Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Put u Englesku na utakmicu!
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > LFC Serbia > LFC Serbia
Nikola
IPB Image

Evo jedne WILD ideje!

Sta mislite da se okupimo i zapalimo na jedan naporan ali sigurno popuno vrhunski izlet?! Na dogadjaj zivota. Na Liverpool - Boro 18. novembra ove godine.

Evo na koji nacin i koliko bi nas sve kostalo:

Let iz Zagreba (jeftiniji nego iz Budimpeste) do London Luton aerodroma, polazak 10.11. u 11:40h i povratak sa istog aerodroma u nedelju 12.11. u 8:00h iznosi 60 Eur sa Wizzair-om (wizzair.com)

Spavamo petak na subotu u Ashlee house hostelu (ja vec spavao tamo 3 noci proslog proleca) i to nas kosta (u sobi sa 4 do 6 kreveta) oko 20 Eur.

U subotu u 10:35 krecemo National Express autobusom do Livepool-a. Tamo smo u 16:25 (55 min blejimo u Birminghamu). Tekma pocinje u 17:15. Vi svojim putem, ja svojim putem (odnostno vi sa vasima, ja sa mojim navijacima). Gledamo super tekmu kako Boro razbija Pool!
Povratak u 22:30 (nema raniji bus) kad se dobro ponapijamo. Bus nas vozi direktno do Luton aerodroma i stizemo tamo u 5:00h.
Cena povratne karte za bus je 23 funte (35 Eur).
Blejimo u Lutonu 3 sata (ili bolje reci spavamo po stolicama terminala). I u 8:00 letimo u Zagreb.

To celo zadovoljstvo nas kosta: 115 Eur
Dodatno se placa: prevoz BG-Zagreb, karta za utakmicu, karte za gradski prevoz, klopa (citaj: Mek, Burger king ili KFC) i vopi smile.gif

Sta mislite, da li je ovo samo mastarenje ili ima sanse da ovako nesto organizujemo? Verujem da bi do kraja zivota ovakvu akciju pamtili.
IPB Image
Mihailo
U principu bi to bilo prilično jeftino i lagano, a ta ćemo za vize i karte za tekmu?
Nikola
QUOTE(Mihailo @ Sep 12 2006, 03:57 PM) [snapback]3724[/snapback]

U principu bi to bilo prilično jeftino i lagano, a šta ćemo za vize i karte za tekmu?

Pa to je vec na vama. Za vise pravac ambasada, a za karte...
Ja cu da zovem ove moje Smoggy-je da mi nabave.
Lola ima burazera (ili vec nekog) u Liverpoolu.
Scouser
JA imam ogromnu zelju da idem ali pitanje je da li cju mocji. To jeste vikend u pitanju i ja ne bih imao problem za vizu, ali tesko da bih mogao bilo sta pre januara. Trazim neki posao gde bih mogao od plate da stekam za neki put ovog tipa, pa ako neko nesto zna, nek javi na pm wink.gif. Iskreno mislim da bez bar 300 eura ne mozete da racunate na ovo.

Meni je karta za kombi od Bg do Budimpeste kostala 30 eura u jednom pravcu. Recimo da je za do Zagreba nesto jeftinije ali mislim da je cena minimum 20 eura u jednom pravcu.
copkillah
Ako budem imao para i ako je sve to manje od 250e kada se sabere, ne bih imao ništa protiv.

