Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Ostale Lige
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > Carlsberg Pub > Sport
Stranice: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Under
O deshavanjima u ostalim ligama pricalo se u raznim temama, danashnji El Clasico me je inspirisao da otvorim temu u kojoj ce se pricati o fudbalu u drugim evropskim i svetskim ligama.

Po meni ono shto je obelezilo ovaj vikend su remiji Rendzersa i Selitka. verovatno Seltiku teze pada ovaj remi (kuci sa Harstom). Kelti zadrzavaju prednost od 4 boda nad vecitim rivalom i ocekuje se da na sledecem Old Firmu (27.12) se ova prednost smanji na samo bod. wink.gif

U Nemackoj Bayern je opet "kixnuo" igravshi neresheno sa Shtutgartom i ako Hofenhajm pobedi Shalke opet ce ostati usamljen na prvom mestu.

U Francuskoj derbi Lion-Marsej moze doneti mnogo gostima, zato shto bi trijumfom izbili na prvo mesto, neshto shto se vec dugo nije vidjalo. Lion igra promenjivo, ocito vishe nisu toliko dominantni u odnosu na druge timove, shto pokazuje i tabela.

O El Clasicu cemo pricati kad se zavrshi, poluvreme je 0-0, nishta posebno nije prikazano... Valensija pobedom nad Espanjolom drzi prikljucak sa Barsom.

Ako ima zaludjenika koji prate Shwedsku ligu, samo da zakljucim da je Kalmar shampion po prvi put u istoriji. tongue.gif
Mario_T
U "mojoj" wink.gif Holandiji je AZ Alkmaar pobedom u gostima nad Feyenoordom zadrzao prvo mesto na tabeli, dok Feyenoord i dalje tavori u donjem delu tabele Eredivisie. A bese to nekad jedan jak klub ... Sutra je inace na programu derbi severa izmedju Groningena i Twentea, sto bi trebalo biti jedna od atraktivnijih utakmica u holandskom prvenstvu.

El Classico me je totalno razocarao. Real igra vrlo solidnu verziju spanskog catenaccia, a i ubise onog jadnog Messija. Barca se trudi, ali im prvih 60tak minuta i nije islo nesto posebno (posle toga sam prestao da gledam). Sve u svemu, vrlo mrsava utakmica.

Ekipa koja me veceras dojmila jeste Napoli. Igraju vrlo solidno i lepo za oko, a imaju i nekoliko vrlo zanimljivih igraca. Denis i Maggio su vrlo dobri, dok bi Lavezzi i Hamsik trebali biti na meti skauta svih velikih evropskih klubova. Mozda bi mi mogli iskoristiti nasu "slovacku vezu" wink.gif i pokusati ubediti Hamsika da predje na Anfield.
vladx
Pre nekoliko dana sam hteo da pokrenem topic posvecen Championship-u i ostalim engleskim i skotskim ligama, sada nema potrebe za tim.
Upravo sam odgledao poslednjih pola sata Estudiantes v River, zavrsilo se 1:1 i ja pao 1 za pare. Domaci su ostali sa 10-oricom posto je Veron zaradio idiotski crveni udarivsi protivnickog igraca posle sasvim obicnog faula nad njim, ali to se ionako u Argentini ne dozivljava tragicno. Jeste da sam pao za pare, ali su me Studenti odusevili posto su nastavili da napadaju, mada je i River mozda odigrao i najboljih pola sata u celoj Aperturi, na kraju, u 90. gosa River-a nemoguce odbranio Bosseli-ju! sad.gif
Inace, sutra vece je ultra zanimljiva zavrsnica prvenstva gde Boca, Tigre i San Lorenzo ulaze sa istim brojem bodova i ako se ne varam, ako sve tri ekipe pobede posle igraju mini-ligu za prvaka. Minimalne sanse za titulu ima i Lanus, ali ipak u domenu teorije jer zaostaju 2 boda.
Sto se El Classico-a tice, teska smaracina, pogotovo pored onog komentatora sa Fox-a koji nikako da se usresredi na igru i pokusa da unese makar malo zivosti vec sve vreme davio sa statistickim podacima.
U Francuskoj se sutra igra veliki derbi, Lyon v Marseille, tu svasta moze da se desi, veceras su i PSG i Bordeaux slavili na nezgodnim gostovanjima, ova sezona mozda i nije unapred rezervisana za tim sa Gerland-a.
Sto se Championship-a tice, nesto vise posto odgledam sutrasnji pregled, iz kladionicarskog ugla, 4 favorita dosla danas, Burnley, C.Palace, Reading i Wolves. Video sam finis tekme na Deepdale-u, PNE izveo odlicnu kontru u 90., odbrana gostiju zaboravila Parkin-a, koji izgleda kao drvoseca, rutinski finis. Proslog vikenda utisak na mene je ostavila ekipa Burnley-a, slavili su na Bramar Lane-u sa 3:2, ex-scum-ovac Eagles je briljirao, realno ima kvalitet za Premier.
Sto se League 1 tice, istakao bih novu pobedu Millwall-a i novi poraz Leeds-a, mislim da McAllister nece biti jos dugo na Elland Road-u.
Under
jedan od "grdjih" El Clasica od kad ja pratim fudbal... osakaceni Real, po meni, nije uopshte ni bio u mogucnosti da ozbiljnije ugrozi Barsu. bilo je samo pitanje vremena kada ce ih slomiti. na kraju lep gol Mesija (ne bi me cudilo da se Fabio povredio posle bodychek-a sa stativom) i fina igra onog deteta shto je ushao umesto Snajdera...
Scouser
QUOTE (Mario_T @ Dec 13 2008, 11:46 PM) *
Ekipa koja me veceras dojmila jeste Napoli. Igraju vrlo solidno i lepo za oko,

