Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Player Review 2009-2010
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Jürgenovih Jedanaest
Mario_T
Jos jedna sezona polako prilazi svom kraju, te je doslo vreme za drugi po redu (maltene vec tradicionalni biggrin.gif ) Player Review. Ovaj put sa tacnim nazivom teme, za razliku od proslogodisnje katastrofalne greske u nazivu (Season 2008-2009 Review). tongue.gif wink.gif
Elem, kao i prosle godine, vodio sam se brojem dresa. Takodje, igraci koji su u zimskom prelaznom roku napustili klub (Dossena, Voronin) nisu ukljuceni u listu. Nisam koristio neki minimum odigranih utakmica kao kriterujem za ukljucenje na listu, vec sam se vodio nekim licnim misljenjem. Ako neko smatra da sam neke igrace zaboravio, neka slobodno doda njihov review.

Dakle, da pocnemo ...

Diego Cavalieri 6,0
Cavalieri ove sezone nije igrao puno vise nego prosle sezone, ali ja sam stekao utisak da se bolje privikao na nacin igre u Engleskoj. Mislim da imamo dobrog rezervnog golmana.

Glen Johnson 7,0
Imao je odlican pocetak sezone, ali mu je forma opala sredinom iste. Ipak, smatram da se oporavio u drugom delu sezone i da mozemo biti zadovoljni njegovim ucinkom. Posebno kad je u pitanju ofanzivni aspekt njegove igre. Obestecenje od 17 miliona jeste pozamasno, ali verujem da smo resili poziciju desnog beka za sledecih 5-6 godina.

Alberto Aquilani 7,0
Pre svega zelim da kazem da mi je izuzetno zao sto nije cesce dobijao sansu. Mogu razumeti da mu je trebalo odredjeno vreme da se navikne na nas stil igre (i oporavi od povrede), ali je mogao (i trebao) mnogo cesce da igra. Ipak, mislim da ce se vec sledece sezone (nakon sto odradi kompletne pripremni period i pocetak sezone doceka 100% spreman) pokazati kao odlicno pojacanje.

Daniel Agger 7,0
Kao i ostatak odbrane/tima, imao je dosta promenjivu formu. Mozda malo (vise) subjektivno sa moje strane, ali mislim da je uz Johnsona pokazao najvise kad su u pitanju nasi odbrambeni igraci. Realno gledano, Agger je jedini igrac od koga nesto mozemo ocekivati kad su u pitanju korneri i ostali prekidi iz igre. Mislim da moze dostici i Samijev ucinak na tom polju. A, kao i ostatak odbrane/tima, ocekujem da vec sledece sezone pokaze svoju najbolju formu.

Steven Gerrard 6,5
Captain Fantastic je bio ispod nivoa na koji smo navikli, dosta se mucio sa formom. Znam da nije realno od njega ocekivati da svaki put ponese tim na svojim ramenima, ali body language koji je pokazivao na nekim tekmama jednostavno ne ide uz fudbalera i licnost kao sto je Gerrard. Ipak, kao ni ostatak ekipe, Gerrard nije preko noci zaboravio fudbal, pa i od njega ocekujem da vec sledece sezone bude back to his best.

Fernando Torres 8,0
Nandu nisam dao vecu ocenu jedino zbog toga sto je suvise cesto bio povredjen. A te povrede pocinju sve vise da me zabrinjavaju. Mislim da bi mu dosta znacilo jedno leto bez reprezentativnih obaveza, ili putovanja na drugi kraj sveta, ali za sada nista od toga.
Elem, smatram da Nando zasluzuje najvece pohvale za broj golova koji je postigao i pored lose (ili nikakve) usluge koju je imao od saigraca. Njegov overall play nije bio na nekom posebnom nivou, ali budimo realni, cesto nije imao sa kim da igra. Najvazniji zadatak za sledecu sezonu jeste da spreman i sto bolje odmoren doceka pocetak iste. Ako ostane zdrav, mislim da je u stanju postici i 30 golova u EPL.

