Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Hodžin Hodža, Hodža junior
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Jürgenovih Jedanaest
Stranice: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Scouser
Ili sam ja slep ili šlepamo priču i Hodžinoj taktici na nekoliko sporednih tema smile.gif gathering.gif

Priče kao što su taktika, Džo Kol u sredini ili na krilu, Lukas in ili out, ipak zaslužuju poseban topić. biggrin.gif

LM, mislim da Kujt, iako Rafa više nije trener, neće izgubiti status standardnog prvotimca. Hodžson će imati sigurno nekoliko dilema (više pri sastavljanju tima nego oko formacije rekao bih), među kojima je i ta kako spakovati Akvilanija, Jovanvića i Kola zajedno, ako su u timu već Kujt i Džerard naravno. Kad bi se zgurali svi oni, onda bi u tom slučaju Akvilani ili Džerard izigravali DM, što nisam siguran da jedan zna a drugi želi. Takva taktika deluje previše ofanzivno, pogotovu kad uzmemo u obzir da na klupi ostaju Lukas i Maskerano/Poulsen, tako da sumnjam da ćemo prečesto viđati gore pomenuti trio zajedno na terenu, bar dok su svi zdravi.

Jamaica
Ja bi to ovako, ali Hodza tesko da ce to uraditi:

Reina
Johnson -- Carra -- Agger -- neki novi levi bek koji ume
Masch ako ostane/Lucas/Poulsen
Gerrard -- Aqua, ako bas mora mogu i Lucas,Poulsen, Jonjo, mozda i Cole
Cole, a mogu i Maxi, Pacheco mozda Kuyt, Jovanovic...
Torres -- Kuyt/Ngog/Jovanovic/Drvo

442 diamond znaci.......mozda bi nam dobro dosao jos jedan CM u toj situaciji, ali ako je Cole toliko zapeo da igra centralno, eto mu. Levi bek i jos jedan na centru su sve sta nam treba za ovo. Ali tesko da cemo videti tako nesto smile.gif
Scouser
Kad već pomenu drvo, nigde se ne pominje da je Babel na prodaju, doduše niko se verovatno ni ne interesuje za njega smile.gif

Ja ne bih voleo diamond jer to podrazumeva dva špica klasična jel da, a mislim da Toresu ne treba partner u napadu, u isto vreme svi ti koje si nabrojao sem Ngonga kao napadače, verovatno bolje igraju na drugim pozicijama smile.gif
Jamaica
Hm, to za Torresa stoji. Mada ne bi bilo na odmet probati par utakmica smile.gif

Moze jelkica onda, sa dvojicom iza Torresa, dvojica od Jovanovic/Cole/Kuyt/Maxi, i da se malo izvlace na stranu. I taj sa Torresom ne mora da bude skroz napadac, pre neki SS koji ce da prima udarce, stvara sanse i ubacuje se ponekad. To Kuyt i Jovanovic mogu. A sto se tice Kuyta, voleo bi i njega da vidim u napadu par utakmica. Naravno, ne samog ni slucajno smile.gif
Scouser
pa jelkica da ali treba nam stablo smile.gif a ko će da igra dmc kad se zguraju fvojica na AM smile.gif onda akva na klupu
Jamaica
Hm, da probam da napravim nesto biggrin.gif

Reina
Glendza - Carra - Agger - levi bek

Gerrard - Masch ili bilo ko drugi povuceniji - Aqua

Cole - Kuyt

Torres

Eto, na tako nesto sam mislio smile.gif

Gerrard i Aqua naravno nisu krila, sirinu ovde moraju da daju bekovi. Ili ako ova dva amf-a stoje siroko.

Ko ce da igra dmc je generalno pitanje, ne samo u ovoj formaciji smile.gif
rape91
@ Jamaica slazemo se oko izbora igraca,ali ja bih pre da zamenim mesta Kuytu i Joeu. Kuyt mi po levoj ne lici ni na sta.I ovako mu treba pola sata da se namesti na centarsut jos po levoj... I Gerrard ispred Aque i Mascha. Steta je odvojiti Gerrarda i Torresa kad se vec tako dobro slazu
Jamaica
Ja sam ih samo napisao bzvz, nisam mnogo obracao paznju na pozicije smile.gif

