Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Daniel Agger #5
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Liverpool FC > Jürgenovih Jedanaest
Stranice: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
undertaker
[attachmentid=62]

full name:Daniel Munthe Agger
Position: defender
D.O.B. 12/12/1984
birth place Hvidovre, Denmark
height: 6'3
weight 12 st 6
1st team games 10
1st team goals 1
international caps 5
international goals 1
former clubs: Rosenhoj boldkulb, Brondby IF
Liverpool debut: 1st february 2006 in a 1-1 draw at home to Birmingham City (aged 21)
Denmark debut: 2nd June 2005 in a 5-1 win against Finland (aged 20)

Sezone
2004/05 Brondby 26 nastupa, 5 golova
2005/06 Brondby 8 nastupa, 0 golova
2005/06 Liverpool 4 nastupa, 0 golova

U svojoj kratkoj karijeri osvojio je Danski kup i Dansko prvenstvo sa Brondbijem, bio je proglashen naboljim mladim igracem Danske Lige (2004), i najboljim mladim sportistom u Danskoj (2005), i FA community shield sa Liverpulom.
Doshao je kao veliko pojacanje za 5.8 miliona funti, postao je Liverpulov najskuplje placeni odbrambeni igrac, i najskuplji danski igrac koji je prodat u inostranstvo.Potpisao je ugovor na 4,5 godina.
Karijera mu je krenula dosta loshe, doshao je u klub van forme zbog pauze u danskom prvenstvu, a onda su ga celo prolece pratile povrede. Ova sezona je krenula veoma dobro za njega, cini se da je vec uspeo da obezbedi mesto u prvom timu. Postigao je fantastican gol protiv Vest Hema, shutnuvshi loptu sa 30 jardi brzinom od 60 mph.
Moguce je da smo u njemu dobili novog Carraghera ili Hansena, ocito je da je vreme pregazilo Hipiju i da on teshko da moze da odgovori zahtevima PL. Ako ga ne budu imao problema sa povredama, igrac koji josh mnogo, mnogo godina moze nosti 5 u crvenom dresu...

The_Kop
Ma bre...Samo da nastavi da napreduje i stvarno najiskrenije mislim da moze postati jedan od najboljih svetskih odbrambenih igracha, ali REALNO!!! Sad che neko rechi da sam subjektivan, da sam pozurio ali vreme che pokazati ko je bio u pravu : ))) Agger car !!! Hvala ti Rafa shto si ga doveo!!! Jedan od njegovih najboljih poteza odkako je preuzeo Redse...

YNWA Bre
Mario_T
Ovaj "mali" smile.gif Agger mi je definitivno jedan od omiljenijih igraca ... Kad sam ga video kako prosle godine igra za Brondby protiv Ajaxa, a znajuci pritom nase probleme sa pozicijom CBa (nedostatak solidne rezerve za Hyypiu i Carraghera), odmah sam pomislio da bi on bio idealno pojacanje za Liverpool.

Znam da su svojevremeno mnogi zeleli da dovedemo Vidica (sto bi bilo OK samo da nije kostao onoliko, a i bilo bi lepo imati nekog "naseg" u Liverpoolu), ali uvek sam Aggera smatrao MNOGO boljom opcijom. U pocetku, uglavnom zbog povreda, nije sve islo kako treba; ali je zato u zadnjih nekoliko utakmica dokazao svoj talenat.
Kao sto sam jednom vec i rekao, ima da za godinu-dve dana bude jedan od najboljih odbrambenih igraca u Engleskoj, a s vremenom i u svetu. Samo neka nastavi sa dobrim igrama.
Catwoman
IPB Image
mezzano
Dobar je Agger. Nadam se da ce u buducnosti biti stub nase odbrane. Samo neka nastavi.
The_Kop
http://forums.liverpoolfc.tv/Forum15/HTML/116512.html

MOgu samo rechi - WORD !!!
Scouser
nesto sto mi se najvise svidelo do sada kod njega je hladnokrvnost, ono cime se i Hipija moze najvise pohvaliti. Odbrambeni igraci su mozda ti koji najvise igraju pod pritiskom jer su oni poslednja linija fronta, tu ne sme biti gresaka, a najmanje grese hladnokrvne osobe jer njihove namere veoma tesko mozes prozreti. Ako negde ne sme biti panike to je onda odbrana. To je dobro. Pruza osecjaj sigurnosti koji nam je neophodan zbog nedostatka Hipije koji predstavlja odlazecju figuru u timu.

