Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Everton vs Liverpool
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Utakmice > Prethodne sezone
Stranice: 1, 2, 3
bocejan
CITAT (Take Two @ Oct 17 2010, 07:12 PM) *
Uopšte nije bitno što je Rafa pustio Benayouna, pitam zato što su se ovde izvesni smejali na sav glas kad sam ja tvrdio da su on i Joe Cole približnih kvaliteta. Ali tako to ide kad dovedeš igrača 2010. a zamišljaš da će on igrati kao što je igrao 2005. Verovatno su i Anceloti i Wenger i Ferguson bili ludi što nisu hteli da ga preplate, samo je Hodgson znao da prepozna u njemu igrača. Ili je možda nas izabrao zato što je od detinjstva cenio grad Liverpool i uopšte taj sever Engleske...

Nije što imam nešto protiv njega (a nije da nemam), ali ne mogu da smislim veznjaka koji tako nezainteresovano i lenjo trčkara po terenu... ej, šest puta je imao 1 na 1 sa raspalim Filom Nevilom, i nijednom nije probao da ga prođe, nego stane, okrene se, i šibne centaršut na Torresa okruženog trojicom-četvoricom balvana u petercu... bar da vidiš da se iznervira kad nešto zajebe, ali on stoji, gleda u prazno i smeši se. isuse.gif

Potpuno si u pravu. I mene nervira isto koliko i Maxi. Da budem iskren mislio sam da ce da bude mnogo bolji nego kako igra, pa odlazak Benajuna nisam shvatio kao katastrofu za razliku od Maskeranovog ili Alonsovog. One prijateljske sto sam gledao i nije bio toliko katastrofalan. Od crvenog kartona on ga nema.

Oko prodiranja, ili nekih solo akcija, ima necega sto ja nikako ne mogu da shvatim. Zadnji igrac koji je nesto radio sam i pri tome mu je to prolazilo bio je upravo Benajun, a pre njega Tores, kada je dosao. E, sada ako je onaj Coleman uspeo da prodje tri nasa igraca i da centrira, kako svetskim zvezdama u nasoj ekipi to ne uspeva? Ako imamo 5 nazovi krila sa sve Jovanovicem i Kuytom, kako je moguce da niko od njih nije ni jednom znacajnije prosao i centrirao. Zasto onda imamo igrace koji nemaju kvalitet i ocekujemo da uradimo nesto? Nije to problem od ove sezone, to je bila fora i prosle i pre te, pa onda je ulazio El Zhar kako bi probao tako nesto.
kloppeks
Ja sam prvi navijao da Hodgson bude trener!
Drugovi, sad priznajem: Mnogo sam se zajebao.

Ali opet nije sve ni u taktici. Jebeni Mancester stalno igra istu taktiku i rotira igrace, pa balvani poput Flecera i OShea ne prave toliko sranja koliko ovi nasi prvotimci. Negde ocigledno skripi. Nismo mi najaci tim u ligi, ali nismo ni za dno.
Thead
Roy Hodgson me svojom taktikom najvishe podsjeca na Santracha
igzy79
OVAJ HODZA CER SAMO JOS VISE DA NAS UPROPASTI,COVEK JE DOVEDEN DA PROMENI NESTO ALI SVE STO JE PROMENIO JE TO DA LIVERPUL SADA IGRA JOS 5 PUTA GORE.MUKA MI JE DA IH GLEDAM KAKO SE MUCE,NEMAMO MI TOLIKO LOS TIM KOLIKO IMAMO LOSEG TRENERA.HODZO ODLAZI!!!!!
Vanja Trotter
Можда није проблем тактика, али код нас ништа не функционише како треба. Torres је тотално одсечен од остатка света, крила нам уопште не врше продоре по страни, одбрана је спора и несигурна, нема ко да постигне погодак.
Под ХИТНО мењати тренера, да неко стави до знања овим балванима за кога играју!
Pantović
Ako Roy ne ode, odosmo u Championship, to je jasno kao dan.

