109 - broj stranica V  « < 107 108 109  
Reply to this topicStart new topic
> Jürgen Junior, stigla klopa

Digital_Jesus
poruka May 18 2019, 12:22 PM
Poruka #2161

Klub 1000

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-September 10
Član broj: 6,977

CITAT
Lallana fears he has no future at Anfield under Jurgen Klopp – and has told friends he would welcome a move back to the South Coast. [Express]

CITAT
Liverpool are expected to ask for around £13m for Lallana. Southampton do have the money, but are concerned about the midfielder’s injury record. [Express]

Bilo bi lepo ako bi ove godine otišao. Uvek mi bude žao kada pomislim na njegovu karijeru kod nas - od hajpa koji sam imao kada je bio kupljen, pa do onih par meseci pod Klopom kada je počeo da igra vrhunski i onda downfall i povrede (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Pored Staridža i Morena koji će napustiti klub za džabe očekujem da ćemo prodati i Klajna, Kenta, Ejariu, Oja i Vilsona. Vrlo je moguće da će se i Grujić naći u toj grupi igrača iako to ne bih voleo da se desi. Nije mi jasno šta će biti sa Vudbrnom, deluje mi kao da ni on nema budućnost u ovom našem timu. Sve u svemu ovo nisu igrači za koje se može dobiti neka astronomska suma, ali videli smo već da Edvards čini čuda tako da me ne bi iznenadilo da na njima zaradimo ukupno i 70-80m funti.

Naleteo sam na ovu analizu Ziješa - link. Po ovome deluje da bi nam baš legao, mlad je, pokriva mnogo pozicija, deluje da bi mogao da otključava bunkere, a i da menja nekog od one prednje trojke. Na to treba dodati da on ima i 25m release clause. Jedino što bi me u toj priči brinulo je njegova konstitucija, deluje da možda nije fizički podoban za PL, ali ako se sve uzme u obzir mislim da je vredan rizikovanja. Sve i da ima očajnu sezonu kod nas, siguran sam da će mu resell value biti veći od tih 25m koje bismo za njega dali.

Po tviteru se piše da smo navodno zainteresovani za Depaja. Taj lik mi ne deluje kao Klopov tip igrača i ne verujem da ćemo ga kupiti iako je lepo maštati da kod nas procveta i sahrani Junajted u nekom od derbija (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

Dee Jay
poruka May 18 2019, 01:09 PM
Poruka #2162

Klub 1000

Datum reg.: 15-March 10
Član broj: 6,810

Uopšte nemam ideju šta želimo da dovedemo ovog leta, osim očiglednog, rezervni bekovi i rezervni napadač, što će najverovatnije biti Brewster unapređen u prvi tim.

Bilo je previše tumbanja još od prelaznog roka, pa kroz celu sezonu. Da li je Fekir bio planiran da igra kao #9, #10 ili #8, #7/#11 da li je trebalo da dođu i on i Šaćiri, ili je Šaćiri bio jeftinija alternativa (spoiler), da li je plan bio da se pređe (vrati) na 4-2-3-1, ili je to bilo prinudno rešenje usled Oxove povrede i Keitine loše forme?

Ako nastavimo da igramo 2-3-5, sa napadima po krilima, gde najviše asistencija dolazi od Arnolda i Robertsona, ne vidim da ćemo dovoditi bilo kakvog "kreativca" na sredini, čak i sa odlascima.

Spoiler: show
TT ne mora da odgovor na ovo, znam da je njegov odgovor jeftinija alternativa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Mislim da nam je suštinski najveći taktički problem, kako da igramo bez Firmina, koji je opet toliko specifičan da nema smisla tražiti like-for-like zamenu. Plan B se protiv Barselone pokazao i više nego dobar, trojka napred zaokupi štopere, i onda veznjak upada iz drugog plana na centaršut, tako smo dali 2 gola. Isto tako, Mane je dao neki nerealan broj golova glavom ove sezone. Možda je to retrogradno i potpuno neprimenljivo protiv većine PL ekipa, ali tako igramo.

Ovu poruku je izmenio Dee Jay: May 18 2019, 01:19 PM

--------------------
"Aim for the sky and you'll reach the ceiling. Aim for the ceiling and you'll stay on the floor."

"My idea was to build Liverpool into a bastion of invincibility. Napoleon had that idea. He wanted to conquer the bloody world. I wanted Liverpool to be untouchable. My idea was to build Liverpool up and up until eventually everyone would have to submit and give in."