A i ti si se sad vratio na Rafinu formaciju smile.gif

Ne znam, oni zajedno funkcionisu sjajno, ali mozda je bolje dati Torresu nekog drugog igraca kao partnera. Cole, Aqua, Kuyt. Gerrardu ce sto je stariji biti sve teze da igra u rupi a sasvim lepo se snasao u Alonso ulozi protiv Makedonaca. Ako bi nastavili da igramo 'Rafinu' 4231 formaciju, ja bi Gerrarda i Aquilanija menjao po terenu, malo jedan napred, malo drugi, tokom utakmice. To bi nam dalo vise opcija. Mada bi za to trebali da imamo nekoga ko moze da pokrije obojicu ako polete napred, a ako ode Masch to ce biti malo teze smile.gif

U svakom slucaju, mnogo zavisi od toga ko dolazi umesto Mascherana ako ovaj ode i sta ce taj umeti. Ako ne bude dovoljno dobar tesko da cemo moci da igramo mnogo avanturisticki, a Gerrard je nazad bolji od Aquilanija. Mnogo zavisi i od novog levog beka. Ako ne dovedemo nekog bas dobrog, a tesko da cemo realno, onda nista ni od dijamanta ni od jelkice smile.gif
Joe
Eto, a ja bih pre gledao i Jovanovića i Kuyta u startnoj postavi nego Aquilanija. (Generalno ne volim takve ideje za sastavljanje tima - moramo da ubudžimo Peru, pa će zato Žika da pređe na drugu poziciju.) Bitnije od toga šta bi mi voleli ili ne je činjenica da ne znamo koliko Aquilani može da izdrži zdrav, ni koliko može da odigra protiv ozbiljnijih protivnika. Znam da ga svi dižete u zvezde posle jedne i po dobre utakmice za godinu dana, ali ja ne mogu...

sta bi bilo kad bi bilo... i Torresa svi trpamo u napad u 'idealnoj' postavi, a ne znamo koliko ce biti zdrav. Akvilani bi mi igrao svaku jer je bolji fudbaler od Jovanovica i Kuyta zajedno, jer po meni je ipak malo vaznije ko kako igra, nego ko je zdraviji - nek' igra Kuyt kad se Akvilani/Gerrard/Cole povrede.... a sto se tice 'ozbiljnih' (sta god to znacilo, zar nije svaka ozbiljna?) utakmica, decko ih je odigrao dosta u Italiji za Romu i pokazo da je vrhunski fudbaler kad ga zdravlje sluzi.

Kuyt je igrao prosle sezone svaku jebenu utakmicu i pokazao je dovoljno puta koliko ume da bude koristan pogotovu protiv 'slabijih' protivnika gde se od nas ocekuje da diktiramo tempo i da napadamo, za takve stvari je Aqua idealan( a to se ocekuje od nas, slozicemo se, u ~90% slucajeva).

takodje Gerrard, koliko god dobro odigrao protiv Rabotnickog, nije najidealniji plejmejker zato sto cesto ume da forsira i preskace igru sto se videlo i protiv Rabotnickog u nekoliko navrata i vise je tip igraca koji voli da zavrsi akciju dodavenjem ili sutom, koji je bolno direktan i retko ima strpljenja da sacuva loptu sto duze u posedu ekipe i koji vise igra instinktivno i na osecaj nego na pamet. tu opet dolazimo do Akvilanija koji sve to radi malo drugacije i koji vise voli da ukljuci sto vise igraca u igru nego da kao Steva sto voli da u dva-tri poteza zavrsi akciju.

takodje jedan dmc iza ova tri majstora je i vise nego dovoljna zastita protiv raznoraznih Stoka i Blekpool-ova kojima je plan i preimija da ne izgube od Liverpool-a...

Mario_T
QUOTE (Joe @ Aug 8 2010, 05:57 PM) *
takodje Gerrard, koliko god dobro odigrao protiv Rabotnickog, nije najidealniji plejmejker zato sto cesto ume da forsira i preskace igru sto se videlo i protiv Rabotnickog u nekoliko navrata i vise je tip igraca koji voli da zavrsi akciju dodavenjem ili sutom, koji je bolno direktan i retko ima strpljenja da sacuva loptu sto duze u posedu ekipe i koji vise igra instinktivno i na osecaj nego na pamet. tu opet dolazimo do Akvilanija koji sve to radi malo drugacije i koji vise voli da ukljuci sto vise igraca u igru nego da kao Steva sto voli da u dva-tri poteza zavrsi akciju.