Albert Riera 5,0
Podosta razocaravajuca sezona, koja je kulminirala udaranjem mladjeg saigraca na treningu, vrlo konfliktnim izjavama spanskom radiju, te na kraju umalo i odlaskom iz kluba. Odlaskom koji ce se sigurno desiti na leto. Moram priznati da sam vise ocekivao od Riere (posebno nakon dobro odigrane prve sezone), ali ova konstatacija vazi za dobar deo prvog tima. Istini za volju, nije mi jasno zasto nakon oporavka od povrede (i pre problema koji su nastali) nije cesce dobio sansu da zaigra. Medjutim, nakon prethodno spomenutih dogadjaja, odlazak iz kluba je najbolje resenje za obe strane.

Fabio Aurelio 5,5
Razocaravajuca sezona, pre svega zbog problema koje je imao sa povredama. Sam pocetak je bio uzasan (povreda igrajuci fudbal sa sinom na plazi), a sve posle toga je bilo za nijansu manje lose. Sasvim razumljiva odluka kluba da mu ne ponudi novi ugovor. I pored toga, ostajem pri misljenju da je zdravi Aurelio jedan od najboljih bekova u EPL. Nazalost, kako za njega samog, tako i za klub, to suvise cesto nije bio slucaj.

Yossi Benayoun 6,5
Prolazna ocena za Yossija, ali je forma bila daleko od nivoa iz drugog dela prosle sezone. Akcije su mu mnogo manje uspevale, a imao sam utisak da je imao problema i sa fizickom spremom. U svakom slucaju, Yossi nas je navikao na bolje.

Sotirios Kyrgiakos 6,5
Kyrgiakos je doveden kao zamena za naseg legendarnog Finca, kostajuci svega 1,5 miliona funti. Iako on, naravno, nikad ne moze da zameni Hyypiu po uticaju koji je on imao u nasem timu, mislim da je Kyrgiakos sasvim solidno odradio svoj posao. Stavise, protiv ekipa koje forsiraju fizicki stil igre, a pritom nemaju preterano brze napadace (Stoke, Hull, Blackburn), stameni Grk moze biti izuzetno koristan.

Maxi Rodriguez 6,5
Mislim da se Maxi pokazao kao korisno pojacanje, ali za mene ne bi trebao biti nesto vise od squad playera. Ne bih imao nista protiv da ga zadrzimo u klubu (sto ocekujem da ce i biti slucaj), ali sa nadam jednom ili dva kvalitetna pojacanja na poziciji wingera/ofanzivnog veznog.

Dirk Kuyt 6,5
Kao i uvek, nasem plavokosom Holandjaninu malo toga moze da se zameri kad su u pitanju zalaganje i trud tokom utakmica. Medjutim, da bi "opravdao" svoje vreme na terenu, on mora da postigne odredjeni broj golova i asistencija. A to je ove sezone bio slucaj u nedovoljnoj meri. Ipak, izvukao nas je u nekoliko utakmica (Everton, Tottenham), te za mene i dalje ostaje jedan vrlo koristan clan nase ekipe.

Ryan Babel 5,5
Jako nestalan, kao i prosle sezone. Jedan od kandidata da napusti klub na leto. Nikako da duze vreme odigra na jednom konstantnom nivou. Mada, smatram da je trebao dobiti vise sansi tokom perioda dok je Nando bio povredjen. Ubedjen sam da bi imao bolji ucinak od Ngoga.

Javier Mascherano 9,0
Jedan od retkih igraca koji je zadrzao formu iz prosle sezone. Pocetak sezone i nije bio bas najbolji, sto je verovatno bila posledica visemesecnih spekulacija o odlasku u Barcelonu, ali nije trebalo dugo vremena da se Masch vrati u svoju najbolju formu i pokaze zasto je jedan od najboljih defanzivnih igraca na svetu, ako ne i najbolji. Istini za volju, ponekad ga njegov temperament dovede u probleme, ali njegov doprinos timu je toliko vazan da takve stvari ponekad moraju da mu se progledaju kroz prste.

Lucas Leiva 6,0
Sta reci za "najkontroverznijeg" igraca u nasem timu. Posle dosta spekulacija o mogucem odlasku tokom letnjeg prelaznog roka, ostao je u klubu, pa cak i dobio sansu da (usled povrede Aquilanija) zameni Alonsa. Medjutim, kao i veci deo ostatka tima, imao je problema sa konstantnoscu forme. Uz zdravog Aquilanija, moje ocekivanje je da ce Lucas sledece sezone ponovo da preuzme svoju ulogu rezervnog (defanzivnog) veznog igraca, odnosno da ce biti nasa treca ili cetvrta opcija u veznom redu. A to je uloga koju je sasvim dobro obavljao tokom prosle sezone.

