Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: US sports
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Carlsberg Pub > Sport
Stranice: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mario_T
Sinoc gledam tekmu izmedju omiljenih mi Patriotsa i mrskih mi Coltsa (uz Jetse, tim koji najvise mrzim u NFL), pa dodjoh na ideju da proverim misljenje fellow forumasa o americkim sportovima.
Znam da neki od forumasa prate NFL, nedavno sam npr. imao kratku raspravu sa Underom o Giantsima (sta da se radi, treba oprostiti coveku za neke zivotne izbore, vadi ga cinjenica da navija za 'Pool wink.gif ), dok isto tako znam da je Scouser navijac Celticsa.

Dakle, zanima me koje sportove/takmicenja pratite i koji su vam omiljeni timovi. Moja pretpostavka je da ce NBA i NFL biti najpopularniji, dok ce NHL i (posebno) MLB imati manje pristalica/ljubitelja.

Inace, "moji" timovi su Orlando Magic i New England Patriots, dok isto tako postujem/gotivim San Antonio Spurse, Boston Celticse i Green Bay Packerse.
Aleksandar88
Pratim samo NFL , basket i hokej me smaraju, a bejzbol sam pogledao 2-3 puta u zivotu i ne privlaci me nesto posebno. Od prve utakmice sam zgotivio Tenesi ( to je ujedno bila i jedina njihova sezona vredna pomena smile.gif, kasnije je sve preslo u mucenje ).
Fred Kremenko
Volim sve US sportove, sem baseballa, koji mi se ono malo sto sam ga video, ne cini dovoljno dinamican da bih proveo 3-4 sata gledajuci ga...

Nfl obozavam, do ove godine pratio sam sve termine(nedelja u 7 i 10, SNF i MNF, kao i ove tekme cetvrtkom uz LFC nfl je glavni razlog sto sam nabavio satelit) sad od kad sam se zaposlio, propustam SNF...do 2 gledam onu tekmu u 10, i nemam i ne mogu da postignem da gledam SNF do pola 6 a u 6 krecem na posao biggrin.gif

Veceras Bolts vs Donkeys, odgledam EPL sad i na spavanje do pola 3 biggrin.gif

Navijam za San Diego Chargerse, Eagles-i su mi simpaticni a Patriots-e ne podnosim biggrin.gif

Nba takodje pratim godinama, ali od vremena kad smo svi pratili Kingse, ne mogu reci da imam omiljeni tim.. Generalno mi se gadi samozvani kralj LBJ, pa protiv njega navijam uvek i svugde... Lakersi ko Lakersi uvek smaraju, ali Bryanta iako ga nesto ne volim moram da postujem, jer je za onog konja izmislio basket... Od tih trenutno najboljih timova Celtics-i su mi najsimpaticniji, prvenstveno zbog Allen-a i KG-a...

Nhl pratim,ali se pracenje uglavnom svodi na kladionicu, u gledanje tekmi se ukljucim akttivnije tokom PO....
All Red
Ja volim NBA ali ne stižem intenzivno da pratim (Boston Celtics), bejzbol smatram ubedljivo i bez konkurencije najglupljim sportom na svetu a navijam za Boston Red Socks (nikada ih nisam gledao), NFL mi braća (njih troje) intenzivno prate jer su se bavili američkim fudbalom i mislim da navijaju za Patriots-e, a hokej mi je ok ali ga uopšte ne pratim.
Mario_T
LBJ je nevidjeno govno i choker, mrzeo bih njega i Heat cak i da nisu division rivals Orlandu. Bryanta i Lakerse, koje bas ne podnosim, covek barem moze da postuje zbog njihovih dostignuca. Celticse gotivim (Pierce, Allen i Rondo), ali KG je sada all talk & no substance. Dok je pre trash talk-ovao, barem je to mogao da potkreti dominacijom na terenu. Sada mi je patetican.
Inace, NBA pratim od pocetka '90, negde od sezone 92-93. Od pocetka sam zavoleo Magic, gde su Shaq i Penny u to vreme bili jedan od najboljih tandema lige. Trudim da uhvatim barem jednu tekmu nedeljno, obicno to bude snimak subotom ujutro.

NFL sam poceo da pratim od pre 3-4 godine, ponajvise zahvaljujuci najboljem drugu iz Srbije. Jedno leto sam tokom odmora cak i trenirao sa njegovom tadasnjom ekipom. Kondiciono naravno, nije mi padalo na pamet da se guram i bijem sa njima. smile.gif
NFL sam pre mogao da gledam samo nedeljom, i to onu tekmu u 22h. Medjutim, otkako sam na novom poslu, ponedeljkom sam slobodan, tako da mogu da gledam i tekmu koja pocinje u ponoc. Ne radim to uvek, ali je lepo imati u opciju. smile.gif
Fred Kremenko
QUOTE (Mario_T @ Nov 22 2010, 09:50 PM) *
NFL sam pre mogao da gledam samo nedeljom, i to onu tekmu u 22h. Medjutim, otkako sam na novom poslu, ponedeljkom sam slobodan, tako da mogu da gledam i tekmu koja pocinje u ponoc. Ne radim to uvek, ali je lepo imati u opciju. smile.gif

Ova nema, jedino ako je u Holandiji ponoc u pola 3 tongue.gif

Btw, ove nedelje Thanskgiving football.... U Cetvrtak u 7 Detroit sa Patsima, u 1- Saintsi i Cowboysi.. obe tekme obecavaju mnogo poena i odlicnu zabavu.. U 2 su Benglasi i Jetsi, sto necu moci da ispratim, mada mi i nije zao, dva smaracka tima tongue.gif
Vanja Trotter
Искрено, мрзим те америчке спортове и не гледам их. За мене постоји само један спорт, фудбал. Остало је небитно!
Mario_T
QUOTE (Fred Kremenko @ Nov 22 2010, 10:08 PM) *
Ova nema, jedino ako je u Holandiji ponoc u pola 3 tongue.gif

