Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Bivši Igrači
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Jürgenovih Jedanaest
Stranice: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Take Two
Nedavno sam čuo da se penzioniše Patrik Berger, jedan od mojih omiljenih igrača iz vremena kad sam počeo da pratim Liverpool. Nisam znao na kojoj temi bi mogli da pričamo o tome, pa reko' da otvorim novu.

Info za neinformisani podmladak: http://en.wikipedia.org/wiki/Patrick_Berger

Tribute sa zvaničnog sajta: http://www.liverpoolfc.tv/eseason/Features...k-Be-16095.php3

Nekako mi se baš stužilo kad sam čuo da čovek odlazi u penziju, iako sam bio pod utiskom da je odavno već završio karijeru. Još jedan fenomenalan igrač kog su povrede sjebale u najboljim godinama. Uvek sam ga cenio više od McMoneymana. Još se sećam nekih od golova sa gornjeg klipa, sa retkih utakmica koje je RTS prenosio, i posle BK sa još neretardiranim Acom Stojanovićem. sad.gif

Hail.gif

Na ovoj temi pišite o bivšim igračima, dobrim ili lošim, što penzionisanim što ne, po mogućstvu onima koje ste gledali. (Momci i devojke od po 20 godina, nemojte molim vas da tupite o tome kakav je fenomen bio King Kenny i sl.) Možda tako stavimo u pravu perspektivu ove što se danas vuku po terenu u crvenom dresu.
redsi
Kakva je to bila levica, jedan od igracha zbog kojih sam poceo da navijam za Pool...
Mario_T
QUOTE (Take Two @ Jan 8 2010, 11:13 AM) *
Nedavno sam čuo da se penzioniše Patrik Berger, jedan od mojih omiljenih igrača iz vremena kad sam počeo da pratim Liverpool.

Takodje jedan od mojih omiljenih igraca, iako imam utisak da nije pokazao sve sto moze. A u kljucnim momentima nije imao ni srece sa povredama. Ipak, bio je dobar sluga nasem klubu, a imajuci u vidu njegove komentare dok je igrao za Aston Villu (savetujuci Barryju da predje u nas klub), ocigledno i dan danas ima soft spot za Liverpool. Kao sto rece neko na RAWKu, mozda bi mogao da postane nas skaut za Cesku (i Slovacku). smile.gif

QUOTE (Take Two @ Jan 8 2010, 11:13 AM) *
Uvek sam ga cenio više od McMoneymana.

Nemoj tako, za taj odlazak je kriva uprava, koliko i McManaman. Godinu dana pre odlaska uprava je pokusala da ga proda Barceloni, umesto da mu ponude novi ugovor. Ipak, i nakon sto je otisao iz kluba, McManaman je prilikom svojih medijskih nastupa uvek imao veliku dozu respekta prema klubu.
U svakom slucaju, McManaman je meni jedan od najomiljenijih igraca u istoriji Liverpoola. Uostalom, jedan od razloga zasto sam zavoleo Liverpool jeste taj sto sam imao prilike da vidim njega na delu. Da su Rafa i Houllier u svojim timovima imali jednog wingera kao sto je McManaman, uveren sam da bi do sada proslavili osvajanje barem 1-2 nove titule.
Periklo
CITAT (Mario_T @ Jan 8 2010, 12:25 PM) *
McManaman je prilikom svojih medijskih nastupa uvek imao veliku dozu respekta prema klubu.

