Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Gojko Andrijasevic
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Carlsberg Pub > Sport
Stranice: 1, 2, 3
Scouser Tommy
Mislim da bi bilo lepo da se jednog dana osvrnemo na ovu temu i nakezimo se smile.gif Zato otvorimo Gojku ovaj topic i njegove memorable komentare belezimo ovde. Pa da pocnemo:

(na travi je ridjokosi igrac Liverpula, ocigledno povredjen) "Da vidimo ko je na travi, Finan? Ne, Karager! Ipak je Rise!" biggrin.gif

Biografija sa sajta parapsihopatologija biggrin.gif GOJKO ANDRIJASEVIC

Gojko se pojavio sredinom 90-ih u studiju TV Palma. Tada je ta TV prikazivala (mahom ukradene) prenose španske lige i Gojko se solidno prikazao na tom poslu. Mentor mu je bio niko drugi do pokojni Vladanko, koji je imao velikog udela na stil komentarisanja, ali i život svog učenika.

Lična karta

Matična kuća: RTS-RTB, nekada TV Palma
Stil komentarisanja: dosadan, ima dubok glas koji uspavljuje i na najinteresantnijoj utakmici
Sportovi: fudbal
Specijalnost: utakmice Crvene zvezde, Kup UEFA poslednjih godina, ranije španska Primera i Liga šampiona
Priprema prenosa: najgora moguća

Karijera mu raste pojavljivanjem na RTS-ovim prenosima tokom SP 1998. godine. Tada je urednik RTS-a bio čuveni Žakula, a Gojka je stavljao da prenosi neke utakmice SP-a. Kasnije polako prelazi na RTS, pošto TV Palma gubi bitku oko prenosa utakmica, jer Tata-Brada sve snage ulaže u promovisanje svog ludila.
Na RTS-u se u 21. veku rađa novi tandem najgorih komentatora fudbalsih utakmica: 1 je opisan prošlog petka (Kovinjalo), dok je drugi Gojko Andrijašević. Tokom prenosa Lige šampiona, Gojko i Neđo se menjaju na prenosima, ali je Gojko ima nekako bolju poziciju u RTS-u, pa odlazi na prenos finala LŠ u Glazgov, na utakmicu: Bajer(Leverkuzen)- Real(Madrid). Svi koji su do tada gajili nade da bi od Gojka moglo nešto biti, zaspali su do poluvremena u 1 zaista odličnoj utakmici. Gojko je tu dao sve od sebe da mi zgadi fudbal, iako je Zinedin Zidan odigrao 1 briljantnu partiju i postigao fenomenalan gol za pobedu i pehar LŠ.
Kad je TV B92 otkupila pravo na prenose LŠ, mnogi su odahnuli (ali ne zadugo, prim.aut.), jer su bili srećni što više neće morati da piju litre kafe utorkom i sredom uveče, kako bi ostali budni, uprkos Gojkovom uspavljivanju. Tada kreće nova era u karijeri dueta Gojko/Sunday, gde se njih dvojica expertiziraju™ za prenose engleske Premijer lige. Iako se radi o atraktivnom i dinamičnom fudbalu, Gojko iz vikenda u vikend uspeva da uspava mnogobrojne ljubitelje fudbala.
Strategija RTS-a na promovisanju ovog dajnamajt dua, u prenosima fudbalskih utakmica, istrajava i kad su u pitanju prenosi naših najpopularnijih™ tzv. gej™ timova: Crvene zvezde i Partizana. Nedeljko je dobio Partizan, a Gojku je pripala Zvezda. Izgleda da su se njih dvojica opredelili za klubove za koje navijaju. To se naročito vidi u Gojkovom slučaju, gde on neverovatno navija za Zvezdu, gotovo u rangu 1 Milojka (to je, dakako, nemoguće dostići).
Takođe, Gojko je uvek rado viđen putnik na Svetska prvenstva u fudbalu, pa je tako bio u Francuskoj, Koreji/Japanu i sad u Nemačkoj, gde mu je pripala čast da prenosi utakmice naše reprezentacije. Nacionalni™ tim je pratio i tokom kvalifikacija, pa je i u aktuelnim klafikacijama za EP, on taj koji komentariše naše promašaje i pogodke.

