Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Nuri Sahin #4
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Jürgenovih Jedanaest
Stranice: 1, 2
lavirint

Nuri Sahin je Liverpulov igrač u sezoni 2012/2013. Došao na pozajmicu iz Reala gde je prošle sezone odigrao samo četiri utakmice.

Info:

Name in native country: Nuri Kazım Şahin
Date of birth: 05.09.1988
Place of birth: Lüdenscheid
Height: 1,79
Nationality: Turkey, Germany
Position: Midfield - Central Midfield
Foot: left

Najbolja sezona u karijeri mu je bila 2010/2011 gde je bio najbolji igrač šampionskog tima Borusije iz Dortmunda. Tamo je uglavnom igrao na poziciji CM-a.

Statistika iz najbolje sezone:

Ako se momak vrati u formu iz Dortmunda biće opako pojačanje.

Dobrodošao smile.gif
Take Two
Aha, znači ipak je izabrao normalan broj! Respect. Dosta više startera koji nose 29 ili 37 ili tako neke idiotarije.
Stevie_G
Dobrodosao Nuri!

Nadam se da ces se zadrzati duze od jedne sezone, iako su male sanse za to.

Svebor
Hoşgeldiniz Nuri! drink.gif
All Red
Dobrodošao i lepo nam igrao!
Puki
Vidi ga Nuri Veličanstveni! biggrin.gif
bocejan
'Alonso told me to join LFC'
A ko mu je rekao da predje u Arsenal?Dobro, zaboravicemo, samo neka kida i svi ce biti srecni.
dekisd
Covek koji nije mogao da igra u Realu najavljuje se kao extra pojacanje...Ali dobro to je nasa realnost Fulham,QPR,Stoke bi se isto tako obradovali
Total Soccer
QUOTE (dekisd @ Aug 26 2012, 09:47 AM) *
Covek koji nije mogao da igra u Realu najavljuje se kao extra pojacanje...Ali dobro to je nasa realnost Fulham,QPR,Stoke bi se isto tako obradovali

Tog coveka koji nije mogao da igra u jednom Realu su zezale povrede pola sezone, a ako ti smatras da mi mozemo da dovedemo nekog kvalitetnijeg igraca u ovom trenutku onda si poprilicno nerealan. Moje misljenje je da je on uz Suareza najbolje pojacanje od kad ne igramo LS.

All Red
CITAT (dekisd @ Aug 26 2012, 09:47 AM) *

---Alonso----Khedira---
di Maria--Ozil--Ronaldo

Stvarno je loš ako ne može u ovu sredinu da se ubaci. Bio je i povređen i nije uspeo da se probije pored ovakvih igrača, pored kojih od naših igrača bi jedino Gerrard imao šta da traži.
dekisd
O tome i pricam...onda moramo da shvatimo gde nam je mesto i da smo trenutno ispod najjacih evropskih klubova....da niko ne gaji nerealne ambicije....Ne kazem da je igrac los...ok treba mu pruziti priliku, ali ne treba biti euforican zbog njegovog dolaska
Total Soccer
Pa niko ne gaji ambicije da mozemo da se nosimo sa Realom i Barsom, nasa realnost je Top 6, ako nas malo posluzi sreca, mozda i Top 4, a igraci poput Sahina svakako mogu da dosenu prevagu u borbi za Top 4.
dekisd
QUOTE (Total Soccer @ Aug 26 2012, 08:12 AM) *
Pa niko ne gaji ambicije da mozemo da se nosimo sa Realom i Barsom, nasa realnost je Top 6, ako nas malo posluzi sreca, mozda i Top 4, a igraci poput Sahina svakako mogu da dosenu prevagu u borbi za Top 4.