Nisi baš u pravu. Vrlo je često o klubu govorio, blago rečeno, podcijenjivački. Čim je dobio kćerku upisao je u navijače Evertona.
bokeli
Nisam bio u toku sta je s njim zadnjih par godina, mislio sam da se ranije penzionisao.Odlican igrac,fantasticne gradje i suta imao je sve kvalitete za PL,al nikad ih nije iskazao do kraja povrede il sta vec.Jedan od mojih omiljenih igraca i nezamenljiv clan squada na PES-u u to vreme

CITAT (Take Two @ Jan 8 2010, 11:13 AM) *
i posle BK sa još neretardiranim Acom Stojanovićem. sad.gif

Slazem se.Aca je u svoje vreme uneo novinu u prenos utakmica.Nikad necu zaboraviti prenos na BK protiv Sefild V. kada se drao svakom Ovenovom golu.Ja tad bio ubedjen da covek navija za nas bag.gif
collymore
Barger je bio dobar i vrlo koristan igrac u tom trenutku.Ono sto mi je krivo a to je kolko se secam i on je nesto iznenada otisao iz kluba i vise nikad nije pruzao partije kakve je pruzao kad nas narocito u pocetku.Kako god okreenes ipak smo bolje prosli od Scuma u tom trenutku koji je angazovao Poborskog koji se tamo nije proslavio.
Take Two
QUOTE (Mario_T @ Jan 8 2010, 12:25 PM) *
Nemoj tako, za taj odlazak je kriva uprava, koliko i McManaman. Godinu dana pre odlaska uprava je pokusala da ga proda Barceloni, umesto da mu ponude novi ugovor.

Ma dobro, ne zameram ja njemu stvarno nešto previše, samo mi se sviđa nadimak. McManaman je imao priličan kvalitet, ali nikad nije bio baš lider na terenu, u Gerrardovskom smislu. Tako da ne bih se kladio da bi on sam promenio Ulijeove klovnove u osvajače titule. Uostalom, zar nije on i igrao pod Francuzom godinu-dve? Tek pod Rafon nisam siguran kako bi se snašao, verovatno bi grejao klupu nekom Dirku Kuytu tongue.gif

A iz cele te Spice Boys generacije, nema sumnje da je McManaman bio najkompletniji igrač. (Dobro, Fowler je ipak poseban slučaj.) Redknap, npr., mi je uvek delovao kao klasična prevara od igrača, ni Collymore mi nije baš bio omiljen...

Najbolje je bilo kad su razni selektori krenuli da teraju McManamana da igra kao klasično levo krilo za Englesku, a tamo mu je konkurencija bio Daren jebeni Anderton biggrin.gif Za njega bi bilo najbolje da se rodio deset godina kasnije, pa da zapadne u ovo vreme kad se takvim igračima da mnogo više slobode u igri i mogućnosti da menjaju pozicije kako im dune (npr. Ronaldo).

Mala retrospekcija za ove mlađe i neukusnije:

I jedan klasik:

Carra i Arbeloa mogu samo da im zavide biggrin.gif
Mario_T
Nisam ni mislio da bi McManaman bio nosilac igre, ali bi bio odlican dodatak Owenu i Gerrardu ili Gerrardu i Torresu (i Alonsu). On nije imao te liderske kapacitete (barem po mom misljenju), iako je bio i kapiten, ali je bio odlican igrac i bio bi odlican dodatak Rafinom, pa i Houllierovom Liverpoolu.
Inace, on je bio u timu tokom Houllierove prve sezone (pri cemu je prvu polovicu sezone Evans bio co-manager), ali to je tada bio krs od ekipe, nasledje iz "veselih" 90tih. Tek kasnije su dosli Hyypia, Henchoz, Hamann, Westerveld, Riise, Berger, itd. Da je McManaman sada u nasem timu, bio bi bez sumnje najbolji winger u EPL i jedan od najboljih u svetu.
gasha84
Patrik Berger! Jedan od omiljenih svojevremeno! Evo da se malo prisetimo te cuvene levice: http://www.youtube.com/watch?v=YSS4ONdOrqM

Sotir Vračarević
eee, kad je Grobbelaar zario i palio!
Vanja Trotter
Kada je on došao u klub, bio sam srećan, očekivao sam od njega golove, bio je brz i prodoran, snalažljiv u šesnaestercu...
A ustvari smo malo videli od njega, pre svega zbog povrede koju je doživeo, kada je slomio nogu na meču protiv Blackburna...
Znate o kome pričam. smile.gif