ovo mi je omiljeni izraz koji ti koristiš smile.gif

Što se tiče italijanske lige, jedva da znam koji su timovi u prvoj ligi... Špance koliko toliko pratim

Danas ću sigurno gledati Hofenhajm - Šalke. Biće zanimljiva utakmica sigurno. Ako Šalke pobedi - super, a ako izgube - super, valjda će se uprava onda osvestiti i oterati ovog Rutena. smile.gif
Under
QUOTE (Scouser @ Dec 14 2008, 01:10 PM) *
a ako izgube - super, valjda će se uprava onda osvestiti i oterati ovog Rutena. smile.gif

presudice mu Zmajevi od Bosne... rolleyes.gif
Fred Kremenko
Na SK+ ide prenos Brugge-Standard... prenosi Marijan naravno..Standard vodi 2-0 i bas fino igraju.. Gledao sam ih u nekoliko tekmi od kad su ispali od nas, i postali su mi do jaja gotivni... 3-0 Standard ! Jovanovic slobodnjak !
Mario_T
QUOTE (Scouser @ Dec 14 2008, 01:10 PM) *
ovo mi je omiljeni izraz koji ti koristiš smile.gif

Sad sam shvatio koliko ga zapravo cesto koristim. rolleyes.gif U proslom komentaru cak dva puta! smile.gif

Tekma izmedju Hoffenheima i Schalkea bi trebala biti jako zanimljiva; dva tima koja igraju jako atraktivno i ofanzivno. S obzirom ce tekma da odluci ko ce biti Herbstmeister, ocekujem dobru fudbalsku predstavu.
Za razliku od vecerasnje tekme izmedju Juvea i Milana, za koju mislim da ce biti "tipicna" italijanska tekma, kao sto je nedavno bio slucaj kad su igrali Inter i Juve. Inace, vidim da se Mourinho i Mihajlovic i dalje prepucavaju. Bas se i ne vole nesto njih dvojica. tongue.gif
Under
po meni je derbi Jupiler Pro League bio prilicno nezanimljiv, dosta faulova, ne bash puno shansi... pogotovo za Briz... Standard je bio bolji, napadi su bili konkretniji i na kraju su odshrafili Flamance sa 4-1... lep gol Jovanovica, koji je inace dosta dobro igrao... nisam video ponishten gol... Marjan je imao zagrevanje za derbi Bundeslige...

u Holandiji se nastavlja sa iznenadjenjima, Vitese je remizirao sa PSV-om, koji sad vec prilicno zaostaje za vodecim... o tuznom Fejenordu je suvishno troshiti reci, mnogo su jadni ove sezone...

nesrecni Lavovi su remizirali sa Nirnbeergom, ocekivao sam malo vishe od njih, ali izgleda da ulaze u formu od proshle sezone.
Jamaica
Kad je Minhen zadnji put bio u Bundesligi?
Tonča
Sledi zemljotres na Sport Klubu! biggrin.gif
Under
@Jamaica

mislim da su ispali 2004. ili tako neshto... mislim da igraju najgrdji fudbal u cvajti... sleep.gif
Jamaica
Bagra......a njih najvise gotivim od Nemaca..... smile.gif
Under
i ja...