Zeznuh se, shvacam sada. smile.gif Mislio sam naravno na 20h i 22h. smile.gif
rape91
ja pratim samo NBA. Navijam za Lakerse pa nakon njih za Mevse(zbog Velikog Dirka). Inace za Lakerse navijam od onih duela Kingsi-Lakersi kad se nije spavalo nocu i pricalo se samo o tome. Kobe je naravno najbolji igrac trenutno( mozda i svih vremena),LBJ-kosarkaski Nadal(snaga i brzina).
Narsil
Frede, nemoj da navijaš za 123456 tima, nije u redu. tongue.gif

Elem, NBA pratim, ali ne u prevelikoj meri što se tiče utakmica, jer nigde nema prenosa. Simpatišem Boston, zbog Garneta, a inače navijam za Čikago, tj. njih gotivim još od čuvene generacije, kao i većina klinaca.
Bejzbol ne volim.
Američki fudbal ne pratim, ali onako, s obzirom da sam par puta gledao utakmice, simpatisao sam New England.
vladx
Za razliku od vecine NFL ne mogu nikako da svarim. Dao sam mu sansu u prvoj sezoni prikazivanja kod nas na 3K, ali ni tad se nisam potrudio da odgledam Superbowl izmedju Patriots-a i Rams-a, iako su mi kao Pats-i bili drugi tim posle Packers-a za koje sam prve i cuo. Kasnijih sezona sam tek povremeneo pustio da vidim moze li makar malo da me uhvati, ali jok...tako da poslednjih par sezona se i ne trudim. Za mene, najsmarackiji i valjda jedini sport koji je zanimljivije gledati na TV-u nego na stadionu, bukvalno kao da je napravljen samo za besomucne tv-analize za svaku akciju od jebene 2 sekunde.

NBA takodje sam vremenom prakticno prestao da gledam, otpratim donekle rezultate. 90-tih i pocetkom ove decenije sam poprilicno pratio, ali unazad nekoliko godina apsolutnu prednost dajem evropskoj kosarci za razliku od ovog cirkusa. Npr., prosle sezone sam uzivo odgledao samo 3. i 4. cetvrtinu 7. meca finala Lakers v Celtics, eto koliko mi je opalo interesovanje, i nazalost jbg i tad sam izmalerisao Celtics-e koje sam najvise simpatisao, plus pogledam tamo i ovamo rezultate Bucks-a, koje sam zgotivio zbog Allen-a, ali oni jos od finala Istoka 2001. sa 76'ers-ima nista vredno pomena ne napravise.

Hokej i dan danas pogledam kad tad, sigurno bih ga sad zbog stream-ova mnogo vise gledao da ne radim. Pre podosta godina sam zacudzujuce solidno prolazio igrajuci X-eve na NHL, mada su tad jos uvek dozvoljavali da se odigraju sve utakmice iz tog kladionacarskog kola( kao i za NBA), nazalost odavno su to ukinuli, sad znaju i da 'progutaju' odredjene meceve. Od kad pratim sam uz staru gardu, Red Wings-e, plus volim da svi Kanadjani doguraju sto dalje.

Do skora bih zasigurno rekao kako da sam u Americi, da bih najvise pratio hokej, ali mozda bih sada malo korigovao taj odgovor. U poslednje 2 sezone poceo sam i bejzbol da gledam, pogotovo ove(i pre nego sto nam se desio NESV smile.gif). Iskreno, mozda sam samo jedan ili dva meca odgledao u svih 9 ininga, ali stvarno poprilican broj sam vecim delom ispratio ove godine na ESPN America, cak i preko stream-ova. smile.gif Jos od prosle godine navijam za Chicago Cubs-e, ne zelim to ni sad da menjam, mada sam i ranije negde simpatisao Red Sox-e kao zaklete neprijatelje Yankees-a. Dosta meceva se igra u ranijim terminima tako da to odgovara Evropi, npr. srecom Cubs-i su kao domacini gotovo uvek prenoseni petkom u 8:20, mada su nazalost ove godine bili ocajni. U play-off-u, do kojeg je inace u bejzbolu za razliku od ostalih sportova najzajebanije stici bile su gotovo sve ekipe koje ne volim sem San Francisko Giants-a i donekle Phillies-a(inace, Phillies-i su jedini tim od svih sportova iz Philadephia-je koji ne mrzim), Giants-i na kraju uzeli Svetsku titulu.

S obzirom da se vecim delom sezone ne preklapaju, zimi bih najvise gledao hokej, leti bejzbol.

Inace, to sto volim bejzbol nije ni cudno kad se ima u vidu da posle fudbala dva sporta koji najvise volim da gledam su ragbi XV(rugby union) i kriket koji prosto obozavam(vec trecu godinu zaredom)! Evo, upravo za tacno 49 sati pocinje The Ashes(Australia v England), znaci kako znam i umem moracu da izdrzim i bice dosta zimskih neprospavanih noci. C'MON ENGLAND, BARMY ARMY!!! biggrin.gif
steva8lfc
Pratim sve americke sportove osim NBA (prvo sto je ta kosarka, za mene, smorna do bola a drugo sto u 80% slucajeva u finalu se nalaze ili Lakers-i ili Celtics-i a neretko i jedni i drugi... boring...)

NFL sam poceo da pratim od onda kada su krenuli prenosi na 3K. Pratim gotovu svaku utakmicu koja ide na TV-u a znam i da buljim u streamove. Ostajem do 6-7 ujutru ali vredi... evo jos malo pa krece MNF biggrin.gif
Nemam tim za koji bas navijam posto mi nekako mnogo daleko ali Saints-e simpatisem vise od ostalih. To je prvenstveno zbog Drew Brees-a da ne pomislite da navijam zbog toga sto su trenutni sampioni smile.gif
Posto me takav nacin navijanja izuzetno nervira onda iz toga sledi da jedini tim koji bas ne podnosim su Pats-i zbog toga sto bar 90% navijaca Patriota u Srbiji navija za njih iskljucivo zbog toga sto su u prve cetiri godine prenosa NFL-a na 3K oni bili 3 puta sampioni.