Djibril Cisse
Scouser
QUOTE (Sotir Vračarević @ Jan 9 2010, 08:07 AM) *
eee, kad je Grobbelaar zario i palio!

tad si se ti otprilike rodio tongue.gif

prva tekma koje se baš sećam bila je ona 1996 4-3 vs Newcastle, bilo na BK prenosio Aca...ili je on tad bio normalan ili je bio isti krele ko sad samo što sam ja kao dete bio prilično nezainteresovan da pomno slušam komentatora i razjdvojim "normalno" od "nebuloze" smile.gif u svakom slučaju sećam se tipa njegovog komentara tada, igrač šutne, on uzvikne recimo "uuuh, kakav šut....šta vi mislite o tome?" smile.gif

LM, u to neko vreme se pojavio mlađani Dejvid Tompson a ja sam nekako verovao da će biti nešto od njega...kad god je ulazio u igru uradio bi nešto kool smile.gif ma bio mi je skroz lik zanimljiv. Naravno bio je mlad i nije bio top klasa, al ja sam nekako tripovao da od njega može nešto da ispadne...jbg smile.gif
Take Two
QUOTE (Scouser @ Jan 11 2010, 11:11 PM) *
LM, u to neko vreme se pojavio mlađani Dejvid Tompson a ja sam nekako verovao da će biti nešto od njega...kad god je ulazio u igru uradio bi nešto kool smile.gif ma bio mi je skroz lik zanimljiv. Naravno bio je mlad i nije bio top klasa, al ja sam nekako tripovao da od njega može nešto da ispadne...jbg smile.gif

Aaa, gde si se njega setio, i ja sam isto mislio, čak sam mu u tadašnjoj FIFI 97 (98) budžio statistike da bi mogao nešto normalno da uradi na terenu. (Takođe, pošto komentator nije znao da izgovara ime današnjeg kapitena, kupio bih izvesnog Gerarda iz Barse i promenio mu izgled i statistike da odgovaraju tadašnjem perspektivnom zadnjem veznom/desnom krilu biggrin.gif ) Jel' taj Thompson posle završio u Celticu ili ga mešam sa nekim?
Scouser
Mislim da ga mešaš sa Alanom Tompsonom smile.gif
bokeli
CITAT (Vanja Uzelac @ Jan 11 2010, 10:43 PM) *
Kada je on došao u klub, bio sam srećan, očekivao sam od njega golove, bio je brz i prodoran, snalažljiv u šesnaestercu...
A ustvari smo malo videli od njega, pre svega zbog povrede koju je doživeo, kada je slomio nogu na meču protiv Blackburna...
Znate o kome pričam. smile.gif

Radovao sam se dolasku Cissea,pogotovo zbog tadasnje price da je sam zahtevao da dodje u klub.Valjda mi je zato jedno od najvecih razocarenja.Veliki potencijal al malo toga prikazano
Mario_T
Moja prva tekma je bila protiv Scuma, na Anfieldu smo izgubili sa 0-1. Secam se fantasticnog navijanja i jednog mrsavog, vizljavog krilnog igraca, koji je citavu tekmu unistavao odbranu Scumovaca, a pre svega Pallistera.
Tada nisam znao nista o timu, ni o doticnom igracu. Sledece nedelje je (sasvim slucajno) ponovo bio prenos tekme Liverpoola, ja sam to ponovo gledao (ne secam se krajnjeg rezultata), poceo da trazim informacije o klubu, igracima, istoriji, itd, itd. I tako se rodila ljubav za do kraja zivota ... smile.gif
bokeli
dalglish named the greatest
Scouser Tommy
Hail.gif Nismo ni sumnjali..
Vanja Trotter
Pitanje za starije navijače? smile.gif Seća li se iko kako je ovaj čovek igrao dok je bio u LFC?

bokeli
Vidim da si gledao Cissea.E ovo ti je kopija.Barem meni
redsi
Naravno da je kopija, pogledaj samo kakve su karijere imali jedan i drugi posle odlaska od nas...
Joe
Sami Hyypia: Just leave Rafa alone