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka May 18 2019, 01:48 PM
Poruka #2163

Klub 1000

CITAT (Dee Jay @ May 18 2019, 02:09 PM) *
Uopšte nemam ideju šta želimo da dovedemo ovog leta, osim očiglednog, rezervni bekovi i rezervni napadač, što će najverovatnije biti Brewster unapređen u prvi tim.

Bilo je previše tumbanja još od prelaznog roka, pa kroz celu sezonu. Da li je Fekir bio planiran da igra kao #9, #10 ili #8, #7/#11 da li je trebalo da dođu i on i Šaćiri, ili je Šaćiri bio jeftinija alternativa (spoiler), da li je plan bio da se pređe (vrati) na 4-2-3-1, ili je to bilo prinudno rešenje usled Oxove povrede i Keitine loše forme?

Ako nastavimo da igramo 2-3-5, sa napadima po krilima, gde najviše asistencija dolazi od Arnolda i Robertsona, ne vidim da ćemo dovoditi bilo kakvog "kreativca" na sredini, čak i sa odlascima.

Spoiler: show
TT ne mora da odgovor na ovo, znam da je njegov odgovor jeftinija alternativa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Mislim da nam je suštinski najveći taktički problem, kako da igramo bez Firmina, koji je opet toliko specifičan da nema smisla tražiti like-for-like zamenu. Plan B se protiv Barselone pokazao i više nego dobar, trojka napred zaokupi štopere, i onda veznjak upada iz drugog plana na centaršut, tako smo dali 2 gola. Isto tako, Mane je dao neki nerealan broj golova glavom ove sezone. Možda je to retrogradno i potpuno neprimenljivo protiv većine PL ekipa, ali tako igramo.

Kako stvari stoje, ništa od Kelija.

BREAKING: @AFCBournemouth have agreed a £13m fee with @BristolCity for defender Lloyd Kelly, according to Sky sources.

Ne bih se mnogo bunio ako bi došao recimo Sesenjon, ali opet, mislim da će to biti i suviše skupo za naše potrebe.

Like-for-like za Firmina je skoro pa nemoguće naći tako da se ne treba mnogo čemu tu nadati, ali je uvek dobro imati nekog pouzdanog za plan B. Nisam siguran koliko je pametno uzdati se u Brustera kao prvu zamenu za špica, mislim da nam za naše aptetite treba nešto proverenije.

--------------------

+Quote Post

Dee Jay
poruka May 18 2019, 02:40 PM
Poruka #2164

Klub 1000

CITAT (Digital_Jesus @ May 18 2019, 02:48 PM) *
Like-for-like za Firmina je skoro pa nemoguće naći tako da se ne treba mnogo čemu tu nadati, ali je uvek dobro imati nekog pouzdanog za plan B. Nisam siguran koliko je pametno uzdati se u Brustera kao prvu zamenu za špica, mislim da nam za naše aptetite treba nešto proverenije.

1. Mane #9, 2. Origi, 3. Bruster, tim redom, ja bih rekao. Meni se ideja sa Wernerom inicijalno dopada, može da igra preko celog napada, uklapa se u stil, daje mogućnost za 4-2-3-1 (što je opet posebna tema, da li bi uopšte trebalo igrati u toj formaciji), deluje kao logičan korak napred, dovesti ga da se konkretno poveća konkurencija u timu, ali morao bi da krene ne od nule, nego iz minusa, da se izbori za poziciju u timu. Mislim da mi je njegov transfer sada manje verovatan, nego recimo pre godinu dana.

--------------------
"Aim for the sky and you'll reach the ceiling. Aim for the ceiling and you'll stay on the floor."

"My idea was to build Liverpool into a bastion of invincibility. Napoleon had that idea. He wanted to conquer the bloody world. I wanted Liverpool to be untouchable. My idea was to build Liverpool up and up until eventually everyone would have to submit and give in."

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka May 18 2019, 02:49 PM
Poruka #2165

Klub 1000

CITAT (Dee Jay @ May 18 2019, 03:40 PM) *
1. Mane #9, 2. Origi, 3. Bruster, tim redom, ja bih rekao. Meni se ideja sa Wernerom inicijalno dopada, može da igra preko celog napada, uklapa se u stil, daje mogućnost za 4-2-3-1 (što je opet posebna tema, da li bi uopšte trebalo igrati u toj formaciji), deluje kao logičan korak napred, dovesti ga da se konkretno poveća konkurencija u timu, ali morao bi da krene ne od nule, nego iz minusa, da se izbori za poziciju u timu. Mislim da mi je njegov transfer sada manje verovatan, nego recimo pre godinu dana.

