10 - broj stranica V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Liverpool - Zasto ga volim?, i zato drugi treba da ga vole!

Tesic
poruka Feb 23 2007, 08:53 PM
Poruka #1

Navijač

Grupa: Članovi
Datum reg.: 12-September 06
Član broj: 96

ne znam da li je bila ova tema...izvinjavam se ako jeste...
dakel ZASTO,KADA i KAKO ste zavoleli i poceli da navijate za liverpool?

--------------------
I'd rather die like a man, than live like a coward!

Go to the top of the page

+Quote Post

Mihailo
poruka Feb 23 2007, 09:57 PM
Poruka #2

Administrator

Grupa: Root Admin
Datum reg.: 1-May 06
Član broj: 1

Pa zavoleo sam, nije da nisam ... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post

Steva Zmaj
poruka Feb 24 2007, 01:12 AM
Poruka #3

Scum Undercover

Datum reg.: 14-September 06
Član broj: 98

Pa nije da volim... Beshe par gotivnih igracha svojevremeno. Sad ih je drastichno manje. I tako...

--------------------
Chuck Norris expects Spanish Inquisition!

Utulie'n aure! Aiya Eldalie ar Atanatari, utulie'n aure!

There's never a Han Solo around when you need one.

+Quote Post

Dzontra
poruka Feb 24 2007, 08:13 AM
Poruka #4

Huligan

Datum reg.: 4-July 06
Član broj: 58

Moje zanimanje za Liverpul se javilo negde oko Hejsela. Tad sam bio klinac, osnovna škola, počeo da idem na utakmice. Taj navijački pokret je upravo tada počeo kod nas da se malo šire razvija. Englezi su važili za najveće huligane na svetu, ono gde se pojave tu je strah i trepet! Odprilike sada o našoj zemlji oni misle slično, da smo divljaci i ostalo (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
I tako je mene počelo da zanima šta to ti Englezi rade, šta su to uopšte huligani... Desio se Hejsel, onaj čitav cirkus tamo za koji su okrivili navijače Liverpula, pa još Platinijevo padanje na 18m i penal... I to je to, kada se jednom opredeliš za neki klub posle nema menjanja. Samo što tada nije imalo gde da se gleda prenos, u novinama je jako malo o stranim ligama bilo, internet (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Onda su me svojim dobrim igrama Raš i Barns još više učvrstili za ovaj klub, a sa pojavom Boga je to postalo neraskidivo. U to vreme, sredina devedesetih, su čini mi se i počeli masovno da se daju prenosi kod nas.
U međuvremenu ti navijači zbog kojih sam ja počeo da pratim Liverpul su se prilično smirili, sada su samo odlični pevači ali im ne priznajem da su najbolji (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
RAFO ODLAZI

+Quote Post

bocejan
poruka Feb 24 2007, 02:22 PM
Poruka #5

Klub 1000

Datum reg.: 15-August 06
Član broj: 76

To bi bilo ovako.
Leta gospodnjeg 98 izadje prva igrica na principu menagera koju sam ja igrao. Premier menager '98. I dok je ceo svet oko mene igrao sa tada najjacim Mancesterom, meni padnu dva tima napamet. Liverpoul i Njukastl. I tako krenem ja igram sa Njukastlom, zbog Sirera, jedino sam njega znao, i odjednom iz vedra neba utakmica Liverpul - Midlzbro. Odgledam ja utakmicu, i naucim nekoliko igraca. I ta me utakmica nekako usmerila. Zasvidjao mi se Liverpul. Onda bombardovanje, pa upis u skolu i nisam pratio fudbal.
I onda 2001 finale Kupa UEFA Liverpul-Alaves. Posle te utakmice sam ih toliko zavoleo da sam po ceo dan pricao samo o tome. Nisam znao tada jos da sam poceo da navijam za tim koji ima tako ogromnu tradiciju.
Sto sam vise ucio o njemu, sve sam se vise primao na taj klub. Jos kada sam poceo da prativ sve utakmice koje igraju, i da cujem da su tim koji neguje engleski nacin igre, odusevio sam se. Sada samo raste ta ljubav.

