45 - broj stranica V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bivši Igrači

Take Two
poruka Jan 8 2010, 11:13 AM
Poruka #1

čakravanti šrāvaka

Grupa: Carovi
Datum reg.: 1-May 07
Član broj: 696

Nedavno sam čuo da se penzioniše Patrik Berger, jedan od mojih omiljenih igrača iz vremena kad sam počeo da pratim Liverpool. Nisam znao na kojoj temi bi mogli da pričamo o tome, pa reko' da otvorim novu.

Info za neinformisani podmladak: http://en.wikipedia.org/wiki/Patrick_Berger

Tribute sa zvaničnog sajta: http://www.liverpoolfc.tv/eseason/Features...k-Be-16095.php3

Nekako mi se baš stužilo kad sam čuo da čovek odlazi u penziju, iako sam bio pod utiskom da je odavno već završio karijeru. Još jedan fenomenalan igrač kog su povrede sjebale u najboljim godinama. Uvek sam ga cenio više od McMoneymana. Još se sećam nekih od golova sa gornjeg klipa, sa retkih utakmica koje je RTS prenosio, i posle BK sa još neretardiranim Acom Stojanovićem. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

(IMG:http://www.sporting-heroes.net/files_football/BERGER_Patrik_20010812_NF_L.jpg)

(IMG:style_emoticons/default/Hail.gif)

Na ovoj temi pišite o bivšim igračima, dobrim ili lošim, što penzionisanim što ne, po mogućstvu onima koje ste gledali. (Momci i devojke od po 20 godina, nemojte molim vas da tupite o tome kakav je fenomen bio King Kenny i sl.) Možda tako stavimo u pravu perspektivu ove što se danas vuku po terenu u crvenom dresu.

Ovu poruku je izmenio Joe: Feb 8 2011, 05:43 PM
Go to the top of the page

+Quote Post

redsi
poruka Jan 8 2010, 11:34 AM
Poruka #2

Počasni član

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-February 09
Član broj: 6,462

Kakva je to bila levica, jedan od igracha zbog kojih sam poceo da navijam za Pool...

+Quote Post

Mario_T
poruka Jan 8 2010, 12:25 PM
Poruka #3

Klub 1000

Grupa: Moderatori
Datum reg.: 1-May 06
Član broj: 10

QUOTE (Take Two @ Jan 8 2010, 11:13 AM) *
Nedavno sam čuo da se penzioniše Patrik Berger, jedan od mojih omiljenih igrača iz vremena kad sam počeo da pratim Liverpool.

Takodje jedan od mojih omiljenih igraca, iako imam utisak da nije pokazao sve sto moze. A u kljucnim momentima nije imao ni srece sa povredama. Ipak, bio je dobar sluga nasem klubu, a imajuci u vidu njegove komentare dok je igrao za Aston Villu (savetujuci Barryju da predje u nas klub), ocigledno i dan danas ima soft spot za Liverpool. Kao sto rece neko na RAWKu, mozda bi mogao da postane nas skaut za Cesku (i Slovacku). (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

QUOTE (Take Two @ Jan 8 2010, 11:13 AM) *
Uvek sam ga cenio više od McMoneymana.

Nemoj tako, za taj odlazak je kriva uprava, koliko i McManaman. Godinu dana pre odlaska uprava je pokusala da ga proda Barceloni, umesto da mu ponude novi ugovor. Ipak, i nakon sto je otisao iz kluba, McManaman je prilikom svojih medijskih nastupa uvek imao veliku dozu respekta prema klubu.
U svakom slucaju, McManaman je meni jedan od najomiljenijih igraca u istoriji Liverpoola. Uostalom, jedan od razloga zasto sam zavoleo Liverpool jeste taj sto sam imao prilike da vidim njega na delu. Da su Rafa i Houllier u svojim timovima imali jednog wingera kao sto je McManaman, uveren sam da bi do sada proslavili osvajanje barem 1-2 nove titule.

Ovu poruku je izmenio Mario_T: Jan 8 2010, 12:25 PM

--------------------
Per Aspera, Ad Astra.
Memento Audere Semper.