@ Take Two

U pravu si tebra, nista Joe Cole nije bolji. Samo mi nije jasno da te ta trunka u oku najvise mori, pored ovolikih balvana. Sta bi Yossi sad radio, u ovom, i ovakvom timu? Koliko bi doprinosio? Ja mislim nista vise nego sto sada igri doprnose Joe Cole, Steven Fckin Gerrard, El Nino & Co. Ono sto znam je da je Yossi sada povredjen, a da je ovaj zdrav i stoji menazeru na raspolaganju.

Take Two
QUOTE (Pantović @ Oct 18 2010, 02:44 PM) *
@ Take Two
U pravu si tebra, nista Joe Cole nije bolji. Samo mi nije jasno da te ta trunka u oku najvise mori, pored ovolikih balvana. Sta bi Yossi sad radio, u ovom, i ovakvom timu? Koliko bi doprinosio? Ja mislim nista vise nego sto sada igri doprnose Joe Cole, Steven Fckin Gerrard, El Nino & Co.

Istina, jedan igrač ne bi ništa promenio kad svi redom nose u glavi... neka svoja sranja, ko zna šta. Evo, Cole je u novinama ipak malo samokritičniji i zabrinutiji nego što je delovao na terenu u poslednjih par utakmica.

Spoiler: show
"We are not playing well. I'm not playing well. I know that. I expect better from myself," he told the Liverpool Echo. "I'll just try to do what I can do to get back to it. I need to find my form somehow. I'm sure I will and it will come soon.
"Every minute of every day I'm thinking about how I can get there again. I'm desperate to do well for Liverpool. I've never had a period like this before and it is all new territory for me but it is a challenge and life is never easy."

Živi bili, ali ja nemam pojma kad i kako će se iz ovog tunela izaći. Za početak, mogao bi Hodgson malo da promeša postavu, a ne da se divi kako sve bolje i bolje igra ovih desetak depresivaca. Jovanović, Babel, Pacheco, Shelvey - nisu neki kvalitet, ali sigurno imaju veći motiv da se dokažu od većine trenutnih startera.
Jova
Ja sve nekako mislim da Hodžson nije pravi trener za nas. Ne znam do kada mu treba davati šansu da se dokaže. Eventualna promena bi na neki način "secnula" igrače i možda bi smo nešto uradili. Tako mi se bar čini.
vladx
Suzdrzavam se vec duze vremena da se rasplinem ovde u nekoj pljuvacini, ali ovde je dara prevrsila meru: "It is a problem we are letting in goals but with the offensive line-up we have that is going to be a risk." - by RH. WTF...?! blue_bandana.gif
Meni je juce najmucnije bilo tokom prvih 25 minuta, na kakav smo mi usrani nacin usli u Derby, sramotna postavka igre, lepo jedan napisa da tako nismo ocajni i bezopasni bili ni kada smo pre 4 godine pukli 3:0! I taj nas "stisak" u drugom poluvremenu, samo slepac ne uvidja da se Everton svesno povukao!
Ne zelim ni sad previse da serem, necu jos da analiziram celokupni dosadasnji deo sezone, imace Roy jos vremena, bice prilika za to drugi put. Ja, prvi nisam za ceste i ishitrene promene menadzera, ima jos vremena i prostora da RH nesto promeni i da se dignemo gore, nazalost mogu samo da se nadam tome posto mi je vera u to gotovo nestala.
Takodje, ne krijem da sam bio pro-Rafa iako sam imao zamerke na njegov racun, cak mozda kontradiktorno sa onim "pro", nije mi se svidjala ni njegova cesto oprezna taktika, ali medijska hajka od strane engleskih medija i pundits-a protiv njega, prvo jos dok je bio u LFC-u, pa nakon i odlaska je odvratna u najmanju ruku. A, tek hrabre i sveznajuce izjave "Roy is the man" u pocetku, pa vec 2 meseca unazad "it's all Rafa's fault", da ne ponavljam, Kameni je lepo objasnio. Moje je subjektivno misljenje da je Rafa mogao da nas odvede do titule, mozda gresim, ali slobodno nasuprot ovim drugima, mogu reci da cika Roy ne moze Rafi ni vodu da nosi, samo sto sam uveren da tu nema mesta za gresku.
Nego, kada sam vec dobrano skrenuo sa utakmice, voleo bih da vidim vase misljenje o Jogi Loew-u? Ne kazem, "dovedimo ga", samo mi je pao na pamet, nisam siguran da ga je neko spomenuo, sve se uglavnom svodi na MON-a, Pellegrini-ja, pa cak i Curbishley-ja, a evo izgleda da su Strachan i Rijkaard zavrsili u Boro-u i Galatasaray-u, Sven je vec u Leicester-u. rolleyes.gif biggrin.gif
Ako nista drugo, verovatno napadacki fudbal ne bi izostao sa gladnim kopacem? wink.gif
Scouser
Hodžson nije kadar da pogura napred ovaj sinking ship. Smešno je porediti njega i Rafu po učinku u karijeri, ali ja sam stvarno pomislio da bi on mogao da nas podigne iz sranja u kom smo bili. Ušao jeste u brod koji tone, ušao je u priču koja je bila potpuno trula letos. Setite se svega letos i budite realni. Priča je još uvek trula, otišli su vlasnici juče u velikom stilu a na terenu nema nikakvih promena. Kao što je Rafa bio kriv što smo ostali bez trofeja četiri sezone, tako je sad krivica na onom ko ga je nasledio da uradi posao koji ne radi, Hodža. Muka mi je od toga da se brani Rafa kao da je božansko biće (i da se odma osuje drvlje i kamenje na svaku veću kritiku njegovog rada jer je on uzeo CL 2005.) i još gore da se brani po principu "pa vidite šta radi Hodžson sa tom ekipom pobogu".