+Quote Post

Scouser
poruka Feb 24 2007, 02:57 PM
Poruka #6

Statler

Grupa: Carovi
Član broj: 5

QUOTE(Dzontra @ Feb 24 2007, 08:13 AM) [snapback]8972[/snapback]

odlični pevači ali im ne priznajem da su najbolji (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Ukoliko su u pitanju navijači Partizana ili Zvezde, onda mogu da razumem - obmana.

Zgotivio sam klub dok sam još išao u osnovnu školu, neki peti razred recimo. Kad sam već imao kakvo-takvo znanje o engleskom jeziku, plus prenosi Ace Stojanovića na BK uz neverovatne utakmice Liverpula u to vreme, plus igrice (tipa Fifa 95 na sega)...otprilike čim mi se javila neka konkretnija orijentacija ili svest o fudbalu i navijanju, tu je bio Liverpul. Splet okolnosti ili šta drugo, tako je kako je.

--------------------
Karma killer

+Quote Post

zen
poruka Feb 24 2007, 03:17 PM
Poruka #7

Zen D Men

Član broj: 4

Bilo je leto 1998. godine i Svetsko prvenstvo u Francuskoj, utakmica Engleska- Argentina, odjednom neki klinac uzima loptu na sredini terena i krece u slalom, da bi se solo akcija zavrsila golom pod precku, taj klinac je bio Majkl Oven i od tada pocinje moje zanimanje za Liverpool i Englesku ligu, do tada mi je cale punio glavu kako je Italijanska liga najbolja na svetu i zajedno bismo pratili utakmice serije A, ipak sam tada bio 4. raz osnovne, pa sam i posle toga jedno 3-4 godine aktuelno pratio Italijane, dok, sam Liverpool pratio pomalo, kako sam mentalno sazrevao pocinjao sam da pratim Englesku ligu i potpuno sam batalio Italijane. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
This time next year, we'll be a PL winners!!!

+Quote Post

LjutiKrilo
poruka Feb 24 2007, 04:00 PM
Poruka #8

Navijač

Datum reg.: 23-February 07
Član broj: 481

Vec sam naveo na topicu Dobrodoshli kako sam zavoleo LFC. I poesbno mi se svidja shto nismo neki fensi izvikani klub, a sa druge strane nismo ni bulja. 5 titula kupa shampiona ej bre... I dalje nam bar polovinu ekipe chine englezi, Arsenal je engleski tim samo na papiru i kanda ce i Chelsea uskoro biti... Ma pojma nemam, jednostavno volim Liverpool.

+Quote Post

Blaza
poruka Feb 24 2007, 04:38 PM
Poruka #9

Simpatizer
**

Datum reg.: 15-February 07
Član broj: 443

Otvorena igra skoro bez povlacenja u odbranu, na svakoj utakmici srce igra mesto glave, vatreni navijaci, prelepi dresovi, stara garda-Paul Ince, McManaman, Heskey...
To su samo neki od razloga zasto ga volim

+Quote Post

Cosa
poruka Feb 27 2007, 01:57 AM
Poruka #10

Navijač

Datum reg.: 17-July 06
Član broj: 67

Mislim da jednostavno ne postoji neki odredjeni razlog.Od kad znam za fudbal i za Liverpool uvek sam ih simpatisao.A onda leto 2002 bih rekao.Ja, burazer i jos neki ortaci podelimo se na fudbalu na Mancester i Liverpul.Ja naravno upadnem za Liverpul...Posle je bilo i nekih tuca razbijena vugla i sl.Da mi nije ti bio stariji brat poginuo bih...I od tad sam vatreni navijac Liverpula

YOU'LL NEVER WALK ALONE!!!