Emiliano Insua 6,0
Dosta losija sezona za razliku od prethodne, uklopio se u sivilo ostatka odbrane, odnosno ostatka vecine tima. Posebno je uocljivo da ima problema sa jakim i brzim krilima (kao sto je recimo Valencia), ali mislim da on moze da se vrati na svoj nivo iz sezone 2008-2009. Cim se citava odbrana stabilizuje, ocekujem da ce i Insua biti OK.

Jamie Carragher 6,5
Dvoumio sam se izmedju 6,0 i 6,5, da bi se na kraju ipak odlucio za 6,5. Ponavljao sam ovo vise puta, ali ponovo cu reci da Carragher treba biti spreman i da propusti poneku tekmu. Kako radi tima, tako i zbog samog sebe. Uveren sam da bi neke greske koje je pravio ove sezone mogle biti izbegnute da je bio malo sveziji. Istini za volju, usled povreda nije ni bilo toliko puno prilike za rotaciju u odbrani, ali vec od sledece sezone to ne bi trebao biti tabu.

David Ngog 5,5
David je ove sezone dobio vise sansi nego sto je (pretpostavljam) on sam ocekivao i nego sto su se navijaci (vecina barem) nadali. Da nije bilo Nandovih povreda, verujem da bi imao minutazu slicnoj onoj iz prosle sezone. Iako Ngogu nije bilo lako igrati u timu koji je dobar deo sezone bio totalno van forme, misljenja sam da nije adekvatno iskoristio ponudjenu mu minutazu. Ubedjen sam da bi Babel sa istom minutazom imao mnogo bolji ucinak. Na stranu cinjenica da Ngog ne zna da hoda (o trcenju necu ni da govorim), mene neverovatno nervira cinjenica da u 90% slucajeva nije u stanju da dobije duel, zagradi/zadrzi loptu, dozvoli timu da organizuje napad, itd. Trebace barem jos 2 sezone pre nego sto postane dovoljno dobar backup za Nanda, dok po meni nikad nece biti dovoljno dobar da bude standardan clan prve postave Liverpoola.

Jose Manuel Reina 9,5
Sta da kazem za Pepea, a da mu ne uskratim komplimente. Za mene je bio ubedljivo najbolji igrac ove sezone. Pravi ambasador kluba, kako na terenu, tako i van njega. Odlicno se privikao na zivot u Liverpoolu/Engleskoj i u gotovo svakoj njegovog izjavi se moze videti koliko voli nas klub. Slazem se sa konstatacijom Gerrarda koji u Pepeu vidi moguceg buduceg kapitena Liverpool. Uz Casillasa i Buffona definitivno spada medju najbolje golmane na svetu.

Philipp Degen 4,5
Jako mali broj odigranih utakmica i to sa razlogom. Pre svega zbog njegovih (ne)kvaliteta, a takodje i zbog velikih problema sa povredama. Ocekivao sam da ce Degen jos proslog leta napustiti klub, a bio bih neverovatno iznenadjen (i razocaran) ako to ne bude slucaj ovog leta.

Martin Skrtel 6,0
Martin je ove sezone (ponovo) imao problema sa povredama, sto je bio jedan od razloga da ne pokaze svoju najbolju formu. Ne znam koliko dugo jos traje njegov ugovor, ali ovo leto bi moglo biti vrlo vazno za njega. Ako ima neke istine u tome da smo mi zainteresovani za Wilsona (i/ili Kjaera), i ako zaista pokusamo da ga dovedemo, mislim da su velike sanse da ce Skrtel biti taj koji ce odlaskom morati da napravi mesta za njega.