Pa da, ja ne vidim način da mi dovedemo već izgrađenog igrača za napad koji će biti ok sa sedenjem na klupi. Mnogo je verovatnije da dovedemo nekog igrača koji može da igra na desetku, krilo i osmicu, pa bi samim tim mogao da se rotira sa više igrača u timu. Ako se odmara Firmino, on uskače umesto Manea na krilu, a Mane se pomera na špica. Ako se igra 4231, on igra na poziciji 10, ako se igra 433 gde treba razbiti bunker, on igra na poziciji 8. Zato sam i naveo Ziješa kao igrača koji bi nam legao u svakom smislu. U suštini ako budemo dovodili nekog već igrađenog igrača, u pitanju će biti neko ko je napadčki orijentisan i raznovrstan poput Kutinja. Zbog toga se i Fekir činio (i dalje čini) kao legitimna opcija. Pepea, Wernera, Zahu i slične nema šanse da kupimo, dok Branta, Ziješa, Fekira i igrače tog tipa već ima koliko toliko smisla da potražimo - iz naše perspektive je to logičan potez, a i iz perspektive igrača to nije fudbalsko samoubistvo, već u potenciji više nego pristojan broj minuta. Međutim, i po tom pitanju sam pesimista, mislim da će na kraju biti priča Ox je kao novo pojačanje, a daće se i mladom Brusteru šansa. To naravno nije katastrofalno, ali mislim da je ovo o čemu pišem srećnije rešenje. Figers crossed (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)

Edit: Ne treba zaboraviti da je Bruster pre nekih godinu, godinu i po dana bio blizu prelaska u Mehengladbah, a sećam se da je u toj trci učestvovala još neka ekipa iz Bundeslige - u glavi mi je Lajpcig, ali nisam 100% siguran. Sve u svemu, tada je delovalo da je pitanje trenutka kada će Bruster da ode, ali se desio twist i on je ostao kod nas. Vrlo je moguće da mu je Klop obećao nekakve minute u prvom timu kako bi uspeo da ga zadrži - upravo su minuti na terenu bili i razlog njegove želje da ode iz Liverpula - a verujem da će to obećanje i ispuniti osim ako se ne ispostavi da Bruster nije posvećen treninzima i slično što ne verujem da jeste ili će biti slučaj.

Ovu poruku je izmenio Digital_Jesus: May 18 2019, 02:56 PM

--------------------

+Quote Post

Take Two
poruka May 18 2019, 07:05 PM
Poruka #2166

čakravanti šrāvaka

Grupa: Carovi
Datum reg.: 1-May 07
Član broj: 696

Ziyech možda ne bi bio loša opcija, ne deluje kao da bi očekivao startno mesto. On bi nam u principu izgurao Shakiru sa klupe, ali pitanje je da li Klopp to zaista želi - ostaje potpuno nejasno zašto je njega u drugoj polovini sezone zaboravio.

Onda bi nam ovako izgledala druga postava: Mignolet; neko, Gomez, Lovren, neko; Wijnaldum, Milner, Ox; Ziyech, Brewster, Origi. Tu bi najbliže starterima bili Gomez umesto Matipa i Ox umesto Keite/Hendersona, ali mogao bi i Ziyech kad zatreba da uskoči umesto bilo koga u ofanzivnoj liniji. (Ili, naravno, u sredini ako Klopp bude hteo da ponovo igra sa desetkom.)

Ako bi ostao Shaqiri/Lallana a došao Ziyech, deluje mi kao da bi u treću postavu ispao Brewster što bi bila velika šteta.

QUOTE (Dee Jay @ May 18 2019, 03:40 PM) *
morao bi da krene ne od nule, nego iz minusa, da se izbori za poziciju u timu

Zašto bi on to želeo? Dečko ima odličnih par sezona iza sebe, gledaće da ode u neki klub gde će biti bliže startnoj postavi nego kod nas gde su prva trojica praktično nedodirljivi.

OK, jeste da Luka Jović ide u Madrid da sa klupe čeka priliku, ali Benzemi (31) samo što nije istekao rok trajanja. Werner bi kod nas bio u nepovoljnijoj situaciji. (Osim ako se Klopp odluči da opet pretumba ceo napad kako bi njega uglavio pa pređemo na 4-5-1 sa Firminom u rupi, što je IMHO najgora moguća varijanta.)

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka May 18 2019, 08:12 PM
Poruka #2167

Klub 1000

CITAT (Take Two @ May 18 2019, 08:05 PM) *
Ziyech možda ne bi bio loša opcija, ne deluje kao da bi očekivao startno mesto. On bi nam u principu izgurao Shakiru sa klupe, ali pitanje je da li Klopp to zaista želi - ostaje potpuno nejasno zašto je njega u drugoj polovini sezone zaboravio.

