Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Liverpool - Everton
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Utakmice
milos7
Ludnicaa sta je ovoooooooooooooooooooo 2guns.gif
Take Two
Evo rešenja za napadačku krizu. Prodamo Salaha u januaru, zakucamo Origija na CF, i vozimo 4-5-1 do titule.

Ali ozbiljno, još jedna katastrofalno odigrana utakmica. Osim početnog pritiska koji je podsetio na prošlu sezonu i stvorio 3-4 odlične šanse, sve ostalo je dno dna. Muljamo loptu bezidejno na svojoj polovini, dva zadnja vezna stoje kao ukopani i mole boga da ne dođe slučajno do njih. Onda je iz očaja VVD ili Gomez šibne napred, na izolovanog Salahudina koji je duplo niži od Mine i Kina.

Šta Klop misli sa ovom formacijom, ja ne mogu da razumem. Da bi uveo jedinog kreativca kog imaš (Shaqiri), ti svaki put istumbaš celu prednju liniju i potpuno odsečeš svog najopasnijeg napadača! Salah je na poluvremenu imao manje dodira sa loptom od Alissona, ej!
BeFair
Problem je sto Klopp iz samo njemu znanih razloga gura Salaha kao najisturenijeg napadaca a Firmino ili igra 10 ili jedno od krila sto je suludo!!! Na sve to dodajmo da je Firmino od pocetka sezone u OCAJNOJ formi ( kao da igramo sa igracem manje, svaki pas mu je pogresan, svaki duel izgubljen...) i dobijamo ovaj uzas od igre.

Salah je skroz beskoristan kao napadac, almost... Kad igra po desnoj strani, ima mnogo vise prostora nesto da uradi a ovako kad je centralno, stalno mu vise 2-3 igraca na ledjima, skoro da i ne ulazi u sanse...

QUOTE (Take Two @ Dec 2 2018, 07:23 PM) *
Šta Klop misli sa ovom formacijom, ja ne mogu da razumem. Da bi uveo jedinog kreativca kog imaš (Shaqiri), ti svaki put istumbaš celu prednju liniju i potpuno odsečeš svog najopasnijeg napadača! Salah je na poluvremenu imao manje dodira sa loptom od Alissona, ej!

Umesto da mu Shaqiri igra 10, Salah desno krilo/napadaca a Firmino najisturenijeg centralnog napadaca on izmislja toplu vodu. Smesno i zalosno.
Svebor
Au jebote, forum nikad toksicniji.
Take Two
Mene je to sa Salahom u špicu nerviralo i prošle sezone, ali tada se igralo samo ako čuvamo rezultat. Povučemo Bobija na bok da pokriva njihovi beka, a Salah dežura u špicu jer su njihovi štoperi prinuđeni da igraju visoko (jure rezultat) pa često ima priliku da ih pretrči i izađe sam na golmana. Nije izgledalo sjajno, ali imalo je smisla kad si u plusu.

A ove sezonje pokušavamo isto to, ali od prvog do devedesetog minuta, kad je nerešen rezultat ili čak ako gubimo. Tada štoperi nisu blesavi da izlaze visoko za Salahom, on se retko sam povlači u sredinu da primi loptu, a i ako se povuče gužva je enormna jer tu iz nekog razloga hoće da igraju i Bobi i Šakira, nekad čak i Mane isuse.gif

Kad ih pritisnemo, on još i primi neku loptu na ivici šesnaesterca ali vrlo retko uspe da asistira nekome, vidi se da je navikao da napada u trku, sa boka. Ali ne! Klop je naredio, ima da izigravaš sidraša i pokušavaš da primiš dugu loptu u klinču sa dve grdosije!
Svebor

Srecom, ima nas i radosnih. biggrin.gif
Take Two
Ne mogu da razumem zašto Klopp to radi i sebi i nama. Niti će se Salah pretvoriti u Ibrahimovića, niti Šakiri u levonogog Kutinja, niti će Bobi ovako proigrati, niti će Keita sa klupe da se uigra sa bilo kim... ne vidim čemu se nada, šta čeka, u čemu je jebena poenta?

QUOTE (Svebor @ Dec 2 2018, 08:09 PM) *
Srecom, ima nas i radosnih. biggrin.gif

Pa ništa, vi se lepo radujte i nadajte se da će svaki jači protivnik ovako da nam pokloni winner u 95. minutu. Do tada, blamiraćemo se po raznim Marakanama i gledati da na guzove otkinemo po bod Sitiju, Čelsiju, i Totenhemu.
Svebor
CITAT (Take Two @ Dec 2 2018, 08:12 PM) *
Pa ništa, vi se lepo radujte i nadajte se da će svaki jači protivnik ovako da nam pokloni winner u 95. minutu. Do tada, blamiraćemo se po raznim Marakanama i gledati da na guzove otkinemo po bod Sitiju, Čelsiju, i Totenhemu.