Njegov stil karakterišu brojne poštapalice i nekakve fraze, koje vrlo neumereno ponavlja. Tako da u pregledima utakmica raznih evropskih liga(ranije je išao taj pregled ponedeljkom uveče na RTS2), pošto nikad ne pogleda šta treba da komentariše, niti zna kako je tekao rezultat, govori:

* onda je
* potom je
* zatim je

To izgovori u toku prenosa/pregleda 1 hiljadu puta. Deluje zaista neestetski, što me uverava da mu je rečnik siromašan, kao i da mu je kultura izražavanja na minumumu potrebnom za posao koji obavlja.
Druga priča su takođe zvukovi koje proizvodi upaljač u toku utakmice, zvonjava mobilnog telefona (na koji odmah usmerava pažnju, žrtvujući prenos), navijanje za rezultat na koji se kladio u kladionici, itd. Da ne govorim o tračevima, kako je pokupio strast prema flaši od nekadašnjeg mentora.
Pedja_Nbg
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Евра пробија по левом крилу,центрира,и то је ГООООООООООООООООЛ!...Извињавам се свим гледаоцима,ово је само био поновљен снимак гола. laugh.gif
Scouser Tommy
Scum Utd - C$KA London biggrin.gif Berbatov replay xD
collymore
Genijalna tema biggrin.gif
Scouser
QUOTE (Pedja_Nbg @ Apr 5 2009, 02:50 PM) *
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Евра пробија по левом крилу,центрира,и то је ГООООООООООООООООЛ!...Извињавам се свим гледаоцима,ово је само био поновљен снимак гола. laugh.gif

x 2 laugh.gif

koji krembil
Jamaica
Hail.gif Hail.gif Hail.gif Hail.gif za temu

A o danasnjoj utakmici i Gojku bi mogla da se napise knjiga u tri toma.....
Take Two
Tommy, mogao si samo da staviš link do biografije, ne da je celu ukradeš wink.gif

Današnjih 80 minuta žalopojki nad desetkovanim Jedinstvom su u mojim očima vinuli Gojka u nove nizine sportskog novinarstva. Potpuno je neverovatno kako ume da ubije u pojam i ovako dinamičnu utakmicu.

"Ali evo novog... napada... (lopta promeni posed tri puta) ... domaćeg tima... Tevez... samo do... (Petrov uzme loptu, ide kontra ali zaustavljena, vrati se u šesnaesterac Vile gde je hvata Friedel) ... golmana Fridela..."

Živa šteta što su ga u finišu Ronaldo i Macheda razbudili, delovao je kao da će zapasti u malo prerani zimski san, pa bi možda ispratili kraj sezone bez njega. dry.gif
Scouser
ili prekasni zimski san smile.gif
bocejan
"Veselje na Teatru Snova!!!" ili tako nesto.
Vise se radovalo govno za gol govneta nego kada smo Rumuniji dali treci gol.

Svaka cast za temu.
Dr Stein
chair.gif feckin' Gojko sisa... Tastin Osmeh se bar uzivi u mec i kad prenosi on pokusava da ti stvori utisak kao da je privilegija sto gledas to...iako na totalno pogresan nacin....
Gojku je danas svaki ofsajd bio ocigledan iako je bar 4 puta u napadu sa solidnom perspektivom sviran nepostojeci ofsajd....
bio je jedan komentator ciji mi je glas bio prijatan kada sam bio klinac komentarisao je repku valjda ko zna sta... ime mi nista ne znaci jer nemam ni najblizu predstavu...
Scouser Tommy
"U igru ulazi Makeda... Ili Mačeda"

"Evans ne koristi svoje iskustvo.................................. Jer ga nema. " laugh.gif
Dr Stein
seres da je rakao evans koristi svoje iskustvo jer ga nema ???
Take Two
Pa nije baš tako sročio, ali nešto u tom smislu. Evans nešto zajebao, a Gojko komentariše kako nije pokazao dovoljno smirenosti i iskustva, u stvari zato što je malo neiskusan... rolleyes.gif
Scouser Tommy
Take Two keve mi Olivere tako je rekao sa tackama kao pauzom od 3,4 sekunde! biggrin.gif

edit: sad krece pregled. vodim evidenciju wink.gif
Pedja_Nbg
Контра нога?
Kameni
Koji je coban jbt, ccc...