Čisto da se ne mešaju babe i žabe: nisam bio za da se Rafi uruči otkaz, posebno ne sms-om ili kako je već bilo, niti sam imao jasnu ideju ko bi mogao da ga nasledi ukoliko ode i o tome se vodilo bezuspešno traganje i ovde na forumu. Bio sam za da bude Hodžson, sad sam prvi koji bi ga sklonio. Upao je u problematičnu priču i to je previše za njega. Još je gore stanje na tabeli a o igri da ne pričam. Ne može da probudi igrače tri meseca. Jezivo.

Neko je napisao lepo samo što su ovde to pojedinci (Narsil mislim) protumačili zlonamerno jelte. Ako neko misli da je Rafa u ovoj priči čist i da nije ni na koji način doprineo ovakvom stanju u timu, onda je taj jebiga previše subjektivan a tu onda nema mesta za bilo kakvu raspravu.

QUOTE (Kameni @ Oct 17 2010, 08:57 PM) *
Kolika gomila gluposti u jednom postu. Ko nas je doveo do toga da nam fali par bodova za titulu? Jedva 7.? 3-4 kola prd kraj imali smo sansu da budemo i 4. Posle jedne lose sezone (gde ima i Rafine krivice) u kojoj smo imali toliko pehova pored sranja sa vlasnicima i pred pocetak iste za koju smo u dobroj meri verovali da mozda mozemo i do titule, proglasiti Beniteza za krivca za propadanje kluba je imbecilno. A tek reci da je njegova krivica za to gde se sada nalazimo, za takvu glupost nemam komentara.

E jbg sad tek videh ovo a moram da odgovorim imenjaku...

