Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Preseason 2018
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Utakmice
Take Two
Čisto da imamo gde da zakukamo, na ovom polumrtvom forumu. Evo kako mi za sada stvari izgledaju na osnovu prve dve utakmice (v Chester 7-0, v Tranmere 3-2)

Golmani: Malo posla za obojicu, ali to malo je Ward odradio perfektno a Karius kao Karius. Stigao je da se izblamira na zagrevanju na prvoj, a posle i da pokloni gol na drugoj. Ako zavalimo nekom Migsa pa ostanemo sa ovom dvojicom, kladim se da će Ward izbaciti Instagrolmana u drugoj polovini sezone.

Štoperi: Ni za njih nije bilo previše posla, igrali su Klavan i Philips po jedno poluvreme, a Gomez i Chirivella drugo... Ovaj poslednji nije štoper, ali popunjava broj; skrivio je drugi gol protiv Tranmera očajnim pasom unazad ka Milneru.

Bekovi: Desno Clyne deluje OK, kao da je najzad fully fit, mogao bi da povrati mesto od TAA. Camacho ga je menjao iako inače igra krilo, dao fin gol u drugoj. Levo ništa novo od Morena i škotskog Morena, prodiru nemilosrdno i šibaju centaršuteve čim vide malo prostora; kako će se snaći u odbrani kad bude bilo više opasnosti, videćemo.

Centralni vezni: Fabinho i Keita su igrali praktično u paru, u drugoj utakmici zajedno, za sada je zapaženiji ovaj prvi. Naby je manje učestvovao u igri ali ima vremena, voleo bih da ga vidim malo napred kad i treći u postavi bude defanzivniji od njega (Hendo, Gini). Milner kao Milner, pouzdan i dosadan, da nam je živ i zdrav još petnaest godina ovako. Četvrti u rotaciji je bio Woodburn, što je novina - ideja je izgleda da se od njega napravi CM! Pokazao je sasvim solidan passing range, malo se raskrupnjao u odnosu na prošlu godinu, ali koliko tu potencijala stvarno ima nisam siguran.

Ofanzivni vezni/krila: Tradicionalno najopasniji deo tima. Wilson je zabio dva u prvoj, bilo ga je svugde, nije najjači na lopti ali ume da finišira. Ojo je uglavnom sa desnog krila napadao, gol i asistencija, ne jebe živu silu. Kent isto to samo sa leve strane, jedan prelep gol Česteru, konstantno opasan. Lallana je delovao dosta aktivno, posebno u drugoj utakmici, vidi se da je svestan koliko će morati da radi da bi se vratio u prvi tim. Curtis Jones je jedini razočarao, nije ga htela lopta ali valjda je i najmlađi u ovoj grupi; ispašće prvi kad krenu da se vraćaju seniori.

Špic: Standardno mršavo, rezervni Firmino se ni ne nazire. Sturridge je najviše pokazao, klasa kod njega nikad nije bila upitna, ali naravno nije fit. Ings se lakše povredio u prvoj, a od ranije je najavljeno da odlazi jer hoće da igra - fair enough. Solanke u prvoj nevidljiv, u drugoj jedva nešto malo ali slabo je to. Origi katastrofa, sve što je pipnuo uspeo je da zajebe, baš ga neće.

Sve u svemu, rano je za bilo kakve procene. U treningu su sada VVD i Wijnaldum (ne znam zašto su oni jedini dobili duži odmor, nagrada za neuspeh Holandije u kvalifikacijama?), polako će početi da pristižu i "Rusi", novi veznjaci neka nastave da se polako uigravaju, ostali da se ne povređuju, čistka suvišnih što pre i što bezbolnije da se obavi.

Dalja pojačanja... jebiga, ko zna. Ja bih najradije video novog golmana ali Klopp kaže ne treba isuse.gif Verovatno će uzeti samo još Šakirija ili tako nekog napred da mulja i centalno i po krilima kad zatreba, kao Ljiljana samo jeftinije... mada je šteta da se šansu ne dobiju ni Ojo ni Kent ni Wilson.
Svebor
Fala Take. thumb.gif
S t a n l e y
CITAT (Take Two @ Jul 10 2018, 11:13 PM) *
Golmani: Malo posla za obojicu, ali to malo je Ward odradio perfektno

Da li se neko uopšte seća nekog njegovog golmanskog fejla? Ja se već neko vreme pitam zašto je on tek treći golman Liverpula?
Take Two
QUOTE (S t a n l e y @ Jul 11 2018, 01:13 AM) *
Da li se neko uopšte seća nekog njegovog golmanskog fejla? Ja se već neko vreme pitam zašto je on tek treći golman Liverpula?