Samo su pare u pitanju...
Hans
To je strasno dobra ideja,mnogo mi se dopada.Samo ja nema teoretske sanse da to izvedem ove godine zbog vojske,jer mi stoka ne da pasos,tj. ogromno bi cimanje bilo da izvadim novi.
A tacno je da ne moze da se racuna na dobar provod i zezanje bez 350e(zajedno sa vizama i svim ostalim sranjima),mislim mozda bi moglo i manje ali bi to bilo neko natezanje i tesko socijalna varijanta.
U svakom slucaju ideja je dobra,stavise genijalna,ali mislim da je potrebno mnogo vremena za organizaciju.
undertaker
Matori, genijalac si. Mada veliki problem je karta. Ja stvarno nikog ne znam u Engleskoj, ako tvoji Smoggy- ji mogu da mi obezbede kartu i obecaju da nece da me peglaju kad vas odvalimo, ili ako Lolin buraz moze da mi odigra kartu, mislim da nije problem. Lovu cu nabaviti (makar obio neku trafiku). Verujem da ni viza ne bi bila problem, poshto imam par shengenskih viza u pasoshu.

E to bi bilo ispunjenje jedne od zivotnih zelja... Kao gospodin Simic sa coca-colom!
Nikola
QUOTE(undertaker @ Sep 12 2006, 11:05 PM) [snapback]3741[/snapback]

Matori, genijalac si. Mada veliki problem je karta. Ja stvarno nikog ne znam u Engleskoj, ako tvoji Smoggy- ji mogu da mi obezbede kartu i obecaju da nece da me peglaju kad vas odvalimo, ili ako Lolin buraz moze da mi odigra kartu, mislim da nije problem. Lovu cu nabaviti (makar obio neku trafiku). Verujem da ni viza ne bi bila problem, poshto imam par shengenskih viza u pasoshu.

E to bi bilo ispunjenje jedne od zivotnih zelja... Kao gospodin Simic sa coca-colom!

Pazi, verujem da nece biti rasprodato 100% karti za Middlesbrough.
Ja recimo kad sam isao da gledam Chelsea-Man City, na tabli je pisalo "sold-out", kada sam dosao na salter i pitao, rekli su mi da ima karata. Lepo kupio i gledao.
A za karte, mislim da bi mi tesko moji Smogiji nabavili kartu za navijaca Poola. Jos ako ne bi stajao i pevao sve vreme sa nama... Ne bi tebe peglali, peglali bi mene wink.gif Izgubio bi sav kredibilitet kod njih i vise nikad ne bih mogao da gledam utakmicu Middlesbrougha sad.gif
Liverbird
OOOOOOOOOO Ovo mi se svidjaaaaaaaaaaa
hahhaaha, volim ovakve avanture. Ali mislim sa ovih 115e moras dodati bar do 200e za neke sitnice i +karta--znaci oko 250e. Pa to i nije tako skupo.

Ja sam racunao da idem na 5-6 dana i ispalo mi je oko 500e ali da zivim onako kompotno...smile.gif

Ali ovo mi se vise svidja. Mada bi mi problem bila viza posto sam jos uvek maloletan. Ne znam da li ce da mi daju vizu???Jel zna neko nesto vise o ovome?

I problem ce naravno biti karteeeee. Jbg. da sad imamo zvanican klub mozda bi i mogli do karata.

Ja sam i onako poceo da skupljam neke pare za Istambul (5.12.) ali otom potom.
zen
Poshto josh nemam svoje prihode... A ove godine sam bio i u Francuskoj i na ekskurziji + mi pochinje fax, vrlo teshko bi bilo izvodljivo u mojem sluchaju ove godine. Inache ideja je super i nadam se da ce uspeti. smile.gif
Catwoman
QUOTE(Liverbird @ Sep 13 2006, 12:31 AM) [snapback]3755[/snapback]

Ali ovo mi se vise svidja. Mada bi mi problem bila viza posto sam jos uvek maloletan. Ne znam da li ce da mi daju vizu???Jel zna neko nesto vise o ovome?

INFORMACIJE O IZDAVANJU VIZA
http://www.britishembassy.gov.uk/servlet/F...d=1155217438438
Nikola

I problem ce naravno biti karteeeee. Jbg. da sad imamo zvanican klub mozda bi i mogli do karata.