Sto se baseball-a tice i njega dosta dugo pratim ali do prosle sezone sam pratio povrsno ali od prosle godine, od kako sam bio u USA preko leta i prisustvovao na nekolio utakmica, poceo sam redovno da pratim i postao je za mene sport No. 2 odmah iza NFL-a. Jedino sto mi se "ne svidja" je to sto sezona traje oko 180+ dana sto znaci da bar 100 dana po sezoni nema spavanja a kad dodje postseason i WS onda ne znam kud udaram tih 15-ak dana.
Isto nemam neki tim posebno ali kada bih morao da biram izabrao bih Phillies-e, naravno zbog Roy-a Halladay-a.
Od sledece sezone, naravno, Red Sox fan biggrin.gif

NHL definitivno pratim najmanje ali znam da u nedostatku NFL-a i baseball-a pogledam koju utakmicu dok playoff se naravno ne propusta.
gasha84
NBA pratim od tamo neke sredine '90, kada su i poceli da ga prenose ovde..Prva ekipa za koju sam navijao je bio Orlando, Penny Hardaway kosarkaski idol, imao sam celu sobu izlepljenu njegovim posterima kao i Shaq, Nick Anderson i ostali..kasnije je usledilo ono kolektivno lozenje na Kingse i srecno doba za ljubitelje NBA- u Nisu kada je Belle Amie prenosio utakmice bukvalno svako vece, nekad i double-header! biggrin.gif E, lepa su to vremena bila..sada, najgotivniji su mi Nuggets-i, uvek su mi bili simpaticni a od kako su trejdovali Iversona za Billupsa su poceli i da lice na ozbiljnu ekipu..inace zbog manjka prenosa u zadnjih 3-4 sezone redovno skidam utakmice sa neta i tako nadoknadjujem nedostatak istih.. smile.gif

NFL se prati od kako je poceo na 3K-u..a od kako imam ESPNA, ne propusta se nijedna utakmica, ukljucujuci i SNF i MNF, makar u reprizi..navijam za Ravens-e, valjda zbog serije Homicide, nemam pojma, nekako sam ih od starta zgotivio..Ed Reed, omiljeni igrac, ponovo je imao ludoriju protiv Panthersa prekjuce..

NHL se pogleda povremeno, MLB sam ispratio World Series mada je u sustini dosadan..
Under
QUOTE (steva8lfc @ Nov 23 2010, 12:58 AM) *
Posto me takav nacin navijanja izuzetno nervira onda iz toga sledi da jedini tim koji bas ne podnosim su Pats-i zbog toga sto bar 90% navijaca Patriota u Srbiji navija za njih iskljucivo zbog toga sto su u prve cetiri godine prenosa NFL-a na 3K oni bili 3 puta sampioni.

upravo to! a to je razlog sto ih bas ne gotivim. a jos i onaj Brady... uz Roma i Favra najomrazeniji likovi u NFL-u. doduse ne mogu da kazema da je nas QB (NY Giants) kul lik, ali sta da se radi happy.gif
najgotivniji igraci su mi J. Shockey, pa onaj ludak sto je igrao u Giantsima pa upucao sebe u nogu (ne mogu sad da se setim kako se zove,stvarno jedan od najboljih WR u ligi, ali lud), T.Polamalu (mada steelerse ne gotivim), C.Matthews (mada ni packerse ne volim), T.Owens, Ochocinco, A.Peterson, naravno O.Umeniyora (valjda se tako pise) i J. Tuck i od skoro M. Vick (QB eaglsa) i H. Nicks.

kao sto sam vec napisao steelerse ne volim, ali ovo je ipak priceless
http://www.youtube.com/watch?v=RqnQwKAI4OE
Mario_T
QUOTE (Under @ Nov 23 2010, 12:40 PM) *
Doduse ne mogu da kazema da je nas QB (NY Giants) kul lik, ali sta da se radi happy.gif

Ja prosto odbijam da verujem da u NFL postoje iritantnije osobe od brace Manning. Peyton je klasa za sebe, ali mu je mladji burazer sasvim blizu. tongue.gif Kad je Brady u pitanju, ne shvacam tu antipatiju prema njemu, neovisno od navijacke pripadnosti. Izuzimajuci naravno eventualnu zavist zbog broja osvojenih trofeja, itd.
Covek se ne folira van terena, ozbiljno radi, u proslosti je prihvatio pay cut kako bi njegov tim uspeo dovesti bolje igrace (unlike P. Manning recimo), a trenutno jedan ne narocito kvalitetan tim cini vrlo relevantnim u NFL. No dobro, ukusi se razlikuju. smile.gif

Inace, Polamalu je jako cool lik, kao i Matthews i Rodgers, a meni je i Matty Ice (Matt Ryan) jako dobar igrac. A ubedljivo najomiljeniji igrac mi je Wes Welker. biggrin.gif
bocejan
Eto nekih sportova u kojim se ne nerviram. Ne mogu da kazem da pratim nesto aktivno bilo koji od njih. Mozda u poslednje vreme NBA vise. Odgledam neku reprizu na SK ili kada se zadesi da udje u neki termin "normalan" za gledanje.
NFL sam u pocetku vise pratio, jer nisam odmah znao pravila, pa mi je bilo interesantno. Sada vrlo slabo, pogotovu od kada nemam Arenu. Na ESPN kada uhvatim, pogledam malo.
NHL odgledam po trecinu kada nem nista drugo. I tu se moje pracenje hokeja zavrsava.