Onda bi nam ovako izgledala druga postava: Mignolet; neko, Gomez, Lovren, neko; Wijnaldum, Milner, Ox; Ziyech, Brewster, Origi. Tu bi najbliže starterima bili Gomez umesto Matipa i Ox umesto Keite/Hendersona, ali mogao bi i Ziyech kad zatreba da uskoči umesto bilo koga u ofanzivnoj liniji. (Ili, naravno, u sredini ako Klopp bude hteo da ponovo igra sa desetkom.)

Ako bi ostao Shaqiri/Lallana a došao Ziyech, deluje mi kao da bi u treću postavu ispao Brewster što bi bila velika šteta.

Zašto bi on to želeo? Dečko ima odličnih par sezona iza sebe, gledaće da ode u neki klub gde će biti bliže startnoj postavi nego kod nas gde su prva trojica praktično nedodirljivi.

OK, jeste da Luka Jović ide u Madrid da sa klupe čeka priliku, ali Benzemi (31) samo što nije istekao rok trajanja. Werner bi kod nas bio u nepovoljnijoj situaciji. (Osim ako se Klopp odluči da opet pretumba ceo napad kako bi njega uglavio pa pređemo na 4-5-1 sa Firminom u rupi, što je IMHO najgora moguća varijanta.)

Kod nas sigurno da ne bi, ali u mnogim klubovima sa pravom bi i utoliko bi naša pozicija bila teža u potencijalnim pregovorima. Ovo što kažeš za Šaćirija je spot on, ako bismo dovodili tako nešto Šaćiri bi morao da ide ili bi jednostavno morao da se pomiri sa činjenicom da će igrati u ranim fazama kupova i eventualno u situacijama kada imamo neočekivano mnogo povređenih igrača. Ja sam negde i prošle godine kukao što smo doveli Šaćirija, a ne nešto kvalitetnije i raznovrsnije, možda će se to ispraviti ove godine. S druge strane, nikako mi ne ide uz Klopa da odustane od nekog igrača nakon godinu dana i to od igrača koji je prvih pola godine igrao sasvim pristojno kada je dobijao šansu. Jedini scenario u kom je moguće da kupujemo Ziješa ili nešto slično i Šaćirijevo neodlaženje iz kluba je ukoliko Brustera pošaljemo negde na kaljenje godinu dana, ali opet ne verujem da je to deo plana.

Offtopic - Fabinjo izgleda nije pozvan na Kopa Ameriku (IMG:style_emoticons/default/isuse.gif) Nije da mi to mnogo smeta jer će biti svežiji za nas tokom naredne sezone, ali je čovek apsolutno zaslužio poziv. S druge strane, već par godina u nazad Brazil ume često da se ogreši o naše igrače. Svetsko 2014. ne zovu Kutinja i uzdaju se u Oskarov kreativni potencijal i ništa ne urade. Svetsko 2018. stavljaju Jesusa u prvu postavu iako je Firmino odigrao onakvu sezonu. Videćemo da li će ih stići karma i povodom Fabinja (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post

Take Two
poruka May 18 2019, 10:56 PM
Poruka #2168

čakravanti šrāvaka

Oscar, gde se njega seti jebote (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Čovek koji je sa 25 godina otišao da uči fudbalu Kineze...

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka May 19 2019, 12:14 AM
Poruka #2169

Klub 1000

CITAT (Take Two @ May 18 2019, 11:56 PM) *
Oscar, gde se njega seti jebote (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Čovek koji je sa 25 godina otišao da uči fudbalu Kineze...

Znam da mi je to bio najdosadniji Brazilov tim otkako pratim fudbal - Oskar je tu bio jedini iole kreativan igrač na sredini terena, ostali su bili uglavnom zadnji vezni Fernandinjo, Paulinjo, Luis Gustavo, Ramires... Znam da sam se tada raspravljao sa mnogima što Kutinjo nije bio pozvan, ali su me svi uveravali kako nema potrebe i kako je Oskar mnogo bolji i slično. Videli smo kako je to prošlo (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post

Take Two
poruka May 19 2019, 03:09 AM
Poruka #2170

čakravanti šrāvaka

Pa Dunga selektor, šta očekivati (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ja se njega sećam još sa Mundijala '94, bio mi omiljeni igrač Brazila, svi ostali neki prefinjeni tehničari a on samo krlja i krlja i krlja...

