Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Pomoć oko portala
Liverpool FC - You'll Never Walk Alone > LFC Serbia > Forum i portal
Stranice: 1, 2, 3
Tonča
Interesuje me da li ima zainteresovanih koji bi odradili prevode nekih textova za portal. Ono što trenutno treba da se odradi su profili igrača i stručnog štaba. Nek se jave oni koji su radi i imaju vremena, pa ćemo podeliti po par igrača svakome i da se završi to na brzinu. Zainteresovani nek se jave ovde, pa ćemo odrediti ko šta da prevodi.
Joe
evo ja se javljam... i preuzecu mascherana na sebe... ima da bude najbolji profila na portalu.. wink.gif tongue.gif
Fred Kremenko
Ja cu preuzeti sta god treba... Onih par tekstova sto sam ja pisao sam sacuvao, pa ako budu koristili tu su.....
Mario_T
Prijavljen. smile.gif
lavirint
Racunaj i na mene.
Scouser Tommy
Takodje imam vremena! Count me in wink.gif
Tonča
Ok, ima vas. smile.gif

Za početak treba da se odradi prvi tim, Rafa i treneri:
1. Diego Cavalieri
2. Andrea Dossena
4. Sami Hyypia
5. Daniel Agger
7. Robbie Keane
8. Steven Gerrard
9. Fernando Torres
11. Albert Riera
12. Fabio Aurelio
14. Xabi Alonso
15. Yossi Benayoun
16. Jermaine Pennant
17. Alvaro Arbeloa
18. Dirk Kuyt
19. Ryan Babel
20. Javier Mascherano
21. Lucas Leiva
22. Emiliano Insua
23. Jamie Carragher
24. David Ngog
25. Pepe Reina
26. Jay Spearing
27. Philipp Degen
28. Damien Plessis
29. Krisztian Nemeth
31. Nabil El Zhar
32. Stephen Darby
34. Martin Kelly
37. Martin Skrtel

Menadžer: Rafael Benitez
Asistent menadžeru: Sammy Lee
Trener prvog tima: Mauricio Pellegrino
Menadžerz rezervi: Gary Ablett
Trener rezervi: Angel Vales

Samo bih napomenuo da je bitno da se koriste Yu slova prilikom kucanja. Informacije o igračima neka budu u sledećem formatu, kako bi svi otkucali isto:
Steven Gerrard #8
Datum rođenja: 30.5.1980.
Mesto rođenja: Whiston, Engleska
Nacionalnost: engleska
Pozicija: Vezni red
Prethodni klubovi:

Broj utakmica i golova se stalno menja, ali ako mislite da treba, možemo i to da ubacimo.

Sad još da vidim kako da vam podelim ko će koga da kuca, ili ćete to sami da se dogovorite? smile.gif
Scouser Tommy
Tonca ti odredi. samo kad to otkucamo da ti saljemo na pm ili kako?

ustvari ajde da prvo to odradimo pa onda ostalo. Podeli zaduzenja admine laugh.gif
Tonča
Daću vam mail, pa ćete mi poslati.
Tj. evo vam odmah da imate: stoncic31@yahoo.com

Što se tekstova tiče, možete prevoditi one sa lfc.tv, a možete da koristite i neki drugi sajt. Ne morate prevoditi doslovce. Bitno je da su informacije tačne, a ostalo možete malo da modifikujete, u zavisnosti od insipracije. biggrin.gif

Ajd videću sada da vam podelim. Mislio sam da vam dam redom kako ste se javili, ali razlikuju se i textovi po veličini, pa da ne dobije neko mnogo više od drugih. smile.gif

Saću za pet minuta. biggrin.gif

Evo zadaće:

Joe: Mascherano, Škrtel, Cavalieri, Arbeloa, Reina
Fred: Sami, Keane, Dossena, Pennant, Spearing, Darby (pretpostavljam da možeš dobar deo onog texta i Keaneu da iskoristiš)
Mario: Agger, Carragher, Riera, Lucas, Plessis
Lavirint: Xabi, Gerrard, Aurelio, N'Gog, Nemeth, Degen
Tommy: Torres, Kuyt, Yossi, Insua, El Zhar, Kelly
Scouser: Babel, Rafa i stručni štab

Nadam se da ste zadovoljni raspodelom. smile.gif
Ako niste, znate već kome da se žalite - Upravi vodovoda. tongue.gif
Scouser Tommy
Kad bude bice wink.gif
Scouser
samo da ispravim tonču da pod nacionalnost ne pišete "engleska" nego "englez". Tako da ako neko dolazi iz Sao Tome i Prisipe, vi ćete napisati Sao Tome i prinsipijanac. Sviđa mi se raspodela, prepustiću Maskerana pošto sam ja ionako krivac što se ovo radi ponovo... da se ne bismo sad svađali tongue.gif
Fred Kremenko
Mogu li imena u originalu da se pisu?? Ili mora prevedeno kao i do sada??
Scouser
Piši kako hoćeš mada je u duhu srpskog jezika da se piše na srpskom to jest da prevedemo...tipa Džerard kao i sve ostale reči što se pišu...