Ko nas je doveo da nam fali par bodova za titulu? Isti onaj s kojim smo osvojili Ligu Šampiona 2005. , sa kojim smo osvojili Liga kup 2006. i isti onaj s kojim smo igrali finale CL 2007. Da li zbog toga treba da ćutimo kada postane očigledno da tim narednih godina stagnira u razvoju? I ne stagnira nego je iz sezone u sezonu sve lošiji, i po bodovima i pogotovu po igri?

3-4 kola pred kraj smo imali šansu da budemo 4? Da, imali smo šansu dok smo pričali među sobom a kad uključimo TV i vidimo kako se naši po istom vuku kao gliste te šanse se nekako smanje. Uključim LFCTV tada i gledam bezvoljne face u emisijama koje pognute glave traže neke teoreme, magije i čudesa kako bismo mogli do tog 4 mesta. Mislim da niko u to nije verovao, a svako se očajnički nadao. Na kraju krajeva imali smo šansu da budemo četvrti...a bili smo 7.

"(Gde ima i Rafine krivice)" Možemo uvek o alibiju i o vlasnicima, i tad i sad. Ali i ne moramo onda kad vidimo da Džerard ne igra kao Džerard, a Kara ne igra kao Kara itd. Jel ovaj matori Hodža imao idealne uslove? Nije. Seti se leta i onolikog haosa u klubu nakon te sezone u kojoj smo mogli da budemo četvrti. Usrali se svi da će da ode pola igrača, izgledalo je kao da se nikom ne ostaje. Hodža je doveden da počisti sranje u svlačionici , jer su ovi bizgovi procenili da zadržavanje Rafe sa svojim masnim ugovorom i prethodnim rezultatom nije mali rizik. Moje lično mišljenje je da bi bilo ok dati Benitezu da ispravi sranje kada je već izjavljivao da to želi, ali da se razumemo, pre svega jer nisam imao nikakvu pametniju ideju od njega. Nažalost Hodžson ne da nije počisto svlačionicu već ju je i on dosrao da bude onako fresh&clean. Dakle druže, proglasiti Rafu za krivca za igru tima je ok, a proglasiti Rafu za jedinog i isključivog krivca za igru i rezultate i stanje u timu, naravno - nije nikako ok.

Na kraju zanimljivo zapažanje, Lukas je doživeo da nam bude kapiten a Ngog nam je najbolji strelac tima laugh.gif . Hodža nam je Apgrejd u svakom smislu jebote!

QUOTE (Take Two @ Oct 17 2010, 10:52 PM) *
Ko je video boljitak u igri posle uparivanja Torresa i N'Goga može polako da krene po nove naočare. Ili u preranu gledalačku penziju.

Slažem se ali bih drugačije rekao jer je zapravo bilo nekog boljitka u igri u tim trenucima - šutnuo Tores ka golu smile.gif ...dakle:
"Ko je video boljitak u igri posle zbog uparivanja Torresa i N'Goga može polako da krene po nove naočare. Ili u preranu gledalačku penziju."

Ljudi su vodili 2:0 i bolelo ih je baš dupe da igraju onako kako su do tad igrali, visok presing, agresivno na našu odbranu, osvajanje lopte najkasnije na sredini terena....

što je najtužnije, ta igra koju je na nama primenio everton koji je na papiru slabiji tim od nas, je upravo recept za nas kako treba da igramo pre svega na Enfildu kad nam u goste dođe svako ko se ne zove Man utd i Čelsi.
Kameni
Moram da odgovorim na par svari. Ne slazem se da treba da cutimo kad nam ne ide sto nikad nismo ni cinili. Pucalo se u Rafu samo tako i to ne samo prosle sezone vec i ranije, cim bi tu i tamo ostali bez sva tri boda protiv nekog slabijeg tima. Precesto ne samo kriticki vec i uvredljivo, na raznim osnovama.