Hofenhajm igra bolje, ali Asamoh koristi jednu od retkih prilika i Shalke vodi...
Aleksandar88
Ne daj te se zmajevi od Bosne laugh.gif
Jamaica
Mrtvi Anelka....i Green debil...

Ali ne daju se ovi...
Scouser Tommy
Al su se Italijani danas nadavali golova!
Joe
juve razbio ove čike iz milana...
vladx
Video sam vecinu golova iz Championship-a, League One & Two, 3 moram da pomenem. Pobedonosni gol Colchester-a iz slobodnjaka sa ivice 16-erca, ali bila je dosta teska situacija za direktan udarac ka golu, iskosa sa desne strane. Golu je prethodilo i iskljucenje domaceg igraca, Leeds se nalazi u veoma losoj formi, McAllister-u nije vise sigurna pozicija, nije da bas lijem suze zbog njih, ali voleo sam derbije sa njima i barem ja, vise volim da gledam njih u Premier-u nego li nekakve Wigan-e, Fulham-e i slicne. Inace, pre koju nedelju kad su ispali od Histon-a sto je Leeds-u prvi poraz u Kupu od neke non-league ekipe, u najavi meca na ITV-u podsetili su na poraz Leeds-a u istom takmicenju takodje od Colchester-a iz '70-ih godina sto je tada bilo prvorazredno iznenadjenje, eto doslo je vreme da gube i ligaske bodove od njih na domacem terenu.
Drugi gol, poslednji na mecu sa 8, Scunthorpe v Northampton, gosti stizu do izjednacenja golom direktno iz kornera i nose bod, a pocetkom drugog dela su gubili sa 4:1!
Treci je prava lepotica, atipican za ostrvske prilike, lik iz MK Dons-a je nanizao kao u slalomu trojicu odbrambenih Brighton-a, posteno ih je izlomio, a onda rutinski plasirao loptu u mrezu i postavio konacnih 4:2 za goste. Nisam odmah cuo njegovo ime, zasluzio je da pogledam na netu, Jason Puncheon! Hail.gif
Sutra je na programu preostali duel iz Championship-a, na Valley-u igraju Charlton i Derby, Pardue vise nije menadzer domacih, Jewell takodje nije miran kod gostiju, jesu se plasirali polufinale Liga Kupa gde ce lagano ispasti od scum-a, ali su potom vezali 2 poraza, kuci od Palace-a i u gostima kod Wolves-a i ponovo su u donjem delu tabele.
Under
cudna utakmica u derbiju Bundeslige... Hofenhajm je prvo poluvreme bio bolji, ali su gosti uspeli da daju gol... u nastavku nisu imali igru do iskljucenja Dzonsa, moram priznati da bash nisam siguran da je bio faul... sa igracem vishe, Hofenhajm preuzima inicijativu, lep gol Samira... drugi crveni za goste nisam video, ali generalno mi je drago shto se Shalke odbranio, iako sam navijao za Hofenhajm... malo me trener Hofenhajma podsetio na Rafu, ima dva igraca vishe, juri rezultat i trecu izmenu vrshi u 89. minutu i to napadac za napadaca... kao da nije hteo da pobedi...
Scouser
Nisi siguran da je bio faul!?!?!? Pa ono je bila krađa godine, greška decenije i svetska zavera stoleća!

Dečko čistu loptu sklonio ja ne znam kako je moguće da se sudi FAUL a kamo li žuti karton!

Ni ja nisam video drugi žuti Engelara ali da nisu Džonsa isključili, ovi ne bi videli dalje od 16 metara do kraja meča.