Kako da primetimo kad jedva da ga ima na golu?

Treći je golman zato što je došao kao klinac, sa 19 godina, za samo 100,000 funti. Nijedan trener nije pod nekim naročitim pritiskom da progura mladog a jeftinog igrača, posebno golmana. OK, Klop jeste takvog jednog progurao, ali ne Velšanina nego svog zemljaka (što smo videli kako je prošlo).

Sledeći je Bury (subota popodne), pa onda Blackburn (četvrtak uveče). Onda putujemo u Ameriku gde nas na nekom besmislenom turniru čekaju Dortmund (nedelja uveče), Man City (sreda na četvrtak), i Man Utd (subota uveče).
Djotun
VVD i Wij su dobili 7 dana više odmora jer su odmah nakon kraja sezone odigrali po dve pripremne utakmice za Holandiju, dok su svi igrali one pripremne za SP.
Inače, nešto se često spominje da bi Wijnaldum mogao da ode u Tursku, to bi bilo baš glupo.
S t a n l e y
CITAT (Take Two @ Jul 11 2018, 11:55 AM) *
Kako da primetimo kad jedva da ga ima na golu?

Pa da, baš to. Ali zato smo se nagledali Karijesa i Minjoleta na delu. isuse.gif
Ward se na ovim pozajmicama na kojima je bio pokazao i više nego odlično koliko čujem (delimično i videh) pa otuda pomisao da bi trebalo da bude makar prva rezerva ako ne i da dobije bar par šansi u nekim kupovima za početak...
Ne znam da li postoji kvalitetniji treći golman u ligi.

CITAT (Djotun @ Jul 11 2018, 01:25 PM) *
Inače, nešto se često spominje da bi Wijnaldum mogao da ode u Tursku

Taman da oslobodi mesto za Gruju. biggrin.gif
Take Two
QUOTE (S t a n l e y @ Jul 11 2018, 02:12 PM) *

Imamo najbolje desno krilo i najboljeg trećeg golmana u celoj ligi biggrin.gif Titula je evidentno naša!
S t a n l e y
Sa jedno dve, tri dobre kupovine, ko zna...

Nego, problem je što nam je prvi golman lošiji od trećeg. biggrin.gif
1jeAhonen
Gledao sam utakmicu protiv Tranmerea i steta sto je Vord branio samo jedno poluvreme. Onaj maneken je jos jednom pokazao da je drvo u koje znaju da sutiraju protivnicki napadaci pa i tad nije u stanju da uhvati jednu loptu.
Vord svakako ima ozbiljnu golmansku buducnost ako Klop odluci da mu da vise prilika. S druge strane, ozbiljno bih preispitao Klopov stav prema Karijusu i novcano ga kaznio za stetu koju donosi klubu drzeci istog na golu, drugacije ga zameniti ne mozemo.
Ne vidim ijedan razlog zasto je Karijes u Liverpulu a ne u nekom klubu na golmanskoj obuci kad vec nije na manekenskoj pisti.
BTW Fabinjo i Keita su sasvim solidno odigrali kao i mladi Kent u prvom poluvremenu.
Dee Jay
CITAT (S t a n l e y @ Jul 11 2018, 02:12 PM) *

CITAT (Take Two @ Jul 11 2018, 03:10 PM) *
Imamo najbolje desno krilo i najboljeg trećeg golmana u celoj ligi biggrin.gif Titula je evidentno naša!

Ma šta u ligi, in world football! biggrin.gif

Vraćanje Warda sa pozajmice iz Hudda, sa kojima je ušao u PL, da bi bio tek zamena onoj dvojici, to je jedno on najvećih Klopovih nepočinstava™. Doduše deluje mi tu da je svestan toga.
Take Two
Moeno lud čovek, sabija Bury celo poluvreme, verovatno najbolji na terenu... a onda pred kraj šalje sa boka užasnu povratnu ka Kariusu, i to spoljnom. Utrčava napadač i krade je ali ne stiže da šutne pre nego što istrči u gol aut isuse.gif
Take Two
Mučna utakmica za gledanje - kaže Klopp bilo je previše vruće i suva im je bila trava.

Keita je počeo da pokazuje prodornost o kakvoj bi Can i Gini mogli samo da sanjaju.
Take Two
QUOTE (Take Two @ Jul 11 2018, 11:55 AM) *
Blackburn (četvrtak uveče)

Nismo baš u takmičarskom ritmu, ali Marković i Sturridge© prelomili, uz pomoć Keite koji jedini uspeva nešto da poveže na sredini.