The_Kop
PA jbg...Skandinavija ono ovo...To je njihova karakterna crta...Ali, pogledaj ti kakav je on central bek...Brz, skocan, ima tehniku (dribla kao lood), shut....Ma bre, sve ima dechko...Kad je doshao u LFC, nisam bio preterano odushevljen s njim jer nije igrao : ))) Ali sad, ufff....Moj ljubimac bre!!!!!!!!!!!!
Catwoman
Agger out for up to five weeks with broken hand
IPB Image
http://www.anfieldroad.com/news/latest/200...a21182350b.html
Mario_T
Video sam upravo vest i jedno sto mogu reci jeste ... SRANJE!!! I to bas sada kada nam najvise treba, protiv Blackburna i ManUtda (secam se samo kako je on "pojeo" Rooneya dok je igrao za Dansku protiv Engleske).
Kao da Kuytova povreda nije bila dovoljna, samo nam je jos falilo da se i Agger povredi. Ali, sada Hyypia i Carragher imaju sansu da pokazu da nisu bez razloga bili najbolji CB-tandem prosle godine u Engleskoj.
Catwoman
Jamie Carragher has praised fellow defender Daniel Agger
http://www.lfconline.com/news/loadnews.asp...=TMNW&id=310675
gasha84
najbolja rafina investicija po meni..
Mario_T
Pa, on i Xabi Alonso se "kolju" za tu titulu ... biggrin.gif
Mishkin
Ja kazem da je bolji od Vidica!
Gipsy Town
Itekako je bolji od Vidića, a i mlađi je, tek dolazi njegovo vreme. smile.gif
Mario_T
QUOTE(Mishkin @ Mar 12 2007, 10:21 PM) [snapback]9632[/snapback]

Ja kazem da je bolji od Vidica!

Ni najmanje sumnje u vezi toga!!!
zen
Mislim da jos nije bolji od Vidica, ipak je Vidic nesto iskusniji + zna da da gol, ali za par godina Ager moze da izraste u najboljeg defanzivca u PL pa i sire...
Steva Zmaj
Ipak mislim da je bolji Vidic (osim u situacijama kad ga mladjani Kreg baca ko mladog majmuna).
Scouser
Ager je ćale !
Mishkin
Vidic zna jedino glavom, dok Ager ima ubitacnu levicu!
Miko
ta reći danas za Agera a ne zaplakati.
Svaka čast. biggrin.gif
Contractor
QUOTE(zen @ Mar 13 2007, 09:19 PM) [snapback]9650[/snapback]

Mislim da jos nije bolji od Vidica, ipak je Vidic nesto iskusniji + zna da da gol, ali za par godina Ager moze da izraste u najboljeg defanzivca u PL pa i sire...

Vidi, vidi i on zna da da gol biggrin.gif
mezzano
QUOTE(Contractor @ May 2 2007, 11:37 AM) [snapback]10761[/snapback]

Vidi, vidi i on zna da da gol biggrin.gif

Ne daje cesto golove, sto je i razumljivo kad se ima u vidu na kojoj poziciji igra, ali kad da, onda to bude extra. Kakav je fantastican gol dao na pocetku sezone ohmy.gif , protiv Vest Hama, ako se ne varam.
Take Two
QUOTE(mezzano @ May 2 2007, 10:46 PM) [snapback]10795[/snapback]
Ne daje cesto golove, sto je i razumljivo kad se ima u vidu na kojoj poziciji igra, ali kad da, onda to bude extra. Kakav je fantastican gol dao na pocetku sezone ohmy.gif , protiv Vest Hama, ako se ne varam.

Dao je posle jo jedan isti takav, pa jedan glavom, i sledeći je valjda ovaj Čelskiju. Kako je plasirao u ćoak, svaka mu čast, ja sam mislio da samo ume da odvali po lopti kao Riise.

Inače, sviđa mi se to se ne libi da pokae zube laktaima (npr. Drogba) i simulantima (npr. Drogba) a u isto vreme se sasvim dobro kontrolie da ne dobije karton zbog gluposti.

ao mi je Hipije, ali naslednik stvarno obećava.
zen
Opet mi je vrlo drago sto me je i Ager demantovao, mislio sam da je Vidic bolji, ali Ager sa samo 20 godina igra ovako velike tekme, sa takvom sigurnoscu, bez straha, kao da igra vrhunski fudbal 10 godina.
Mario_T
"Mali" wink.gif smile.gif Agger je fantastican igrac, tvrdio sam to i pre nego sto smo ga doveli. Odlican na lopti, koristan i u ofanzivnom aspektu igru, a ne samo u odbrani. Mislim da smo sa njim resili "pitanje" CBa za sledecih 10-12 godina. A ako nastavi da napreduje na ovaj nacin, mislim da cemo uskoro imati jednog od najboljih odbrambenih igraca na svetu.
Daniel_Agger
obozavam tog coveka,jos malo pa ce biti najbolji stoper sveta!!
jocke
Sve je bolji...
Samo sam se pomalo naljutio na njega zato sto nije uklizao Drogbi u onom prodoru u prvoj utakmici...
Bice od njega igracina, ima i od koga da nauci...
Mario_T
Zasluzeno prvo mesto, iako je konkurencija bila zaista zestoka (pogotovo golovi Gerrarda, Xabi Alonsa i Croucha). Jos jednom se pokazuje kakvog strasnog igraca imamo u Aggeru.
Catwoman
igra fudbal, ima svoj kafic i bavi se tetovazom... on je cudo...

IPB Image
IPB Image
Booom
Covek zna svoj posao, odusevio me je sa onim golom protiv Ceslsija u polufinalu.Zaista momak je sjajan i vec je uzeo mesto Samiju, a ako ovako nastavi za koju godinu ce biti glavni stub odbrane.Sve u svemu veliki potencijal i svetla buducnost voljenog nam kluba.