Potpis. Tesko da bih sam bolje izrazio kakva je razlika izmedju Gerrarda i Aquilanija, i kako bi nam Aquilani koristio. Nije isti tip plejmerkera kao Alonso, ali jednako puno utice na ritam igre. Ako on bude zdrav ove sezone, to ce biti najvece pojacanje za nas.

Inace, ja mislim da je (stara Rafina) formacija 4-2-3-1 i dalje najbolja za nas. Dakle,

------------------------Reina--------------------

Johnson---Carragher-----Agger-----novi LB

--------------Aquilani--------novi DMC--------
Jovanovic-----------Gerrard--------------Cole

-----------------------Torres--------------------

Pri cemu bi Jovanovic, Gerrard i Cole imali potpuno slobodu da menjaju pozicije (sto bez problema mogu da rade) kako god zele. S tim da vode racuna da su pozicije uvek zauzete. U idealnoj situaciji, voleo bih jos jednog kreativnog AMC poput Colea i jednog napadaca, pa bi bili duplo pokriveni na svim pozicijama.
MaPkO89
Ja sam isto kukao na Kajta,al je na svetskom pokazao da je ipak odlican igrac,tako da bih ja njega stavio u prvih 11,a Jovanovic ne verujem da ce biti starter u EPL,bar ne u pocetku
I dalje mislim da nam treba jedan igrac koji moze da uleti na CM,ako Dzerard bude igrao kako je Joe opisao,ili ako se ne daj boze povredi

I morao bi da dodje neki levi bek,ne mozemo opet da zavisimo od Insue
Take Two
Prvo, nije 4-5-1 Rafina taktika nego je taktika koju danas igra većina ozbiljnih timova. Krilo koje ne ume da da gol ili neće da igra odbranu je danas praktično bezvredno. Igrao bih i ja 4-4-2 ako bi doveli nekog Davida Villu*, ali sa Kuytom ili N'Gogom nikako.
(*a i on je u JAR najbolje igrao na levom krilu, dok je Torres centralno držao po dva odbrambena i otvarao mu prostor)

Drugo, slažem se da SG nije idealan kao plejmejker, tim je najbolje i najlepše igrao sa njim direktno iza Torresa. Ali ipak ne bih zbog toga gurao Joe Colea na krilo, kad:
1) Cole može da radi isto što i Gerrard na AM / u rupi
2) Ako 30-godišnji Gerrard ne može da se disciplinuje dovoljno da odigra CM kako treba, onda sve u kurac
3) Kuyt i Jovanović mi se sviđaju kao par startnih krila, borbeni trkači pre svega s tim što jedan bolje igra odbranu a drugi bolje ume s loptom. Ne bih izbacivao jednog od njih da napravim još malo gužve centralno s Aquamanom, bar ne kao prvu opciju.

Dakle, Italijana na klupu da nam duže traje. Pa onda može da menja koga hoće - Gerrarda, Coleta, Kuyta, Jovanovića - biće mu i tako dosta minuta, možda više nego što može da podnese. smile.gif

Naravno, ne bih ni pod razno stavljao Gerrarda i Aquilanija kao centralni par veznjaka, to bi bilo gore nego dynamic duo Gerrard-Lampard. dry.gif Ali o zadnjem veznom drugi put, kad saznamo da li će to biti Poulsen, Mascherano, ili Letva.
Mario_T
QUOTE (Take Two @ Aug 9 2010, 12:52 AM) *
Prvo, nije 4-5-1 Rafina taktika nego je taktika koju danas igra većina ozbiljnih timova.

Nisam zeleo da impliciram da je on izmislio tu taktitu, vec je bio prvi menadzer koji ju je primenio u Liverpoolu. I jedan od prvih u EPL.
Scouser
QUOTE (Mario_T @ Aug 8 2010, 07:01 PM) *
Inace, ja mislim da je (stara Rafina) formacija 4-2-3-1 i dalje najbolja za nas. Dakle,

------------------------Reina--------------------

Johnson---Carragher-----Agger-----novi LB

--------------Aquilani--------novi DMC--------
Jovanovic-----------Gerrard--------------Cole

-----------------------Torres--------------------

slažem se, samo što imam dve zamerke: gde ti je Kujt ovde, na klupi, a? Ja u to sumnjam da će se desiti smile.gif a drugo, Akvilani na DMC može da ti stoji čisto da lepše izgleda ova skica smile.gif

Mislim da smo najbliži formaciji 4-1-4-1 sa upravo Džerardom (koji će često da se ubacuje napred) i Akvilanijem u sredini i Kujtom i Jovanovićem/Kolom iza. Mislim da će tako biti za početak...a dmc ko god da bude neće me iznenaditi.
Vanja Trotter
Ја бих највише волео формацију 4-4-2, јер не желим да Каут игра десно крило. Мада га је и Бенитез стављао на ту позицију, а и ван Марвајк. Највише бих волео да овако изгледа постава:

..................................Reina...............................