Jay Spearing, Nabil El Zhar, Stephen Darby, Martin Kelly, Daniel Sanchez Ayala i Daniel Pacheco nisu imali neku veliku minutazu ove sezone, ali cu se kratko osvrnuti i na njihovu ulogu (i buducnost u klubu). Od ove sestorice igraca, mislim da Pacheco ima najvise sansi da uspe, a posle njega Kelly. Iako ne volim da kritikujem igrace na osnovu njihove gradje i fizicke spremnosti uopste, mislim da Spearing fizicki jednostavno nije sposoban da ikad bude bilo sta vise od pete ili seste opcije u nasem veznom redu. Ako zeli da se pomiri sa tom ulogom, moze da ostane u klubu. U suprotnom bi bilo najbolje da napusti klub. Isto vazi i za El Zhara, koji takodje nema kvaliteta za Liverpool. Verujem da bi u nekom francuskom klubu (ili u klubu manjeg renomea) imao sanse da postane prvotimac, a mi bi mogli da dobijemo neko obestecenje (mozda i do milion funti). Pored toga, od sledece sezone broj clanova prvog tima se ogranicava na 25, tako da treba da vodimo racuna o tome koje igrace cemo staviti na tu listu. Darby ima potencijala (ako, ponavljam po 61. put vec, doda nekih 7-8 kg cistih misica), ali mislim da Kelly trenutno ima prednost u odnosu na njega.
Dakle, kad su ova sestorica igraca u pitanju, Pacheco i Kelly bi svakako trebalo biti registrovani za nas prvi tim. Darby bi mogao na pozajmicu, kao i Ayala. El Zhar bi trebao biti prodat, dok od Spearingovih ambicija/zelja zavisi sta bi trebalo uraditi sa njim.

To bi bilo mojih two cents worth. Zanima me sta ostali misle.
Trunks
Degen zapravo i nije bio toliko loš, ono što je odigrao.
Tonča
QUOTE (Trunks @ May 6 2010, 12:21 AM) *
Degen zapravo i nije bio toliko loš, ono što je odigrao.

Slažem se. Samo što je čovek toliko povređen da je IMO najpravednije da ga ni nema na listi.
Mario_T
Mozda ste i u pravu. Moram priznati da sam se prilikom ocenjivanja najvise vodio njegovom nesposobnoscu da odigra dve vezane utakmice ili da bude zdrav duze od mesec dana.
Jamaica
Ja se slazem za gotovo svim osim:

-Sotir i Gerrard ne mogu da imaju istu ocenu ako se attitude na terenu racuna.
-Masch mozda nije zasluzio 9, ali kao sto si rekao, zasluzio je duboko gledanje kroz prste biggrin.gif
-ja verujem da ce Maxi sledece godine biti jedno od boljih desnih krila u ligi.
-kako Reini samo 9.5 !?! tongue.gif

A sto se tice Degena, mene on mnogo nervira iako je na terenu obicno sasvim solidan. Mozda kad bi bio u stanju da ima vecu minutazu od 120 minuta po sezoni ne bi bilo tako. U svakom slucaju, ako uspemo da ga prodamo bilo gde treba da slavimo....
collymore
Au kakav je ovo uzas od teme covece sta to napisa.Kakav Maskerano 9,Lukas6,Dzonson 7,Sotir 6.5,Benny 6,5...ove ocene nemaju veze sa mozgom.Sotir i Benny zasluzuju daleko vece ocene, ja ne znam sta je to Maskerano tolko krucijalno uradio ove sezone da dobije tolku ocenu.Dzonson je poceo dobro sezonu da bi se vecim delom nje raspadao do pred kraj,Lukas je zasluzio nulu.Aqua je jedva skupio 10 tekmi od kojijh je tek na trecini licio na igraca sa nekom formom...7 nerealno
Kameni
Reina - 9.5
Masch, Torres - 8
Gerrard, Lukas - 7
Kuyt, Benny, Maxi - 6.5
Cela odbrana - 6.5, Skrtel - 6
Aquilani, Babel, N'Gog - 6
Cavalieri, Riera, Aurelio, Degen - 5
Periklo
Reina 9
Johnson 7, Carragher 6, Agger 6.5, Insua 5.5
Mascherano 7, Lucas 6.5
Kuyt 6.5, Gerrard 6.5, Benayoun 6.5
Torres 8

Škrtel, Sotir, Aurelio, Agua, Maxi, N'Gog svima po 6, Babel i Riera po 5.5, ostali 5.
Joe
Pepe - 10.00
Torres - 9.00
Masch - 8.50
Yossi, Agger, Johnson, Aqua - 7.50
Carra, Sotir - 6.50
Maxi, Skrtel, N'gog - 6.00
Kuyt, Lucas, Babel - 5.50
Gerrard - 1.00
reina
reina-10
torres-8
mascherano-9
skrtel-6.5
degen-4
Ngog-6.5
carragher-6.5
babbel-5.5
insua-7
lucas-6.5
kuyt-7
maxi-6
sotir-7.5
yossi-6
riera-5
aurelio-6
gerrard-7
agger-7.5
aquilani-7
johson-5
cavalieri-6
Mario_T
QUOTE (collymore @ May 6 2010, 11:35 AM) *
ove ocene nemaju veze sa mozgom.