Takodje imamo malo razlicito vidjenje oko vremena kada je tim poceo da stagnira i krece nizbrdo. Za tebe je to ocigledno finale LS 2007 ali za mene svakako nije. To je vreme kada jos nismo imali ni Toresa, "najboljeg napadaca na svetu" u timu. Ako za parametar uspeha uzmas ISKLJUCIVO trofeje, trebalo bi onda da iskljucis i tu 2007. jer ni tada nismo nista osvojili.

Za mene je najveci Rafin uspeh izgradnja tima koji je zavrsio sezonu 2008/09, sto je bilo pre samo nekih 18 meseci. To je tim koji je po meni bio rame uz rame sa Junajtedom i Celzijem, bolji od Arsenala a daleko ispred Sitija, Totenhema i ostalih.

Prosla sezona je ta u kojoj smo doziveli pad. Kazem, mnogo je faktora bilo koji su to uslovili. Ne samo vlasnici, koji ocigledno jesu bili veliki problem. Izdvojicu neke za mene najznacajnije. Gubitak Alonsa (previse je price bilo ko je tu kriv, necu ponovo ulaziti u to), Hipije i Arbeloe (da, njih dvojice) Precesto povredjeni kljucni igraci, najvise Tores, Dzonson, Akvilani, i tu i tamo Dzerard, koji je, svi smo se slozili, odigrao najgoru sezonu u karijeri. Nekoliko nesrecnih poraza, u prvom redu od Sanderleda u gostima ali bilo je i drugih. Sto se sezona vise priblizavala kraju, umesto dodavanja gasa kako je to nekad obicno bivalo, igraci su potpuno stali i letargicno se pomirili sa sa cinjenicom da nece biti ni cetvrti. Naizgled potpuno neshvatljivo, da bi se kasnije ispostavilo da je atmosfera u timu bila losa i da je Benitez "izgubio svlacionicu".

Tek kada je to postalo jasno, postalo je izvesno i da ce Rafa otici. Igracima je bilo dosta "cvrste ruke" i "hladnog srca" njihovog menadzera. Trebao im je neciji "ocinski zagrljaj", neko ko ce ih razumeti. Da ne patetisem dalje, dobili su Roja koji ima svoj A i B tim, koji krivicu svaljuje na igrace, lize se sa Fergusonom i britanskom stampom. Istom onom koja je na krst razapinjala Beniteza kada ne pobedi 3 utakmice za redom a ima razumevanja za svog miljenika i kada je 19. na taballi. I dalje je to Rafina krivica...
Take Two
Ja ne znam oko čega se vas dvojica svađate, pošto mi zvuči kao da se slažete u svemu - Rafa ima svoj deo krivice a Hodgson svoj, and never the twain shall meet.

QUOTE (Kameni @ Oct 19 2010, 04:37 PM) *
Igracima je bilo dosta "cvrste ruke" i "hladnog srca" njihovog menadzera. Trebao im je neciji "ocinski zagrljaj", neko ko ce ih razumeti. Da ne patetisem dalje, dobili su Roja koji ima svoj A i B tim, koji krivicu svaljuje na igrace, lize se sa Fergusonom i britanskom stampom. Istom onom koja je na krst razapinjala Beniteza kada ne pobedi 3 utakmice za redom a ima razumevanja za svog miljenika i kada je 19. na taballi. I dalje je to Rafina krivica...

Ovo je najbolji summary Hodgsonovog trenerskog učinka do sada, i licemernih engleskih medija. Svaka čast.

Jebo ga arm-around-the-shoulder pristup, kad vidi da ne radi što ne proba nešto drugo? Što ne podeli par šamara, što ne ostavi neku svetu kravu na klupi? mad.gif
Scouser
QUOTE (Kameni @ Oct 19 2010, 04:37 PM) *
Tek kada je to postalo jasno, postalo je izvesno i da ce Rafa otici. Igracima je bilo dosta "cvrste ruke" i "hladnog srca" njihovog menadzera. Trebao im je neciji "ocinski zagrljaj", neko ko ce ih razumeti. Da ne patetisem dalje, dobili su Roja koji ima svoj A i B tim, koji krivicu svaljuje na igrace, lize se sa Fergusonom i britanskom stampom. Istom onom koja je na krst razapinjala Beniteza kada ne pobedi 3 utakmice za redom a ima razumevanja za svog miljenika i kada je 19. na taballi. I dalje je to Rafina krivica...