Btw Šalke se raspada igraju očajno. Jedino što funkcioniše koliko toliko je odbrana, ali to nije dovoljno, Šalke nikad nije bio ekipa koja se samo brani. Ovaj Ruten je pička i voleo bih stvarno da izgube koju tekmu da oteraju tog čoveka. Kuranji je smoren, Halil je smoren, a ostali napadači nisu ni videli teren. Grosmiler dečko ne znam ni da li je igrao ove sezone, a da ne pričam o Lovenkrandsu, Sančesu, Ze Robertu.... Igra Džeferson koji je do sada u ligi dao dva tri gola, a propustio je bar 6-7 100% šansi, promašio dva penala....
Under
dobro, dobro... nemoj odma da vilenjash... delimo isto mishljenje oko "faula" samo sam ja to rekao bez nervoze... sleep.gif
Tonča
Jones je zaslužio crveni u prvom poluvremenu, a taj faul kada je isključen nisam video.
Scouser
pa taj faul niko i nije video osim sudije smile.gif

ma i Vedad je zaslužio na prošloj tekmi možda neki žuti ili crveni smile.gif...pusti to što nije svirano, a i to što smo mi videli za taj trenutak u prvom poluvremenu, završilo se usmenom opomenom za obojicu, dakle to se videlo, pomoćnik ili glavni sudija nebitno, i to je prošlo kako je prošlo za oba igrača u duelu!

dakle dolazi se do zaključka ne samo da je trebalo da se ne svira faul, nego žuti onom crnji za dajv broj jedan, i posle ibišebviću za dajv broj dva smile.gif

http://video.bacskaisport.hu/bundesliga/ho...videolivestream
Tonča
Nema šta da pustim. Igrao je duže nego što je zaslužio, i na tome zahvali sudiji. tongue.gif
Scouser
pa kažeš da nisi video start. A ne vidim da se nešto digla fama oko onog lakta Džonsa, a i ko zna šta se tu još dešavalo osim lakta, verovatno je i onaj što ga je vukao trebalo da dobije žutaća ali se to nije desilo, sudija opomenuo i idemo dalje. A ovo je krađa.
vladx
Kad ste pricali o Rafihna-i letos, nisam imao neko odredjeno misljenje jer ga nisam ni gledao nesto, zato sam ove jeseni s vremena na vreme obracao paznju.
Srecan sam sto ga nismo doveli, niti je nesto posebno, ali je zato prava gnjida brazilska! Cesto zna da krlja bespotrebno, jos vise da se svadja, non-stop mu nije nesto po volji.
Inace, kad smo vec kod gresaka sudije na sinocnjem mecu, upravo je doticnom propustio da pokaze cist crveni posle krajnje idiotskog sutiranja Seada! A, Rafihna umesto da se povuce posle samo zutog, on jos nesto kenja!
Tonča
QUOTE (vladx @ Dec 15 2008, 04:54 PM) *
Inace, kad smo vec kod gresaka sudije na sinocnjem mecu, upravo je doticnom propustio da pokaze cist crveni posle krajnje idiotskog sutiranja Seada! A, Rafihna umesto da se povuce posle samo zutog, on jos nesto kenja!

Meni ono nije izgledalo toliko strašno. Sejad je poleteo kao bomba da je eksplodirala. Žuti skroz po meri IMO.
Scouser
QUOTE (vladx @ Dec 15 2008, 04:54 PM) *

Zato je Degen fenomenalan!

A što se tiče tog faula, bio je nešto grublji start a da je bilo "idiotsko šutiranje Seada" to baš i nisam siguran ali sam siguran da se Sead fino bacio i otkotrljao onako kao pravi kaskader, kao i kasnije nešto posle "faula" Džonsa, i Hevedesa kad je Vedada pogodila nebeska munja u koleno, nogu ili šta već.