Svako ima svoje vidjenje stvari, to ne znaci da trebamo jedni druge omalozavati.

Kad je u pitanju konkretno Masch, ja stvari vidim drugacije. On je ubedljivo najbolji DM u EPL, verovatno i najbolji na svetu, koji maksimalno olaksava posao nasoj odbrani. Masch radi "mali milion" pozitivnih stvari, ne moze se korisnost igraca kvantifikovati jedino golovima i asistencijama.
redsi
Kad bi neko sa marsa pao i video ove ocene pomislio bi da smo bili 2-3 u ligi i igrali finale CL.
Jamaica
Zato je valjda Mario napisao jos po 5-6 redova objasnjenja za svakog.......a i nismo izpali iz lige......
Vanja Trotter
Reini dajem najvišu ocenu, jer je najbolji pojedinac ove sezone. Često je znao da nas izvlači svojim odbranama, i ja se iskreno ne sećam ijednog njegovog kiksa ove sezone.
Ocena: 9,5

Glen Johnson, na početku je igrao dobro, ali posle je imao par kikseva i blagi pad forme.

Ocena: 6,5

Daniel Agger, dobar u odbrani, ima dobar skok, mada je igrao manje zbog povrede, u svakom slučaju, sasvim solidna sezona za Aggera.

Ocena: 7

Carragher, pored velikog truda, imao je par kikseva i propusta.

Ocena: 6

Kyrgiakos: Jak, čvrst i dobar u skoku, ali takođe je imao par kikseva, loš je protiv brzih napadača jer je spor.

Insua, Nekada solidan nekada neprimetan.

Fabio Aurelio: Retko kada je igrao, a i kada je igrao ništa specijalno nije uradio i pokazao.

Ocena: 5

Škrtel: Kao i Insua, nekada dobar nekada neprimetan.

Philipp Degen: Odigrao malo, a i pokazao malo.

Lucas: Na par utakmica me je iznenadio, a na ostalima ništa posebno.

Mascherano: Dosta se trudio, bio veoma koristan, mada mu je mana što voli da vodi svoju politiku na terenu.

Ocena: 8

Aquilani: Zbog povrede nije dugo igrao, pa mu je bilo teško da se privikne na klub, igru... Međutim, nekada je znao da odigra dobro, imao je dobre paseve, pokazao kreativnost, naročito na kraju sezone.

Dirk Kuyt: Mislim da se maksimalno trudi, međutim, smatram da pozicija desnog krila na kojoj igra, nije za njega, jer nema ono što treba jednom krilu, dribling, tehniku i dobar centaršut, kao i pregled igre.

Riera: Po meni, on je jako malo pokazao ove sezone, a malo je i igrao. Kad god sam ga gledao, bio je neprimetan na terenu.

Ryan Babel: Ove sezone loš, samo u par mečeva solidan. Od njega se očekivao više. Krene u dribling, i onda se spetlja i izgubi loptu.

Ocena: 5,5

Steven Gerrard: Ovo jednostavno nije bila njegova sezona. Na žalost, moram da kažem da je nekada bio neprimetan na terenu.

Maxi Rodriguez: U početku neprimetan, nije ništa posebno igrao, kasnije mali uspon forme.

Yossi Benayoun: Odigra jedan meč fantastično i onda 10 loše. Iako je po meni on odličan dribler i dodavač, ne može da održi dobru formu.

David N'Gog: Par puta je zatresao protivničku mrežu, ali od toga ništa više nije pokazao. Dosta lopti je izgubio, upropastio dosta napada.

Ocena: 5,5

Fernando Torres: Cele sezone se bori sa povredama, ali i pored toga igra fantastično. Ima njuh za gol, i često je rešavao mečeve u našu korist. Postiže golove sa lakoćom, jednostavno.

Ocena: 8

Ostali su igrali isuviše malo, da bi im dao bilo kakvu ocenu.