Johsnon...........Carragher........Agger.......Insua

Joe Cole..........Aquilani..........Gerrard.......Jovanovic

.....................Torres............Kuyt.........................

Али неће бити оваква формација, знам, то је само моја жеља. smile.gif

Џо Кол није по мени за централну позицију у средини, има играчке атрибуте за крило, и стварно не бих волео да га гледам у центру, већ по страни.
Joe
QUOTE (Take Two @ Aug 9 2010, 12:52 AM) *
1) Cole može da radi isto što i Gerrard na AM / u rupi
2) Ako 30-godišnji Gerrard ne može da se disciplinuje dovoljno da odigra CM kako treba, onda sve u kurac

hmm pitanje je... ja mislim da je Gerrard najbolji i najefikasniji ofanzivni vezni na svetu kad je u formi... Gerrard bi mogao da odigra u nekoj disciplinovanijoj CM roli jako dobro, ali ni izbliza toliko dobro kao sto to ume da igra kad mu se da sloboda da radi sta hoce, bas bi mi bilo zao da teramo Gerrarda da se 'kontrolise' zbog Joe Cole-a ili bilo kog drugog ofanzivnijeg veznjaka, ako za to nema preke potrebe... takodje ja ne verujem da od Gerrarda sad moze da se napravi Xavi tako da ja bih Stevu pre gledao kao ofanzivnog veznog iza napadaca ili na krilu - tj. sto blize golu to bolje.

QUOTE (Vanja Uzelac @ Aug 9 2010, 01:26 PM) *
Ја бих највише волео формацију 4-4-2, јер не желим да Каут игра десно крило. Мада га је и Бенитез стављао на ту позицију, а и ван Марвајк. Највише бих волео да овако изгледа постава:

..................................Reina...............................

Johsnon...........Carragher........Agger.......Insua

Joe Cole..........Aquilani..........Gerrard.......Jovanovic

.....................Torres............Kuyt.........................

Али неће бити оваква формација, знам, то је само моја жеља. smile.gif

zasto zrtvovati Akvilanija i pogotovu Stevu da bi Kuyt igrao u spicu? nema logike...
Vanja Trotter
Како мислиш жртвовати? Нека и Аквилани игра CM, Џерард AMC, Каут је по мени бољи у нападу него по крилу. Уосталом, ја сам и рекао да је то моја жеља, и да не верујем да ће бити тако.
Under
jel' to vi imate neku dojavu, da mi ove sezone necemo imati nijednog povredjenog igraca, nijednu suspenziju? sezona je duuuuga, tako da ce svi imati priliku da zaigraju. jedino je pitanje koju ce taktiku Hodza da fura. i dalje sam ubedjen da ce to biti 4-4-2, Kuyt i N'gog u napadu (na Torresa ne racunam previse, opet ce da se povredjuje), sad imamo ozbiljan vezni red sa dobrim rezervama. to sto ova dvojica tesko da mogu da daju gol iole ozbiljnijoj ekipi to je nesto drugo.
sta bi sa onim Remijem, ja citao da je dogovorio sve sa cekicarima, ali izgleda nista...
Take Two
QUOTE (Joe @ Aug 9 2010, 01:48 PM) *
hmm pitanje je... ja mislim da je Gerrard najbolji i najefikasniji ofanzivni vezni na svetu kad je u formi... Gerrard bi mogao da odigra u nekoj disciplinovanijoj CM roli jako dobro, ali ni izbliza toliko dobro kao sto to ume da igra kad mu se da sloboda da radi sta hoce, bas bi mi bilo zao da teramo Gerrarda da se 'kontrolise' zbog Joe Cole-a ili bilo kog drugog ofanzivnijeg veznjaka, ako za to nema preke potrebe... takodje ja ne verujem da od Gerrarda sad moze da se napravi Xavi tako da ja bih Stevu pre gledao kao ofanzivnog veznog iza napadaca ili na krilu - tj. sto blize golu to bolje.

