Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Ostvarenje sna
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > LFC Serbia > LFC Serbia
rape91
E ovako da iznesem malo utiske sa putovanja...
Drug mi jos davno rekao da ga je prijateljica njegovih roditelja pozvala da sa drugom dodje u London,on je pozvao mene,a ja naravno istog momenta prihvatio. Prvo smo planirali na leto,ali tad nismo stigli da sakupimo svu dokumentaciju pa smo pomerili termin za dane oko nove godine.Mislili smo sad cemo lagano da skupimo svu dokumentacijuu i da jurimo vizu(imali smo dva meseca fore) ali malo lenjost,malo obaveze oko faxa i mi smo tek krenuli da skupljamo papire 28. novembra. Skupismo to nekako do 10.decembra,zakazali termin u ambasadi za 13. decembar i otisli do Airport Cityja. Odmah na ulazu portir nam je oduzeo telefone i na mom fonu video pozadinu Liverpoolov grb i prokomentarisao: dobar ti je display smile.gif Tu smo predali sve,bili su i vise nego prijatni,za razliku od sluzbenika u nekim drugim ambasadama u kojima sam bio. Rekli su nam od 4-15 dana je period u kome ce sigurno aplikacija biti obradjena. Mi smo od sutradan krenuli da pratimo aplikaciju preko neta i vec 15.decembra smo netu videli da je zahtev obradjen i da mozemo da dodjemo da preuzmemo pasose ali nismo znali da li smo dobili vizu. To smo procitali oko 20h a sutra od 12 je preuzimanje dokumenata. Tu noc skoro da nisam spavao od neizvesnosti...
Sutradan smo otisli ponovo u Airport City,uzeli koverat,otvorili pasos i onda neizmerna radost: Viza je u pasosu!!! smile.gif smile.gif biggrin.gif
Brzo kupili avionske karte,smestaj smo imali kod drugovih prijatelja i krenuli u planiranje putovanja.
Naravno ja sam odmah krenuo da planiram kada i kako otici do Liverpoola. Bio sam ogranicen nekim danima jer smo vec imali isplanirani neke dane. Prvo sto sam nasao jeste da bus iz Londona u Liverpool stize u 1i 25 a nazad krece u 17 h. Voz je bio neptihvatljiv jer je cena duplo skuplja nego bus a ja nisam mogao druga da teram da plati toliko skupu kartu jer on ipak nije navijac Liverpoola. Od prihvatljivih datum pre nove smo imali samo 30. decembra a ja sam hteo da odem pre nove eventualno zbog tekme protiv Boltona... Krenuo sam preko neta u potragu za stadium i museum tour. 14h rasprodato,a u 14 i 30h i u 15 h kad krenem da cekiram izbaci me. Probam nekoliko puta kad ono nece. Pustim ja njima mail a oni mi odgovore da probam za neki dan posto pregovaraju sa nekim oko toura. Posle nekoliko dana ja opet kad i tada sold out. Malo se smorim oko stadium tour i odmah rezervisem museum tour.
Stigli smo u London 26. obilazili grad,odusevili se.Ipak kad smo dosli rekose nam domacini da su za moj rodjendan(1.januara) zakazali rucak u restoranu,i odmah sam se setio da je tada tekma sa Boltonom.Nisam mogao da im kazem da otkazu rezervaciju u restoranu jer me ljudi prvi put vide a zakazali su rucak za moj rodjendan...jebi ga...
Kupili smo i buski kartu do Liverpoola i 30. krenuli put Livepoola. Pet sati voznje u odlicnom busu je za cas proslo. Na ulasku u grad odmah obavestenje o glavnim atrakcijama u gradu:Football stadia,Beatles,Albert Dock. Stigosmo na stanicu,raspitali se oko udaljenosti do stadiona i rekose nam oko 2,3 milje. Mi krenusmo,ja zaustavih nekog coveka 55-65 godina da ga pitam za put do stadiona,on nam je objasnio vrlo ljubazno,mi mu se zahvalismo i taman da krenemo,on nam pruzi ruku,pita nas odakle smo , gde smo smesteni. I krenu pricu kako je vece pre toga bila tekma(Wolves),kako smo jako lose odigrali i onda recenica koja mi se urezala u glavi: "Ne znam sta se desava sa Royom,kao da ne postuje nas navijace-izgubio je glavu( u bukvalnom prevodu)" i pokaza rukom ka glavi. Tad sam se odusevio,ej covek nas prvi put vidi a prica sa nama kao da se znamo godinama,a i on je bio vidno srecan sto negde u nekoj Srbiji postoje navijaci koji podrzavaju Liverpool... Nasavismo mi dalje( nikad u zivotu nisam brze hodao),uzbrdo me noge otkidose ali zelja je bila veca od bolova. Nakon nekih 25 minuta-pola sata ugledasmo Anfielda. To je sigurno jedan od najsrecnijih trenutaka u mom zivotu. Stigosmo do Anfielda. Kad ono gomila ljudi ispred,neki autobusi u blizini,ja se raspitah kad oni mi rekose da su iz Indije i da su zakupili cela dva termina stadium tour. Odoh u muzej,uzivao sam u peharima,slikama,apsolutno svemu. Odgledao sam i film o Istanbulu u kome govore skoro svi ucesnici tog finala,igraci,novinari, nase legende, navijaci. To sam malo i snimio. Kad sam zavrsio obilazak muzeja malo sam izblejao oko stadiona a onda otisao u shop. Kupio sam duks,dres Gerrarda,kapu,kalendar,nalepnicu This is Anfield. Kad sam i to obavio uvideo sam da vreme istice i pozurio na stanicu. Stigao na vreme i krenuo nazad ka Londonu. Nakon toga nisam skidao osmeh sa lica ali znam jedno-vrlo brzo cu se vratiti tamo jer imam nedovrsena posla(da odgledam tekmu).
U Londonu sam obisao Wembey i Emirate. Wembley je toliko veliki da kad stanes ispred njega shvatis koliko si mali tongue.gif
Nas domacin se iscimao da nam obezbedi kartu za tekmu Chelsea-Villa. Zvao je ticket office-rasprodato. Onda je pozvao prijatelja koji odlicno poznaje Baneta Ivanovica da nam on sredi. Posle 2-3 sata zove naseg domacina taj covek i rece da ni Bane ne moze nista da ucini-nova je godina,guzve su velike.
To me nije toliko iznerviralo,jebes chelsea.