Ovo je vec realnije
Puki
QUOTE (dekisd @ Aug 26 2012, 10:13 AM) *
Ovo je vec realnije

Ja mislim da vecina nas tako i razmislja, kao sto je napisao TS, ne znam odakle tebi ideja da ovde bilo ko dolaskom Sahina ocekuje titulu. Ali je lepo kad dodje igrac koji je dovoljno fudbalski inteligentan i lucidan da moze da resi svaku utakmicu.
Dee Jay
CITAT (dekisd @ Aug 26 2012, 10:07 AM) *
O tome i pricam...onda moramo da shvatimo gde nam je mesto i da smo trenutno ispod najjacih evropskih klubova....da niko ne gaji nerealne ambicije....Ne kazem da je igrac los...ok treba mu pruziti priliku, ali ne treba biti euforican zbog njegovog dolaska

Šta, ne možemo da osvojimo Ligu Šampiona ove sezone ohmy.gif ? Odlično da mi je neko rekao. Ne mogu da ne budem zadovoljan kada dovedemo igrača ovog kvaliteta, i to na mestu na kome nam dosta škripi već 3 sezone, koji je bio jedan od glavnih igrača Borusije, čak i ovako na pozajmicu. E kad bi mogli još nekoga iz Dortmunda da dovedemo.
Joe
QUOTE (dekisd @ Aug 26 2012, 09:47 AM) *

da gledas fudbal, mozda ali samo mozda bi nesto i video...

bocejan
Pa i van der Vart nije imao mesta u Realu pa je pokidao za Totenhem.
moses
CITAT (Dee Jay @ Aug 26 2012, 10:22 AM) *
Šta, ne možemo da osvojimo Ligu Šampiona ove sezone ohmy.gif ? Odlično da mi je neko rekao. Ne mogu da ne budem zadovoljan kada dovedemo igrača ovog kvaliteta, i to na mestu na kome nam dosta škripi već 3 sezone, koji je bio jedan od glavnih igrača Borusije, čak i ovako na pozajmicu. E kad bi mogli još nekoga iz Dortmunda da dovedemo.

pola Dortmunda bih doveo.i zbog kvaliteta i zbog pobedničkog mentaliteta.
Take Two
QUOTE (bocejan @ Aug 26 2012, 11:13 AM) *
Pa i van der Vart nije imao mesta u Realu pa je pokidao za Totenhem.

+ Sneijder u Interu.

Ali ključna razlika: mi Sahina nismo kupili, on je samo na jednogodišnjoj pozajmici. OK, možda ćemo biti u prilici da ga kupimo 2013. ako se dobro pokaže, i ako bude zadovoljan životom u Liverpulu, ako Real odluči da im je i dalje nepotreban, i ako budemo imali para za to.

Za sada, ovaj transfer nema apsolutno nikakvog long-term efekta.
All Red
CITAT (dekisd @ Aug 26 2012, 10:07 AM) *

A ko to ovde misli da smo mi u rangu najjačih evropskih klubova? Ne treba biti mnogo pametan da bi video da već godinama ne igramo na vrhunskom nivou.
dekisd
QUOTE (Joe @ Aug 26 2012, 09:13 AM) *
da gledas fudbal, mozda ali samo mozda bi nesto i video...

Da poznajes fudbal mozda bi nesto video
Stevie_G
Konacno dovedemo odlicnog igraca, i odmah pocinje kenjaža.

Mi u ovoj situaciji nismo mogli da dovedemo boljeg CM-a, decko je potpuno drugaciji od svih nasih veznjaka, kreativan je, zna da izmisli dobar pas iz nicega, a toliko smo pricali i trabunjali o tome kako nam fali maste i kreativnosti u veznom redu, ovaj momak donosi upravo to. Jedino sto mi se ne svidja je to sto je podložan povredama, samo da ostane zdrav i ovaj covek ce da kida.

U Realu nije igrao zbog brojnih povreda, secam se da je Mourinho proslog leta pricao da ce Nuri igrati u prvih 11 u Realu, ali povredio se i otišlo sve u kurac.
Joe
QUOTE (dekisd @ Aug 26 2012, 12:05 PM) *
Da poznajes fudbal mozda bi nesto video

cak i post na forumu moras da prepises... biggrin.gif
dekisd
QUOTE (Joe @ Aug 26 2012, 10:27 AM) *
cak i post na forumu moras da prepises... biggrin.gif