+Quote Post

Periklo
poruka Jan 8 2010, 12:37 PM
Poruka #4

Huligan

Datum reg.: 12-May 09
Član broj: 6,533

CITAT (Mario_T @ Jan 8 2010, 12:25 PM) *
McManaman je prilikom svojih medijskih nastupa uvek imao veliku dozu respekta prema klubu.

Nisi baš u pravu. Vrlo je često o klubu govorio, blago rečeno, podcijenjivački. Čim je dobio kćerku upisao je u navijače Evertona.

--------------------
“Above all, I would like to be remembered as a man who was selfless, who strove and worried so that others could share the glory, and who built up a family of people who could hold their heads up high and say, 'We're Liverpool'.”

+Quote Post

bokeli
poruka Jan 8 2010, 02:08 PM
Poruka #5

Klub 1000

Datum reg.: 7-October 09
Član broj: 6,648

Nisam bio u toku sta je s njim zadnjih par godina, mislio sam da se ranije penzionisao.Odlican igrac,fantasticne gradje i suta imao je sve kvalitete za PL,al nikad ih nije iskazao do kraja povrede il sta vec.Jedan od mojih omiljenih igraca i nezamenljiv clan squada na PES-u u to vreme

CITAT (Take Two @ Jan 8 2010, 11:13 AM) *
i posle BK sa još neretardiranim Acom Stojanovićem. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Slazem se.Aca je u svoje vreme uneo novinu u prenos utakmica.Nikad necu zaboraviti prenos na BK protiv Sefild V. kada se drao svakom Ovenovom golu.Ja tad bio ubedjen da covek navija za nas (IMG:style_emoticons/default/bag.gif)

--------------------
If you`re searching for truth, you must look in the mirror and make sense of what you can see, just be....

+Quote Post

collymore
poruka Jan 8 2010, 03:48 PM
Poruka #6

Mili Brat Colly

Datum reg.: 11-October 07
Član broj: 2,641

Barger je bio dobar i vrlo koristan igrac u tom trenutku.Ono sto mi je krivo a to je kolko se secam i on je nesto iznenada otisao iz kluba i vise nikad nije pruzao partije kakve je pruzao kad nas narocito u pocetku.Kako god okreenes ipak smo bolje prosli od Scuma u tom trenutku koji je angazovao Poborskog koji se tamo nije proslavio.

+Quote Post

Take Two
poruka Jan 8 2010, 04:43 PM
Poruka #7

čakravanti šrāvaka

QUOTE (Mario_T @ Jan 8 2010, 12:25 PM) *
Nemoj tako, za taj odlazak je kriva uprava, koliko i McManaman. Godinu dana pre odlaska uprava je pokusala da ga proda Barceloni, umesto da mu ponude novi ugovor.

Ma dobro, ne zameram ja njemu stvarno nešto previše, samo mi se sviđa nadimak. McManaman je imao priličan kvalitet, ali nikad nije bio baš lider na terenu, u Gerrardovskom smislu. Tako da ne bih se kladio da bi on sam promenio Ulijeove klovnove u osvajače titule. Uostalom, zar nije on i igrao pod Francuzom godinu-dve? Tek pod Rafon nisam siguran kako bi se snašao, verovatno bi grejao klupu nekom Dirku Kuytu (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

A iz cele te Spice Boys generacije, nema sumnje da je McManaman bio najkompletniji igrač. (Dobro, Fowler je ipak poseban slučaj.) Redknap, npr., mi je uvek delovao kao klasična prevara od igrača, ni Collymore mi nije baš bio omiljen...

Najbolje je bilo kad su razni selektori krenuli da teraju McManamana da igra kao klasično levo krilo za Englesku, a tamo mu je konkurencija bio Daren jebeni Anderton (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Za njega bi bilo najbolje da se rodio deset godina kasnije, pa da zapadne u ovo vreme kad se takvim igračima da mnogo više slobode u igri i mogućnosti da menjaju pozicije kako im dune (npr. Ronaldo).