Sami o Rafinom man-management-u:
"Most of those Liverpool lads know what it is like to play under pressure, and that for me is why they will finish the season in the top four. Rafa is an excellent man-manager and during all my time at Liverpool everybody liked him and everybody respected him."
Take Two
Da, pa Rafa je verovatno dobar man-manager za iskusne likove kao što je Hipija, uvek hladne k'o špricer, uvek spremne da daju 100% mogućnosti. Takvima menadžer i ne treba. Zato hot-shots kao što su Babel ili pomenuti Cisse, njih baš i nije uspeo da iskoristi...

Na toj slici gore, jel' to Titi Camara? Nikad mi nije bilo jasno što tog lika svi toliko vole i poštuju...

A ne, sad vidim, to je valjda Anelka? Njega mi je bilo krivo kad smo prodali, tj. nismo kupili (bio je valjda pozajmljen). Bio je dosta koristan, a baš tada smo imali svakakve probleme u napadu. To je valjda bilo vreme kad je Heskey prekomandovan na levo krilo isuse.gif

A nije nam ni trebao, tada smo doveli Hadžiju Dioufa, trajno rešenje za CF bag.gif
Mario_T
Da li je jedan fudbalski klub ikad napravio vecu glupost od (svojevrsnog) trejda Anelke i Dioufa? Nije bas kao Sam Bowie-Michael Jordan fijasko, ali nismo ni mnogo bolji. unsure.gif
Vanja Trotter
Ja sam pitao za Anelku. smile.gif
Našao sam podatak da je Anelka odigrao 20 utakmica u ligi i postigao 4 gola. Vidim da baš nije bio efikasan. Možda je zato prodat.
Cisse je dao isto malo golova, 4 na 15 utakmica, u prvoj sezoni, u drugoj 9 na 33 (to je samo za Premier ligu.)
Po mojim procenama, Cisse nije dao više od 25 golova za Liverpool.
bokeli
CITAT (bokeli @ Jan 25 2010, 05:24 PM) *
Vidim da si gledao Cissea.E ovo ti je kopija.Barem meni

Kada sam napisao ovo mislio sam na period igranja u Liverpoolu jednog i drugog igraca.Imali su slicne epizode u timu,zato sam ih poredio da dobijes jasniju sliku Anelke dok je igrao za nas
Take Two
QUOTE (Mario_T @ Jan 26 2010, 12:27 PM) *
Da li je jedan fudbalski klub ikad napravio vecu glupost od (svojevrsnog) trejda Anelke i Dioufa? Nije bas kao Sam Bowie-Michael Jordan fijasko, ali nismo ni mnogo bolji. unsure.gif

Da, taj Džordanov draft je baš velika fudbalska glupost. Uzeli čoveka na trećem mestu, a nije dao nijedan gol u karijeri! Čak je i Robbie Keane bolji od njega tongue.gif

(A kad je košarka u pitanju, KK Crvena Zvezda je proglasila mladog Sašu Đorđevića za netalentovanog, i oterala ga u Partizan. Ja bih za takve stvari streljao te skaute i trenere mlađih kategorija.)

Što se Anelke i Dioufa tiče, jebiga, Anelka je imao reputaciju nezgodnog, često nezainteresovanog, i glavo-problematičnog. Nije slučajno promenio onolike klubove, kasno se uozbiljio za Chelsea. A Diouf je nažalost tek kod nas stekao reputaciju mentalno retardiranog, tako da je razumljiva greška. Bar je znao koliko-toliko sa loptom, veći promašaj je bio onaj Diao koji je sa njim u paketu stigao, njega je posle bilo nemoguće prodati... mada eno ga razbija u Stokeu biggrin.gif
Tonča
Nisam ja mnogo pratio francusku ligu, niti je pratim sada pa ni sadae ne znam ni ko je kome trener, kao što nisam ni tada kada je dolazio Diouf. Elem, pročitah u Carrinoj biografiji da je posle par treninga na kojima niko nije hteo da izabere El-Hadjia u tim pitao Houliera u fazonu "otkud ti ideja da sprcaš 10 miliona na ovog indijanca?" ovaj odgovorio da mu je igrača preporučio bivši asistent Patrice Bergues - lik koji je u to vreme vodio Lens. laugh.gif isuse.gif