+Quote Post

dzoker
poruka May 22 2019, 11:30 AM
Poruka #2171

Počasni član

Datum reg.: 31-July 10
Član broj: 6,918

Ovi nasi ludaci opet otisli da se suncaju pred najvazniji mec sezone, pa jeboteeeee

--------------------
Ливерпул је мајка!

+Quote Post

Take Two
poruka May 22 2019, 05:42 PM
Poruka #2172

čakravanti šrāvaka

Po zakonu velikih brojeva, moraju kad-tad da dobiju utakmicu posle tog sunčanja. Još se nijednom nije desilo, ali mora nekad da upali.

+Quote Post

Take Two
poruka May 27 2019, 12:58 PM
Poruka #2173

čakravanti šrāvaka

PSG navodno hoće Milnera. Realno, čovek je zaslužio da ga pustimo. Neka sa 33 godine zabode još jedan šeički ugovor i onda lepo golden parachute u penziju.

+Quote Post

dzoker
poruka May 28 2019, 08:52 AM
Poruka #2174

Počasni član

Ovo je neizdrzivo. Pa kada ce vise finale. Na sta ovo lici. Da ekipe koje igraju po dva meca nedeljno fazon 9 meseci, sada cekaju tri nedelje bez meca pred najbitniji u sezoni. Jebem ti i Uefu i Fifu i koga god, zgadili su mi se. Najbolje u Julu da su stavili da se igra. Ne znam sta rade ovi igraci sada uopste, kako da zadrzis formu i ritam uopste, njima su glave na odmoru uveliko.

--------------------
Ливерпул је мајка!

+Quote Post

Take Two
poruka May 28 2019, 11:09 AM
Poruka #2175

čakravanti šrāvaka

Pusti, može i gore - Chelsea čekajući finale EL otišao da igra prearranged prijateljske utakmice pa im se povredili i Kante (lakše) i Loftus-Cheek (teže). Savršen tajming.

+Quote Post

dzoker
poruka May 28 2019, 12:22 PM
Poruka #2176

Počasni član

CITAT (Take Two @ May 28 2019, 12:09 PM) *
Pusti, može i gore - Chelsea čekajući finale EL otišao da igra prearranged prijateljske utakmice pa im se povredili i Kante (lakše) i Loftus-Cheek (teže). Savršen tajming.

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Pa i ja sam bio u fazonu daj neku prijateljsku nesto, cisto da osete loptu pred finale.

--------------------
Ливерпул је мајка!

+Quote Post

Take Two
poruka May 28 2019, 03:50 PM
Poruka #2177

čakravanti šrāvaka

Pa eto igraju 6 na 6, glupiraju se, prave turnire... Na prvom je pobedio tim D (Mignolet-Lovren-Trent-Hendo-Shaq-Origi)

Mene su ta mini-letovanja u sred sezone nervirala jer sam imao utisak da ih sjebe nagla promena vremena, redovno su bili nekako tromi u prvoj utakmici posle povratka na sever Engleske iz tamo nekog Dubaija.

Sad je drugačija situacija, treniraju u Marbelji za utakmicu u Madridu, razlika je minimalna. Valjda će biti OK.

+Quote Post

Dee Jay
poruka May 29 2019, 10:39 PM
Poruka #2178

Klub 1000

Trebalo je da odigraju protiv nekih Holandjana, Twente, Fejnord, ali oni nisu mogli da otputuju u Spaniju na utakmicu.

Bio sam bolje raspolozen pred utakmicu sa Realom. Brine me da nas ovako duga pauza nije izbacila iz ritma, a bila sasvim dovoljna da se oni vrate iz mrtvih. Ne iscekujem utakmicu sa uzbudjenjem.

--------------------

+Quote Post

milos7
poruka Jun 9 2019, 10:20 AM
Poruka #2179

Klub 1000

Datum reg.: 13-April 09
Član broj: 6,514

Otisao staridz, 6.5 godina, 7 sezona..steta sto nije onih prvih god i po nije nikad vise ponovio..

+Quote Post

LjutiKrilo
poruka Jun 13 2019, 09:38 PM
Poruka #2180

Navijač

Datum reg.: 23-February 07
Član broj: 481

hvala mu za sve golove a pogotovo onaj čelziju pod prečku jesenas

+Quote Post

109 - broj stranica V  « < 107 108 109
Reply to this topicStart new topic
1 - broj korisnika koji čitaju ovu temu (1 - broj gostiju, 0 - broj anonimnih članova)
0 - broj članova:

RSS Lo-fi verzija Trenutno vreme: 16th June 2019 - 08:27 AM
Invision Power Board skin developed by Transverse Styles