19 - broj stranica V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Liverpul trip - februar 2009., konkretnije

Scouser
poruka Sep 9 2008, 04:31 PM
Poruka #1

Statler

Grupa: Carovi
Datum reg.: 1-May 06
Član broj: 5

gledah malo rasporede... i stigoh do seldećeg zaključka

postoje dve primamljive varijante, za sve one koji su mislili da ostanu nekih 5-6-7 dana i da pokušaju da odgledaju dve tekme, jednu CL i jednu premiership:

prva varijanta

4. novembar Atletico, 8 novembar WBA , karte za WBA nije teško naći verujem, a za Ligu šampiona bismo se morali snaći nekako ranije.

druga varijanta

26 novembar Marsej, 22 novembar Fulam ili 1 decembar West Ham, ista stvar što se karata tiče, opet bismo morali da jurimo karte za CL ranije, ali mislim da bismo pre našli za Marsej nego za Atletico, mada to opet zavisi od prethodnih rezultata u grupi...

u toku decembra ima samo jedna utakmica Lige Šampiona i to igramo u gostima sa PSV. Pre novembra je nemoguće da se iskombinujemo, imajući u vidu naša prethodna dogovaranja (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Meni lično posle Nove Godine ništa ne odgovara, kreću ispiti i nema šanse, A CL kreće na proleće a to je daleko.

Avionske karte direktno za Liverpul bismo mogli naći preko Ryan Air-a koji ide iz Budimpešte, cena povratne karte zavisi od vremena rezervacije -što se ranije rezerviše karta, cena je niža. Prosečna cena povratne karte bi bila ono 140€ ali opet to sve zavisi, može se naći i znatno jeftinije...

Što se tiče smeštaja, postoje Hosteli u Liverpulu koji koštaju oko 90funti 7 dana. Postoje i naravno hoteli, koji su znatno skuplji. Sve potrebne rezervacije, smeštaja, avionskih karata, i dobijanje viza bismo mogli da završimo preko moje bivše agencije gde sam bio na praksi, mladost turist, verujem da bi nam izašli u susret uz neku proviziju naravno. Sad, moje je mišljenje da je bolje da damo nešto para agenciji da nam završi sve što hoćemo, nego da sami petljamo i da se slučajno sve izjalovi...

ja sam za, znam da je Marija zaiteresovana, da li ima uopšte interesenata za put na jesen ????!?!?! (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

p.s. gledao sam na sajtu Ryan Air imaju odrađen odlazak za Liverpul 3 novembra po ceni od 25 eura, a povratke očigledno još nisu ni pustili u prodaju u tom periodu, ne verujem da je to sve prodato. Možda će ih pustiti u narednih 10ak dana, pa će cena biti oko 50 eura u totalu. Nijedan termin posle 3 novembra još uvek nije preciziran, nemoguće da je bukvalno sve rasrpodato, pre će biti da još to nisu organizovali.

--------------------
Karma killer
Go to the top of the page

+Quote Post

Liverbird
poruka Sep 9 2008, 04:38 PM
Poruka #2

Študent

Grupa: Članovi
Član broj: 15

Ima, s tim da nemam neke extra-vazne, neodlozne obaveze na faxu.

--------------------
ONCE A RED, ALWAYS A RED

+Quote Post

Mishkin
poruka Sep 9 2008, 06:56 PM
Poruka #3

Lešinar

Datum reg.: 14-August 06
Član broj: 75

Ja sam u principu za. Samo sta bi bilo dobro. Da ti to sve vidis sa Mladost, napravis celu ponudu i znamo tacno na cemu smo, ako je to moguce. Mislim da od nekog veceg dogovora nema nista nego ti da napravis onako kako ti se ucini zgodno, tipa ovo sto si vec smislio! Jeste posao i jeste nezahvalan al neko mora (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Poz!

--------------------
Mozes da promenis devojku, kraj u kome zivis, politicko uverenje, ali ne i klub za koji navijas!

Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple.

+Quote Post

collymore
poruka Sep 10 2008, 10:05 PM
Poruka #4

Mili Brat Colly

Datum reg.: 11-October 07
Član broj: 2,641

Ja sam zainteresovan u svakom slucaju.Vidi sa tom firmom sto se tice viza i ostalih papira jer sam cuo da se za U.K poprilicno tesko dobijaju

+Quote Post

Aleksandar88
poruka Sep 11 2008, 03:06 AM
Poruka #5

Klub 1000

Datum reg.: 6-March 08
Član broj: 5,622

Ja mislim da su vize mnogo manji problem od samih karti za utakmice,pa tako da ako to bude sigurica,ja bih mogao da napravim neku kombinaciju i da podjem.