Kad već možemo da napišemo na našem, ne vidim zašto bismo pisali drugačije...Da ima nešto što ne može da se napiše onda bi bilo ok...a i treba imati u vidu da je naš (srpski) sajt.
Tonča
QUOTE (Fred Kremenko @ Oct 30 2008, 05:46 PM) *
Mogu li imena u originalu da se pisu?? Ili mora prevedeno kao i do sada??

Prevodite.
Jes da ne volim tako, ali jbg, kad već tako radimo.
Aleksandar88
Trebali ste Fredu da date Plesisa,Lukasa,Kuyta,Arbelou i Aurelia, pa da posao odradi sa uzivanjem tongue.gif.
Tonča
QUOTE (Scouser @ Oct 30 2008, 05:49 PM) *
Piši kako hoćeš mada je u duhu srpskog jezika da se piše na srpskom to jest da prevedemo...tipa Džerard kao i sve ostale reči što se pišu...

Ne što je u duhu, nego što je tako pravilno. smile.gif

A polovina onih članaka o klubu je pisano u originalu. Posebno oni istorijski.
Scouser
prevodite imena
Joe
ja sam prezadovoljan podelom... smile.gif mascherano, skrteli i pepe su mi sva trojica u top 5 ominljenih igraca Lfc-a(trenutno)... bravo tonco.... thumb.gif

edit: a jel mogu i prevedena imena i prava?? napr: Stiven Dzerard (Steven Gerrard)...
Scouser
CITAT (joe @ Oct 30 2008, 06:03 PM) *
ja sam prezadovoljan podelom... smile.gif mascherano, skrteli i pepe su mi sva trojica u top 5 ominljenih igraca Lfc-a(trenutno)... bravo tonco.... thumb.gif

edit: a jel mogu i prevedena imena i prava?? napr: Stiven Dzerard (Steven Gerrard)...

NE ! Dao sam ti Maskerana, dosta ti je. Mada ću ja dodati pokoju rečenicu ako primetim da ti nešto fali tongue.gif
Tonča
QUOTE (joe @ Oct 30 2008, 06:03 PM) *

Pa u tekstu pišite "prevedeno", pa ću ja kad budem ubacivao da vidim da li ću ostaviti u naslovu samo tako, ili ću dodati i original.
Joe
koji sam slepac...
Mario_T
QUOTE (Scouser @ Oct 30 2008, 05:44 PM) *
samo da ispravim tonču da pod nacionalnost ne pišete "engleska" nego "englez". Tako da ako neko dolazi iz Sao Tome i Prisipe, vi ćete napisati Sao Tome i prinsipijanac.

Malo si zakasnio sa ovim zahtevom, steta je (u mom slucaju) vec ucinjena. smile.gif Mada verovatno nije veliki problem prepraviti ove podatke.
Uostalom, kakve su sanse da u nas klub dodje neko iz Sao Tome i Prinsipea? tongue.gif wink.gif
Tonča
Ispravio sam to za nacionalnost, mada kada bolje razmislim, možda je najbolje da tu stoji ime zemlje. Lakše mi da napišem Sao Tome i Prinsipe, nego Sao Tome i Prinsipijanac. tongue.gif
Fred Kremenko
Ja cu moje zavristi do kraja vikenda.. Cisto da javim, posto vidim da ste brzi biggrin.gif
Dr Stein
xaxaxa svaka cast za naslov i sliku kore od banane na portalu...bas ste profi smile.gif
Scouser
u izvini molim te što ti smeta banana, neću više nikad laugh.gif
Jamaica
Fancy nam je portal, bolji od CSKAovog(samo sam njega video od domacih smile.gif )

ODVRATNO
Tonča
QUOTE (Jamaica @ Nov 2 2008, 09:32 PM) *
Fancy nam je portal, bolji od CSKAovog(samo sam njega video od domacih smile.gif )

ODVRATNO

Idi onda na Arsenalov da se smoriš smile.gif
Joe
arsenalov je stvarno profi odradjen bas su se potrudili... a ovaj od ovih plavaca je gadan bas...
Dr Stein
bio sad na arsenalovom portalu .... izgleda prilicno uljudno u odnosu na cska
Scouser
jbg mi smo kao nešto težili njihovom. Ali dobro, imamo forum bez premca, neminovnost je da će nam i portal biti najbolji biggrin.gif
Dr Stein
nekako bi mogo jois malo u sirinu... ako me kapirate....
a logo lfc serbia je savrseno odradjen
Scouser
vesti će biti jedna ispod druge a ne jedna pored druge kao što je to sada. Nemaju svi velike monitore tako da mora i na to da se misli...
Dr Stein
nije ni moj neki budza monitor

cska- SyncMaster 753s

to je najrasprostranjeniji monitor ovde.

