toliko crna. Opet kažem, ne bih rekao da mu je ove godine u fokusu samo njegov individualni učinak, naravno da mu je stalo da daje golove kao što je uostalom stalo i Maneu i svakom drugom napadaču. Setimo se koliko je Suarez promašivao šansi u sezonama pre 13/14 pa je uglavnom išla priča "Jbg, to je Suarez, da nije toliko sebičan, to ne bi bio on" i slično.

Salah je dobar deo godine odigrao van pozicije, tj. igrao je kao centarfor, a odlično se snašao i davao golove kad je trebalo. Bio je vodeći strelac lige i sada nije daleko od toga, a poslednjih mesec dana ima najlošiju formu otkako je došao kod nas. Ne pomaže ni to što smo mi dosta utakmice ove godine grajndovali rezultate i igrali povučenije, a onda i količina utakmica odigranih prošle sezone. Sve to kad se skupi, nerealno je očekivati onakav učinak kao prošle godine. Moguće je da sada ima i psihološki problem zbog nepostignutog gola već duži niz utakmica, ali čim da jedan samopouzdanje će se vratiti i nastaviće da trpa kao i pre.

@Djotun - Sve stoji što si napisao - da mi neko sad ponudi da se Liverpool i City zamene u pogledu pozicije na tabeli i rasporeda do kraja, lagano bih odbio. Mislim da smo u boljoj poziciji bez obzira na taj zaostatak, samo treba pametno privesti kraju.

Svebor
I Tejk je u pravu, sasvim. wink.gif
bokeli
Nemamo igru za šampiona, u poredjenju sa Sitijem smo smesni ali kotrljamo nekako, razlika je ista ( bar za sada smile.gif).
Ako se ne varam posle onog gola Evertonu na Enfildu napravili smo onu ludacku seriju u decembru, pa aj nek i sad bude tako.

Salah je definitivno decko umisljen tu nema price, kad krene napred postoje samo on, lopta i okvir gola, ko konj sa amovima.
Digital_Jesus
Ona situacija kada su Sisoko i Son trčali kontru na VVD-a pri rezultatu 1:1 - da je bio bukvalno bilo koji drugi štoper na svetu u toj situaciji, rezultat bi bio 2:1 i tu bi se naša priča verovatno završila za ovu godinu. Neverovatno koliko je dobar Virdžil, onih 75m funti sada deluju kao pravi bargain.
Dee Jay
Osvajamo PL i CL, šta vam je biggrin.gif

milos7
Salah je u najlosijoj formi od kada je dosao, ali i mediji pumpaju to, kao evo jedna sezona samo. A cekaj ko je u liverpulu i bilo kom drugom klubu dao 20 u sezoni ?
Ja bih voleo da je oborio i proslogodisnji rekord. Takodje sam siguran da mediji forsiraju pricu kao salah i mane se ne podnose, takmice se za sebe. Ma dajte molim vas.
To da je trebao da dodaje u vise navrata, tacno je ali to mora Klop da mu kaze. Mislim da ga pusta jer zeli da uvali jedan gol da skine mrak i da psihicki napreduje, da psihicki protivnike uplasi, kao evo salah opet daje golove.
Drago mi je da je bas on ucestvovao u tom golu, iako je rezonski bilo da ubaci nekom, jer iz one sitacije ON da da gol je nerealno.
Ali stvarno mislim da bi bilo steta posle ovoliko poena, sa jednim porazom koji i nije morao da se desi, da pored ovoliko neverovatnih srecnih momenata i to najcesce pred kraj utakmice, ovaj klub ne osvoji titulu. Pa makar je posle ne odbranio biggrin.gif
Digital_Jesus
+1.

Evo Salahov intervju nakon utakmice:

To be honest, I don't care too much (jer mu nisu priznali taj Tobijev autogol).