--------------------
Wooooo woo woo woo,
We've got the best midfield in the world,
We've got Xabi Alonso, Momo Sissoko,
Gerrard and Mascherano !

+Quote Post

acalfc
poruka Sep 11 2008, 06:05 PM
Poruka #6

Toncin portparol

Grupa: Stomaci veliki al jaki
Datum reg.: 16-July 06
Član broj: 66

Ja sam za ali prvo moram da se konsultujem sa kreditnim biroom :-(

--------------------
"Liverpool F.C. Kings Of Europe"

+Quote Post

Scouser
poruka Sep 12 2008, 09:38 AM
Poruka #7

Statler

CITAT (Aleksandar88 @ Sep 11 2008, 04:06 AM) *
Ja mislim da su vize mnogo manji problem od samih karti za utakmice,pa tako da ako to bude sigurica,ja bih mogao da napravim neku kombinaciju i da podjem.

to nikad neće biti sigurica osim ako neko ima nekog u Liverpulu ko ima dovoljno para i poverenja da za nas kupi karte. Ponavljam, za Ligu Šampiona će to biti jako teško, a i skupo, a za premier ligu su karte dostupne na stadionu, i za premier ligu ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

--------------------
Karma killer

+Quote Post

collymore
poruka Sep 12 2008, 05:33 PM
Poruka #8

Mili Brat Colly

Datum reg.: 11-October 07
Član broj: 2,641

Ma meni je samo bitno da gledam LFC dal igrao premier ligu,ligu sampiona il carling kup...sve mi jedno.Gledao bi ih makar i protiv Millwalla ako nema karata za nista drugo

+Quote Post

Scouser
poruka Sep 12 2008, 07:01 PM
Poruka #9

Statler

Dobro je da sam na vreme skapirao jednu začkoljicu... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Naime Rajan u Liverpul i iz Liverpula iz i za Budimpeštu leti do 3 Novembra! Onda pravi pauzu, i sledeći let je tek 18 decembra, a cene tih letova su skupe, i što su bliže Novoj Godini, to su sve skuplje.

Moja je ideja sledeća (i najjeftinija), ono što bih ja uradio: rezervisao bih kod Rajana kartu za Liverpul 3 novembra, a vratio bih se 9og iz Londona u Budimpeštu sa EasyJetom. Karta za Liverpul je sada oko 25€ a karta za Budimpeštu nazad je 35 funti. Što znači povratna karta ne ispada mnogo, ni 100 eura, ali treba imati u vidu povratnu za kombi do budimpešte (2x30€) i voz u jednom smeru od Liverpula do Londona (??€). Kao da idemo na mars, ali to su varijante.

Ja lično mislim da je najbolje to, da odemo 3 novembra, da probamo 4-og da izakcijamo da nađemo kartu za Atletiko, a ako izduvamo, imamo siguricu 8-og protiv WBA.

E sad ja ne znam ni ko bi voleo da ide a kamo li da li se slažete s ovim, ali to je već do vas, ne do mene.

Postoji i druga varijanta: odemo u agenciju, oni nam nabave povratne karte na redovnoj liniji Beograd-London, rezervišu nam povratne karte za voz do Liverpula, srede nam smeštaj u nekom hotelu u Liverpulu i to je to. A koliko će sve to da košta, to je već nešto drugo...

--------------------
Karma killer

+Quote Post

Aleksandar88
poruka Sep 12 2008, 07:56 PM
Poruka #10

Klub 1000

Zvuci prilicno dobro ja sam definitivno zainteresovan za tu varijantu od 3 novembra.Sto se tice karti za Atletiko to bih mogao lako da prezalim ukoliko bi za vikend gledao tekmu protiv WBA.Poslednja stvar koja me interesuje tice se finansija odnosno koliko bi po vasoj slobodnoj proceni izaslo celo putovanje (zajedno sa vizama,avionskim i voznim kartama,kao i kartama za same utakmice).

--------------------
Wooooo woo woo woo,
Gerrard and Mascherano !