Ne navijam za nikog. Sve moje zivce uzeo je Liverpul, tako da mi US sportovi dodju bas lepo. Opustajuce. smile.gif
gasha84
QUOTE (Under @ Nov 23 2010, 12:40 PM) *
upravo to! a to je razlog sto ih bas ne gotivim. a jos i onaj Brady... uz Roma i Favra najomrazeniji likovi u NFL-u. doduse ne mogu da kazema da je nas QB (NY Giants) kul lik, ali sta da se radi happy.gif
najgotivniji igraci su mi J. Shockey, pa onaj ludak sto je igrao u Giantsima pa upucao sebe u nogu (ne mogu sad da se setim kako se zove,stvarno jedan od najboljih WR u ligi, ali lud), T.Polamalu (mada steelerse ne gotivim), C.Matthews (mada ni packerse ne volim), T.Owens, Ochocinco, A.Peterson, naravno O.Umeniyora (valjda se tako pise) i J. Tuck i od skoro M. Vick (QB eaglsa) i H. Nicks.

kao sto sam vec napisao steelerse ne volim, ali ovo je ipak priceless
http://www.youtube.com/watch?v=RqnQwKAI4OE

Plaxico Burress, lega robiju trenutno..
Joe
NBA bas pratim od osnovne skole, NFL takodje gotivim da gledam... ne pratim redovno NFL, mada je bio jedan period kad sam trenirao americki fudbal, tad sam vise i pratio sve to...

omiljeni tim: L.A. Lakers-i, iz vise razloga... dok su Kingsi bili aktuelni u Srbiji, bilo mi je najzanimljivije da se zajebavam sa ortacima koji su se lozili na njih. i naravno ubedljivo najomiljeniji NBA igrac svih vremena mi je Shaq(zbog njega sam zgotivio Orlando - za njih mogu da kazem da su mi omiljeni klub sa istoka) i samo zbog njega mi ne bi bilo krivo da Boston uzme titulu ove godine.

steva8lfc
Ekstra sto ovoliko ljudi prati NFL taman mozemo od sledece sezone da napravimo ligu za fantasy smile.gif
Ja sam ove sezone prvi put igrao sa ovima sa b92 i mogu vam reci da je to jedini fantasy koji je uspeo da mi odrzi paznju.

p.s. Steelers-i su za mene OK tim i obicno kada ih prenose navijam za njih a Polamalu je doktor ali tamo meni omiljeni igrac je Hines Ward
collymore
Od NBA New York Knicks since 1993/94...a od NFL-a Giants mada realno taj sport zna vremenom da mi postane malo dosadan
Scouser
Nba pratim otkad pratim košarku, uz to da poslednjih godina nešto slabije pratim ligaški deo sezone, ali kad stignem, pogledam pojedine mečeve. Plejof ne propuštam, najbolje što današnja košarka nudi. Omiljeni tim mi nije Boston već Indiana, ali su ljudi u totalnom raspadu godinama, imali su kardinalne trejdove, i samo dva nazovi pogotka na draftovima ( Hiberta smatram pogotkom, za Grendžera se podrazumeva, a novi ruki Džordž po mom mišljenju dosta obećava). Odmah iza njih je Boston. Lejkersi su stvoreni da se mrze, ko god u njima igrao smile.gif Svim srcem sam navijao i protiv Čikaga kad je igrao Džordan, slična je priča i sa Lejkersima i Kobijem. Tim koji mi se prošle sezone dosta dopao je Oklahoma, naravno zbog Durantule.

Nhl volim, veoma je brz i zahtevan sport. Ne pratim ga dosta u poslednje vreme, ali znam i današnje linije Red Wingsa smile.gif

NFL i MLB ništa. Kad mi se prispava uključim PGA tour da brže zaspim smile.gif zelena trava, ptičice cvrkuću, prirodne lepote, do jaja sport smile.gif
Under
QUOTE (Mario_T @ Nov 23 2010, 03:04 PM) *
Ja prosto odbijam da verujem da u NFL postoje iritantnije osobe od brace Manning. Peyton je klasa za sebe, ali mu je mladji burazer sasvim blizu. tongue.gif Kad je Brady u pitanju, ne shvacam tu antipatiju prema njemu, neovisno od navijacke pripadnosti. Izuzimajuci naravno eventualnu zavist zbog broja osvojenih trofeja, itd.
Covek se ne folira van terena, ozbiljno radi, u proslosti je prihvatio pay cut kako bi njegov tim uspeo dovesti bolje igrace (unlike P. Manning recimo), a trenutno jedan ne narocito kvalitetan tim cini vrlo relevantnim u NFL. No dobro, ukusi se razlikuju. smile.gif

Inace, Polamalu je jako cool lik, kao i Matthews i Rodgers, a meni je i Matty Ice (Matt Ryan) jako dobar igrac. A ubedljivo najomiljeniji igrac mi je Wes Welker. biggrin.gif

ok, priznajem da je manje iritantan od Paytona, Roma i Favra, ali ipak... i nema zavisti, bitna je titula koju smo oteli Patriotsima iz ruke laugh.gif
jedini igrac koji mi je bio gotivan u Patriotsima mi je Randy Moss, ali on je presao u Vikinge, koji su mi u sustini kul tim, ali Favra ne mogu ocima da gledam... covek je toliko zreo za penziju, ali dzaba, nece da ode i gotovo... u nedelju gledah Vikinge, ali nisam video Mossa, izgleda je povredjen...

QUOTE (gasha84 @ Nov 23 2010, 04:53 PM) *
Plaxico Burress, lega robiju trenutno..

e taj... sajko totalni...

