2 - broj stranica V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> NUFC - LFC, T-minus 180

Take Two
poruka May 4 2019, 07:38 PM
Poruka #1

čakravanti šrāvaka

Grupa: Carovi
Datum reg.: 1-May 07
Član broj: 696

Newcastle: Dubravka, Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett, Ritchie, Perez, Ki, Hayden, Atsu, Rondon

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson, Henderson, Fabinho, Wijnaldum, Salah, Sturridge, Mane

Opet nema Bobija, ovog puta ni na klupi (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Daj da nekako izguramo još ovu, da bude teoretski uzbudljivo i poslednje kolo.

When asked about Roberto Firmino’s chances of being fit in time for Liverpool’s return leg against Barcelona on Tuesday night, Jurgen Klopp has told Sky Sports “it’s not looking good”.
Go to the top of the page

+Quote Post

Dee Jay
poruka May 4 2019, 07:40 PM
Poruka #2

Klub 1000

Grupa: Članovi
Datum reg.: 15-March 10
Član broj: 6,810

Ja bas hteo da postujem quote, ali pretece me za minut. Od teskog, prolaz je postao skoro nemoguc.

--------------------
"Aim for the sky and you'll reach the ceiling. Aim for the ceiling and you'll stay on the floor."

"My idea was to build Liverpool into a bastion of invincibility. Napoleon had that idea. He wanted to conquer the bloody world. I wanted Liverpool to be untouchable. My idea was to build Liverpool up and up until eventually everyone would have to submit and give in."

+Quote Post

Take Two
poruka May 4 2019, 08:43 PM
Poruka #3

čakravanti šrāvaka

Fino smo se provukli u ovom poluvremenu, TAA dve asistencije i zamalo crveni karton, VVD i Salah potpuno sami na petercu... što neće i Barsa ovako da nam se namesti?

Stuki sasvim solidan, ne vidi se mnogo ali razigrava saigrače onako kako Wijnaldum ne bi umeo ni rukom. Šteta što će u utorak opet da fasuje klupu.

+Quote Post

Boza_dunster
poruka May 4 2019, 09:55 PM
Poruka #4

Navijač

Datum reg.: 12-May 14
Član broj: 12,654

Uh koliko teska pobeda....

Nema Bobiske....povredi se Salah....onaj tezak psihicki poraz od Barse....

Trebalo je izvuci ovo...

Oridjidji talija....

Jos smo zivi....ne damo se do kraja...koliko sam slavio ovaj treci gol...hoce li se konacno Bogovi smilovati na nas....ajde Brendane u ponedeljak....

U krajnjem slucaju....ostali smo zivi i Siti ce morati da strepi do samog kraja prvenstva sto je jako vazno...valjda se i okliznu...

--------------------
"Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that"

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka May 4 2019, 10:04 PM
Poruka #5

Klub 1000

Datum reg.: 25-September 10
Član broj: 6,977

Neverovatno kako smo olako ispuštali prednost i kako smo je ponovo zadobijali, ovo je bilo baš teško.

Ne bih da mračim, ali ako Bobi i Salah ne budu mogli da igraju protiv Vulfsa u poslednjem kolu čeka nas pakao. Za Barselonu neću ni komentarisati - i sa Bobijem u timu smo imali 10% šanse da prođemo, sada skoro nikakve.

Otvoriću šampanjac kad Dejan Lovren konačno ode iz ovog kluba.

--------------------

+Quote Post

Take Two
poruka May 4 2019, 10:19 PM
Poruka #6

čakravanti šrāvaka

QUOTE (Digital_Jesus @ May 4 2019, 11:04 PM) *
Otvoriću šampanjac kad Dejan Lovren konačno ode iz ovog kluba.

Uvek mi je glupo kad se igraču posle jedne slabe utakmice odmah računa sav minuli rad od pre par sezona, a zaboravlja kontinuitet solidnih partija (v. pod "Moreno")

Lovro je pre povrede bio sasvim dobar, sad opet traži formu, danas ga je Rondon pokidao (mislim da je svaki duel uspeo da izgubi) ali to i nije neka sramota.