Pa ako ne znas engleski cuti i pusti nas da cujemo sta ljudi kazu.
Scouser Tommy
Kontra noga - wrong foot smile.gif

Taman sam posle Benitezovog intervjua mislio da se spremio za pregled kad on: "Ako ste razumeli." smile.gif

Evo neke moje liste:

"Kad ChelZiju nije islo bas najbolje (citaj: pocetak sezone) Anelka je bio neuporedivo najbolji strelac"

Mesanje Robinha i SWP-a. Takodje i: "Dobra prilika za..........(Gelson Fernandes).........goste..."

Zo i Felaini - Kolege po frizuri

MidlsbroU

Strucni termin - Indolentna odbrana! biggrin.gif
stara lfc
QUOTE (Dr Stein @ Apr 6 2009, 11:41 AM) *
seres da je rakao evans koristi svoje iskustvo jer ga nema ???

Da!
jebo sam mu mamu juce celu tekmu!Kao da mu je pijani nosonja tata a vidic keva!
celu tekmu preskace kao pokvarena ploca,tek kad su sljmovi dali drugi covek se probudio!
Daj da napravimo grupu na FB protiv govneta!
Scouser Tommy
Stara posalji mi invite i bicu officer grupe biggrin.gif
Aleksandar88
Ja sam spreman nas'o sam slem wink.gif .
Scouser
mislim da ima grupa zove se nešto ironično : klub poštovalaca Gojka Andrijaševića ili slično... ortak napravio pre hrista
Under
http://www.facebook.com/home.php#/group.ph...&ref=search

eve ti! fantasticno!!
Scouser Tommy
Naravno da sam vec clan! biggrin.gif
Pedja_Nbg
Е да,за њега је Ковињало појам. laugh.gif
Pedja_Nbg
Очекује се наставак првог полувремена? blink.gif blink.gif blink.gif
Scouser Tommy
Lapsus linguae biggrin.gif
Scouser Tommy
Opet i veceras Gojko u elementu biggrin.gif

I nakon greske odbrane Hull-a Marlon King (Alfonso Alves, prim. aut.) koristi prilliku da poveca vodjstvo!

Navijaci celsija su stigli u velikom broju na stamford brigde da podrze svoje ljubimce.

Bilo je jos dosta prilika u prvom poluvremenu. (Tottenham - West Ham, nakon prve i jedine prikazane prilike Spursa u prvom poluvremenu)
Take Two
QUOTE (Scouser Tommy @ Apr 13 2009, 09:05 PM) *
I nakon greske odbrane Hull-a Marlon King (Alfonso Alves, prim. aut.) koristi prilliku da poveca vodjstvo!

Pa nije bio Alveš nego upravo Marlon King (Tuncay 3, Bates 29, King 90 - Manucho 9). On je u toku sezone prešao u Boro, a bio je igrač Vigana na pozajmici u Halu (Mido je otišao u suprotnom smeru, tj. u Vigan).

Navijaci celsija su stigli u velikom broju na stamford brigde da podrze svoje ljubimce.

Imajući u vidu da Čelsi ima jadne posete i najskuplje karte u ligi, ovo je takođe na mestu.

Ali Gojko je bio fantastičan kad je počeo komentar Wigan-Arse sa "Arsenal je ovu utakmicu dobio lakše nego što se očekivalo", a od starta ide gol za Wigan, pa 100% šansa za Wigan, pa nedosuđeni crveni za Arsenal, pa stativa za Wigan! Čovek je pročitao da je rezultat na kraju bio 1-4, i sad je ubeđen da ih je Arsenal drao celu utakmicu, nema veze šta se dešava na ekranu biggrin.gif
Scouser Tommy
E pa srdacno se izvinjavam Gojku u tom slucaju i vama za moju deZinformisanost smile.gif
Scouser
QUOTE (Take Two @ Apr 14 2009, 01:21 AM) *
Imajući u vidu da Čelsi ima jadne posete i najskuplje karte u ligi, ovo je takođe na mestu.

Ne bih o nebitnim stvarima ali Čelsi nema jadnu posetu nego generalno jadan stadion ali pošto su jadan klub onda je to sve ok smile.gif Imaju konstantno oko između 40-42000 a kapacitet im je ako se ne varam oko 42000.... to mu dođe kao kod nas a mi spustili cene zbog SEKE... smile.gif

Take Two
QUOTE (Scouser @ Apr 14 2009, 02:02 AM) *
Imaju konstantno oko između 40-42000 a kapacitet im je ako se ne varam oko 42000...

Stvarno? Ja se sećam da se u Murinjovoj drugoj sezoni pričalo o tome kako su svi jako razočarani što posete nisu bolje, i da se pitaju da li bi to možda eventualno mogli da unaprede spuštanjem cene ulaznica sa tadašnjih "šampionskih".