Ako znas nesto konkretno da napises na temu napisi nema potrebe da se razbacujes klinackim postovima
rape91
@Deikisd
Ja sam bas pratio Dortmund u poslednje dve sezone i mogu reci da sam cim je otisao Xabi rekao da jedini koji mislim da moze na pravi nacin da ga odmeni je Sahin. Ovi sto pisu da je igrao i AMC ne znam gde su ga gledali(mozda u repki) posto je tamo igrao klasicnog CM (deep lying playmaker),te godine je proglasen za najboljeg igraca Bundes lige,sto nije nimalo lako postici. Imao je odlicne saigrace u Dortmundu a opet je uspeo da se izdigne iznad njih i bude najbolji,da ne pricam da je to sezona u kojoj je Robben kidao na svim poljima,kad je sam dovukao Bayern do drugog mesta u svim takmicenjima.
U Realu je bio povredjen dugo,trebalo mu je dugo da se oporavi,imao je jaku konkurenciju a ubedjen sam da je bio zdrav da bi bio ispred Kedhire u postavi.
A i ne stoji ti izjava da kad je neko rezerva u nekom klubu nije za nas dovoljno kvalitetan jer prosto neko ima gomilu kvalitetnih igraca na nekoj poziciji a neko oskudeva. Npr:Siti ima 4 napadaca koja su kvalitetnija od svakog Arsenalovog,jer treba ovima da bude ispod casti da im uzmu jednog jer su manji klub od njih? Govorim hipoteticki. Ili,prosle godine Tottenham je imao tri krila(Bale,Lennon i Pienar) koja su bila bolja od svakog naseg krila...Da ne pricam da je Fabregas rezerva u Barsi
Mario_T
QUOTE (Take Two @ Aug 26 2012, 11:41 AM) *
Ali ključna razlika: mi Sahina nismo kupili, on je samo na jednogodišnjoj pozajmici. OK, možda ćemo biti u prilici da ga kupimo 2013. ako se dobro pokaže, i ako bude zadovoljan životom u Liverpulu, ako Real odluči da im je i dalje nepotreban, i ako budemo imali para za to.

Za sada, ovaj transfer nema apsolutno nikakvog long-term efekta.

Zar nismo dogovorili future transfer fee od 14 miliona? Naravno, Sahin (ako se pokaze i mi budemo zeleli da ga zadrzimo) uvek moze da odbije nasu ponudu, ali Real je u principu vec dao dozvolu za transfer.

Mada, sledeceg leta vracamo Xabija, pitanje je da li nam uopste treba Sahin. wink.gif

QUOTE (Take Two @ Aug 26 2012, 11:41 AM) *
+ Sneijder u Interu.

Sneijder je i u Realu pokazao svoj kvalitet. Medjutim, novi/stari predsednik Perez je smatrao da je pametnije da ga proda za 20 miliona eura i da potrosi 60 miliona na Kaku. Sta ces, dok god Caixa Bank daje kredite, only sky is the limit.

I da dodam, Nuri, welcome to the best club in the world. smile.gif
rape91
QUOTE (Mario_T @ Aug 26 2012, 01:40 PM) *
Zar nismo dogovorili future transfer fee od 14 miliona?

Izgleda da nismo sad.gif Jedan izvor kaze da jesmo,a ostalih 48 izvora kazu da nismo.
A i kroz Sahinov prvi intervju citajuci izmedju redova naslucujem da on planira da se vrati u Real,posebno u onim recenicama kada kaze da je on ovde nama pomogne,mi njemu da pomognemo i nigde ne pominje buduce planove. Moramo da mu damo valjan razlog da ostane
Jamaica
QUOTE (All Red @ Aug 26 2012, 10:03 AM) *
---Alonso----Khedira---
di Maria--Ozil--Ronaldo

Stvarno je loš ako ne može u ovu sredinu da se ubaci. Bio je i povređen i nije uspeo da se probije pored ovakvih igrača, pored kojih od naših igrača bi jedino Gerrard imao šta da traži.