QUOTE (collymore @ Nov 23 2010, 11:15 PM) *
Od NBA New York Knicks since 1993/94...a od NFL-a Giants mada realno taj sport zna vremenom da mi postane malo dosadan

brat Colly, moj co'ek. kad navijas za Giantse, tako ti je to... kreteni su izgubili sve derbije ove sezone, cak i od raspalih Kauboja, kojima je to valjda tek treca pobeda u sezoni bila...
iako u NBA nemam tim za koji navijam, Kniksi su jedni od gotivnijih uz Boston i Miami
steva8lfc
QUOTE (Under @ Nov 24 2010, 06:53 PM) *
ok, priznajem da je manje iritantan od Paytona, Roma i Favra, ali ipak... i nema zavisti, bitna je titula koju smo oteli Patriotsima iz ruke laugh.gif
jedini igrac koji mi je bio gotivan u Patriotsima mi je Randy Moss, ali on je presao u Vikinge, koji su mi u sustini kul tim, ali Favra ne mogu ocima da gledam... covek je toliko zreo za penziju, ali dzaba, nece da ode i gotovo... u nedelju gledah Vikinge, ali nisam video Mossa, izgleda je povredjen...

Ne pazis na casu biggrin.gif
Nije povredjen nego ga je Minesota trejdovala u Titans-e smile.gif

Under
a ne mogu da verujem kol'ko si ti ljudi prsli... nisam cuo to, moguce da su gazde Vikinga odlucile da ne dozvoljavaju Favru da baca loptu nego samo idu na trcanje Petersona
steva8lfc
Sto je najjace Minesota mu daje platu do kraja sezone laugh.gif
A trejdovali su ga zato sto je kenjao na kzs-u nesto u vezi trenera a i gazdi je rekao da treba da otpusti Childress-a.
collymore
Zaboravio sam LFL smile.gif))))))
steva8lfc
QUOTE (collymore @ Nov 27 2010, 09:21 PM) *
Zaboravio sam LFL smile.gif))))))

laugh.gif
Preti da postane popularniji od NFL-a biggrin.gif
Mario_T
Kakav meltdown Giantsa juce, Under je sigurno bio fasciniran ... smile.gif
gasha84
Uuuuuu..ono je bio show juce na kraju..
Under
QUOTE (Mario_T @ Dec 20 2010, 11:20 PM) *
Kakav meltdown Giantsa juce, Under je sigurno bio fasciniran ... smile.gif

video si na FB kol'ko sam bio deprimiran. bas su mi lepo slavu cestitali, ja begam od gostiju da pogledam, a oni tako... sad.gif

sad je imperativ pobeda nad Packersima, da u'vatimo poziciju br. 6, nadam se da ce Rodgers ostati povredjen blush.gif

kontam da su Eagles, Bears, Falcons, Saints sigurni i neko od onih nesrecnika iz NFC West.
Mario_T
QUOTE (Under @ Dec 22 2010, 06:28 PM) *
video si na FB kol'ko sam bio deprimiran. bas su mi lepo slavu cestitali, ja begam od gostiju da pogledam, a oni tako... sad.gif

Slavis svetog Nikolu? Sa zakasnjenjem cestitam. smile.gif

Bice zeznuto za PO, situacija se bas komplikuje. Pobeda veceras vam je imperativ.
Under
pobeda je bila imperativ sad.gif izgledalo je kao jedan od onih dana kada se ceo tim raspada (osim nekoliko pojedinaca). sad moramo da pobedimo poslednju tekmu i da se nadamo pobedi Chicaga u Green Bayu ili da New Orleans izgubi sutra i u poslednjem kolu... sva je prilika da nema playoffa ni ove sezone.

a New England rusi sve pred sobom, mala skola americkog fudbala...

@Mario
sta mislis ko ce biti MVP, Brady ili Vick?
steva8lfc
Moje neko misljenje je da bi Vick trebalo da bude.
Jeste Brady odigrao ovu sezonu na vrhunskom nivuo ali je Vick imao stvarno nekoliko neverovatnih utakmica dok je Brady u vecini utakmica bio za njega standardno dobar ali nista preko toga.
Under
pa to govori koliko je Vick napredovao, a da je Brady odrzao standardno dobar (odlican) nivo igara, ali nam ne odgovara na pitanje ko ce biti MVP...
Mario_T
Jest' da sam Patriots fan, ali po meni je Brady bez premca ovogodisnji MVP. Iskreno, ko je ocekivao ovakvu sezonu od Patsa? Jedan od najmladjih timova u ligi, mnostvo rukija (kako u napadu, tako i u odbrani), a opet igraju ovako dobro. Mislim da je Brady jedan od glavnih razloga za ovako dobre igre; kako svojim igrama, tako i liderstvom koje pokazuje. Sto ne znaci da Vick nije imao odlicnu sezonu, cak naprotiv, ali mislim da je Brady ipak bolji. Doduse, moze Vick da dobije nagradu MVP sezone, a da Brady dobije nagradu MVP Super Bowla. Ja se necu nimalo buniti. biggrin.gif
Under
s obzirom da sam trenutno prilicno dokon u iscekivanju MNF-a gledao sam statistike kljucnih QB u ligi (bracu Manning nisam gledao nijedan ne blista ove sezone, kao i Romo), mrzelo me da copy-paste ucinak, ali (odokativnom metodom) najbolji ucinak ima Drew Brees, pa onda Brady, pa Ryan, pa tek onda Vick. pitanje koje sam postavio je bilo na nfl.com pre neko vece, a uopste kao da niko ne uzima u obzir igre Ryana i Breesa (pogoto sto Falconsi imaju najboji ucinak u NFC-u, bar u ovom trenutku). mada, najlepse za gledanje igra Vick (bar po meni), s obzirom na ucinak u regularnom delu sezone neka Brady uzme titulu MVP u sezoni a Eli Gay Manning u superbowlu biggrin.gif
steva8lfc
Peyton ove sezone nije igrao kako se ocekivalo. Imao je dobrih utakmica ali i mnogo vise onih losih... kad se samo setim serije od 11 INT-a na tri utakmice isuse.gif Romo je bio povredjen tako da njegov ucinak i ne bi trebalo uzeti u ozbiljnije razmatranje a i Cowboys-i su se rapsadali na pocetku sezone.
Ryan razbija ove sezone kako igra a sto se Drew-a tice, tu ne mogu da budem objektivan biggrin.gif, ja bih tom coveku svake godine davao titulu MVP-ja... Ove sezone i ne baca kao sto je bacao prethodnih (mislim kolicinski) posto su Saints-i poceli da igraju vise po zemlji nego prethodnih sezona.