A Diaoa je tako slikovito opisao: "He couldn't pass, was a liability when he tackled and never looked capable of scoring a goal. And they were his good qualities." biggrin.gif isuse.gif
Under
Diao i Diouf su pokidali na tom svetskom, tako da nije bilo toliko cudno shto smo ih doveli. dodushe pokidala je cela senegalska reprezentacija, mi smo doveli dva buljasha... mada s obzirom da smo mi tada bili tim koji mozda hoce-mozda nece u Evropu, u najboljem polozaju tim koji se bori za gornji deo tabele to nisu toliko cudni transferi. e sad, cena je neshto drugo...
mada najjaci potez Ulijea je bio dovodjenje tadashnjeg kapitena Nanta, sad ne mogu da se setim imena, igrao je zadnjeg veznog, lik je za celu sezonu odigrao 1 utakmicu, a doveden je da bi shpijunirao ostale igrace koji su mislili da ne zna engleski, pa su slobodno pricali protiv Ulijea pred njim... gathering.gif
Mario_T
QUOTE (Under @ Jan 28 2010, 11:55 AM) *
s obzirom da smo mi tada bili tim koji mozda hoce-mozda nece u Evropu, u najboljem polozaju tim koji se bori za gornji deo tabele to nisu toliko cudni transferi.

Nije bilo bas tako, barem po onom sto se ja secam iz te sezone. Mislim da smo zavrsili na drugom mestu, 6-7 bodova iza Arsenala, s tim da smo se klali sa Gunnersima sve do 4-5 tekmi pre kraja prvenstva. I bas u trenutku kad smo trebali definitivno da se ukljucimo u borbu za titulu, mi dovedemo Dioufa, Diaoa i Cheyroua ... dry.gif
kalabaster
Bas tako, napredovali smo svake godine za po jedno mesto i onda je to bila TA sezona u kojoj je konacno trebalo da uzmemo titulu. A i pod Ulijeom smo vazili za ekipu koja najbolje igra na ispadanje. I kada se zamisli covek, stvari sada i nisu toliko drugacije.
collymore
Kolko se ja secam Anelka je bio kod nas na pozajmici jednu polusezonu.A Cisse je prva zrtva Rafinih zajebancija sa pozicijama na terenu i mislim da bi mnogo vise pruzio da je igrao na poziciji za koju je inace i doveden da igra.Pomeranje klasicnog strikera na desno krilo samo je ubijalo njegov ucinak i jednostavno u toj koncepciji za njega nije bilo mesta.Senegalci su bili senzacija te godine da se ne lazemo i mozda sa te strane njihovo dovodjenje deluje kao logican potez...e sad sto se nisu uklopili to je vec nesto drugo.
Svebor
CITAT (kalabaster @ Jan 28 2010, 01:12 PM) *
Bas tako, napredovali smo svake godine za po jedno mesto i onda je to bila TA sezona u kojoj je konacno trebalo da uzmemo titulu. A i pod Ulijeom smo vazili za ekipu koja najbolje igra na ispadanje. I kada se zamisli covek, stvari sada i nisu toliko drugacije.