Slažem se, naravno da je Gerrard najbolji kad ima najviše slobode. Stvar je u tome da je to mogao da igra kad je iza sebe imao Mascherana i Alonsa - kad je umesto jednog uleteo Lucas, videli smo da ni free-roaming Gerrard ne pomaže jer ne vredi da se lično vraća po svaku loptu i ostavlja potpuno samog Torresa napred. Sad umesto drugog od te dvojice treba da uskoči Aquilani, i nekako će magično Gerrard igrati kao pretprošle sezone, a ne kao prošle? Čisto sumnjam.

Bottom line, bolje će Cole da zameni Gerrarda na AM nego što će Lucas i Aquavita da zamene boldovanu dvojicu na centru.

Pritom, Gerrard je odlične partije pružao i ranije na CM, ne treba to zaboraviti. Dovoljan je bio jedan Didi Hamann da dežura iza kad on krene da se zaleće napred, ali Lucas nije ni Haman, isto kao što nije Alonso ni Mascherano... Aqua će još manje da mu bude vodonoša. Možda sa Poulsenom to bude radilo posao, videćemo.
Vanja Trotter
Са обзиром на досада показано, мислим да би нам овај тим био најбољи:

.....................................Reina...............................

Johnson............Carragher.........Agger........Konchesky

.........................Poulsen...........Meireles.....................

..................................Gerrard...................................

Kuyt....................................................................Cole

....................................Torres....................................

Subs:

1. Jones
2. Kelly
3. Aurelio
4. Pacheco
5. Jovanovic
6. Babel
7. N'Gog
Pedja_Nbg
Слажем се. Мада ту има једна квака. Тактика мора да се мења. МОРА да се врши већи притисак на средини, ми чим било који противник прими лопту, пустимо га на 30 метара, уопште се не трудимо да га зауставимо. Онда се он игра на нашој половини, а ми онда чекамо прилику да одиграмо контру. isuse.gif

Оно Вишково серендање да је Торес ван форме баш зато је серендање. Немамо крила (Лане, Кол и Макси( adultesuicide2.gif )) стално иду у средину, немамо никакву ширину, ти ретки напади су нам веома предвидљиви. Самим тим што немамо крила и немамо покушаје да контролишемо средину оставља садашњу ситуацију - безопасни (ван форме isuse.gif ) Торес. Ни да у нападу имамо Месија и Тевеза, не би било другачије. Ниједан нападач не може да се носи са четири дефанзивца, плус лопте које добија - катастрофа. adultesuicide2.gif
rape91
to je ta taktika,jos da Hodza ukapira da Raul ima slabije ofanzivne karakteristike od Gerrarda i to je to
MaPkO89
Ne znam dal si slucajno zaboravio Skrtela cak i u izmenama...

nije mi jasno sto svi vole da drame oko toga da li igra Skrtel ili Ager,2 skoro identicna igraca,jedina prednost Agera je u iznosenju lopte, sto moze da bude ali najcesce nije nesto sto ce da donese prevagu na nekoj utakmici,jer kreiranjem napada treba da se bave prvenstveno vezni tako da meni je potpuno svejedno ko ce od njih da igra, a ovaj ako nastavi da ovako lupeta preko novina moze slobodno Rierinim stopama

Inace za ostatak se slazem
Scouser
Ja ne mislim da je to do formacije, obrni okreni ovi igrači moraju da se probude
Mario_T
QUOTE (Vanja Uzelac @ Sep 21 2010, 10:05 AM) *
1. Jones
2. Kelly
3. Aurelio
4. Pacheco
5. Jovanovic
6. Babel
7. N'Gog

Sta je Lucas zgresio pa da ne bude ni na klupi? Cetiri ofanzivne izmene, a bez zamene za nekog od veznjaka? Krajnje nelogicno.

QUOTE (MaPkO89 @ Sep 21 2010, 12:21 PM) *
nije mi jasno sto svi vole da drame oko toga da li igra Skrtel ili Ager

2 skoro identicna igraca, jedina prednost Agera je u iznosenju lopte

Sam pitas, sam odgovaras.

sto moze da bude, ali najcesce nije nesto sto ce da donese prevagu na nekoj utakmici, jer kreiranjem napada treba da se bave prvenstveno vezni

A Carra i Skrtel nek' slobodno nastave da salju jednu za drugom raketu ka Torresu. Je li ti mozda palo pamet da imamo toliko problema sa organizacijom napada zato sto nema niko da povuce loptu iz odbrane? (Agger ne igra, Johnson igra ocajno) I zato sto u timu nemamo plejmejkera kao sto je bio Xabi, ili sto je mogao biti Aquilani.
A ako nikad nisi video sta znaci imati defanzivnog igraca koji zna da iznese loptu ili da dobar pas, preporucujem ti da na youtube potrazis poneki video Alana Hansena ili Franka de Boera.