You`ll never walk alone ! ! ! ! ! ! !
Tonča
Upravo procitah da su Agger i Xabi sjebali metatarzalnu kost (svako svoju).
Bitnija je situacija sa Aggerom posto je opste poznato da smo tu tanki za razliku od pozicije na kojoj igra Xabi (i to ne u bas nekoj posebnoj formi u poslednje vreme).
Do 6 nedelja pauze prema informacijama koje videh. sad.gif
Mario_T
Upravo sam procitao datu informaciju na guardian.co.uk ... Sta reci, "fantasticne" vesti ... sad.gif

Agger je ove sezone bio u (standardno) odlicnoj formi i mislim da ce nam on vise nedostajati. Sada se vidi koliko je vazno da dovedemo jos jednog (proverenog) CBa u januaru.
Xabi Alonso ce nam takodje nedostajati, ovu sezonu je poceo zaista dobro. Ali, imajuci u vidu nase opcije u veznom redu (Gerrard, Sissoko, Macherano, Lucas), mislim da je povreda Aggera ozbiljniji problem.
Tesic
koji bedak za agera...bas nam je potreban,al takve stvari se desavaju,zelim mu brz oporavak!
Catwoman
AGGER CLOSING IN ON RETURN
Contractor
QUOTE(Catwoman @ Nov 10 2007, 04:00 PM) [snapback]17558[/snapback]

O hvala Bogu. Samo se nadam da ce se situacija sa povredama smiriti malo posle povratka njega i Alonsa.
Mario_T
Izgleda da ce Agger da odsustvuje jos malo duze. Zadnjih nedelju-dve dana trenirao je sa prvim timom, tako da sam ga ja cak ocekivao na utakmici protiv Newcastle.
Medjutim, Aggeru se ponovo pogorsalo stanje clanka (procitati izjavu Rafe za Liverpool Echo), tako da cemo jos morati da cekamo na njegov povratak. mad.gif
collymore
Steta,sta drugo reci.Trenutno nema neke preterane krize u odbrani u poredjenju sa periodom od pre metar i po dana tako da je bolje da skroz zaleci povredu 100% i ne zuri previse sa povratkom na teren da ne prodje ko Pennant.
Mishkin
Dok doktor na zabija autogolove, nek se on polako oporavlja!
Catwoman
Daniel Agger set for return, thanks to special boots

DANIEL AGGER could make his long-awaited return for Liverpool next week thanks to a special pair of football boots.

The Denmark international has not played since the goalless draw at Portsmouth on September 15 after breaking a metatarsal in his right foot.

Agger was thought close to a comeback earlier this month only to complain of further discomfort in the same area.

However, the 22-year-old will train next week in a specially-commissioned pair of boots designed to protect the metatarsal.

And if Agger comes through training with no problems, he could be considered for next Saturdays Premier League visit to Reading.

hen-ja
Pa lijepo cuti...iako je bolje da ne zuri....imamo mi sad ''oporavljenog'' Hippyu, a i Kuyt moze pomoci ako zatreba tongue.gif biggrin.gif !
Luthy
ma moze on i bosonog na teren wink.gif
Contractor
Meni licno se to ne svidja. Lepo je sto on ima zelju, imamo je i mi da ga vidimo sto pre na terenu ali mislim da ne treba rizikovati. Bolje sacekati 2-3 nedelje vise, nego razmisljati posle o jos 2-3 meseca ili mozda i vise.
bocejan
Tako je. Jos samo nam to fali, da prodje kao Alonso.
A da li ima neke kopacke za Kuyta, da mu jednu levu zameni za desnu.
remizinho
Hahaha laugh.gif

Najjaci post ikad! laugh.gif
Catwoman
AGGER RATED DENMARK'S BEST

Daniel Agger has received a timely boost with the news that he has been named Denmark's Footballer of the Year.

The 23-year-old defender, who has been out since September with a broken metatarsal, beat off competition from Sevilla's Christian Poulsen to land the award that saw him named the best in his homeland by players and coaches of clubs in the top two divisions in the country and Danish players who ply their trade abroad.

It is the perfect tonic to what has so far been a season of frustration for the Dane, who revealed his joy at receiving the award.

He said: "I am extremely proud and honoured to receive this award - not least because it is based on votes from my colleagues."

The former Brondby man enjoyed a fine year alongside Jamie Carragher at the heart of the Reds' defence and played a key role in the club's progress to the final of the UEFA Champions League, scoring the winner in the semi-final second leg victory over Chelsea.
Mario_T
Bas "lepo", samo nam je ovo nedostajalo posle losih rezultata u zadnjih nekoliko utakmica.

Agger ponovo povredjen
Fred Kremenko
Ovo je vec neozbiljno.. Pa kakvi su nam to doktori, kad oni njega proglasavaju da je spreman(nije se ponovo ni povredio)... Sreca pa je otkazan taj mec rezervi, onda bi tek moglo da bude svasta :-(
ChMaster
A u... Jbg, bas...
Eto nama odgovora zasto je dosao Skrtel i zasto hocemo Garay-a!!!
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.