Izboksovana tri boda, brišem utakmicu iz pamćenja momentalno, nepodnošljivo mi je mrcvarenje protiv Rafe. Užasno mi je drago što ostajemo konkurentni do posledjeg kola, to ne pamtim da sam nekad video.

Salah (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka May 4 2019, 10:37 PM
Poruka #7

Klub 1000

CITAT (Take Two @ May 4 2019, 11:19 PM) *
Uvek mi je glupo kad se igraču posle jedne slabe utakmice odmah računa sav minuli rad od pre par sezona, a zaboravlja kontinuitet solidnih partija (v. pod "Moreno")

Lovro je pre povrede bio sasvim dobar, sad opet traži formu, danas ga je Rondon pokidao (mislim da je svaki duel uspeo da izgubi) ali to i nije neka sramota.

Izboksovana tri boda, brišem utakmicu iz pamćenja momentalno, nepodnošljivo mi je mrcvarenje protiv Rafe. Užasno mi je drago što ostajemo konkurentni do posledjeg kola, to ne pamtim da sam nekad video.

Salah (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Nešto ne pamtim nikakav kontinuitet Lovrenovih partija. Imao je nekoliko dobrih utakmica za sve ove godine sasvim sigurno, ali je to prosto nedovoljno za ambicije koje ovaj klub sada ima. I ne radi se o tome da je Lovren naprosto danas grešio pa da je ovo nekakav izliv besa u afektu, nego on to radi godinama, o tome više ovde.

Ne znam zašto si toliko salty zbog Morena (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Svi se možemo složiti da je koristan u napadu, a verujem da bi i ti rekao da je najblaže rečeno nesiguran u odbrani. Robertson je miljama bolji od njega u skoro svakom pogledu, ne vidim ni da o tome treba posebno diskutovati. Da li je Moreno bolji izbor za levog beka nego Milner kada Robertson ne može da igra - apsolutno da jeste. Da li mu treba dati novi ugovor i sačuvati ga za tu ulogu u ovom timu? Apsolutno ne jer Klop nema poverenja u njega. Da budem kristalno jasan - ne bih imao ništa protiv da Moreno ostane kod nas ako će zaista igrati kada Robertson ne bude mogao, ovako kada Milner koji je očajan na toj poziciji i dalje dobija šansu bilo kakva priča o Morenovom ostanku nema nikakvog smisla.

--------------------

+Quote Post

Take Two
poruka May 4 2019, 11:18 PM
Poruka #8

čakravanti šrāvaka

Lovro je gotovo cele prošle sezone bio vrlo dobar, uz par standardnih ekscesa od kojih čoveku dođe da ubije i sebe i njega.

Nisam toliko salty zbog Morena koliko zbog apsurdno dobre reakcije na Robertsona - dečko je od starta pružao isto ono što i Moreno mesecima pre povrede, ali odjednom ste se svi oduševljavali i klanjali se. "Kako trči jebote, ne staje! Kako centrira iz trka! Nema veze što pozadi ispada kao budala, bitno je da trči! Kako samo trči!" Niko ništa da kaže, ni u medijima ni među navijačima, kad se Robbo vrlo očigledno zatekne na protivničkoj količini kad sevne kontra... ili kad skupi da pomogne štoperima, lopta ga preleti, i onda RW ima zicer.

Sve je to prihvatljivo, naravno, Klopp hoće da mu bekovi igraju kao klasična krila, odbrana je sekundarna... ali to ste svi momentalno prihvatili kad je LB postao Robertson, a tvrdoglavo ste se pravili da to nije tako kad je LB bio Moreno! Onda Robbo zakuca sebi startnu poziciju, Moreno dobije priliku tek u Liga kupu i naravno odigra očajno jer je pauzirao više od pola godine... a mu automatski opet skočite na kičmu (IMG:style_emoticons/default/isuse.gif) Pa mislim, jebote, kakvo je to voljno slepilo? Čime vam se čovek toliko zamerio da sudite po automatizmu, bez uključenja mozga?