vladx
Degen je jadan, ali ne ulazim ja u jacinu udarca nego u smisao tog faula. Protivnicki igrac ledjima okrenut na 50m od gola, a ti krljas s ledja bespotrebno, to je za mene idiotski.
Veruj mi, nemam nista protiv Schalke-a, ionako Bundes cisto rekreativno pratim, pogotovo sto tim prema kojem gajim kakve takve simpatije igra u Cvajti, St. Pauli, plus postujem Gladbach! smile.gif
Na ovaj detalj sam se osvrnuo samo zato sto se Rafihna dovodio u vezu sa nama.
Under
Rafinjin start jeste bio krvnicki, ali mislim da je po meri ipak zuti... Zmaj od Bosne je odleteo zato shto ga je ovaj zakacio u vazduhu, onakav let ni sisica ne bi mogao da isfolira... ni Bobi Pires...

e jes' lud ovaj De Laurentis!
Scouser
QUOTE (vladx @ Dec 16 2008, 01:12 AM) *
Degen je jadan, ali ne ulazim ja u jacinu udarca nego u smisao tog faula. Protivnicki igrac ledjima okrenut na 50m od gola, a ti krljas s ledja bespotrebno, to je za mene idiotski.
Na ovaj detalj sam se osvrnuo samo zato sto se Rafihna dovodio u vezu sa nama.

nije problem, mogu i ja da budem objektivan smile.gif

rekoh da je bio žustriji start tu se slažemo, za crveni nije - tu se ne slažemo.

ali ako ćeš na osnovu tog jednog starta da sudiš kakav je ko igrač onda jebiga brate. Sećam se milion gorih startova od strane boljih fudbalera, pa bih i njih rado video u klubu, a mnogi i jesu u klubu, Džerard nije cvećka seti se samo koliko je u karijeri imao krajnje nepotrebnih i idiotskih startova kao i Maskerano na primer, a mislim da se Kujtov start od prošle sezone u ligi šampiona još uvek pamti, onaj kung fu potez koji se desio na istom delu terena otprilike kao što je to bio slučaj sa Rafinjom....

ne znam ali ja stojim iza toga da Rafinja ima kvalitet da igra za veći klub od Šalkea, ima on i neke svoje nedostatke, ali ove godine se dosta popravio u defanzivi za razliku od prošle kada je bio previše ofanzivan i mnogo ispadao u odbrani. Ispada i sada, ali mnogo manje. Ali obećava smile.gif

Dr Stein
http://www.pravda.co.yu/dogadjaji/5591/kho...direktor-zvezde

xaxaxaxa djelic xaxaxaxax Srbijoooooooooooo smile.gif
Jamaica
25.000e..........wacko.gif.............cime su zasluzili toliku platu u Zvezdi.....

Mada ko veruje Pravdi daleko ce stici tongue.gif
Aleksandar88
Sta ti je pa pola Srbije se kune u Pravdu,Kurir i Press,a tek u nedeljnik Grom laugh.gif.
Jamaica
Alo! je najjaci tongue.gif
Aleksandar88
^ Zaboravih .
Take Two
Raspala Avala će ladno direktno prenositi milanski doček Beckhama.ph34r.gif

Kao da nije dovoljno smešno što kreteni prave doček za dvomesečnu pozajmicu čoveka koji neće ni igrati, nego treba i ovde da se prenosi za horde obožavalaca (čitaj: za Metro Acu).
Under
QUOTE (Take Two @ Dec 21 2008, 04:55 PM) *
Raspala Avala će ladno direktno prenositi milanski doček Beckhama.ph34r.gif

Kao da nije dovoljno smešno što kreteni prave doček za dvomesečnu pozajmicu čoveka koji neće ni igrati, nego treba i ovde da se prenosi za horde obožavalaca (čitaj: za Metro Acu).

zar docek nije bio sinoc? tako je bar rekao neko od ovih shto su prenosili zabare, ali ne znam da li na avali, SK ili OBN...
Take Two
Na kraju prenosa danas popodne, mentol nam je objasnio da večeras ne smemo da propustimo doček Goldenballs-a, samo i ultra-brate-ekskluzivno na TV Avala...
Under
Boca osvojila Aperturu u Argentini... nishta posebno u samoj utakmici, mada s obzirom na kvalitet prenosa na samom SK+ ne mogu to bash da tvrdim.

inace, meni je samo takmicenje u argentinskom prvenstvu nejasno, ne racuna se gol razlika iz celog prvenstva a onda se u doigravanju racuna! huh.gif totalno nerezonski po meni. jedan losh dan moze da ti unishti celu sezonu... u svakom slucaju, drago mi je zbog Boke, oni su mi najsimpaticniji u Argentini.

i sada, da li osvajaci Aperture i Klausure igraju doigravanje za glavnog shampiona ili shta?
vladx
QUOTE (Under @ Dec 24 2008, 01:45 AM) *
i sada, da li osvajaci Aperture i Klausure igraju doigravanje za glavnog shampiona ili shta?