p.s. Nadam se dobroj tekmi veceras smile.gif
Under
smena trenera i derbi sa skamom nam je skrenuo misli sa NFL-a, ali wild card weekend je u toku i nakon tri odigrane utakmice, desila su se (po meni) 3 iznenadjenja. Jetsi su sa sve boljim Sanchezom savladali Coltse 17-16, Ravensi fantasticnom odbranom upropastili Chiefse 30-7, a najvece iznenadjenje su priredili branioci titule koji su izgubili od Seahawksa (prvi tim u istoriji NFL-a koji je sa negativnim skorom osvojio diviziju!) 41-36, kao da su igrali bez odbrana. pocela je utakmica izmedju Eaglsa i Packersa, verovatno derbi ovog vikenda.

gledao sam zavrsetak utakmice Colts-Jets, 50 sekundi pred kraj Jetsi su krenuli u drive koji ih je doveo do pozicije za field goal i do pobede. iako nisu u najuzem krugu favorita, Jetsi imaju odlican tim sa nekoliko veoma iskusnih igraca i sve boljeg mladog QB-a, mislim da mogu da pobede svakog.

Ravensi i Chiefsi su odigrali utakmicu sa dosta dobrim odbranama, ali mnogo gresaka u napadu. iako je ofanzivna linija Ravensa pravila dosta propusta i Flacco je nekoliko puta sekovan, sa druge strane Casselu nista nije polazilo za rukom i prilicno ubedljiva pobeda Ravensa na veoma negostoljubivom terenu.

Saints-Seahawks nisam gledao, ali sam veoma iznenadjen rezultatom, ali ocigledno je da su Seahawksi u usponu forme, mislim da idu na Bearse, koji bi trebali bez problema da ih preslisaju, ali Bearsi nisu blistali u utakmicama koje sam ja gledao ove sezone, tako da je sve moguce i bice to veoma zanimljiv susret.
steva8lfc
Gled'o ja sve tri tekme smile.gif
I za mene je jedino iznenadjenje pobeda Seahawksa dok su ostala dva rezultata sasvim ocekivana.

Odbrana Saintsa protiv pasa kao da nije postojala. U celoj sezoni su primili 13 TD-a pasom sinoc 4 i to kakva 4 isuse.gif Ako nisi gledao idi na nfl dot com i vidi. Znaci nijednom prilikom pasa za TD nije bilo nijednog igraca Saintsa bar 4 metra od receiver-a. Kraj trece i pocetak cetvrte su mogli da se vrate... gubili su 14 razlike i smnje na 7 i odmah se odbrane (3 nekompletna pasa Hassebecka) i krenu u napad i dodju do 3y i 2 & goal i pozovu takve dve kretenske akcija da je to katastrofa (Saintsi na -4)... i onda na oko 3 i po minuta do kraja trcanja Lyncha (ono moras da vidis Hail.gif) za 70-ak y gde je pobacao sedmoricu odbrambenih igraca Saintsa Hail.gif Posle Drew bacio jos jedan TD (neuspesno pretvaranje za 2) i ocajan onside kick i to bi bilo to... Drew bacio 400+ yardi bez INT ali nije bilo dovoljno... onda mozes da zamislis koliko je odbrana bila ocajna.

Colts-Jets jeste da u duelu dve ekipe pribliznog kvaliteta trebalo da Coltsi imaju prednost zbog domaceg terena ali opet se pokazalo da je bolje imati dobru odbranu nego dobar napad. DL Coltsa se raspada celu sezonu, sinoc su jos i odlicno odigrali ali nije bilno dovoljno... po meni bolja ekipa je otisla dalje... sledeci vikend Jats @ Pats smile.gif

A Ravensi tek nisu iznenadjenje... Chiefsi su po meni, ne bih da kazem smesna, ali prosecna ekipica i nisu imali ni promil sanse protiv odbrane Ravensa tako da sledece nedelje sudar meni dve omiljene ekipa posle Saintsa... Ravens @ Steelers

Evo sad Packersi objasnjavaju Eaglesima... sto moze da se uzme kao malo iznenadjenje ali ni to nije... Opet dve ekipe pribliznog kvaliteta s tim sto su Eaglesi u ociglednom padu forme i za mene bi vece iznenadjenje bili da oni pobede iako su domacini smile.gif

Po meni, ovaj WC vikend su trebale da dodju cetiri dvojke a gledaj samo kad ne dodju samo Saintsi koji su bili najsigurniji... ma kucu na njih da stavis.
Sotir Vračarević
nekada pratih NBA redovno,pa se to prenelo na NFL,pa na NHL,a sada sam skoro poludeo za bejzbolom.skroz mi je gotivan sport biggrin.gif

NBA - Chicago Bulls
NFL - St.Louis Rams/NO Saints
NHL - Ducks
MLB - Boston Red Sox

ima li jos neka zanimacija da sam propustio da napomenem? tongue.gif
Under
kao sto rece steva8lfc, Packersi objasnili neke stvari Eaglsima. po meni i cetvrto iznenadjenje wild card weekenda. Eaglesi su mi bili prvi favoriti da osvoje NFC, cak je malo falilo da se kladim na njih da pobedjuju u superbowlu ohmy.gif . da su u padu forme to je ocigledno, izgleda su svoju dozu srece ove sezone iskoristili da pobede Giantse. dry.gif moguce je da su uslovi u kojima je odigrana utakmica vise odgovarali Packersima, tamo je kod njih je zima pocela jos u oktobru tako da su se osecali kao da igraju kod kuce...

sto se tice trcanja Lyncha
http://www.nfl.com/videos/nfl-cant-miss-pl...reigning-champs

obrati paznju da je u jednom trenutku i QB dotrcao da ga zastiti u trcanju. pozrtvovanost za svaku pohvalu. nesto sumnjam da bi videli da tako nesto rade braca Manning ili Romo...
nadam se samo da nisu iskoristili svoju dozu srece i da ce bar namuciti Bearse ako nista drugo...