Moreno je odigrao skoro savršenu polusezonu, igrao isto divljanje koje Robbo igra danas (samo je manje smetao u napadu), a vama to nije valjalo. Zajebao je samo utakmicu u Sevilji, sve ostale besprekoran... onda se povredi, uskoči Robbo i počne da igra bukvalno isto to, samo malo lošije jer je bio neuigran, a vama je odmah wooow, kakav levi beeek... ŠTA "KAKAV"?!?! PA ISTI ONAKAV KAKVOG STE DO JUČE PLJUVALI, PIZDA VAM MATERINA NENORMALNA!!!

Bilo bi glupo tako reagovati čak i da je zamenio mrtvog Milnera, ali bih razumeo - impresioniao bi vas kontrast. Ali praviti se da je neviđen upgrade kad jedan divlji wing back zameni drugog divljeg wing backa, to me je užasno nerviralo.

Plus, žao mi je čoveka što ga je Klopp ni krivog ni dužnog otpisao. Ne zanima ga rotacija, jahaće Robertsona do smrti, isto kao što desno jaše Trenta, a zamene mu midfielderi. Ludilo.

+Quote Post

1jeAhonen
poruka May 4 2019, 11:21 PM
Poruka #9

Klub 1000

Datum reg.: 19-November 09
Član broj: 6,689

CITAT (Digital_Jesus @ May 4 2019, 10:37 PM) *
Nešto ne pamtim nikakav kontinuitet Lovrenovih partija. Imao je nekoliko dobrih utakmica za sve ove godine sasvim sigurno, ali je to prosto nedovoljno za ambicije koje ovaj klub sada ima. I ne radi se o tome da je Lovren naprosto danas grešio pa da je ovo nekakav izliv besa u afektu, nego on to radi godinama, o tome više ovde.

Ne znam zašto si toliko salty zbog Morena (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Svi se možemo složiti da je koristan u napadu, a verujem da bi i ti rekao da je najblaže rečeno nesiguran u odbrani. Robertson je miljama bolji od njega u skoro svakom pogledu, ne vidim ni da o tome treba posebno diskutovati. Da li je Moreno bolji izbor za levog beka nego Milner kada Robertson ne može da igra - apsolutno da jeste. Da li mu treba dati novi ugovor i sačuvati ga za tu ulogu u ovom timu? Apsolutno ne jer Klop nema poverenja u njega. Da budem kristalno jasan - ne bih imao ništa protiv da Moreno ostane kod nas ako će zaista igrati kada Robertson ne bude mogao, ovako kada Milner koji je očajan na toj poziciji i dalje dobija šansu bilo kakva priča o Morenovom ostanku nema nikakvog smisla.

Moreno...? rashod. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Ovo protiv Njuka je bilo bas bas, na vrhovima prstiju iznad ambisa. GO YNWA

--------------------
Liverpool's team for me is one of the best in the world because nobody here in the dressing room thinks I am better than another...no.7 Luis.

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka May 5 2019, 12:17 AM
Poruka #10

Klub 1000

CITAT (Take Two @ May 5 2019, 12:18 AM) *
Lovro je gotovo cele prošle sezone bio vrlo dobar, uz par standardnih ekscesa od kojih čoveku dođe da ubije i sebe i njega.

Nisam toliko salty zbog Morena koliko zbog apsurdno dobre reakcije na Robertsona - dečko je od starta pružao isto ono što i Moreno mesecima pre povrede, ali odjednom ste se svi oduševljavali i klanjali se. "Kako trči jebote, ne staje! Kako centrira iz trka! Nema veze što pozadi ispada kao budala, bitno je da trči! Kako samo trči!" Niko ništa da kaže, ni u medijima ni među navijačima, kad se Robbo vrlo očigledno zatekne na protivničkoj količini kad sevne kontra... ili kad skupi da pomogne štoperima, lopta ga preleti, i onda RW ima zicer.

Sve je to prihvatljivo, naravno, Klopp hoće da mu bekovi igraju kao klasična krila, odbrana je sekundarna... ali to ste svi momentalno prihvatili kad je LB postao Robertson, a tvrdoglavo ste se pravili da to nije tako kad je LB bio Moreno! Onda Robbo zakuca sebi startnu poziciju, Moreno dobije priliku tek u Liga kupu i naravno odigra očajno jer je pauzirao više od pola godine... a mu automatski opet skočite na kičmu (IMG:style_emoticons/default/isuse.gif) Pa mislim, jebote, kakvo je to voljno slepilo? Čime vam se čovek toliko zamerio da sudite po automatizmu, bez uključenja mozga?