Mala retrospekcija za ove mlađe i neukusnije:

I jedan klasik:

Carra i Arbeloa mogu samo da im zavide (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post

Mario_T
poruka Jan 8 2010, 05:09 PM
Poruka #8

Klub 1000

Nisam ni mislio da bi McManaman bio nosilac igre, ali bi bio odlican dodatak Owenu i Gerrardu ili Gerrardu i Torresu (i Alonsu). On nije imao te liderske kapacitete (barem po mom misljenju), iako je bio i kapiten, ali je bio odlican igrac i bio bi odlican dodatak Rafinom, pa i Houllierovom Liverpoolu.
Inace, on je bio u timu tokom Houllierove prve sezone (pri cemu je prvu polovicu sezone Evans bio co-manager), ali to je tada bio krs od ekipe, nasledje iz "veselih" 90tih. Tek kasnije su dosli Hyypia, Henchoz, Hamann, Westerveld, Riise, Berger, itd. Da je McManaman sada u nasem timu, bio bi bez sumnje najbolji winger u EPL i jedan od najboljih u svetu.

--------------------
Per Aspera, Ad Astra.
Memento Audere Semper.

+Quote Post

gasha84
poruka Jan 8 2010, 05:30 PM
Poruka #9

Počasni član

Datum reg.: 13-February 07
Član broj: 435

Patrik Berger! Jedan od omiljenih svojevremeno! Evo da se malo prisetimo te cuvene levice: http://www.youtube.com/watch?v=YSS4ONdOrqM

+Quote Post

Sotir Vračarević
poruka Jan 9 2010, 08:07 AM
Poruka #10

Počasni član

Datum reg.: 28-June 07
Član broj: 1,019

eee, kad je Grobbelaar zario i palio!

Ovu poruku je izmenio Sotir Vračarević: Jan 9 2010, 08:07 AM

--------------------
Fuck of Chelsea FC you ain't got no history five European cups and 18 leagues that's what we call history

QUOTE (DamirLfc @ Dec 29 2010, 11:16 PM) *
Rijkaard sve blizi

+Quote Post

Vanja Trotter
poruka Jan 11 2010, 10:43 PM
Poruka #11

Klub 1000

Datum reg.: 27-October 09
Član broj: 6,661

Kada je on došao u klub, bio sam srećan, očekivao sam od njega golove, bio je brz i prodoran, snalažljiv u šesnaestercu...
A ustvari smo malo videli od njega, pre svega zbog povrede koju je doživeo, kada je slomio nogu na meču protiv Blackburna...
Znate o kome pričam. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

(IMG:http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/40972000/jpg/_40972890_cisse_pa.jpg)

Djibril Cisse

+Quote Post

Scouser
poruka Jan 11 2010, 11:11 PM
Poruka #12

Statler

Član broj: 5

QUOTE (Sotir Vračarević @ Jan 9 2010, 08:07 AM) *
eee, kad je Grobbelaar zario i palio!

tad si se ti otprilike rodio (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

prva tekma koje se baš sećam bila je ona 1996 4-3 vs Newcastle, bilo na BK prenosio Aca...ili je on tad bio normalan ili je bio isti krele ko sad samo što sam ja kao dete bio prilično nezainteresovan da pomno slušam komentatora i razjdvojim "normalno" od "nebuloze" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) u svakom slučaju sećam se tipa njegovog komentara tada, igrač šutne, on uzvikne recimo "uuuh, kakav šut....šta vi mislite o tome?" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

LM, u to neko vreme se pojavio mlađani Dejvid Tompson a ja sam nekako verovao da će biti nešto od njega...kad god je ulazio u igru uradio bi nešto kool (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ma bio mi je skroz lik zanimljiv. Naravno bio je mlad i nije bio top klasa, al ja sam nekako tripovao da od njega može nešto da ispadne...jbg (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Karma killer

+Quote Post

Take Two
poruka Jan 11 2010, 11:33 PM
Poruka #13

čakravanti šrāvaka

QUOTE (Scouser @ Jan 11 2010, 11:11 PM) *
LM, u to neko vreme se pojavio mlađani Dejvid Tompson a ja sam nekako verovao da će biti nešto od njega...kad god je ulazio u igru uradio bi nešto kool (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ma bio mi je skroz lik zanimljiv. Naravno bio je mlad i nije bio top klasa, al ja sam nekako tripovao da od njega može nešto da ispadne...jbg (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Aaa, gde si se njega setio, i ja sam isto mislio, čak sam mu u tadašnjoj FIFI 97 (98) budžio statistike da bi mogao nešto normalno da uradi na terenu. (Takođe, pošto komentator nije znao da izgovara ime današnjeg kapitena, kupio bih izvesnog Gerarda iz Barse i promenio mu izgled i statistike da odgovaraju tadašnjem perspektivnom zadnjem veznom/desnom krilu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) Jel' taj Thompson posle završio u Celticu ili ga mešam sa nekim?