Mada možda je bila reč o broju prodatih sezonskih karata, sad se već ne sećam tačno.
Take Two
"Fulham je delovao potpuno opasnije od Midlzbroa..."
Scouser Tommy
Zablistao i veceras biggrin.gif
VuksaLFCCC
e,ovako igrao se 19 minut od prilike 18:14 liverpool-arsenal....bilo je u tom minutu 0:0...samo ti cujes njega "liverpul-arsneal,19 minut 1:0"

haha
Trunks
Gojko zna nešto što mi ne znamo. Naime, ako ne osvoji titulu, Rafa dobija šut kartu i na njegovo mesto stiže Keni. mellow.gif
Dr Stein
QUOTE (Trunks @ Apr 21 2009, 10:48 PM) *
Gojko zna nešto što mi ne znamo. Naime, ako ne osvoji titulu, Rafa dobija šut kartu i na njegovo mesto stiže Keni. mellow.gif

KOJI IMBECIL OD COVEKA..CUO SAM TO
Take Two
To za Kenija je self-inflicted zabluda. Mentol je radio pregled kola juče, slika pokazuje novinske naslove u kojima lepo stoji "Dalglish back to Anfield as assistant to Benitez and youth team manager bla bla", ali što bi Gojko to sve čitao, dosta su ključne reči - Dalglish-Back-Anfield-Benitez. Ostalo je sam dopunio, onako kreativno, i eto, ostala mu informacija za večeras.

Kao onomad Višković, kad je Benitez operisao kamen u bubregu, kreten nam je potanko objašnjavao kako nije na klupi jer ga je FA suspendovala zbog onih prozivki na račun Fergusona laugh.gif

Mašta radi svašta.
Aleksandar88
Cuo sam i ja samo nisam obratio paznju posto sam od njega na svakave gluposti navikao, tek kad cujem da smo mi nastali od reinkarniranih vanzemaljskih duhova sa drugih planeta pocecu ozbiljno da brinem za njegovo psihicko zdravlje.
rape91
I ja sam odmah ukapirao za Dalglisa,ali on je dva minuta sao kako je izvesno da Rafa sigurno odlazi,da ne mogu da trpe coveka koji ne osvaja titulu.
I dosadio je sa onim-sada se sigurno raduju i navijaca scuma a posle minut i celsija naravno
Scouser Tommy
Gojko "Cutanje je zlato" Andrijasevic. Uspavao me.

Proslo je 3 godine od kako je Totenhem vezao 3 pobede. Poslednji put 2007.
Take Two
Upravo (u 53. minutu utakmice) je priznao da i Vidić snosi deo krivice za gol koji je pao tamo u 29. minutu. Iskreno i pošteno...
Trunks
The man... the legend.
Scouser Tommy
Zeljno cekamo sutra pregled!
Trunks
Razočaraćemo se verovatno, izgleda da je malo upućen u utakmice koje će komentarisati ovaj put. Na jučerašnjem prenosu je spomenuo da je Xabi dao gol iz odbitka o živi zid. smile.gif
bocejan
To zato sto je, govno scumovsko, gledalo utakmicu nas i Hula u nadi da ce da puknemo da bi mogao posle da prica kako je scum, najbolji, najjaci i najlepsi tim na svetu sa sve Fergusonom i Vidicem.
Ali sjebacemo te Gojko, siso jedna.
Scouser
oćemo, samo da ga vidimo smile.gif
Take Two
Ma nemoj tako Scouser, evo ja da vidim Gojka na ulici sa onim urokljivim podočnjacima, prešao bih na drugu stranu majke mi. Što je sigurno, sigurno je...
bojan_vin
video ga moj ortak u kladionici, kaze ima srece sto je dvometras inace bi mu se podocnjaci vukli po zemlji laugh.gif
ne RIISE
QUOTE (Scouser @ Apr 27 2009, 01:27 AM) *
oćemo, samo da ga vidimo smile.gif

Ja ga vid'o na derbiju(ako ono moze da se nazvati derbijem s' obzirom na bodovnu razliku), Ivke moze da potvrdi, i u poluvremenu iznapusavao sam ga zbog smrde vidica i jebenog sljama!!!
Ljiga!
Scouser
hahaha nakon interesantnog MMS-a mogu da potvrdim ! smile.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.