Samo sto sad ekipa koja najbolje ispada. blowup.gif
Scouser
QUOTE (Tonča @ Jan 26 2010, 05:34 PM) *
Nisam ja mnogo pratio francusku ligu, niti je pratim sada pa ni sadae ne znam ni ko je kome trener, kao što nisam ni tada kada je dolazio Diouf. Elem, pročitah u Carrinoj biografiji da je posle par treninga na kojima niko nije hteo da izabere El-Hadjia u tim pitao Houliera u fazonu "otkud ti ideja da sprcaš 10 miliona na ovog indijanca?" ovaj odgovorio da mu je igrača preporučio bivši asistent Patrice Bergues - lik koji je u to vreme vodio Lens. laugh.gif isuse.gif

Pazi ja sam skoro gledao nešto o Tom Lensu bezveze, interesovao me je jedan igrač a sećam se u to vreme Lens je bio opasna ekipa (nešto slično Sedanu koji se povampirio jedne godine i onda buć smile.gif )... Bili su i prvaci tipa 99' a ruku na srce uvek su bili negde u vrhu...međutim taj nije bio tad ni trener Lensa smile.gif, vodio ih do 96 a tad Ulije nije ni bio blizu Enfilda tongue.gif

QUOTE (Mario_T @ Jan 28 2010, 12:51 PM) *
i Cheyroua ... dry.gif

Ih bre pa nemoj tako... Bruno Šejru novi Zi-zu smile.gif
Tonča
QUOTE (Scouser @ Jan 28 2010, 09:12 PM) *
Pazi ja sam skoro gledao nešto o Tom Lensu bezveze, interesovao me je jedan igrač a sećam se u to vreme Lens je bio opasna ekipa (nešto slično Sedanu koji se povampirio jedne godine i onda buć smile.gif )... Bili su i prvaci tipa 99' a ruku na srce uvek su bili negde u vrhu...međutim taj nije bio tad ni trener Lensa smile.gif, vodio ih do 96 a tad Ulije nije ni bio blizu Enfilda tongue.gif

Nije bio trener već sportski direktor. wink.gif
gasha84
QUOTE (Scouser @ Jan 28 2010, 09:12 PM) *
Ih bre pa nemoj tako... Bruno Šejru novi Zi-zu smile.gif

Jel on bese dao gol Celziju u gostima, svojevremeno? Nesto smo mi tu bili underdog-ovi ili je bila veoma bitna utakmica cim se secam toga..dobili smo 0:1..on i sinama-pungo(kako ga je neko zvao), dovedeni kao biseri francuske skole fudbala koja je harala u to vreme.. laugh.gif
Tonča
QUOTE (gasha84 @ Jan 28 2010, 09:29 PM) *
Jel on bese dao gol Celziju u gostima, svojevremeno? Nesto smo mi tu bili underdog-ovi ili je bila veoma bitna utakmica cim se secam toga..dobili smo 0:1..on i sinama-pungo(kako ga je neko zvao), dovedeni kao biseri francuske skole fudbala koja je harala u to vreme.. laugh.gif

A Gregory Vignal? biggrin.gif
Naravno, valja spomenuti i Le Talleca da nam se Sotir ne bi iznajebao mile majke svima ovde. smile.gif

Za Sinamu mi je i malko žao. Ne mislim da je on neki jebeni fudbalski genije ili tako nešto. Već s obzirom da smo u trenucima kada je odlazio imali manje krila nego sada (ako je to moguće?) mislim da je trebalo da dobije šansu.
Scouser
otkad igra u Atletiku, meni ga nije žao ni najmanje tongue.gif

i samo nova potvrda da smrde : Steva skam mi naručio njihov šal. Čovek koji ima šalMančestera, Evertona, Borusije itd... smile.gif
Tonča
QUOTE (Scouser @ Jan 28 2010, 09:45 PM) *
otkad igra u Atletiku, meni ga nije žao ni najmanje tongue.gif

i samo nova potvrda da smrde : Steva skam mi naručio njihov šal. Čovek koji ima šalMančestera, Evertona, Borusije itd... smile.gif

Ponesi mu u paketu i Real i Barcu. Ako budeš mogao da izdržiš smrad. tongue.gif

Inače evo sada videh da je Sinama prešao u Sporting za 6,5 miliona evrića.
Scouser
pa nije hteo to ipak on ima njih za ono najsmrdljivije smile.gif

Eto vidiš i Sinama čovek shvatio smile.gif
gasha84
QUOTE (Tonča @ Jan 28 2010, 09:37 PM) *
A Gregory Vignal? biggrin.gif
Naravno, valja spomenuti i Le Talleca da nam se Sotir ne bi iznajebao mile majke svima ovde. smile.gif

Za Sinamu mi je i malko žao. Ne mislim da je on neki jebeni fudbalski genije ili tako nešto. Već s obzirom da smo u trenucima kada je odlazio imali manje krila nego sada (ako je to moguće?) mislim da je trebalo da dobije šansu.