Moreno je odigrao skoro savršenu polusezonu, igrao isto divljanje koje Robbo igra danas (samo je manje smetao u napadu), a vama to nije valjalo. Zajebao je samo utakmicu u Sevilji, sve ostale besprekoran... onda se povredi, uskoči Robbo i počne da igra bukvalno isto to, samo malo lošije jer je bio neuigran, a vama je odmah wooow, kakav levi beeek... ŠTA "KAKAV"?!?! PA ISTI ONAKAV KAKVOG STE DO JUČE PLJUVALI, PIZDA VAM MATERINA NENORMALNA!!!

Bilo bi glupo tako reagovati čak i da je zamenio mrtvog Milnera, ali bih razumeo - impresioniao bi vas kontrast. Ali praviti se da je neviđen upgrade kad jedan divlji wing back zameni drugog divljeg wing backa, to me je užasno nerviralo.

Plus, žao mi je čoveka što ga je Klopp ni krivog ni dužnog otpisao. Ne zanima ga rotacija, jahaće Robertsona do smrti, isto kao što desno jaše Trenta, a zamene mu midfielderi. Ludilo.

Dok VVD nije došao u klub Lovren nije uopšte ulivao poverenje. Tek nakon dolaska VVD-a se odbrana malo konsolidovala, a dolaskom Alissona postala ono što jeste danas. Sama činjenica da govoriš o Lovrenovim "standardnim ekscesima" veoma dobro opisuje njegovo lik i delo - nesigurnost, očajan decision making, neretko loše kretanje i loše postavljanje. Danas su ga prolazili kao da je čunj. Ono što je tu najbizarnije jeste što on ima odlične fizičke predispozicije za vrhunskog štopera - jak je, visok, ne može se reći da je ne znam ni ja koliko brz, ali nije ni spor. No, izgleda da se sve to može baciti u bunar jer mu očigledno fali nešto u glavi. Ako se na to doda i njegovo, u poslednje vreme, vrlo često odsustovanje zbog raznoraznih povreda onda ne vidim zašto bi bilo ko žalio ako bi on već na leto napustio klub. Trenutno je pouzdan i koristan koliko i Lalana, samo, za razliku od Lalane, direktno nas je koštao golova i prethodnih i ove godine - utakmica na Etihadu u januaru je odličan primer. Setimo se i Totenhema prošle godine u prvom delu sezone, pa i onog idiotskog penala protiv Evertona isto prošle godine. Sve ove utakmice su velike utakmice, a on očigledno ne može da se nosi sa tim pritiskom. Čak zamalo da ispadnemo i protiv Napolija zbog njegovog brljavljenja u poslednjoj utakmici u grupi. On jednostavno nije kalibar za top4 u Engleskoj.

Mrzi me sada da kopam po forumu, ali prilično sam siguran da to nije bila i moja reakcija na Robertsona, iako je bila reakcija većine. Robertson je tek posle par meseci počeo bolje da igra u odbrani, a posle rekao bih pola godine je postao koristan za napad, ove godine pogotovo. Sećam se da je pri početku njegovog ulaska u prvu postavu skoro svaki centaršut završavao u gol autu ili u autu na drugoj strani terena - mislim da se i Klop zajebavao na taj račun u nekom intervjuu kada je Robertson posle dosta utakmica konačno nekog "pogodio" iz centaršuta. Međutim, i pored toga što su te reakcije na početku svakako bile prenaglašene, ipak, razumljivo je zašto su bile takve - Robertson je od prvog dana imao nerealan work rate, pritiskao je, svuda ga je bilo iako je često i grešio. Upravo tim work rateom je i pobrao simpatije većine. Nakon nekog vremena se uigrao i postao koristan i za napad i za odbranu u onoj meri u kojoj Moreno nikada nije bio - čak ni u toj polusezoni koju je igrao najbolje.