Dogovoreno. wink.gif
1jeAhonen
Videh hajlajtse, i puno puno propustenih sansi uglavnom s nase strane, i neverovatno srecni gol na kraju, cini mi se zasluzeno, opet se derbi (ravnopravna utakmica) resava nekom volsebnom situacijom. Drago mi je da je na kraju ispalo srecno po nas! Rekao bih, ne desavaju nam se cesto ovakvi poklon golovi u poslednjim minutama, ali ne cini mi se da smo igrali lose, jednostavno nije htelo u gol, pa je na kraju jos i dobro ispalo!
Mislim i da je odbrana pokazala kvalitet narocito spasavanje gol situacija *Arnold, i moguce je da je to donelo prevagu, kasnije.
GO YNWA! Idemo Barnliju u goste, pet bodova prednosti u odnosu na Celzi i nista novo u odnosu na Siti i to je dobro posle ovog kola.
bokeli
CITAT (BeFair @ Dec 2 2018, 07:46 PM) *
Umesto da mu Shaqiri igra 10, Salah desno krilo/napadaca a Firmino najisturenijeg centralnog napadaca on izmislja toplu vodu. Smesno i zalosno.

Problem je samo sto Saciri to ne moze da igra. Niti je to ikad igrao niti je kapacitet da sad krene.
Uvek je i u repki i u timovima igrao desno odakle se ubacivao u sredinu.
To ne moze kod nas jer je tu Salah, pa smeta. Uostalom on je doveden da bude dobra rezerva, par dobrih partija kad je ulazio sa klupe nateralo je navijace da poveruju u nesto vise. Najebali smo ako se budemo nadali da je on taj ko ce da resi nekreativnost nase sredine.
Djotun
Take Two
Naravno da ne može da igra ako ga nikad i ne probamo. Od Bobija gori biti neće.

Ja bih tu radije gledao Keitu, ali izgleda da Klopp njega stvarno vidi samo kao novog Milnera/Wijnalduma. Još nikad nije igrao kao desetka, redovno je bio osmica i prilično konzervativno prilazio golu.
Digital_Jesus
CITAT
As a Liverpool fan I go into every game hoping to see us win 3 or nil. Except against Everton, against Everton I want to 1-0 in the 97th minute with the most controversial shite goal imaginable.

Jedan zanimljiv tweet nešto pre same utakmice biggrin.gif

Igra je bila malko bolja nego inače, ali i dalje je to daleko od očekivanog. Ne znam zašto Klopp ne pokuša sa Keitom, Fabinhom i Wijnaldumom/Milnerom/Hendersonom na sredini - ne kažem da bi to automatski bilo mnogo bolje od ovoga, ali teško da bi moglo da bude lošije...

Koliko mi je drago što je od svih ljudi ovaj ugojeni Origi dao gol - setimo se utakmice sa evertonom iz 2015/16 kada je Origi bio na vrhuncu forme, pa ga je na toj utakmici Funes Mori gotovo namerno povredio, totalno mi je ovo holivudska situacija biggrin.gif I Klopp se na to osvrnuo.

CITAT
His Reds career has stuttered since, but Klopp believes today’s goal provided a fitting end to a difficult chapter of the young striker’s career.

He said: “I said it to him, when I went to him on the pitch I had it in my mind. I've never forgot it since.
Take Two
Šteta što tako protiv Zvezde nije imao da ubaci sa klupe nekog povređenog 1973., pa da zabije tri gola za pobedu. Nego je i tamo morao da ulazi mučeni Belgijanac sad.gif
Trunks
@Take Two: što si tako negativan, evo u drugom delu sezone će Lucas malo da doda gas i to je to. biggrin.gif
Take Two
To neka arhaična referenca na Lucasa Leivu i ničim izazvanu veru u njegove sposobnosti? (Jebote, kako sam mator.)

Ako jeste, nemam pojma o čemu pričaš. Ako nije, i dalje nemam pojma o čemu pričaš sleep.gif
Trunks
Jeste to, ali za srce si me ujeo što se ne sećaš. Bio je running gag na forumu te 2009. ako se ne varam. biggrin.gif
1jeAhonen
CITAT (Take Two @ Dec 4 2018, 06:03 PM) *
To neka arhaična referenca na Lucasa Leivu i ničim izazvanu veru u njegove sposobnosti? (Jebote, kako sam mator.)

Ako jeste, nemam pojma o čemu pričaš. Ako nije, i dalje nemam pojma o čemu pričaš sleep.gif

Dogadjaji oko tebe i vreme sto prolazi ne cini te matorim, cini te nesposobnost da se promenis i prihvatis sebe u vremenu u kome jesi.

Ovo nije licni komentar, prosto jedna misao koja mi je zapela, kad je u pitanju osecaj da si mator, samo zato sto neke stvari prodju. Nije tacno, uvek budi u vremenu u kome jesi i neces imati takvu autosugestiju.
Take Two
Pa mator sam zato što se ne sećam stvari od pre deset godina. Nekad sam se sećao, ali onda nije bilo stvari od pre dvadeset i trideset godina da zauzimaju mesta u glavi.

Dakle, postoje i sasvim objektivni parametri. To poetsko palamuđenje kako je starenje stvar osećaja, stvar izbora... to je nekome valjda radi posao kao uteha, meni baš i ne.
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.