Da da, Le Tallec!!! On je dosao u paketu sa Sinamom, a ne Bruno..valjda.. smile.gif

Gregory Vignal..eeeee...sta je sve proslo kroz ovaj klub..
Tonča
QUOTE (gasha84 @ Jan 28 2010, 10:01 PM) *
Da da, Le Tallec!!! On je dosao u paketu sa Sinamom, a ne Bruno..valjda.. smile.gif

Ih! Bruno je jedno 5-6 godina stariji. smile.gif On je bio "novi Zidane" još dok se za ovu "braću" nije ni znalo.
Mario_T
QUOTE (Tonča @ Jan 28 2010, 09:37 PM) *

Nemoj Le Talleca da mi zaboravljas, sram da te bude. tongue.gif Kakve sam ja nade polagao u tog decka, strasno ... Mislim da je imao i kvalitet da uspe kod nas. Samo da je imao dovoljno pameti da saceka svojih pet minuta, a ne da zahteva standardno mestu u prvoj postavi. Steta, steta ...
Tonča
QUOTE (Mario_T @ Jan 28 2010, 11:40 PM) *
Nemoj Le Talleca da mi zaboravljas, sram da te bude. tongue.gif Kakve sam ja nade polagao u tog decka, strasno ... Mislim da je imao i kvalitet da uspe kod nas. Samo da je imao dovoljno pameti da saceka svojih pet minuta, a ne da zahteva standardno mestu u prvoj postavi. Steta, steta ...

Ti nisi Sotir! tongue.gif
Dr Stein
axaxaxa genijalna mu je personal photo biggrin.gif
Take Two
QUOTE (gasha84 @ Jan 28 2010, 09:29 PM) *
Jel on bese dao gol Celziju u gostima, svojevremeno? Nesto smo mi tu bili underdog-ovi ili je bila veoma bitna utakmica cim se secam toga..dobili smo 0:1..

Jeste, jeste, Cheyrou i Heskey, kontra za udžbenike, jednim duplim pasom prešli pola terena i izbacili celu odbranu Čelsija, Francuz rutinski završio. Majstori. Šteta samo što ništa slično ni pre ni posle toga nisu umeli da odigraju. A ja se nešto kao sećam da je nama to bila potpuno nebitna utakmica, već smo ispali iz konkurencije za sve i svašta. dry.gif

Bitna je bila jedna druga iz tog perioda, u finišu sezone, kad je pred kraj isto Heskey asistirao a Šmicer pogodio za 0-1, i plasman u LŠ. Valjda je to bilo 03/04, što bi značilo da mu je taj gol bio podjednako značajan kao i onaj godinu i kusur kasnije u Istanbulu...

E, a kad već pominjemo Velikog Emila, red je da se par reči kaže i o njemu.

Došao u klub iz Leicestera dvehiljadite, za tada rekordnih 11 miliona. (Za to danas jedva može da se dovede neki Andrea Dossena tongue.gif ) U početku ga nisam nešto voleo, jer je bilo očigledno da kreten Houlier misli njime da zameni Fowlera, što je bukvalno bogohuljenje. Onda sam ga ipak zavoleo sledeće sezone, kad je stukao dvadesetak golova, i nagovestio da bi mogao da bude ono što je danas Didier Drogba. Nažalost, to mu je bila prva i jedina dobra sezona. sad.gif