--------------------

Though your dreams be tossed and blown...

+Quote Post

Trunks
poruka Feb 27 2007, 03:26 AM
Poruka #11

Klub 1000

Grupa: Carovi
Datum reg.: 11-September 06
Član broj: 93

Od svetskog prvenstva '98 sam bio oduevljen Owenom, zatim sam počeo da pratim Premier ligu i da mrzim ManUTD sa straću a u isto vreme je rasla ljubav prema LFC. Ostalo je istorija. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
QUOTE(Blaza @ Feb 24 2007, 04:38 PM) [snapback]8986[/snapback]

Otvorena igra skoro bez povlacenja u odbranu

Moda bilo nekad. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------
» We don't just shine, we illuminate the whole show.

+Quote Post

Nedzad
poruka Mar 2 2007, 01:56 AM
Poruka #12

Novajlija
*

Datum reg.: 2-March 07
Član broj: 509

Liverpool gotivim negde od 2000,tada sam jos bio klinac,nisam toliko pratio fudbal,ujak me terao.Prava ljubav je dosla 2005-e,kada su u polufinalu Lige Sampiona pobedili tek kupljeni i favorizovani Celzi,a potom u finalu,u Istanbulu gubili od Milana 3:0 na poluvremenu,stigli do 3:3 i osvojili titulu na penale

+Quote Post

Gipsy Town
poruka Mar 5 2007, 02:16 AM
Poruka #13

Simpatizer
**

Datum reg.: 22-February 07
Član broj: 460

Evo kako sam ga zavoleo... Poceo da pratim football sa Dedom, negde 90-te (gle cuda, tad i zadnja titula!).
Al' balavcu malo treba da se napali... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Zatim godine i godine dosadnih i licemernih scumsa i funnersa (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) i konacno, Istanbul 2005! Moram priznati da su me tom utakmicom kupili, do tog trenutka sam bio takoreci neodredjen (dal' Zvezda il' Partizan (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ). Ostalo... nadam se, tek sledi... samo da Rafa "Rotation" Benitez skapira neke stvari... il' da zapali u suncanu Spaniju...

+Quote Post

Gipsy Town
poruka Mar 5 2007, 02:41 AM
Poruka #14

Simpatizer
**

Datum reg.: 22-February 07
Član broj: 460

A evo i druge situacije: nas'o se u putnickom vozu negde oko pola 4, unutra neke CZ delije a ja u LFC dresu (valjda 2003/04, sa grbom u sredini) janpi, giran, itd. Oni nista! Tj. RESPECT! Tad sam skapirao da LFC dres ne moze da nosi bilo koja pizda. Mada sam bio janpi, giran, itd

PS. divan je osecaj znati da nas ZAISTA IMA NAJVISE! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post

Mishkin
poruka Mar 5 2007, 05:30 PM
Poruka #15

Lešinar

Datum reg.: 14-August 06
Član broj: 75

Liverpul pratim od neke 99/00 godine. Ni sam ne znam kako ali su mi se odmah dopali. Pauzirao sam sa pracenjem onu godinu posle Svetskog u Koreji i Japanu kad je Ulije doveo seneglaske papane tipa Diuf i Diau (samo zato sto su na tom prvenstvu pobedili raspadnutu Francusku) i mi se raspadali kao nikada. Tad sam rekao sebi da ne gledam Live dok taj konj ne ode. Sad Live pratim mnogo i puno (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Pozdrav YNWA

--------------------
Mozes da promenis devojku, kraj u kome zivis, politicko uverenje, ali ne i klub za koji navijas!

Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple.