Scouser
9 - Pepe Reina je bio najbolji.
8 - Tores, da je igrao cele sezone, bilo bi preko 8, ali se dosta puta sjebavao
7.5 - Džonson. Na početku je bio daleko, ali daleko najbolji igrač kluba. Potom se sjebao, i nije mogao da nađe pravi ritam nakon povrede, a opet je i tada bilo dosta gorih od njega.
7 - Maskerano, bio je dobar tokom sezone, ali ga temperament često dovodi u probleme. To je nešto što mora da ispravi na neki način.
7 - Ager uz dosta problema pokazao određeni kvalitet. Dobar broj utakmica je igrao i na levom beku i nije bio loš.
6.5 - Akvilani. Pred kraj sezone je bio jedan od najboljih igrača, ali i ako oduzmemo period kad je bio povređen, nakon toga čovek nije mogao da sastavi dve utakmice. Dva puta se zakašlje posle tekme, sutra znaš da ima grip. Plačko mora da očvrsne malo.
6.5 - Benajun, u odnosu na prošlogodišnje partije, ovo je pad.
6.5 - Insua, nije bio loš ali idalje je rupa u odbrani
6.5 - Kujt, cele sezone fit, ništa specijalno, on se uglavnom uklapa u neki prosek igara Liverpula. Pogledate u kakvoj je Liverpul generalno formi, e tako nekako je i Kujt.
6.5 - Sotir, obzirom da nam je on poslednji štoper u rotaciji, njegove partije i nisu bile toliko loše. Možda i sedmicu zaslužuje kad se pogleda koliko su svi očajni.
6 - Džerard, Karager. Od njih se očekuje mnogo više od ovoga, iako Kara nije više mlad, a bogme ni Džerard, ali jednostavno, igre su im bile ispod svake kritike. Ne možeš da očekuješ ni da tamo neki Lukas sabija ako se pored njega Džerard raspada i dodaje lopte u aut ili protivnicima da daju gol.
5.5, Lukas, Maksi, Babel, Degen, Škrtel. Lukas ne može da bude standardan prvotimac Liverpula sa ovakvom igrom. Maksi je izduvan balon, aj na stranu što mi je antipatičan to sam bio spreman da progutam, ali on nije ni bleda senka onoga što je nekad bio, očaj živi, a očekujem da će ostati...Degen malo igrao, čak nije bio loš kako ume da bude. Škrtel loš ove sezone čak se i sjebo. Babel na momente dobar na momente katastrofalan, inače sivilo, a ponašanje loše.
5 - Ngong, imam utisak da koristi svaku desetu priliku koju ima. Osim toga veoma teško ulazi u gol šanse. Da ne pominjem to koliko je on (ne)dostojna zamena Toresu. Treba nam značajno kvalitetniji napadač na klupi od njega.
Take Two
QUOTE (Mario_T @ May 6 2010, 04:35 PM) *
Kad je u pitanju konkretno Masch, ja stvari vidim drugacije. On je ubedljivo najbolji DM u EPL, verovatno i najbolji na svetu, koji maksimalno olaksava posao nasoj odbrani. Masch radi "mali milion" pozitivnih stvari, ne moze se korisnost igraca kvantifikovati jedino golovima i asistencijama.

Ja obožavam Mascherana, i ne bih ga menjao ni za koga u EPL ili šire, ali ako ćemo objektivno, Essien je ipak bolji igrač. Veći radijus kretanja, daleko opasniji napred, i - čini mi se - malo manje problema u glavi.

Ocene nemam volje da pojedinačno komentarišem, posle ovakve sezone hteo bih samo što pre da je zaboravim. Reći ću jedino da je nezahvalno pokušavati da se proceni individualni učinak igrača kad tim konstantno igra očajno. Ne može jedan igrač da to promeni, niti samo jedan može za to da bude kriv.
U takvoj situaciji, svako izabere svog omraženog lika i krene da upire prstom, dok paralelno sa tim brani svoje miljenike od kritike (mea culpa, naravno, ali za sve nas važi). Tako da... numeričke ocene? Ne vredi. Zatvarajte lepo radnju, pa da probamo opet na jesen.

QUOTE (Scouser @ May 6 2010, 09:16 PM) *
Kara nije više mlad, a bogme ni Džerard

Lampard je dve godine stariji od SG-a, isto igra box to box, pa je opet zabio 25+ golova ove sezone. Stevanu je bio primetan nedostatak volje i motivacije, vadio je par puta kestenje iz vatre ali videlo se da će morati to da radi cele sezone, pa je lepo digao ruke, manje-više svesno.