+Quote Post

Scouser
poruka Sep 12 2008, 11:53 PM
Poruka #11

Statler

mislim da ti je neki minimum 700-800€

u najboljem slučaju:

100€ viza

put Beograd-Budimpešta 60€ + avion do Liverpula 50€ + Avion do budimpešte 50€ + voz L'pool-London 150€

hostel 6 noći oko 150€

itd...

--------------------
Karma killer

+Quote Post

Aleksandar88
poruka Sep 12 2008, 11:57 PM
Poruka #12

Klub 1000

Ok posto ove godine ili dizem kredit za motor ili za mesto na Anfield-u (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .

--------------------
Wooooo woo woo woo,
Gerrard and Mascherano !

+Quote Post

Liverbird
poruka Sep 13 2008, 11:11 AM
Poruka #13

Študent

Član broj: 15

CITAT (Aleksandar88 @ Sep 13 2008, 12:57 AM) *
Ok posto ove godine ili dizem kredit za motor ili za mesto na Anfield-u (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .

Moj savet: jebes motor (IMG:style_emoticons/default/kewlpics.gif)

--------------------
ONCE A RED, ALWAYS A RED

+Quote Post

Mishkin
poruka Sep 13 2008, 02:49 PM
Poruka #14

Lešinar

Pa kad cu ako necu sad (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Mozes da promenis devojku, kraj u kome zivis, politicko uverenje, ali ne i klub za koji navijas!

Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple.

+Quote Post

Scouser
poruka Sep 15 2008, 11:40 AM
Poruka #15

Statler

Plan sam malo izmenjao, i kome se sviđa nek se javi. Vreme ide i trebalo bi već da se odlučimo.

Avioni kompanije JET2 (Jet2.com) idu iz Budimpešte u Mančester. Varijanta oko tekma protiv Atletika je propala, tako da sam odlučio, a i složićete se, da je bolje otići tamo 6-og novembra, a vratiti se 9og novembra. Tada bismo gledali utakmicu protiv WBA koja se igra 8-og novembra, a najmanje teško je naći kartu za tu utakmicu.

Mančester je na pola sata od Liverpula tako da nam taj let iz tog razloga odgovara. Morali bismo da uzmemo voz ili autobus do Liverpula

Računica će ostati slična:

Prevoz (AVION, minibus do Budimpešte, povratna za voz do Liverpula) - 60+60+neka bude i 100 = 220 €
Smeštaj: HOTEL (preko agencije, zbog dobijanja vize) 3 noći najmanje po 60€ = 180 €
Karta za utakmicu: Karte inače koštaju oko 80€ a mi uzimamo kod tapkaroša, računajte 160€
Viza: prošle godine je bila 100€, računajte za sad toliko, ako nije onda do jaja
A gde je tu klopa? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) pa više od 150€ vam nije potrebno, imate u hotelu doručak.

to su pare koje morate imati, a to je sve skupa: 800 € na to morate biti spremni e sad, možda bude i jeftinije, u zavisnosti od cene vize, voza do Liverpula i karte za utakmicu a i toga koliko ćete biti gladni.

Da li sad ima zainteresovanih ???

--------------------
Karma killer

+Quote Post

Mishkin
poruka Sep 15 2008, 01:52 PM
Poruka #16

Lešinar

Evo ja npr! Mozemo da se ustekamo na hotelu i da odemo u hostel. Zna li se sta treba za vizu, da to probamo pa ako ne dobijemo lako cemo se odluciti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post

Scouser
poruka Sep 15 2008, 02:09 PM
Poruka #17

Statler

za avizu nam treba rezervacija smeštaja, i treba nam sigurno još neka dokumentacija koju ću javiti u sredu! Nisam siguran da li sa rezervacijom hostela možemo da apliciramo za vizu a s obzirom da bismo ostajali 3 noći, to onda nije velika razlika u ceni između hotela i hostela.