+Quote Post

Scouser
poruka Jan 11 2010, 11:35 PM
Poruka #14

Statler

Član broj: 5

Mislim da ga mešaš sa Alanom Tompsonom (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Karma killer

+Quote Post

bokeli
poruka Jan 11 2010, 11:37 PM
Poruka #15

Klub 1000

CITAT (Vanja Uzelac @ Jan 11 2010, 10:43 PM) *
Kada je on došao u klub, bio sam srećan, očekivao sam od njega golove, bio je brz i prodoran, snalažljiv u šesnaestercu...
A ustvari smo malo videli od njega, pre svega zbog povrede koju je doživeo, kada je slomio nogu na meču protiv Blackburna...
Znate o kome pričam. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Radovao sam se dolasku Cissea,pogotovo zbog tadasnje price da je sam zahtevao da dodje u klub.Valjda mi je zato jedno od najvecih razocarenja.Veliki potencijal al malo toga prikazano

--------------------
If you`re searching for truth, you must look in the mirror and make sense of what you can see, just be....

+Quote Post

Mario_T
poruka Jan 12 2010, 12:34 AM
Poruka #16

Klub 1000

Moja prva tekma je bila protiv Scuma, na Anfieldu smo izgubili sa 0-1. Secam se fantasticnog navijanja i jednog mrsavog, vizljavog krilnog igraca, koji je citavu tekmu unistavao odbranu Scumovaca, a pre svega Pallistera.
Tada nisam znao nista o timu, ni o doticnom igracu. Sledece nedelje je (sasvim slucajno) ponovo bio prenos tekme Liverpoola, ja sam to ponovo gledao (ne secam se krajnjeg rezultata), poceo da trazim informacije o klubu, igracima, istoriji, itd, itd. I tako se rodila ljubav za do kraja zivota ... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Per Aspera, Ad Astra.
Memento Audere Semper.

+Quote Post

bokeli
poruka Jan 24 2010, 03:21 PM
Poruka #17

Klub 1000

dalglish named the greatest

--------------------

+Quote Post

Scouser Tommy
poruka Jan 25 2010, 11:41 AM
Poruka #18

Liverpulđanin

Datum reg.: 16-January 07
Član broj: 367

(IMG:style_emoticons/default/Hail.gif) Nismo ni sumnjali..

--------------------
From Shankly to Rafa we've followed our team
Rome to Istanbul we've all lived the dream
Our journey is long, our goal stays the same
To keep for our children, the famous red name
Wherever we are, wherever we stay
Be sure the Kopites will seize the day
For this is our destiny, our passion and pride
Liverpool football club, the world's greatest side!

+Quote Post

Vanja Trotter
poruka Jan 25 2010, 05:15 PM
Poruka #19

Klub 1000

Datum reg.: 27-October 09
Član broj: 6,661

Pitanje za starije navijače? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Seća li se iko kako je ovaj čovek igrao dok je bio u LFC?

(IMG:http://images.icnetwork.co.uk/upl/icliverpool/jan2005/6/4/000AA82A-4CC7-11DE-AEFE80BFB6FA00C9.jpg)

+Quote Post

bokeli
poruka Jan 25 2010, 05:24 PM
Poruka #20

Klub 1000

Vidim da si gledao Cissea.E ovo ti je kopija.Barem meni

--------------------

+Quote Post

45 - broj stranica V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 - broj korisnika koji čitaju ovu temu (1 - broj gostiju, 0 - broj anonimnih članova)
0 - broj članova:

RSS Lo-fi verzija Trenutno vreme: 25th August 2019 - 09:43 PM
Invision Power Board skin developed by Transverse Styles