Najilustrativniji momenat je bio onaj zapanjen izraz lica kad je Rafa odlučio da izvede Torresa na 0-0 protiv Fulhama. Tačno se videlo kako misli "pa šta se onda ja koji kurac trudim", što je raspoloženje koje nijedan trener ne sme da dozvoli, posebno kod kapitena i najboljeg igrača.
Scouser
QUOTE (Take Two @ May 7 2010, 12:16 AM) *
Lampard je dve godine stariji od SG-a, isto igra box to box, pa je opet zabio 25+ golova ove sezone. Stevanu je bio primetan nedostatak volje i motivacije, vadio je par puta kestenje iz vatre ali videlo se da će morati to da radi cele sezone, pa je lepo digao ruke, manje-više svesno.

Najilustrativniji momenat je bio onaj zapanjen izraz lica kad je Rafa odlučio da izvede Torresa na 0-0 protiv Fulhama. Tačno se videlo kako misli "pa šta se onda ja koji kurac trudim", što je raspoloženje koje nijedan trener ne sme da dozvoli, posebno kod kapitena i najboljeg igrača.

slažem se potpuno, i oko motivacije posebno, a sem toga baš sam hteo i da napišem i koju da godine ne bi ni trebalo da predstavljaju neku barijeru dok god imaju ulogu u timu kakvu imaju.
djolelfc12
slazem se sa ovim ocenama, jedino mislim da je Benajun zasluzio vise...ipak on i Maxi nisu bili na istom nivou ove sezone.
collymore
Masceranu od 7-7,5 je plafon za ovu sezonu i tu se slazem sa Ivketom.S' druge strane Sotir bez obzira na broj tekmi je bio daleko najpouzdaniji u odbrani koja ce ove sezone ostati upamcena po tome sto pri ubacivanju lopte u nas sesnaesterac nije uopste reagovala(izuzev Sotira),tako da su nam najnizi igraci bez problema davali golove i to glavom.Aqua je tek na kraju sezone poceo da ulazi u formu tako da prerano davati neke zakljucne ocene o njemu i njegovom ucinku ove sezone,videcemo kako ce sledece da se pokaze.Ono sto je verovatno zajednicko misljenje svih nas ovde je to da je ucinak veznog reda bio ispod svakog nivoa,narocito za tim nivoa kao sto je Liverpul.
matori lfc
Reina-9,5 Tores 8,5(samo sto je bio povredjen) Kajt i Josi-8 Maskeramo,Ager i Dzonson-7 Akvilani,Dzerard i Sotir-6,5 Karager,Skrtel i Insua-6 a Babel i Lukac-5 ostale necu ni da komentarisem!
Dr Stein
Reina- 9.5 (nema sta da se prica)
Djohnson- 7 (uz par kikseva, ono sto je odigrao je bio veliki improvement u odnosu na RealA-lou)
Carra- 6 (mnogo nesiguran u pocetku, posle je kudikamo dosao sebi)
Dagger- 6.5 (najbolji od CB-ova , ali nista posebno ove sezone)
Sotir- 6 (odlican u vazduhu , jako los u polju sa loptom)
InsuE- 6 (odbrana haos, vadi ga dobar bilans sto se asistencija tice)
Masch- 8.5 (jedan od malobrojnih koji su izneli sezonu na sdvojim ledjima, izostala podrskka ekipe)
Lukas- 6.5 (imao je par utakmica na kojima je bio odlican, ali opet mnogo losih, od koga je i ovo je dosta)
Gerrard- 6.5 (nemogu se porediti ocekivanja SG i ^ tako da im je ocena ista,radio je,ali ne dovoljno)
Aquilani- 7 (nije se naigrao, objasnio bi neke stvari, 2 gola i dosta asistencija, lepo povezuje igru)
Torres - 8 (odnos utakmica i postignutih golova odlican ,puvrede ga ubise)
NgoNg- 6 (umuljao je i on koji gol ali ocekivao sam mnogo vise od njega)
Kuyt- 6.5 (don't ever play on the wing again, mate)
Benayoun- 7 (popravio se pri kraju sezone, ipak korak nazad u odnosu na proslu)
Maxi - 6.5 (dobio je mesto u timu zdravo za gotovo, ipak , bolje nego Kuyt sto se krila tice)
Babel- 6 (to je Babel)
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.