Ja mislim da sam bio i više nego jasan oko toga šta je Rafina krivica.

I nisam imao nameru da odredim datum kad je krenulo nizbrdo. Prosto, Rafa nas je apgrejdovao do određenog nivoa u odnosu na Ulijea, LŠ je postala standard, velika smo četvorka itd...ali dalje od toga jednostavno nije moglo. Ali kad je postalo očigledno da će da krene ispod toga, kao što je i krenulo, otkaz je bio realnost (pričamo o situaciji na terenu, igračima, partijama koje su pružali, dakle direktna odgovornost trenera). Čak i ja koji sam bio za to da on ostane pored svega, pozdravljao sam i njegovu smenu. Sad druga je priča što nam je taj novi trener ubrzao u rikverc, poenta je da nije bilo uopšte bezumno smeniti Beniteza, a ovde je atmosfera u fazonu "eto šta ste uradili oterali ste Rafu, Boga i batinu, maga fudbala etc." I onda ja koji sam do juče ovde imao titulu glavnog Rafobranitelja, ne smem da kažem da je čovek kriv, jer ću na direktan ili indirektan način doživeti prozivku tipa "kako možeš, on nam je doneo CL 2005". E do jaja smile.gif
Vanja Trotter
Rafa је почео одлично, освојио ЛШ, FA Cup, у Премиер лиги смо играли све боље и боље... До прошле сезоне.
Дакле, једина разлика између прошле сезоне и оне пре те, је изостанак Xabi Alonsa, и одмах је уследио огроман пад у игри и форми.

Оно што је Rafa почео да ради погрешно (по мени) је продаја одређених играча, и довођење лошијих замена, или не довођење замена за њих.

На пример, ја сматрам да му је велика грешка продаја Robbiea Keanea.

Када имаш добар играчки кадар, и онда почнеш да продајеш све редом, а као замена ти дођу неки балвани, наравно да тим пропада.

Ево, само пример са нападачима.

У последњих пар сезона продали смо: Croucha, Bellamia, Keana, Sinamu, Voronina, а ко је дошао као замена за њих и тренутно је у клубу? Само Torres и N'Gog.

Или, пример са левим бековима. Отишли су Warnock, Riise, Insua, а остао нам је Aurelio, који ни не игра, и доведен је само просечни Konchesky.

Оно што хоћу да кажем је да почињемо да пролазимо као Leeds, а ако тако наставимо, прети нам селидба у нижи ранг. dry.gif
Jamaica
Znaci tuga opet....

Jel bila bar neka pozitivna stvar na celoj utakmici ili je najveci plus sto je Hodgson jos jednu utakmicu bilizi otakzu?
All Red
CITAT (Jamaica @ Oct 20 2010, 01:51 PM) *
Znaci tuga opet....

Jel bila bar neka pozitivna stvar na celoj utakmici ili je najveci plus sto je Hodgson jos jednu utakmicu bilizi otakzu?

Pa Hodza je rekao da nismo u krizi i da smo odigrali najbolju utakmicu protiv Evertona. To je valjda pozitivno. dry.gif
Narsil
@Marley Kakva tuga, imali smo i više šuteva na gol...
Fred Kremenko
QUOTE (Jamaica @ Oct 20 2010, 01:51 PM) *
Znaci tuga opet....

Lucas je igrao, i dominirao je laugh.gif Dokazao je da je 399998 puta bolji od Poulsen-a tongue.gif
Take Two
I skroz je zatvorio Heitingu, kao onomad Scholesa, nije se ni video biggrin.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.