@steva8lfc
voleo bih da cujem tvoje prognoze za polufinale
steva8lfc
QUOTE (Sotir Vračarević @ Jan 10 2011, 03:42 AM) *
nekada pratih NBA redovno,pa se to prenelo na NFL,pa na NHL,a sada sam skoro poludeo za bejzbolom.skroz mi je gotivan sport biggrin.gif

NBA - Chicago Bulls
NFL - St.Louis Rams/NO Saints
NHL - Ducks
MLB - Boston Red Sox

ima li jos neka zanimacija da sam propustio da napomenem? tongue.gif

+1
Posle NFL najjaci sport...

Zaboravio si da napomenes LFL sleep.gif biggrin.gif

QUOTE (Under @ Jan 10 2011, 12:59 PM) *
sto se tice trcanja Lyncha
http://www.nfl.com/videos/nfl-cant-miss-pl...reigning-champs

obrati paznju da je u jednom trenutku i QB dotrcao da ga zastiti u trcanju. pozrtvovanost za svaku pohvalu. nesto sumnjam da bi videli da tako nesto rade braca Manning ili Romo...
nadam se samo da nisu iskoristili svoju dozu srece i da ce bar namuciti Bearse ako nista drugo...

@steva8lfc
voleo bih da cujem tvoje prognoze za polufinale

Da to sam zaboravio da napomenem... za svaku pohvalu...

Sto se tice polufinala... Mislim da su Bearsi jedini sigurni i da je potrebno mnooooogo srece da bi Seattle prosao dalje... Odbrana Bearsa je mnogo bolja od odbrane Saintsa i cenim da nece dozvoliti onakav luksuz pasom Hasselbecku.

Sto se druge utakmica NFC-a tice cenim da ce biti prava napadacka poslastica i mislim da bi GB mogao da prodje dalje ali ostaje sve otvoreno posto su Falconsi domacini. Tandem Ryan-White je ubitacan ove sezone i realno bi bilo da kuci dobiju utakmicu u playoffu ali mislim da ako DL GB-a bude na nivou i ponovi igru od sinoc cenim da su oni u finalu.
Tako da, moj glas ide za GB samo zbog toga sto imaju na papiru bolju odbranu a i ne mirisem bas nesto Falconse biggrin.gif

Jets @ Pats... Ne treba da budes neki strucnjak pa da prognoziras da su Patsi favoriti i da prolaze dalje... stvrano ove sezone igraju kao preporodjeni iako na papiru odbrana im je mnogo slaba sto se na terenu, tokom cele sezone, pokazalo kao netacno. ALI mislim da Jetsi imaju sanse (mozda opet moze da bude to sto ne mirisem Patse ali nema veze biggrin.gif) Patsi su ponizili Jetse u posledenjm mecu igranom u Foxboroughu i realno je ocekivati da Jetsi ne mogu dva puta da odigraju toliko ocajno. Kljuc je da probaju da odrzavaju prikljucak sa Patriotama i da im ne daju da na pocetku steknu neku vecu prednost, kao sto su prosli put uradili posto cenim da ne mogu da se vrate, i ako udju u egal zavrsnicu ko zna mozda i naprave veliko iznenadjenje.
Dakle moj glas razuma ide Patsima ali cvrsto verujem da DL Jetsa moze da napravi nesto.
(Brejdi nije bacio INT od sredine oktobra mora i on da zakaze, red je biggrin.gif)

I na kraju Ravens (Hail.gif) @ Steelers (Hail.gif)
Moje dve omiljene ekipe (posle NO, cisto zbog Drewa) i ocekujem pravi rat odbrana.
Tu ne mogu da se odlucim i sta god da prognoziram mislim da bih pogresio... ali ako moram izabrao bih Steelerse samo zbog toga jer igraju kuci.