Van Dijk deluje dosta tromo, valjda će se dovesti u red u preostale dve nedelje. Nisu igrali Wijnaldum i Ings zbog povrda, ostali opet po poluvreme.
Take Two
VVD za 1-0 protiv Dortmunda u prvom poluvremenu, očaj živi od utakmice. Nikome se ne igra, Origi standardno statira, Marković i Camacho utrčavaju oko njega ali nema ko da ih proigra.

Matip uspeo da se povredi nekako, zamenio ga Gomez.
Take Two
Mnogo bolje drugo poluvreme, iako ga gubimo zbog nepostojećeg penala. Keita i Stuki baš dobri, ostali OK.

Urekao sam ih isuse.gif Spektakularan raspad u poslednjih pet-šest minuta.
Svebor
Da, totalno se raspadosmo na kraju...osim toga, sasvim solidno odigrano.
Take Two
Kaže Gilespie the quality wasn't quite there laugh.gif ali that's what you'd expect for this stage of the preseason.

Koji stejdž care, manje od tri nedelje ostalo do početka. Pritom nisu svi igrači još ni počeli da treniraju, opuštencija.
milos7
Video sam da je pored one situacije kod 3eg gola karius imao jedno izletanje koje se zamalo zavrsilo golom sa skoro pola terena. Nemam nista protiv njega ali decko ne zna gde bije. Na zagrevanju je neko usnimio kako mu je lopta prosla kroz ruke i kroz noge, onda onaj gol na mu je ispala lopta, sad ovo. Na svakih nedelju dana nesto.

Neko pomenu ovde da ne bi doveli alisona da nije propalo sa fekirom. Pa ne znam bas da li je bilo u fazonu e vidi ovaj dzak od 60m nam je visak, gde bi mogli da ga skrcamo, aj na ovog alisona.
Ne znam kada su resili da kupe golmana, i to da bas zalegnu sa novcem, da to ne bude kupovina nekog u rangu do 10m. Da nije bilo ono u finalu, nesto bas ne verujem da bi dali toliko novca, pa cak ni doveli golmana jer bi ocena za kariusa bila da je sasvim solidno branio. Iako je, bar mene, zabrinjavao, i uvek sam se pitao kad ce da kiksne, jer se videlo da ima tu osobinu. Kao sto je Lloris kiksnuo takodje u finalu ali nije uticalo ni na sta, pa se to toliko i ne pominje.
Od tih kiksara, koji uvek imaju neki kiks, de hea bas davno nije kiksao, do SP protiv portugala (ako njega mozemo uopste svrstati u tu kategoriju, mada je prve 2 god u mancesteru bio takav).
Dee Jay
Naravno da je dobro sto je doveden novi golman, jos bolje sto je to bas Alison, ali mislim da ne bi bilo nista od njega da Fekir nije precrtan. Ko zna, kako su bili nekonzistentni sa izjavama do sad, mozda na kraju i dodje Fekir biggrin.gif

Prvo je u januaru je Alison bio preskup, tada je Karius postao prvi goman, branio je i u PL i CL, nije vise delio vreme sa Minjoleom. Posle kiksa u finalu, Karius je opravdan potresom mozga. Posle novih kikseva na priprema receno da ce Vord dobiti sansu kao prvi golman. Koji dan posle toga dolazi Alison, a Klop izjavljuje da je to poslednji transfer. To mi vise govori da nema nista od Fekira, nego sto je Mane uzeo #10, a Fekir je svakako bio primarnija meta od golmana.
Take Two
Starteri protiv Sitija:
Kliknite za pregled priloga

Na klupi su najveće zvezde - Salah, Mane, Keita, Grujić...
Take Two
Prilično loša utakmica, po teškem vremenu i očajnom terenu. Gol smo primili na sporoću VVD, koji mi ne deluje skroz fit (a i kad jeste skroz fit nije najbrži štoper na svetu). Salah izjednačio samo minut pošto je ušao, glavom na centaršut Kamača. Mogao je tri da im da iz prva tri napada u kojima je učestvovao, ali je promašivao, jednom overio prečku, jednom namestio Maneu zicer da i on promaši...

Pred kraj nadoknade, neki Građanin nabo Solankea laktom u leđa u skoku, sviran penal, Mane zahtevao da ga on izvede, zabio za nebitnu pobedu.

Za razliku od nas, City je igrao sa izuzetno mladim timom - meni 90% nepoznatim - i dosta nas tako namučio. Loptu u sredini nismo mogli da zadržimo, Fabinho opet slab. Posle smo na svežinu Salaha preokrenuli. Keita nije igrao jer je ušinuo vrat u avionu. Grujić takođe debitovao uz Salah-Mane tandem, bio je OK ali ništa spektakularno poslednjih pola sata.
Dee Jay
Odgledao sam extended highligths, osim Salaha i Manea, nisam video nešto dobro. Prva polovina klipa, prvo poluvreme, samo treći tim Sitija drži loptu i stvara šanse. Onda Fabinha lagano pretrčava neko da centrira, pa onda Sane pretrčava van Dijka i daje gol.