Ovaj feel i ja imam, ali moguće je da Klop prosto nije zadovoljan onim što vidi na treningu. Naravno, to su sada već priče o kojima mi ništa ne znamo i o kojima skoro pa ništa i ne možemo znati. Doduše, sećam se da je pre godinu dve kružila priča po twitteru kako je Lovren navodno čudovište na treningu, da niko ne može da ga prođe itd. Možda je to razlog zašto je on (na moju žalost) i dalje u klubu, a moguće da i iz tog razloga i dolazi ponekad i prenaglašeno poverenje prema Lalani, a totalno otpisivanje u slučaju Morena ili skoro pa potpuno zapostavljanje kao u slučaju Šaćirija u prethodnih 3-4 meseca.

--------------------

+Quote Post

Take Two
poruka May 5 2019, 12:49 AM
Poruka #11

čakravanti šrāvaka

Dobro, ni ne ciljam na vas ovde na forumu, nego više anti-Moreno struju u medijima čije su se mudrosti (Škot >>>>> Španac) prelile na navijače tamo pa se svakakve gadosti mogu pročitati po komentarima.

Što se tiče treninga, hvalio je Klopp i Morena kako daje 100% od sebe iako uopšte ne igra, ali valjda ni to nije moglo da potraje večno. U Lovrenu on nešto stvarno vidi, forsirao ga je i kad nije bio ni za šta. Sad čim je zdrav, odmah ga vraća u rotaciju iako ima i Matipa u formi i povratnika Gomeza.

+Quote Post

milos7
poruka May 5 2019, 01:06 AM
Poruka #12

Klub 1000

Datum reg.: 13-April 09
Član broj: 6,514

Sta je sa salahom, da li ce moci da ogra u utorak?

+Quote Post

Trunks
poruka May 5 2019, 01:07 AM
Poruka #13

Klub 1000

Datum reg.: 11-September 06
Član broj: 93

Što se Lovrena tiče, samo se zapitajte da li bi igrao u Sitiju. Ako ne bi, nije taj kalilbar.

Ko o čemu Take o Morenu. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Baš si izabrao a hill to die on. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Slažem se da nije fer ocena, a pogotovo to što nije bar drugi izbor za LB. Doduše stvarno mislim da je Škot bolji u odbrani, imao je gomilu ispada ali i par dosta dobrih intervencija kad je istrčao nazad, to je jedina prednost u odnosu na Morena.

--------------------
» We don't just shine, we illuminate the whole show.

+Quote Post

LjutiKrilo
poruka May 5 2019, 10:19 AM
Poruka #14

Navijač

Datum reg.: 23-February 07
Član broj: 481

od 3 gola koja smo dali benitezovoj ekipi dva su iz prekida, uključujući i onaj pobedonosni...
zvuči poznato?

jedva smo se te bolesti oslobodili, pratila nas je i u brendanovom mandatu...

keita završio sezonu ili šta?

+Quote Post

Take Two
poruka May 5 2019, 11:11 AM
Poruka #15

čakravanti šrāvaka

Keita jeste završio sezonu, možda i Bobi koji za utorak neće biti spreman. Za Salaha se još čeka odluka.

Ne znam zašto su golovi iz prekida bolest, zar je bolje kad ne daješ golove iz prekida?

+Quote Post

Boza_dunster
poruka May 5 2019, 11:59 AM
Poruka #16

Navijač

Datum reg.: 12-May 14
Član broj: 12,654

Ali kakav je general Virdzil jeremija....

Samo je pokaz'o da Saciri ubaci....i bi gol (IMG:style_emoticons/default/cool.gif)

--------------------
"Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that"

+Quote Post

milos7
poruka May 5 2019, 04:51 PM
Poruka #17

Klub 1000

Datum reg.: 13-April 09
Član broj: 6,514

Pre bih rekao da je bolest primati golove iz prekida, kao sto je bilo u Benitezovo vreme. Ocigledno da mu je to boljka u svakom klubu.
Pocela je da se provlaci neka prica o majstorici..mislio sam da posle poena i gol razlike ide broj datih golova ili medjusobni skor.. Mada od te majstorice nema nista jer tesko mogu da se poklope rezultati da budu isti po poenima pa i gol razlici.
Mada da se ja pitam, kad dva tima imaju isto poena, igra se majstorica na vembliju pa ko pobedi osvaja i kraj.