Ne.

Argentinci imaju jedinstven sistem takmicenja, ali po meni ubedljivo najbolji, doduse tesko da je primenljiv na Evropu s obzirom na ovdasnji sistem.
Znaci, u jednoj godini imamo 2 prvaka, pobednici Apertura-e i Clausura-e, za Copa Sudamericana-u se gleda zbirna tabela A. i K., za Copa Libertadores zbirna tabela 3 prvenstva, 2 A. i jedne K., a za ispadanje zbirna tabela unazad 3 godine, po 3 A. i K., ali izrazava se koeficijentima, tj. broj osvojenih bodova/broj odigranih utakmica zbog ekipa koje su u tom periodu usle iz druge lige i nisu ucestvovale u sve 3 godine.
Jeste malo komplikovano, ali sistem koji makar na papiru daje draz svakoj utakmici, npr. nema nebitnih tekmi za timove sa sredine tabele koji ne mogu ni gore ni dole pred kraj sezone, nikad se ne zna da li ce ti koji bod zatrebati sto za opstanak sto za igranje medjunarodnih takmicenja kroz koju godinu. Mislim da je cak i namestanje tekmi time svedeno na minimum.
Vec godinama unazad najzanimljive prvenstvo, tekme cesto nisu visokog intenziteta, ali atmosfera na tribinama nadoknadjuje sve manjkavosti!
Na kraju, cestitke Boca-i!!! smile.gif drink.gif
Aleksandar88
^ wacko.gif
Scouser Tommy
Gotov Old Firm. Usual amount of blood and thunder. Elektricna atmosfera na Ibroxu, bucni i jedni i drugi, startovi ludacki, po 4ica na loptu krecu, silne polu-sanse, Celtic dao gol posle dugacke lopte, neko je McDonaldu spustio glavom, ovaj je primio na grudi, okret, pustio malo loptu i volej pod precku. Posle su se majstorski odbranili. Na kraju utakmice se videlo kolko znaci ova pobeda.

Momenat meca biggrin.gif Samaras i Ferguson u duelu, pravo rvanje, Barry mnogo nasilniji, sudija zakasni sa sviranjem prekrsaja. Samaras iznerviran uzme loptu i podje njom da gadja Barryja, ovaj se iscima kao da je potego noz, ustvari je bio obican dummy, provokacija biggrin.gif

vladx
Hail Hail Skippy! Kakva golcina McDonald-a!!! Ja sam zeleo da ga dovedemo, ne verujem da bi bio skup, a veoma zahvalan igrac!
Jedino me smorio Samaras sa onim promasajem sa 3m 5min pred kraj, cekao sam 2+IIpol. i Celtic daje 2 gola na 2 tiketa za pare, ali dvojka je uhvacena na trecem, cekam nas sutra za kintu! smile.gif
Fred Kremenko
Odvratni stvorovi! Naravno da su se opet branili 90 minuta, kad Davis i Boyd nisu umeli da uguraju iz onakvih sansi...
Scouser Tommy
Da Boyd je ispao majmun, imao je gol na izvolte...
vladx
Ma jeste, Rangers je igrao opasno, samo ako Huni ne igraju lepo za oko! Ali, nema veze, ionako je Strachan posle tekme izjavio kako "old firm" ne dobija "good football" vec "tackling, heading and a bit of luck!" tongue.gif

Bice, 4 IN A ROW!!!! smile.gif
Fred Kremenko
Rangers je igrao koliko je umeo... druga je stvar sto oni jako malo umeju... Nema veze, jedva cekam da izadju negde u Evropu, pa da pljuste singlovi kao i do sad... Jos samo da izvuku opet neke bednike tipa Aalborg da kvota bude oko 3 i super...
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.