--------------------
Karma killer

+Quote Post

candy
poruka Sep 15 2008, 02:15 PM
Poruka #18

Navijač

Datum reg.: 29-November 07
Član broj: 3,890

Ja ne moram da se jawljam,nas dwoje smo se wec dogoworili (IMG:style_emoticons/default/inlove.gif)

+Quote Post

Scouser
poruka Sep 17 2008, 05:22 PM
Poruka #19

Statler

Ovako: Bio sam u agenciji. Ono što oni mogu da nam učine to je da nam pomognu, to jest u njihovo ime za nas izvade turističke vize za Britaniju, i da nam obave rezervaciju kombija za Budimpeštu. Hotelski smeštaj ne mogu da nam urade zato što kada su hosteli u pitanju, onda se to plaća preko interneta, kreditnim karticama, a oni vrše rezervacije sa hotelima sa kojima je način plaćanja drugačiji naravno. Hotele tražimo sami, kao i prevoz jer ako bi nam oni nalazili prevoz, to bi bile redovne linije koje su više nego duplo skuplje.

Ja sam našao hostel za koji ima mesta u periodu od 6 do 9 novembra. Cena noćenja je oko 20€ po osobi. Hostel se zove Inn Comfort, Liverpool, i u sobama ima kupatilo, po slikama hostel uopšte ne izgleda loše tako da mislim da je za tu cenu to odlično, doručak uključen. Što je najbitnije, jedan je od retkih koji u to vreme uopšte imaju slobodnih mesta. Kada bismo to online rezervisali, plaćali bismo samo 10% od cene za rezervaciju, a ostalih 90% na licu mesta. Dakle, svako po 6€ pre puta za to. To je to za hostel.

Dalje, prevoz. Od Budimpešte do Beograda je povratna karta 70€. Kombi dolazi po vas na vašu adresu, ili ako se mi dogovorimo već gde. Posle toga sedamo na avion za Mančester za koji plaćamo povratnu kartu 55€ (trenutna cena, što više čekamo, cena je veća, pre dva dana je bila 45€). Posle toga bi trebalo da se snađemo za transfer od Mančestera do Liverpula. Postoji takođe kombi iz mančesterskog aerodroma, ali u generalnoj ponudi nemaju vožnju za Liverpul, a u obrnutom smeru imaju (Lpool Manchestera) tako da sam ja poslao mail njima da sa pitanjem da li može povratna Mančester aerodrom - Liverpul(grad). Cena za 5 ljudi je 90 funti povratna, što se deli na 5 znači 23 funte x1.25 = 29€ po čoveku, što bi bilo idealno, ali čekam mail da mi odgovore, svakako je njima u interesu da nas voze. tako da trenutna idealna računica za prevoz je 70€+60€+29€= 159€

Viza košta 6900 inače, a preko agencije, koja će nam popunjavati online formulare i aplicirati u njeno ime, će to koštati 1000 dinara više, što znači 100€ za vizu.

Poslednja stvar za koju nisam uspeo nikakvu korisnu informaciju da nađem, to su karte za tekmu. Tekma se igra 8-og novembra, a karte se puštaju u prodaju 21 oktobra (ili 24). Cenu karata ne znam, kao ni mogućnosti kupovanja preko interneta. Imajući u vidu da to nije jaka utakmica, prilično sam siguran da se do karata može doći na dan utakmice.

Eto tako, mislim da smo dobili nešto precizniju informaciju što se tiče para.

Zbog perioda za koji je potrebno da se viza izradi, i da se uopšte aplicira i zakaže termin u ambasadi, kao i zbog cene aviona koja iz dana u dan sve više skače, a i zbog straha da se kapaciteti u hostelu ne popune, potrebno je što pre da se dogovorimo i odlučimo! Najkasnije do 28-og septembra.

Ko je za?

I na kraju dokumentacija za vizu (pored svih rezervacija smeštaja i prevoza) koja je neophodna takođe, i koja takođe do 28 septembra mora u potpunosti da se prikupi:

Prikačeni thumbnail(i)
Prikačena slika

--------------------
Karma killer

+Quote Post

Aleksandar88
poruka Sep 17 2008, 05:53 PM
Poruka #20

Klub 1000

Ok sve mi je jasno osim ovog dela o potvrdi o dobijenom godisnjem odmoru u trajanju aranzmana (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

--------------------
Wooooo woo woo woo,
Gerrard and Mascherano !

+Quote Post

19 - broj stranica V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 - broj korisnika koji čitaju ovu temu (1 - broj gostiju, 0 - broj anonimnih članova)
0 - broj članova:

RSS Lo-fi verzija Trenutno vreme: 17th November 2019 - 08:39 PM
Invision Power Board skin developed by Transverse Styles