portal je fin samo jos eto malo ta preglednost
vesti da se poboljsa da ne bude nabacano.

mogli bi ste recimo....
ne razumem se mnogo ali kao da stoji slika,naslov, pocetak vesti.....i u uglu opcija opsirnije.
pa kad se to otvori (obicno posle meceva)
da se tu nadju snimci i fotografije sa meca uz standardan text...
nesto poput ovoga

http://liverpoolfcclips.blogspot.com/
Tonča
Ko želi snimke nek poseti skladište. Premda bi mogao link ka skladištu da se izvuče na naslovnoj strani foruma.
Dr Stein
to da....
ali mislim da verovatno portal posecuje dosta ljudi koji
nisu registrovani na forumu a kojima je time skladiste nedostupno.
link je sasvim ok ideja...
ja sam recimo za forum saznao tako sto sam na google ukucao lfc serbia
cisto da vidim ima li neki "fan klub"
pa sam naleteo na portal pa sa portala upao 'vamo.
tako da mislim da portal posecuju i oni koji nisu uclanjeni na forum....
slucajni prolaznici kao ja tongue.gif

keep on the good work
Aleksandar88
Bilo bi dobro da postoji link za povratak na portal sa foruma.
Tonča
QUOTE (Dr Stein @ Nov 2 2008, 11:11 PM) *
to da....
ali mislim da verovatno portal posecuje dosta ljudi koji
nisu registrovani na forumu a kojima je time skladiste nedostupno.
link je sasvim ok ideja...
ja sam recimo za forum saznao tako sto sam na google ukucao lfc serbia
cisto da vidim ima li neki "fan klub"
pa sam naleteo na portal pa sa portala upao 'vamo.
tako da mislim da portal posecuju i oni koji nisu uclanjeni na forum....
slucajni prolaznici kao ja tongue.gif

keep on the good work

"Skladište" je nedostupno svima koji nisu registrovani na forumu. Regovanje je "čas posla", pa koga mrzi da se reguje, onda nema ni "skladišta" za njega. tongue.gif Net je pun sajtova gde se mogu naći golovi, "skladište" nam služi da tu kačimo stvari na koje naletimo kako ne bi svi članovi zujali po netu u potrazi za istim.

Biće jednog (lepog) dana na portalu neka galerija sa slikama i tako time, ali se ni tu neće kačiti golovi posle svake tekme, pošto, kao što već rekoh, tome služi "skladište".

A kad smo već kod "skladišta", imam nameru da angažujem novog moda tamo, pošto Kalanu ni traga ni glasa. Zainteresovani mogu da mi se jave na PM, ali napominjem da će biti potrebno da se angažuju oko toga, a ne da zajebu kada im dosadi.
Pedja_Nbg
QUOTE (Tonča @ Nov 3 2008, 01:34 AM) *
A kad smo već kod "skladišta", imam nameru da angažujem novog moda tamo, pošto Kalanu ni traga ni glasa. Zainteresovani mogu da mi se jave na PM, ali napominjem da će biti potrebno da se angažuju oko toga, a ne da zajebu kada im dosadi.

Kolka plata? cool.gif laugh.gif

QUOTE (Aleksandar88 @ Nov 3 2008, 12:52 AM) *
Bilo bi dobro da postoji link za povratak na portal sa foruma.

Slazem se. cool.gif
Tonča
QUOTE (Pedja_Nbg @ Nov 3 2008, 07:13 AM) *
Kolka plata? cool.gif laugh.gif

Ista k'o moja. smile.gif
Pedja_Nbg
QUOTE (Tonča @ Nov 3 2008, 12:22 PM) *
Ista k'o moja. smile.gif

Veoma neodredjen odgovor. laugh.gif laugh.gif
Mario_T
Verujem da je i plata isto tako veoma neodredjena (=nepostojeca). wink.gif
Aleksandar88
Tek sada sam bacio pogled na CSKA portal laugh.gif laugh.gif laugh.gif ono je primer kako ne treba.
Pedja_Nbg
QUOTE (Aleksandar88 @ Nov 3 2008, 01:07 PM) *
Tek sada sam bacio pogled na CSKA portal laugh.gif laugh.gif laugh.gif ono je primer kako ne treba.

A tek forum...havarija...a i ljudi tamo izgledaju kao takvi sabani...ko da navijaju za celzi... laugh.gif
acalfc
Ja se prijavljujem da budem sef u kafani, a ako ne moze mogu da budem i magacioner
Scouser
CITAT (acalfc @ Nov 3 2008, 06:16 PM) *
Ja se prijavljujem da budem sef u kafani, a ako ne moze mogu da budem i magacioner

za to već moraš da vidiš sa mnom smile.gif
acalfc
E sranje, onda nista mellow.gif
Scouser
sam si tako hteo dry.gif
Pantović
Ne vidim u cemu je problem, obojica ste holandska struja smile.gif
Scouser
Pa Tonču je razradio, pa je mislio da će tako moći i sa mnom smile.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.