That being said, Skrtel bi sigurno trebao imati mesta na klupi. Dok bi iole zdravi Aurelio UVEK trebao dobiti prednost u odnosu na Koncheskog.
Take Two
nije mi jasno sto svi vole da drame oko toga da li igra Skrtel ili Ager,2 skoro identicna igraca,jedina prednost Agera je u iznosenju lopte, sto moze da bude ali najcesce nije nesto sto ce da donese prevagu na nekoj utakmici,jer kreiranjem napada treba da se bave prvenstveno vezni tako da meni je potpuno svejedno ko ce od njih da igra, a ovaj ako nastavi da ovako lupeta preko novina moze slobodno Rierinim stopama

Meni Agger deluje mnogo sigurnije i bez lopte i sa loptom. Manje greši, i čini mi se da bolje komunicira sa saigračima (i sa protivnicima). Pritom je dao dosta golova iz prekida i iz igre, što nije beznačajno, a Skrtel mislim da ima ukupno jedan. Nije ni on loš, ali za mene ne bi bilo dileme ko će ići u startnu postavu kad su obojica spremni.

Inače, to za Hodgsona i novine je demantovao, nova danska medijska izmišljotina...
Vanja Trotter
CITAT
Sta je Lucas zgresio pa da ne bude ni na klupi? Cetiri ofanzivne izmene, a bez zamene za nekog od veznjaka? Krajnje nelogicno.

У праву си, заборавих Lucasa.

P.S: И Шкртела.
rape91
a Sotir? Boljeg skakaca nemamo a za Kellyja je jos uvek tata. Babel i ne treba na klupi kad imamo i Laneta i Ngoga. Maxi kakav da je bolji je od Babela
Narsil
Maxi понекад и пипне лопту када је на терену, а кад нас усере, видимо га и у кадру. Зато га културно треба пребацити на клупу јер у игри нема никакве користи од њега.
gasha84
Maxi je najveci raspad od fudbalera trenutno kod nas! On jednostavno ne postoji na terenu! Ja bi probao sa Babelom tu dok se Kuyt ne vrati..ili mozda Cole a levo Babel/Lane..
Scouser
potpis. Maksi je senka. Voleo bih kad bismo ga prodali za bilo koju svotu i da tu prebacimo mlađanog Amoo-a iz rezervi.
Joe
ja sam izgleda u manjini, al' za mene je Skrtel bolji od Aggera... bolji je u defanzivi, agresivniji, brzi, jaci i koncentrisanji je od Aggera. takodje Aggerovo umece sa loptom je malo precenjeno, a Skrtelove je podcenjeno, ume i on i te kako lepo da iznese loptu. u skoku su sumnjivi i jedan i drugi, takodje obojica su konstantni do bola... a od pocetka sezone Skrtel je najbolji nas defanzivac, protiv Arsenala i Mancestera je pokidao, bio los protiv WBA i ok protiv Bruma.
Take Two
QUOTE (Joe @ Sep 22 2010, 01:56 AM) *
protiv Mancestera je pokidao

...Vidiću dres kod svakog prekida. Ne znam kako može da se kaže za nekog odbrambenog da je pokidao u utakmici u kojoj tim primi tri gola.

A kad god čujem taj argument "jeste da su nas napunili ali Pera Perić nije kriv ni za jedan od 16 golova koje smo primili" dođe mi sebi da odgrizem nos. A gde si bio, Pero, i šta si radio?! Mogao si i kod kuće da ostaneš, tako isto ne bi bio kriv ni za šta...

Nadam se će Skrtel i Agger ostati u klubu do Carragherove penzije, pa da vidimo kakvi su zajedno. A onda pišemo peticiju FA da im se dozvoli da igraju topless, da zastraše protivnike tetovažama batman.gif
Joe
da su Carra ili Konceski odradili posao kao Skrtel mi ne bismo primili tri komada... dobra fora za Vidicev dres btw, jer to aludiras na onu situacji kad je veliki nemanja dajvovao?
bocejan
CITAT (Joe @ Sep 22 2010, 02:20 AM) *
da su Carra ili Konceski odradili posao kao Skrtel mi ne bismo primili tri komada... dobra fora za Vidicev dres btw, jer to aludiras na onu situacji kad je veliki nemanja dajvovao?