Pa ne znam sta da vam kazem. Rekao sam vam da sam kupio za 38 funti na dan utakmice kartu za Chelsea-City iako je nekoliko dana ranije pisalo da je sve rasprodato. 38 funti je najjeftinija karta na Stanfordu, karta za gostujuce navijace na The Valley-u me kostala 20 funti.

Ja sam racunao da idem na 5-6 dana i ispalo mi je oko 500e ali da zivim onako kompotno...

Sa 500 Eur u Londonu (sa prevozom do tamo i smestajem) 5-6 dana ne moze da bude komotno nikako. Recimo ako izlazis na neka bolja mesta uvece, neces se bas slavno provesti. Meni je ortakinja radila kao konobarica u jednoj diskoteci. Tamo nisi mogao da rezervises sto ako se ne obavezes da potrosis bar 200 funti. Kad samo je ja pogledao pogubljeno ona mi je rekla da to nije nikakav problem jer flasa tekile kosta preko 100 funti, a za stolom sedi jedno 5-6 ljudi, plus ostali stoje okolo. Kaze da takva grupica ljudi potrosi i preko 200-300 funti za vece bez problema. Hrana u supermarketima uopste nije skupa (mislim da je mozda i jeftinija nego kod nas u nekim slucajevima - bar ja sto sam nalazio), ima i onih nizerazrednih restorana (kao u Muckama) gde moze jeftinije da se klopa. Muzeji su svi besplatni osim Madame Tussauds.
Poenta: Da mozes da se super provedes sa 500 Eur u Londri ali nece biti komotno. Izlazices u pubove, ne u nocne klubove, klopaces u Burger Kingu i Kentaky Fried Chickenu, a ne u restoranima, uzinu i sve ostalo ces kupovati u supermarketima, obici ces grad, obici muzeje, otici ces na tekmu. Sve u svemu ce ti biti super provod ali nece biti ona prica da ne razmisljas o lovi.
Catwoman
Evo cena karata za utakmicu Chelsea v Liverpool

Shed Upper Tier Adult 48
Over 65s 20
Child (under 16) 20
Shed Lower Tier Adult 45
Over 65s 20
Child (under 16) 20

Liverpool v Tottenham Hotspur

Restricted View (Due to limited personal movement at the front of the stand)
Adults: 33
Senior Citizens (over 65) 25
Concessions: 16.50

Severe Restricted View ( The restriction is due to supporters standing up and down and in the event of this happening during the game, the supporters on rows 34 and 35 have a very limited view of the goals due to the overhang of the upper tier roof)
Adults: 31
Senior Citizens (over 65) 23.50
Concessions: 15.50
Nikola
QUOTE(Ivana @ Sep 13 2006, 09:57 AM) [snapback]3772[/snapback]

Evo cena karata za utakmicu Chelsea v Liverpool

Shed Upper Tier Adult 48
Shed Lower Tier Adult 45

Ovo su klasicne karte ali oni na netu ne navode i najjeftinije karte koje mogu da se kupe. To su Lower Tier Limited View, ja sam tu kartu platio 38 funti. Shed Lower Tier se odmah rasproda.
Racunajte da su Chelsea karte najskuplje u Engleskoj. Ne racunam prosle godine Arsenal, gde su ljudi na kraju sezone placali i po 300 funti da bi poslednji put bili na Hajberiju.
Catwoman

THE LFC Fancard
http://www.liverpoolfc.tv/tickets/fancard.htm#2
Liverbird
Pa dobro za 500e ne moze se xiveti komotno ali moze da se prezivi id se vidi nesto vise od same tekme. Ali ja bi ostao 2-3 noci u Liverpool-u..Sta mislite za tu ideju???
undertaker
Sad kad sam video shta sve traze u ambasadi, mislim da ce biti patka...

Kazem nemam nikog u Vel.Britaniji i ko da me pozove. Liverbird je u pravu, da smo do sad zvanicni klub, mozda i nekako i do karata i do vize, ali ovako...