Mozda je nekome zvucalo kao kenjanja ono sto klop rece ako pobedimo sve do kraja cestitacu momcima jer smo uradili sve. I juce je bilo srece, onaj gol i ona situacija kod prvog gola njukasla gde je trent mogao da popije i crveni, a gol bi verovatno dali iz penala. Ali odradjeno je - liverpul je sebi obezbedio da u 38. kolo udje sa sansom. Sad je na lesteru. Ne mora brendan da odigra za bivsi klub, mada on kakav je sujetan pre bi odigrao protiv. Neka odigra kao rafa sinoc. Igrali su kao da im treba za prolaz. Sto je i posteno. Mozda to liverpulu nije odgovaralo ali moglo je sinoc sve da se zavrsi.
Kardif je ispao tako da od brajtona tek sad ne treba ocekivati nista. Lester moze da odigra, u formi su. A ne verujem da sitiju nije frka.

Ovu poruku je izmenio milos7: May 5 2019, 04:52 PM

+Quote Post

LjutiKrilo
poruka May 5 2019, 07:08 PM
Poruka #18

Navijač

Datum reg.: 23-February 07
Član broj: 481

QUOTE (Take Two @ May 5 2019, 12:11 PM) *
Keita jeste završio sezonu, možda i Bobi koji za utorak neće biti spreman. Za Salaha se još čeka odluka.

Ne znam zašto su golovi iz prekida bolest, zar je bolje kad ne daješ golove iz prekida?

primanje golova iz prekida kada nam je rafa bio menadžer... veća nam je bila frka kad protivnik ima korner, nego penal.
rafina odbrana je dobro funkcioisala ali pad sistema je bio kod prekida, redovan pad sistema... koliko puta smo izgubili tekmu tada jer primimo neki glup gol u prvih 20-25 minuta, protivnik se ubunkeriše i onda se nadamo da će tores pobeći dvojici štopera ii će džerard da opali neku bombu van 16-ca.
kajt kao neko probojno desno krilo u tom rafinom 4-5-1 je bio džouk a na levoj strani su nam vazda bili neki mediokriteti.

ili smo jedva izvlačili X

i dugo nas je to sranje sa lošeim branjenjem prekida pratilo, ceo hodžin i kenijev mandat a bogami i brendanov.

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka May 6 2019, 04:32 PM
Poruka #19

Klub 1000

CITAT (Trunks @ May 5 2019, 02:07 AM) *
Što se Lovrena tiče, samo se zapitajte da li bi igrao u Sitiju. Ako ne bi, nije taj kalilbar.
.

Ja se uglavnom trudim da kada razmišljam o nekom igraču zamislim hipotetički scenario u kom mi objavljujemo njegovu prodaju i onda pokušavam da osmislim ko bi mogao da ga kupi? Na primer, ako bismo prodavali Manea, ko bi došao da ga kupi? Jasno je, svi top klubovi na svetu. Ako bismo hteli na primer da prodamo Hendersona vrlo je zanimljivo ko bi ga kupio, sasvim sigurno nije tako očigledno kao u prethodnom primeru, ali mislim da bi on mogao da se nađe u nekom top6 timu ili timu iz neke druge lige tog ranga. Kada to pitanje postavimo u kontekstu Lovrena, nisam siguran da li bi ekipe poput Vulfsa ili Lestera htele da ga kupe, o top6 da ne govorim. To, rekao bih, vrlo jasno ocrtava o kakvom se igraču radi.

--------------------

+Quote Post

Take Two
poruka May 6 2019, 07:50 PM
Poruka #20

čakravanti šrāvaka

Lovren = Otamendi

+Quote Post

2 - broj stranica V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 - broj korisnika koji čitaju ovu temu (1 - broj gostiju, 0 - broj anonimnih članova)
0 - broj članova:

RSS Lo-fi verzija Trenutno vreme: 9th December 2019 - 08:32 AM
Invision Power Board skin developed by Transverse Styles