Tako je i Grk dobio penal protiv Steue. Ne branim Vidica, ali Skrtel je nekoliko puta ove sezone pravio situacije gde je mogao da se svira penal. Kada je lopta u 16, po meni previse rizicno igra, tako sto mnogo koristi ruke u duelu.
collymore
Ma svima je jasno da mi sa jednim spicem ne mozemo nista da uradimo.Samo igra sa dva spica nas vadi iz bule.Recimo klasican 4-4-2 s'tim sto bi recimo Stivi mogao malo ispred dok bi npr. Meireles bio klasican mc/dmc.Inace i meni je Skrtel dosta bolji od Aggera na toj poziciji,a u poslednje vreme i Dzonson mi je postao mnogo problematican.
Joe
QUOTE (bocejan @ Sep 22 2010, 09:49 AM) *
Tako je i Grk dobio penal protiv Steue. Ne branim Vidica, ali Skrtel je nekoliko puta ove sezone pravio situacije gde je mogao da se svira penal. Kada je lopta u 16, po meni previse rizicno igra, tako sto mnogo koristi ruke u duelu.

ruku na srce, Sotirov penal protiv Steaue je bio premekan, a Vidic je verovatno igrac koji najvise koristi ruke u duelima... Skrtel je imao par sumnjivih situacija protiv WBA, al' ono sa Vidicem, po meni, nije bilo blizu penala.

Glen je van forme bas, u odbrani je ok, al' gore je uzas zivi ove godine - dva dodavanja ne moze da sastavi, a centarsutevi su mu svi u predelu muda...
matori lfc
Citam u nasim omiljenim novinama blicu,da ce ujka Roj ako ne popravi igru Liverpula da popije otkaz a da ce ga zameniti Martin O'nil!
All Red
CITAT (matori lfc @ Sep 22 2010, 12:52 PM) *
Citam u nasim omiljenim novinama blicu,da ce ujka Roj ako ne popravi igru Liverpula da popije otkaz a da ce ga zameniti Martin O'nil!

Da, video sam to na dosta mesta. Ne znaju šta da napišu i vide da se mi raspadamo a Martin bezposlen pa odmah da ga metnu kod nas. Čak je juče na meču Totenham - Arsenal komentator to rekao i dao svoje mišljenje kako bi to bio pun pogodak.
Narsil
И био би пун погодак. But, it's not Liverpool way.
Jamaica
QUOTE (matori lfc @ Sep 22 2010, 12:52 PM) *

laugh.gif laugh.gif

Pise ukoliko se takeover desi....a koji to takeover, ko zna.... dry.gif

QUOTE (Narsil @ Sep 22 2010, 05:33 PM) *
И био би пун погодак. But, it's not Liverpool way.

MON bi bio pun pogodak? Nadam se da sam propustio neki sarkazam ovde biggrin.gif
Periklo
CITAT (collymore @ Sep 22 2010, 11:23 AM) *
Ma svima je jasno da mi sa jednim spicem ne mozemo nista da uradimo.Samo igra sa dva spica nas vadi iz bule.Recimo klasican 4-4-2 s'tim sto bi recimo Stivi mogao malo ispred dok bi npr. Meireles bio klasican mc/dmc.Inace i meni je Skrtel dosta bolji od Aggera na toj poziciji,a u poslednje vreme i Dzonson mi je postao mnogo problematican.

Igrali smo tako protiv Citya pa znamo kako je završilo.
4-4-2 je izumrlo, 4-2-3-1 je trenutno najjača formacija i ona kao takva nam nije problem nego izvedbe igrače.
Jamaica
Expectations are too high at Liverpool FC says Roy Hodgson

“The expectations being placed on the team are ones they will find very hard to live up to until they bed in as a team,” said Hodgson."

"The understanding will of course only come from games, and we’re all coming to terms with the expectations."

Znaci previse je ocekivati da se Sunderland i Northampton pobede kod kuce, da igraci ne igraju kao da su se tek upoznali, da imamo vise od 6 bodova posle 6 utakmica i da ne blejimo na 16. mestu iscekujuci uzbudljivu borbu za opstanak sa Bittersima......koga smo mi doveli za menadzera isuse.gif

Ako nije znao kakva su ocekivanja u najvecem klubu u zemlji nije trebao da dolazi....jeste tezak period i sve, ali jbt...
bocejan
Mozda misli da samimi tim sto smo njega doveli, ocekivanja nisu velika.