I didn't score for a couple of games, yeah, ok. But there are also players who scored the same number of goals as me but they are saying like they are having the best seasons of their lives

Svaka mu je na mestu. Svakog dana slušamo o odličnoj formi Sterlinga, njegovim golgeterskim sposobnostima itd. Čak je bilo reči i o tome da Sterling treba da uzme nagradu za igrača godine u PL vomit.gif Čovek dao dva gola manje od Salaha i ima tri asistencije više od njega i to je sada za POTY, a pritom igraju na istoj poziciji. Dakle, jedan je one season wonder, a drugi je in-form world class winger. Važi rolleyes.gif

U pitanju je očigledno pristrasno posmatranje individualnih učinaka igrača i naravno želja da Liverpul ne osvoji PL ove godine - bar tako deluje twitter kada su u pitanju navijači drugih klubova iz Engleske.

Boza_dunster
Ne mogu da verujem da se nisu neki radovali golu....ja sam dreknuo probudio sam macku iz dubokog sna u susednoj sobi hah.....

Drzimo korak....zavrsnica je sezone....sad i vise nije bitno kako se igra, samo da se pobedi....i to radimo....

Sledece dve su nam ultra vazne....Soton pod ovim novim trenerom zna da bude zeznut kao kratko cebe i igraju sa dosta samopouzdanja i fucking Celsi koji uvek dodje sad na kraju kad se sibamo za titulu kao duh proslih neuspeha nekako se bas nacicka sada na kraju....

Ali verujem da mozemo....ako izguramo te dve dobro....verujem da bi Siti mogao da kiksne negde protiv Junajteda,Totnema ili Palasa...i onda je put otvoren....

Tako smo blizu....svaki mec mi je stres vec zadnjih par nedelja...tako blizu....
Dee Jay
Zamislite da je Sterling još uvek u Liverpulu ...
Spoiler: show
...u napadu bi igrali Mane, Firmino i Salah tongue.gif

POTY: ako mi osvojimo - Virgil, ako oni osvoje - Rahim.
Svebor
CITAT (Dee Jay @ Apr 3 2019, 07:35 AM) *

laugh.gif
Digital_Jesus
CITAT (Dee Jay @ Apr 3 2019, 07:35 AM) *

POTY: ako mi osvojimo - Virgil, ako oni osvoje - Rahim.

Koliko god se trudio da ne budem pristrasan, mislim da Virdžil treba da dobije POTY osvojili mi ili ne. Drugi naš potencijalni kandidat bi mogao biti Mane.

Kada bih morao da biram iz Sitija igrača za POTY nisam siguran da bi to na kraju bio Sterling - Aguero ima odličnu sezonu, a i Bernardo Silva nije loš, mada nisam siguran da li je baš zaslužio nagradu za igrača godine. Od igrača van top2 jedino su Son i Hazard delovali kao potencijalni kandidati, ali nisu bili dovoljno konstantni, pogotovo ovaj drugi.

Kada je u pitanju nagrada za gol sezone u PL i Puskás Award - Origi protiv Evertona or we riot biggrin.gif
Take Two
QUOTE (Digital_Jesus @ Apr 3 2019, 02:21 PM) *
Koliko god se trudio da ne budem pristrasan, mislim da Virdžil treba da dobije POTY osvojili mi ili ne.

I ja mislim, ali bilo bi malo trulo da dve godine za redom oni uzimaju titulu, a mi kao imali najboljeg igrača. Red je da se to malo zarotira biggrin.gif

Još je KDB bio odličan prošle godine, da Salah nije onako nehumano pokidao, sasvim zasluženo bi ovaj bio proglašen za POTY. Ali ove sezone niko im se ne ističe nešto posebno, dosta su ujednačeni.
Djotun
Nisam siguran da to ko će biti šampion utiče na POTY pošto mi se čini da te nagrade uvek budu jedno 3-4 kola pred kraj, što mi je potpuno bez veze.
Take Two
Ali titula je obično rešena mesec-dva pre toga.

Ova sezona je izuzetak cool.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.