Nazalost, iako sam zainteresovan, mislim da od ovog nema nishta... sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
Liverbird
Ej pa ajde vec jednom da vidimo za taj fan klub, pa da do oktobra recimo postanemo taj znanicni klub i da odemo do Istambula...Do 5.12. ima vremena da se skupi neka kinta (manja nego li za Anfield), a Anfield ostavimo za recimo sl.god...Sta mislite o Istambulu. Ja nisam bio na finale kao i mnogi odavde pa bvi bas nekako da odem da osetim bar najmanji deo one atmosfere od pre 2 god.
Liverbird
http://www.istanbullife.org/tours/champions-league.htm
http://www.activitybreaks.com/product/?pro...33&pqdp=2042682
'
birajte....smile.gif smile.gif smile.gif
ili ste ipak za LFC-Middlesborough: http://www.activitybreaks.com/product/?pro...45&pqdp=2013170
pa brate na Anfieldu se igra 9th April 2007, okle ti to da je 18.11.??????????????????????????????????????? Tad se ne igra u Liverpoolu, au brate al si me zajebo (nadam se da nisam jedini)........

Znaci ipak ja da skupljam kintu za Tursku, a Anfield ce jos malo ad priceka
Nikola
Sad videh i ja da se 18.11. igra u Middlesbrough-u.

Nista planiramo onda prolece smile.gif
Liverpool Lou
QUOTE(Nikola @ Sep 15 2006, 12:00 AM) [snapback]3867[/snapback]

Sad videh i ja da se 18.11. igra u Middlesbrough-u.

Nista planiramo onda prolece smile.gif

ja se nadam da cu moci na prolece, ali videcemo.
Nikola
Ma idemo u Boro, bice karata smile.gif
undertaker
Ma extra, i bolje shto se igra na prolece, do tad mozda se izorganizujemo za neshto, ili fan klub ili Liverbird postane clan grckog pa obezbedi neke karte.

@Nikola
Brate, ishao bih ja i na tekmu i u Midlzbro, ali ne zelim da ti izgubish kredibilitet kod tvojih ortaka. wink.gif
Liverbird
Lepo si mu to reko wink.gif
Nikola
QUOTE(undertaker @ Sep 15 2006, 01:46 PM) [snapback]3891[/snapback]

@Nikola
Brate, ishao bih ja i na tekmu i u Midlzbro, ali ne zelim da ti izgubish kredibilitet kod tvojih ortaka. wink.gif

Ma za karte mislim da cete lepo na stadionu moci da ih kupite jer tesko da ce Pool da napuni Riverside laugh.gif
Catwoman
QUOTE(Nikola @ Sep 17 2006, 01:15 PM) [snapback]3921[/snapback]

Ma za karte mislim da cete lepo na stadionu moci da ih kupite jer tesko da ce Pool da napuni Riverside laugh.gif

Ala si vickast tongue.gif
Liverbird
VICKAST do bola smile.gif
Nikola
Ali to nije vic vec istina. Ajde ako hoce neko da se kladi da stadion nece biti popunjen. Videcemo lepo posle utakmice posecenost. The Riverside prima 34500 posetilca.
Kameni
Slabo koja ekipa napuni Rverside, ponajmanje Midlsbro (bez ljutnje).
Ne znam u cemu je problem ali mi se cini da imate jednu od najmanjih posecenosti u ligi, kad god gledam Midlzbro vidi se mnogo praznih mesta.
Nikola
QUOTE(Kameni @ Sep 18 2006, 12:12 AM) [snapback]3979[/snapback]

Slabo koja ekipa napuni Rverside, ponajmanje Midlsbro (bez ljutnje).
Ne znam u cemu je problem ali mi se cini da imate jednu od najmanjih posecenosti u ligi, kad god gledam Midlzbro vidi se mnogo praznih mesta.