Bogami ne bi, možda ako bi igrali protiv Evertona ili Uniteda smile.gif
Under
QUOTE (moses @ Aug 26 2012, 10:27 AM) *
pola Dortmunda bih doveo.i zbog kvaliteta i zbog pobedničkog mentaliteta.

jeste, pa da nam admin dozivi fras!

anyway

http://www.youtube.com/watch?v=sE_olbSXnDE tongue.gif
dejabgb75
Sahin je odlično pojačanje pod uslovom da se dobro uklopi i odigra kako ume. Ako kojim slučajem dođemo u situaciju da igramo LŠ sledeće sezone i pride on odigra dobro, po meni su veće šanse da on ostane kod nas nego da se vrati u Real, kad mu već ide dobro. E sad ako odiga loše opet valjda ima velike šanse da pređe kod nas biggrin.gif
Narsil
Mislim da ne bi trebalo da razmišljamo šta će biti na kraju sezone. Neka on prvo odigra dobro, pokaže te svoje kvalitete "iz Dortmunda", pa ćemo onda da bijemo bitku da ga zadržimo ako to bude bilo moguće. Do tada "neka služi dobro klubu" što bi se reklo.
Reds
d in da madafakin dawg

Joe
Sahin ruling nothing out
BoJaNNNNN
Ako se NESV pita, nece se ovaj dugo zadrzati biggrin.gif

Svebor
Auuuuuuuuuuuuu, kakva nesmotrenost. tongue.gif
Take Two
Ma on to slučajno, zbog deteta... Šta zna dete šta je 100 kila?
MaPkO89
http://www.sportske.net/vest/medjunarodni-...iju-107303.html

Ko je lud a ko zbunjen?
Mario_T
Pa realno kaze covek, mada je ova izjava jos od pre 10ak dana ako se ne varam. Uvek je igrao kao klasicni CM, a ne iza napadaca. Meni je i dalje nelogicno da je Gerrard samo u jednoj ili dve tekme dobio sansu da zaigra kao ACM. A maltene svi drugi veznjaci su isprobani na toj poziciji.
Take Two
Zar ti ne vidiš koliko Gerrard tromo deluje u poređenju sa prethodnim sezonama? Sad protiv WHU, dobio je žuti zato što ga je kao vola pretrčao neko, da li Diame da li Cole... dao čovek sebi for od 8 metara, ali to Stevanu nije bilo dovoljno da mu uzme loptu, nego je uklizao očajno i sapleo ga sad.gif

I ja bih voleo da Gerrard bude dinamičan kao nekad, da ga svugde ima i da kod svakog napada uleće u 16... ali izgleda da je to vreme prošlo. Ove godine se ne povređuje, ali opet ne deluje fit.

A Sahin i Rodgers ne znam šta misle, ako su ispred Turčina i Allen i Lucas i Jonjo i Hendo i Gerrard, ja nemam pojma zašto je dolazio.
bocejan
Po meni on se lepo snasao da bude iza Suareza. To je ona tekma protiv Norica kada je bio vrlo dobar. Ne znam koji je razlog zasto je naprasno ispao iz bilo kakve kombinacije. Jeste se Hendo malo popravio, ali ni sa klupe ga nismo videli odavno.
Take Two
To je bio raspali Norwich van svake forme kom smo trpali golove kako smo hteli. A odigrao je dobro još i u kupu protiv neke boranije, i mislim ništa više. Sa druge strane, imali smo utakmicu sa Arsenalom kada je Diaby odučio od fudbala i njega i Allena...

Meni Sahin nekako ne leži da igra tu ACM ulogu. Jeste on kreativan igrač, ali nije nešto mnogo dinamičan, da se stalno otvara i traži loptu oko šesnaesterca. Čini mi se da dobro čita igru i zna da diktira tempo, kad treba da odigra nešto hitno a kad da smiri... Dakle, Alonso pozicija je otprilike jedina u kojoj stvarno mogu da ga vidim. Tu mu gužvu prave Allen, Gerrard, i Lucas, a nema mesta za više od dvojice.
Mario_T
QUOTE (Take Two @ Dec 12 2012, 07:58 PM) *
Zar ti ne vidiš koliko Gerrard tromo deluje u poređenju sa prethodnim sezonama?

Pa zar onda nije logicnije da igra kao AMC, na poziciji sa manje defanzivnih zadataka, nego sto igra kao CM?

