3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Liverpool vs Chelsea, Anfield, 17:30h, SK1

Digital_Jesus
poruka Apr 17 2019, 03:09 PM
Poruka #41

Klub 1000

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-September 10
Član broj: 6,977

CITAT (dzoker @ Apr 16 2019, 09:12 PM) *
Ma vise sam mislio u smislu da mi nismo tim koji se razbacuje sa parama tek tako. Ovi nasi vlasnici me ne bi zacudili da bez pardona prodaju na leto Salaha, Manea ili tako nekog. Dok recimo Siti, Junajted i Celzi daleko lakse od nas drze dosta duze superzvezde u svojim timovima.

Mislim da to nužno više neće biti slučaj, čak sam i poprilično siguran da vlasnici nisu imali veliku želju da prodaju igrače poput Suareza, Sterlinga i Kutinja - oni su na sebi svojstvene načine pokušavali da napuste klub, a gazde su u tim slučajevima gledale da izvuku što je više para moguće. Ruku na srce, za Suareza treba imati razumevanja - igrao je u klubu sa Dauningom i Ali Sisokom sa kojima realno nije imao neku veliku takmičarsku perspektivu, pritom od malih nogu kao i većina latinosa sanja da igra u Barseloni, a sasvim sigurno mu je i plata tamo bila veća nego što smo mi bili spremni da ponudimo. O tretmanu koji je dobijao od ostrvskih medija nema potrebe ni da govorim. Sterling, s druge strane, je otišao zbog para i atraktivnije ekipe - da li smo u tom trenutku mogli da mu ponudimo platu kao u Sitiju? Ne bih rekao, imali smo previše igrača na platnom spisku koji su imali daleko veće plate od onoga što su pružali na terenu, a pritom naše gazde nemaju naftne bušotine, a samim tim i džak para bez dna. Kada je reč o Kutinju, tu je stvar nešto drugačija - radilo se o tome da je čovek naprosto hteo da ide i to je to. Ko zna šta se dešavalo iza zatvorenih vrata, ali mislim da je tu presudio Klopp i da posle svih onih slinih gluposti i bolova u leđima više nije hteo da ga toleriše. Kutinjo je otišao kao drugi najplaćeniji igrač sveta koji ne igra onako kako su očekivali u Barseloni, a mi smo za tih 18 meseci bez njega igrali finale LŠ, na putu smo do polufinala LŠ ove godine i ozbiljni smo kandidati za titulu - retrospektivno gledano, prodaja Kutinja je bila dobar potez.

U sadašnjoj situaciji je klub konačno postavljen na zdrave osnove - naredne sezone ćemo treći put zaredom igrati LŠ, kandidati smo za titulu u domaćem prvenstvu, imamo odličnog trenera, a evo priča se i da ćemo uskoro potpisati neki novi ogroman sponzorski ugovor, a videli smo prošlog leta da vlasnici nisu škrti na parama. Ova ekipa pokazuje ambicije tako da razlog "trofeja" ne bi trebalo da bude problem bilo kom igraču - jedini problem bi mogao da bude novac, ali mislim da je klub u poziciji da se skoro ravnopravno takmiči sa bilo kojim timom na svetu u pogledu finansija. Ono što je takođe važno jeste što igrači veruju Klopu i pod njegovim vođstvom svi individualnu napreduju - ako pogledamo front 3, složićemo se da su sva trojica došli kao korektni igrači sa velikim potencijalom, a svaki od njih je taj potencijal ostvario tako što su postali igrači svetske klase. Taj aspekt je važan ne samo za potrebe da igrače koje već imamo nekako privolimo da ostanu kod nas, nego i za igrače koje želimo da kupimo. Da li bi VVD, Keita i recimo Alisson došli u Brendanov Liverpul? Teško. A s druge strane, ti isti igrači su mogli otići u neke druge timove gde bi verovatno više zarađivali, no, ipak su odabrali nas.

Na kraju krajeva, ako Totenhem već godinama zadržava igrače poput Kejna, Alija, Eriksena i Sona, a pritom su i finansijski i "takmičarski" daleko slabiji od nas u svakom pogledu, ne vidim zašto Liverpul ne bi mogao da zadrži svoje igrače.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
2 - broj korisnika koji čitaju ovu temu (2 - broj gostiju, 0 - broj anonimnih članova)
0 - broj članova:

RSS Lo-fi verzija Trenutno vreme: 13th November 2019 - 10:59 PM
Invision Power Board skin developed by Transverse Styles