Jedino mi je krivo sto Coltsi nisu prosli posto bi onda Ravensi igrali sa Patriotama i cenim da bi im objasnili neke stvari...
Under
hmm, veliko je pitanje da li bi Patriotsi dozvolili da im neko nešto objašnjava, bar po onom što su do sad prikazali. zaista, iako ih uopšte ne gotivim, kao što je Mario već rekao, fantastično igraju sa dosta promenjenim timom u odnosu na prošle sezone.
više nema timova koje gotivim, ostali su oni neutralni i oni koje ne gotivim. navijaću protiv Patriotsa, Packersa i Steelersa, ali ako ima ikakve pravde na ovom svetu Patriotsi bi trebali da osvoje titulu. i naravno, navijaću za totalne autsajdere Seahawkse, baš su simpa tongue.gif
steva8lfc
Nisam mislio da im obasne u smislu da ih nakantaju 20 razlike nego u smislu da i Patriote moraju pasti malo u igri u nekom trenutku, da Brejdi mora baciti koji INT (poslednji je bas bacio protiv Ravensa) i da su Ravensi prava ekipa da to iznudi i da materijalizuje te greske.
Under
dobro, tu si u pravu. ovo je bio prvi put da gledam Ravense ove sezone (a prosle ih nisam gledao nijednom), tako da nemam formirano misljenje o njima, ali u ovoj utakmici odbrana im je zaista jaci deo tima, tako da je sve moguce... bice dobat mec protiv Steelersa, mada mislim da pored prednosti domaceg terena, Steelersi ipak imaju bolji napad, a isto tako dobru odbranu, tako da ocekujem da prodju.
naravno, Patriotsi ocekujem da dobiju Jetse, jednostavno su bolji, osim ako Sanchez ne odigra utakmicu zivota, ili Brady potpuno podbaci.
Packers@Falcons, ocekujem pobedu Falconsa, igraju mnogo dobro, jedino sto moze da spase Packerse je Matthews.
Seahawks@Bears, naravno, Bearsi su favoriti, ali nekako nemam dobro misljenje o njima kao timu i celini, a s obzirom da su Seahawksi napravili jedno iznenadjenje, zasto ne bi napravili jos jedno. mislim da su Saintsi mnogo bolji tim od Bearsa, pa su opet izgubili. tu je mozda i najveca draz NFL-a, nema popravnog, sve se resava u jednoj utakmici, pogotovo kad pocne playoff
Mario_T
Sto se tice wild card tekmi, mene je iznenadio samo Seattle. Zaista nisam ocekivao da ce oni proci, iako su imali prednost domaceg terena (odlicna publika by the way). Medjutim, ne pomaze ni odlicni Brees kad odigras onako kriminalno u odbrani.
GB me nije iznenadio, oni su tim on the up, a imaju granitnu odbranu. I pored svih povreda! Prvi play i odmah sack Vicka. Rekoh, ovo obecava dosta. smile.gif Jetsi me nisu iznenadili, iako je Rex Ryan za mene ubedljivo najomrazenija osoba u NFL. Svaka mu cast, potisnuo je i P. Manninga sa tog mesta. A za tako nesto je bilo potrebno dosta truda. A kad je P. Manning u pitanju; come playoff, come choke time. Nista novo.

Sto se tice polufinala, u AFC ce biti krvi do kolena. Timovi koji igraju jedni protiv drugih se bas onako istinski mrze, to obecava dobar football. Nadam se, i mislim, da ce proci Patsi. Mislim da u drugom polufinalu prolaze Steelersi.
Sto se tice NFC, prednost dajem Falconsima, ali samo zbog domaceg terena. Ali se nadam pobedi Packersa (moj drugi omiljeni tim u NFL). Bearsi pobedjuju Seahawkse, sto nam daje mouthwatering finale konferencije izmedju mozda i najljuceg rivaliteta u NFL: Packers vs. Bears.
steva8lfc
Ne zna se koja je utakmica bolja...
Ravens @ Steelers jedna od boljih utakmica ove sezone... Prvo poluvreme Ravensi dominiraju a onda u drugom preokret Steelersa i Veliki Ben izdominirao Hail.gif (pohvale i za Warda koji je pohvatao najbitnije lopte) a Flacco jos jednom pokazao da mu bas i ne idu vazne utakmice. U svakom slucaju zasluzena pobeda Steelersa koji su dobili iskljucivo na veci kvalitet QB-a dok su u ostalim segmentima bili u egalu.
Drugi TD Ravensa je nesto sto se ne vidja svaki dan, bolje receno vidja se mozda jednom po sezoni

Sad, Packersi dominiraju Falconse (14-28 HT) i imaju opening drive u drugom... Kako Rodgers igra ono je bruka... bolje od onoga QB ne moze da odigra Hail.gif
Prvi TD za Falconse, Turner kao tenk, drugi TD, Weems 102y kickoff return Hail.gif... Kod Packersa... TRAMON WILLIAMS Hail.gif dva INT, jedan vracen za TD i to u poslednjoj sekundi poluvremena.

edit: Demonstracija sile... 35-14
Fred Kremenko
Dve sjajne utakmice sinoc. Veceras ce ogavni Jetsi da prsnu od ogavnijih Patsa, a vecerasnji NFC mec bi mogao da bude duel sa dosta poena, ali i duel dve vrlo prosecne ekipe... Bicu vrlo iznenadjen ako Packersi ne odu u SB.... Veceras bi bilo lepo da Chicago dobije, cisto iz razloga sto ce kvota na Rodgersa i drustvo biti veca(doduse ne kao 2 poklona ove 2 nedelje od 2.45 biggrin.gif)
Mario_T
QUOTE (Fred Kremenko @ Jan 16 2011, 01:18 PM) *
Dve sjajne utakmice sinoc. Veceras ce ogavni Jetsi da prsnu od ogavnijih Patsa, a vecerasnji NFC mec bi mogao da bude duel sa dosta poena, ali i duel dve vrlo prosecne ekipe... Bicu vrlo iznenadjen ako Packersi ne odu u SB.... Veceras bi bilo lepo da Chicago dobije, cisto iz razloga sto ce kvota na Rodgersa i drustvo biti veca(doduse ne kao 2 poklona ove 2 nedelje od 2.45 biggrin.gif)

Ja cu biti iznenadjen i uvredjen. biggrin.gif GB igra odlicno, uopste me nisu iznenadili pobedom. Nisam ocekivao ovako veliku razliku, ali za mene nisu bili bez sansi. Veceras da Bearsi dobiju Seahawkse, pa nas onda ceka NFC finale iz snova. I naravno, go Pats! biggrin.gif
gasha84
Kako su mi Ravens-i sve zivce pokidali, ono sto su mi radili cele sezone sa kulminacijom juce. Ne postoji ekipa koja vise voli da samu sebe pobedjuje od Baltimora..s druge strane, Rodgers je jos jednom pokazao kakav je potencijal, strasan igrac! A ove dve 2 na Packers-e su uredno stavljane.. smile.gif

Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.