Nije medju najmanjim posecenostima u ligi jer ima nekoliko stadiona koji nemaju toliki kapacitet (primaju ispod 30 000 ljudi) tako da ne mogu imati vecu posecenost od Boro-a sve i da hocu. Nismo ni procentualno po popunjenosti stadiona poslednji, mada jesmo u debelo u donjem delu. Takodje se dosta praznih mesta vidi jer TV lepo hvata deo koji je planiran za gostujuce navijace (to je automatski 2-4000 praznih mesta), a vicini je Middlesbrough predaleko da putuju za jednu utakmicu. Ali kad igra Newcastle, Sunderland, Leeds, Man United (pa i Arsenal i Chelsea), tu se trazi karta vise.
Grujica
Nikola slusaj: posto nisam razumeo dal se ide na Riversajd ili Enfild reci cu moj plan (naravno samo ako se ide na Enfild wink.gif ) Ja i sestra cemo ici 100% (jbg ne mogu bez sestre (roditelji) al ne brini/te SKROZ LUDA je i kul).Ona ima hrv. pasos pa joj nece biti problem put , za mene ne znam ako uspem da ga izvadim (hrv pas) do kraja ove godine ok ako ne probacu sa nasim.Znam da je prerano govoriti o tome al je to najpametnija ideja koju sam cuo.i verujem da ce biti od toga nesto ( naravno ako nas bude 2+ )
Nikola
Lola,

Vidi sa ostalima, mene kao Smoggy-a jedino moze interesovati Anfield 9th April 2007. godine.
Grujica
pa da, da isplaniramo lepo za tada ali da krenemo da pricamo o ovome u februaru da tada vidis cene i sve ostalo ja sam ti rekao znaci IDEM! (sa sestrom) Iskreno se nadam da ce ispasti nesto od ovoga a ustvari kad pogledas STO DA NE ?
Liverbird
mislim da cu i ja da se uracunam, mada je sad jos rano jer ce svima verovatno najveci problem biti novcanice smile.gif
Grujica
EJ Nikola vidi ti kad moraju da se rezervisu te lowcost karte nemoj da zakasnimo!
Nikola
pa jebiga, tu nema pravila. Ako rezervises jedno 2 meseca sigurno imas najjeftiniju varijatnu. Sto kasnije rezervises to je skuplja ali je i dalje mnogo jeftinija od JATa ili Britisha.
Grujica
EJ samo da podsetim da ponuda za tekmu i dalje vazi ko oce da ide, ja i under smo se dogovorili da idemo i trebalo bi za 2 nedelje da rezervisemo karte,Nikola ce tada reci dal on ide.
Шустер
Ја ћу да гледам тв'пренос немам бре пара леба да једем те ми сад прднуло да идем за Ливерпул,а још и ако одем-више се не враћам.
Срећно.
Шустер
Ма шалим се људи срећан пут !!!!
и ајд сас срећу!!!
Nikola
QUOTE(Grujica @ Jan 26 2007, 05:29 PM) [snapback]7980[/snapback]

EJ samo da podsetim da ponuda za tekmu i dalje vazi ko oce da ide, ja i under smo se dogovorili da idemo i trebalo bi za 2 nedelje da rezervisemo karte,Nikola ce tada reci dal on ide.

Meni se moze desiti da znam tek nekoliko dana pre tekme. Ali posto ne moram da se bakcem sa vizom, ja cu tada uzeti kartu i pridruziti vam se.
undertaker
Kako stvari sada stoje, sva je prilika da nema nishta ni od mene za odlazak na Anfield protiv Boroa... Nishta josh nije sigurno ali je sve izvesnije da necu ici. A kad se uzme u obzir i cekanje za vizu, rezervacija karte i te akcije...
Nikola
Tek sam stigao, bice izvestaj i jos slika. Za sada samo slike:

IPB Image
Upton Park

IPB Image
The Den

IPB Image
White Heart Lane

IPB Image
Wembley

IPB Image
HRAM FUDBALA (opet)
Nikola
I sletim u Lodon u 16:15 (petak). Odlucim da odem direktno na White Heart Lane da kupim kartu za nedelju. Mislim da stizem za 2 sata. Tamo sam bio nesto pre 20h!!! i naravno poljubio vrata.
Subota,
Nalazim se sa 4 navijaca Boro-a u jednom pabu u predgradju. Tu blejimo, dajem im sal Srbije ovo ono. Posle sat vremena krecemo ka stadionu. U centru grada menjamo metro ali neki zastoj. Izlazimo na povrsinu i o5 u pab. Posle pica se vracamo u metro. Dolazimo na Upton Park i opusteno od nas 5 jedini ja obucen u obelezja Boro-a, istali po znackicu ili nesto. Ipak je to Upton Park, a jedini ja voljan za fajt. Kad smo dosli na tamo, hvala Bogu vecina je bila u Boro dresevima. Dolazi i tip koji nam je doneo karte (cijena prava sitnica: 32 funte). Samo sto smo usli, primamo gol. I krece prozivanje. Konjine West Hamovske nam dobacuju You live in poverty. Mi odgovaramo You're going down; I can see you going down; Enjoy Championship; You fat bastard. Konjine njihove se poskidale, jebote svaki po 2m i preko 110kg. Jedan crnja gradjen ko Holyfield. Pocinjem da shvatam zasto ovi moji nisu tako orni za fajt. Viduka sutira slobodnjak visoko preko precke, i ceo stadion pravi nevidjenu buku slaveci taj potez. I naravno svi nam pokazuju 2 prsta. Kraj prvog poluvremena primamo jos jedan gol. Idemo ispod tribina na pice.
Vracamo se u drugom poluvremenu (i to u devetom minutu). Opet prepirka sa njihovim navijacima ali pocinjemo i nasim igracima da dobacujemo da igraju bolje. Zena koja sedi ispred prijavljuje mog ortaka Mark-a pandurima da je psovao. Pandur dolazi i zamalo da ga uhapsi i da mu naplati 80 funti jer je opsovao na utakmici blink.gif!?!
Tekma se zavrsava razocaravajuce (sto je i tradicija Boroa na Upton Parku), ali ipak blagim pljeskom otpozdravljamo nase igrace. Izlazimo sa stadiona i u jednom trenutku mi govore da brzo skinem jaknu. I tada mi ulazimo u WH superters pub biggrin.gif Na ulici se slikam pored spomenika Bobby Moore-u kako drzi trofej svetskog prvaka.
Nakon toga palimo u drugi pab koji se zove John Smith (to je neki njihov heroj koji je kao Robin Hood krao od bogatih i davao siromasnima). I tek oko 8-9 krenuli kucama.
U nacelu smo se dogovorili da oni dodju u Beograd, njih 11 i da se organizuje tekma izmedju nas engleskih navijaca i njih. To bi mogli na onim turf terenima na Adi. Takodje su mi rekli da ce me sledeci put voditi na Riverside, da ce doci po mene na aerodrom i voziti me do tamo i nazad.
U nedelju samo dosao pred White Heart Lane ali je bilo sve rasprodato i gomila ljudi je trazila karte. Dobro, zato sam otisao do Pekama do Dirty Dena, i do Wembley-a. Prekratko sam bio, but again za London je uvek prekratko. Subota u Londonu je haos, u svakom kraju grada ljudi u raznim dresevima idu da navijaju na svoje stadione.
gasha84
...alal ti...
TomyB
svaka cast matori!
Nikola
Evo i preostalih slika i filmova za kraj:

IPB Image
Bobby Moore sa trofejom sampiona sveta

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

Video:
http://s152.photobucket.com/albums/s181/ni...nt=IMG_0199.flv
http://s152.photobucket.com/albums/s181/ni...nt=IMG_0217.flv
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.