S vremenom, Heskey je postao školski primer psihološki sjebanog igrača. Neverovatan pad samopouzdanja je napravio pd njega tragikomičnog napadača, koji ume da promaši i nepromašivo. Umeo je da šutne kao naloženi klinac u školskom dvorištu koji se zaleti pa sa pet metara prebaci gol - za jedno 15 metara. isuse.gif

Maestralni Francuz, kome je Emil iz nekog razloga bio omiljen, je počeo da ga stavlja na levo krilo. Da, da, boys and girls, nije Benitez izmislio rokadu kojom nesposobnog napadača staviš na krilo da se manje vidi koliko je nesposoban. Jedina razlika - Heskey ništa nije radio u odbrani, plus što je bio toliko spor i skromne tehnike da se mučio da predribla i korner zastavicu. Ko je njega gledao na krilu, ni Dirk Kuyt mu neće teško pasti.

Neki od najmučnijih trenutaka u mom praćenju Liverpula su vezani za Heskijeve promašaje ili saplitanja o loptu, i onda onaj nesrećni unezvereni pogled. U isto vreme me je užasno nervirao, i užasno mi ga je bilo žao. sad.gif

Posle je stigao Milan "Kaka" Baroš, pa smo Heskija uvaljali Birmingem Sitiju, za spektakularna tri miliona. I kod njih se pokazao:

Kuriozitet: Za 6 godina u Birmingemu, Viganu, i Aston Vili, čovek je do sada dao 39 golova, isto koliko i za 4 godine u Liverpulu. Za Englesku ima 57 nastupa i celih 7 golova isuse.gif

Najveće dostignuće u karijeri: Inspirisao jedini zabavan chant u istoriji Engleske reprezentacije - "five-one, even Heskey scored, five-one..." biggrin.gif

Slobodno podelite svoje viđenje ovog najcrnjeg napadača u novijoj istoriji Liverpula smile.gif
Trunks
Kad smo kod bivših igrača koji maše zicere, jedno vreme je i Anelka bio u tom stadijumu. On se oporavio, šteta što Emil nije, meni je i dalje gotivac.
Scouser
Kad je Heski došao te zime bio sam u fazonu da će biti pakleno s njim, bio je odličan mladi igrač, fizički dominantan i stvarno što reče Take sa opravdanjem se moglo misliti da će postati ono što je postao Drogba...nakon njegove prve cele sezone je bilo ok, a onda je totalno prso. I stvarno mi nije bilo jasno jel moguće da neko toliko padne i ne vrati se nikad, u tim godinama.
gasha84
QUOTE (Take Two @ Jan 29 2010, 01:42 AM) *
Jeste, jeste, Cheyrou i Heskey, kontra za udžbenike, jednim duplim pasom prešli pola terena i izbacili celu odbranu Čelsija, Francuz rutinski završio. Majstori. Šteta samo što ništa slično ni pre ni posle toga nisu umeli da odigraju. A ja se nešto kao sećam da je nama to bila potpuno nebitna utakmica, već smo ispali iz konkurencije za sve i svašta. dry.gif

Moguce..secam se da sam to gledao kod mog kuma koji je inace tezak celzijevac pa mi je mozda zbog toga bila "vazna utakmica". cool.gif kako god, kad smo vec kod promasenih talenata i celzija iz tog perioda, jel se seca neko cuvenog Samuele Dalla Bona-e??? Uvek mi je bilo zabavno da slusam kuma kako ga psuje cim ovaj primi loptu. Gullit/Vialli (ili ko je vec bio tada manager) ga je pustao redovno a decko nije znao 'de bije! Kad malo bolje razmislim, isti Lucas brate! laugh.gif samo sto je ovaj i umeo da pogodi po koji put...evo sad gledam na wiki-u, '81. god., ladno! Igra u Iraklisu..

A sto se Heskey-a, gotivio sam ga..Lozio sam se na taj tandem Heskey/Owen, kao ovaj veliki, jak, skace, glavonja a ovaj mali brz, spretan..samo sto u praksi to ne bese bas tako...
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.