Sad protiv WHU, dobio je žuti zato što ga je kao vola pretrčao neko, da li Diame da li Cole... dao čovek sebi for od 8 metara, ali to Stevanu nije bilo dovoljno da mu uzme loptu, nego je uklizao očajno i sapleo ga sad.gif

Nije dobio zuti jer je bio sporiji, vec zato sto je (totalno bez potrebe) sacekao sa uklizavanjem i pogresno tajmovao isto kad ga ja konacno uradio. Mogao je da mu bez problema skine loptu sekundu-dve pre toga.

A Sahin i Rodgers ne znam šta misle, ako su ispred Turčina i Allen i Lucas i Jonjo i Hendo i Gerrard, ja nemam pojma zašto je dolazio.

Ni ja. A tukli smo se sa Arsenalom oko njega, cak i koristili Xabija kao ambasadora, kao da ce nam biti glavni igrac ove sezone.
Take Two
Jbg, kod Rodgersa praktično igraju dva CM i jedan DM, onog AM što je igrao u rupi npr. iza Torresa mi više ne koristimo tako. A ta dvojica su Gerrard i Allen (ili Gerrard i Jonjo/Hendo/Sahin kad Allen igra zadnjeg veznog), i tu Allen izgleda mnogo pokretljivije od kapitena i u odbrani i u napadu. Nemoguće da je ovaj usporio po Rodgersovim instrukcijama, kladio bih se da su godine u pitanju.

Za ovo drugo, misliš da je sačekao? Meni je delovalo da ne može da stigne. A trebalo je da mu je uzme i bez uklizavanja, čovek je stvarno dao predug for i Gerrard od pre 2-3 sezone bi ga prosto pretrčao uz remplovanje.
MaPkO89
CITAT (Take Two @ Dec 13 2012, 09:56 PM) *
Za ovo drugo, misliš da je sačekao? Meni je delovalo da ne može da stigne. A trebalo je da mu je uzme i bez uklizavanja, čovek je stvarno dao predug for i Gerrard od pre 2-3 sezone bi ga prosto pretrčao uz remplovanje.

Meni je isto delovalo da je u pitanju bio los tajming uklizavanja, inace ga je Gerrard stigao iako ovaj ima prilicno dug korak.
Cinjenica je da ce vremenom biti sve sporiji, to je biologija, ali ove sezone igra takvu poziciju da to kolko je brz i ne moze da se proceni lepo

A transfer Sahina je bas napotreban bio, to je vise bilo aj da dovedemo bar neko zvucno ime, pa posto nemamo para nek bude pozajmica pa makar nam i ne trebo takav igrac.
Ja ne mogu da verujem da se tako tragicna transfer politika vodi iz godine u godinu
Mario_T
QUOTE (Take Two @ Dec 13 2012, 09:56 PM) *

Meni se stvarno ucinilo da je (nepotrebno) sacekao, tj. pogresno tajmovao tackle. Mozda je cak mogao i bez uklizavanja, ali on voli tako ponekad. Skloni loptu, ali i pokupi protivnika. smile.gif
vanjuska
Meni ta pozajmica Sahina vise smducka na to kao dovescemo ga da igra u prvoj postavi jer je dobar, al posto se izgleda i nije pokazao tolko dobar (ili su mozda ovi nasi odjednom postali bolji), zadesilo se decku da sedi na klupi, jbg.. Ne verujem da je doveden "da bismo doveli zvucno ime"
sedplas
Sahin jeste kvalitet, ali ocigledno da se nije jos bas uklopio. problem je sto se nece ni uklopiti ako ne bude igrao. trebalo bi mu davati sansu protiv ovakvih timova kao sto je Vila, jer ce protiv takvih da ima mnogo vise vremena sa loptom i moci ce da kontrolise utakmicu (kao Norvic npr). Protiv bilo kojeg jaceg tima, koji ce da nas pritiska i napada, n ne treba da igra, bar ne dok se ne prilagodi, ali to prilagodjavanje se nesto oduzilo...
dekisd
Cisto da podsetim da sam napocetku sezone govorio da je ovo ispod prosecan igrac za LFC ,ali su se vrsni poznavaoci fudbala odmah javili velicajuci kao zvezdu prelaznog roka ili spasioca
Aleksandar88
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.