Inace London je najlepsi grad u kome sam bio,sve je idealno,nema guzvi,metro funkcionise fenomenalno. Vecina muzeja je besplatna. Probao sam caj-toliko je bljutavo da sam uzeo samo dva gutljaja i ostavio. Hranu spremaju u kilo zejtina,stomak vari po tri dana tu hranu.Probao sam fish and chips. Onaj njihov cider je kao sumeci vitamin C,ne znam sto se toliko loze na njega. Pivo je vrlo lepo beer.gif
Bio sam u muzeju Sherlocka Holmsa,natural science museum,national gallery,windsor castle. Windsor castle je nesto najbolje sto sam video...posle Anfielda. Dosao sam Madam Tisoa ali kad sam video da 300-400 ljudi ceka i da ulazak ide veoma sporo odustao sam.
Cak sam i nokte prestao da grickam u Londonu(ne moze covek da se iznervira tamo).
Ako vas nesto zanima pitajte
Evo nekih slika http://www.facebook.com/#!/album.php?a...100000141307711

Eh da umalo da zaboravim,kupio sam knjigu Anfield of dreams i Gerrardove knjige-my autobiography,my captain's book
Sotir Vračarević
Hail.gif Hail.gif Hail.gif

uplasio si me malo na onom delu da si pio caj,ali izvukao si se sa pivom tongue.gif
Vanja Trotter
Свака част за наслов! smile.gif
Ја да одем у Ливерпул, био бих срећан до краја живота. smile.gif
All Red
Drago mi je da ti je bilo lepo. Zavidimo ti. smile.gif
Jedan deo me samo malo buni:
CITAT
Inace London je najlepsi grad u kome sam bio,sve je idealno,nema guzvi,metro funkcionise fenomenalno. Vecina muzeja je besplatna.

Ja nosim malo drugačije utiske iz Londona. Gužve su katastrofalne. One "gužve" kod nas su za njih ništa (mislim na centar Londona).
rape91
Provozao nas je domacinb po Londonu puno,nigde ni najmanje cekanje nije bilo. Rekao nam je samo da se ponekad dogodi da ujutru oko 9-10 bude guzve a bas bas retko popodne.
Svebor
thumb.gif
Mario_T
QUOTE (rape91 @ Jan 6 2011, 10:03 PM) *
EOnaj njihov cider je kao sumeci vitamin C,ne znam sto se toliko loze na njega.

tongue.gif

Ne znas da ti da cenis cider, vidim ja to. biggrin.gif Strongbow ili Magners, pogotovo posle tekme na Anfieldu, uz hamburger, fries i onion rings, i pricao bi ti drugaciju pricu. biggrin.gif
Dr Stein
ja sam pio Strongbow i ne svidja mi se uopste.
Ale i zdravo smile.gif
VuksaLFCCC
Uhh, meni bilo lepo dok sam citao. Mogu misliti kako je tebi bilo biggrin.gif
Tonča
QUOTE (Mario_T @ Jan 8 2011, 11:15 AM) *
tongue.gif

Ne znas da ti da cenis cider, vidim ja to. biggrin.gif Strongbow ili Magners, pogotovo posle tekme na Anfieldu, uz hamburger, fries i onion rings, i pricao bi ti drugaciju pricu. biggrin.gif

Best klopa ever!!! biggrin.gif

Tj, verovatno i nije ali je ja tako nekako pamtim u glavi s obzirom da mi se tek tada vratio apetit i čulo ukusa. smile.gif
Scouser
Ne znaš ti šta je Nando's brate... biggrin.gif
Trunks
Torres ili Morientes?
Mario_T
QUOTE (Tonča @ Jan 8 2011, 02:31 PM) *
Best klopa ever!!! biggrin.gif

Tj, verovatno i nije ali je ja tako nekako pamtim u glavi s obzirom da mi se tek tada vratio apetit i čulo ukusa. smile.gif

Ma jeste bre, sta se dvoumis oko toga. biggrin.gif Ja sam bio tako gladan onomad, a ona kombinacija je legla kao kec na deset. biggrin.gif
Scouser
QUOTE (Trunks @ Jan 8 2011, 03:47 PM) *
Torres ili Morientes?

ne znam za ostale al ja sam se oljutio za sva vremena tad smile.gif
rape91
inace Nando's sam video bar na tridesetak mesta u Londonu ali nisam svracao.
Ovu sliku sam tek sad skenirao posto mi je uradjena odmah na stadionu
http://www.facebook.com/home.php?#!/ph...100000141307711
VuksaLFCCC
This content is currently unavailable

Ne mogu ni album da pogledam tongue.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.