Ja stvarno ne vidim koji je cilj za ovu sezonu. Hodza prica ulazak u LS, pre neku nedelju. Ovi igraci sto su dosli pominju titulu.
Jamaica
Mozda je pomesao Champions League sa Championship kao Juande Ramos pre neku sezonu......srecom po Spurse oni su ti skaprilai na vreme... dry.gif
Take Two
QUOTE (Jamaica @ Sep 27 2010, 11:44 AM) *

To je to, taj defetizam - kako me to nervira kad čujem od trenera! Bilo kog, čak i ako trenira nekog trećeligaša koji ispadne iz kupa tako što ga šampion ubedljivo pobedi, on jednostavno ne sme da priča u stilu "pa znate, mi ne možemo sa njima da se nosimo, nismo mi ta klasa, nemojte previše očekivati od nas"

Neka je to i faktički tačno, ti si plaćen da to pokušaš da promeniš a ne da svojim mudrim konstatacijama samo učvrstiš taj luzerski pristup u glavama igrača mad.gif

Na stranu to što u ovom slučaju očekivanja nimalo nisu nerealna, niko nije pričao da ćemo biti šampioni ili da ćemo sigurno u top 4. Ljudi su koliko vidim očekivali samo neku promenu nabolje, da se opet igra nekakav fudbal a ne da se samo vuku po terenu, pa ako to na kraju donese neki pomak na tabeli - super.

Ali po njemu je previše očekivati bilo šta više od borbe za opstanak?! Zato što se nema para za još tri Gerrarda i Torresa? bag.gif
Scouser
Ja sam zaista umoran od rasprave da li je Poulsen gori od Lukasa ili da li Jovanović treba da počinje ili Maksi, da li Končeski i Škrtel ispred Agera, da li Steva u rupu ili nazad, da li Babelu treba pružati šansu ili ne... da li ovakva ili onakva taktika...

škripi odavno i to na svim delovima terena, nije do ovog ili onog igrača i nije do formacije. Bilo je potpuno realno da se skloni trener na kraju sezone koja je čitava odigrana na način na koji momci igraju i sada. Hodža je došao da promeni stanje u ekipi, da probudi igrače koje je Rafa uspavao. Za sada ih je samo još više uljuljkao.
Vanja Trotter
Poulsen, за разлику од Lucasa, има бољи скок, игру главом, боље одузима лопте, бољи је додавач. Дакле, наравно да је боље да он игра у првих 11. Што се тиче конфликта на релацији Agger-Škrtel, одувек сам сматрао да је Agger бољи, али ове сезоне је Словак у бољој форми, иако не игра ништа посебно, али опет боље од Aggera.
По мени, ми право крило, изузевши Colea, и 'ајде Babela, немамо.
Јовановић, Maxi, Kuyt, су или ван форме, или некарактеристични играчи за ту позицију.
Јовановић је више на нашој половини него на противничкој, Maxi као да не игра, а Kuyt, уз то да даје свој максимум, ипак нема оно што треба једном класичном крилу, дриблинг, технику, добар центаршут.
Оно што је позитивно ове сезоне је то, што се Gerrard пробудио, једино Torres још није изашао из продуженог зимског сна.
Са њима двојицом у форми, и формација са два задња везна, Gerrardom као полушпицем и Kuytom на крилу, може бити добитна.
Jamaica
Rano smo poceli laugh.gif

Roy's rant

Mada s'obzirom da je to Daily Fail, u potpunosti ocekujem da je bar 80% stvari koje je rekao prilicno izvrnuto kako bi zvucalo kako zvuci. Ili je popio koju turu pre... biggrin.gif
Take Two
Hodgson: I still have faith in my ability as Liverpool manager

Deda stvarno nije normalan. Umesto da priča kako ima poverenja u svoj tim, i da ti igrači sigurno nisu naprasno zaboravili da igraju fudbal... on priča ovo:

"At the end of May I was having a fantastic moment and here at the beginning of October I'm having bad moments. But I don't think I have suddenly changed or lost any ability which has served me so well in 35 years of coaching."

"I know the question is going to get asked but it shouldn't really be asked"

"There is no point in me racking my brains or tearing my hair out about the situation which exists if I cannot change it"

Sjajno. Veruje u sebe, misli da je do jaja trener, i neće bezveze da se nervira. Zvuči kao Allardyce, jebote...
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.