Salah je imao precizno imao gol, pa izblokiran šut glavom, prečku, promašen slobodan udarac.

Valjda će biti dosta bolje protiv Uniteda, a pravi test će biti Napoli, tu bi trebalo da igraju prvi timovi.

Pretpostavljam da će protiv Torina igrati drugi tim, četiri dana pred početak sezone.
Take Two
Nisam uopšte optimista ni po pitanju fizičke spreme a ni po pitanju uigranosti. Ovaj staggered povratak sa godišnjih odmora je čisto ludilo, svakih par dana po nekoliko seniora uskače i izbacuje klince koji su kao vredno radili i trenirali celo leto - uglavnom nespremni, igraju na čist solo talenat i kvalitet. Konstantna konfuzija u timu, svi su u fazonu "Dobar dan kolega, koju Vi ono poziciju igrate, gde da Vam pošaljem loptu?"

Olakšavajuća okolnost je što se manje-više svim timovima reprezentativci tako vraćaju. Biće dosta iznenađenja u prvih par kola, nadam se da nećemo baš mi krenuti da serijski kiksiramo.
Take Two
Skromno i protiv Man Utd sa dosta jakim timom, poveli golom Mana iz penala (jeftin faul na Salahu), izjednačio iz slobodnjaka Pereira par minuta kasnije. Prepuštaju nam loptu, napadamo sve vreme protiv duboke odbrane ali malo šta smo stvorili, njihova sva tri štopera se dosta dobro znalaze (Baily, Fosu-Mensah, Tuanzebe).

U drugom poluvremenu očekuje se da umesto Salaha debituje Šakira, pa šta nam bog da.
Take Two
Pokidasmo ih ni krivi ni dužni, Murinjovi timovi po običaju igraju preko kurca kad god ih nije naložio da im život zavisi od ishoda utakmice.

Šakiri asistencija Stukiju i prelep gol, MOTM bez problema; Ojo rutinski izveo penal, Sturridge se opet smeši, Grujić igrao DCM i nije mnogo grešio. Odbrana i golman praktično besposleni.
Svebor
Sve sasvim kako treba...nas B tim je izmaltretirao njihov C bunker s pola gasa.
Take Two
Već krenulo protiv Napolijja u Irskoj, Mane povratna za Milnera, ovaj levom za 1-0.

Jebuckaju nas malo iz kontre na ovu visoku odbrambenu liniju, ali za sada bez posledica.

Firmino prefarbao onu belu kosu, sad je crnji nego ikada biggrin.gif

2-0, Gini glavom na centaršut Milnera.

Poništili Talijanima bar jedan regulaan gol zbog navodnog ofsajda, možda i dva. To bi mogao da bude novi problem u odbrani, stalno pokušavamo da se izvučemo i svako malo neko zakasni (jednom Gomez, jednom Robertson)

Wijnaldum pokušava da odigra nešto unapred, možda ga Keita inspiriše. Sve u svemu nije loše poluvreme, ima lepog fudbala, ali ima i dosta opuštencije, kao da su se upravo skupili sa plaže da odigraju pola sata.
Take Two
Drugo poluvreme još opuštenije, Salah zakucao jedan, Sturridge iskoristio treći od tri zicera i posle proigrao Morena džerardovskim pasom za 5-0. Napoli baš slab, vidi sa da su kasnije krenuli sa pripremama.
Svebor
Sasvim fin fudbal, za pre-season.
Take Two
QUOTE (Svebor @ Aug 4 2018, 10:00 PM) *
Sasvim fin fudbal, za pre-season.

+1 za ovu protiv Torina. Škripi svašta, Bobi još nije spreman, Fabinho još uzalud pokušava da se uigra, primimo svako malo neki pacerski gol, ali ipak se igra dosta zabavno i efikasno.

Voleo bih da Sturridge počne protiv WHU, ali bojim se da će Klopp ipak gurati nespremnog Bobija u špic.
Dee Jay
CITAT (Take Two @ Aug 7 2018, 10:59 PM) *
Voleo bih da Sturridge počne protiv WHU, ali bojim se da će Klopp ipak gurati nespremnog Bobija u špic.

Sturridge je svakako zaslužio onim što je pokazao, ali mislim da bi ga trebalo maksimalno (sa)čuvati.
Take Two
Za šta da ga čuvamo, da se opet povredi pri ustajanju iz kreveta? Neka igra kad i koliko može dok je u formi, kad se skrši - skršio se.
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.