+Quote Post

billshankly
poruka Mar 6 2007, 12:56 PM
Poruka #16

Kopovka devojka

Datum reg.: 2-May 06
Član broj: 27

bio hillsborough 1989, pa bila neverovatna emocija - ujedinjeni navijaci pool-a i evertona u odbrani svog grada i navijacke kulture (ko ne zna, neka googluje hillsborough justice - najveca tragedija u evropskom fudbalu, kojoj je kumovala policija sa jedne, i predrasude o navijacima sa druge strane).

pa onda bile devedesete, pa se pojavio bog.

i eto.

hillsborough je sve zapoceo, a bog zabetonirao. there's only one robbie fowler...

ko je malo istrazivao istoriju kluba, zna da istanbul nije mogao da se desi tek tako. temelje necemu sto se zove "the liverpool way" udario je bill shankly 1959. i liverpool je zapravo do danas onakav kakvim ga je stari bill napravio.

navijati za liverpool znaci usvojiti "the liverpool way" u svemu sto radis: trcis do kraja utakmice, i sa bolovima i polomljenim stopalima, ne odrices se stvari i ljudi koje volis kad im je najteze (u tome i jeste cela poenta - lako je navijati kad cvetaju ruze, je l'), od pobede ti je vazniji nacin na koji do nje stizes. igras fer, uvek, bez obzira na uloge.

ja navijam za liverpool, i samo za liverpool. njih sam izabrala. samo su oni potpuno "moji", izborom, kao sto rekoh, jer imati izbor znaci da su geografije i pasosi nebitne sitnice.

walk on.

+Quote Post

Mario_T
poruka Mar 6 2007, 11:43 PM
Poruka #17

Klub 1000

Grupa: Moderatori
Član broj: 10

Ja sam Liverpool zavoleo nakon sto me je najbolji drug nagovorio da pogledam nekoliko njihovoh utakmica. Najvise sam u pocetku gotivio McManamana (i dalje mi je jedan od najomiljenijih igraca Liverpoola), ali se broj igraca koje cenim u medjuvremenu naravno povecao. Sad su tu Gerrard, Fowler, Carragher, Xabi Alonso, Agger ... da ne nabrajam vise.
Liverpool je za mene u medjuvremenu postao neka vrsta religije, drugog objasnjenja za to nemam. O tome svedoci i tetovaza na mojoj desnoj plecki. A zasto ga tako volim?
Pa, dovoljno je bilo videti atmosferu na utakmici protiv Chelsea 2005. godine, atmosferu u Istanbulu ili atmosferu na vecerasnjoj utakmici protiv Barce; procitati nesto o istoriji ovog divnog kluba ili mozda procitati predivnu himnu "You'll Never Walk Alone"; i odgovor na pitanje "Zasto volim Liverpool?" se namece sam po sebi ...

--------------------
Per Aspera, Ad Astra.
Memento Audere Semper.

+Quote Post

Highl1
poruka Mar 18 2007, 06:59 AM
Poruka #18

Novajlija
*

Datum reg.: 18-March 07
Član broj: 595

od Robijevog "brzog" het trika, on mi je postao naglo simpatichan, a posle toga i Liverpul, do tada je u kuci cale navijao bash puno za Man Utd (jer je tamo proveo neko vreme na specijalizaciji), pa me je naravno chesto podjebavao jer su oni uzimali titule, a mi .. znate i sami. Zao mi je samo shto sa njim ne pricham duze vreme, pa nisam mogao da ga podjebavam posle onog finala 2005-e, ali jebiga.

+Quote Post

Scouser Tommy
poruka Mar 21 2007, 05:05 PM
Poruka #19

Liverpulđanin

Datum reg.: 16-January 07
Član broj: 367

iako samo imao 9 godina i slabo razumeo fudbal, zavoleo sam Liverpool zbog UEFA finala 2001. Prava ljubav buknula je 2005. sada zivim za njih. to je to

WaLK ON

--------------------
From Shankly to Rafa we've followed our team
Rome to Istanbul we've all lived the dream
Our journey is long, our goal stays the same
To keep for our children, the famous red name
Wherever we are, wherever we stay
Be sure the Kopites will seize the day
For this is our destiny, our passion and pride
Liverpool football club, the world's greatest side!

+Quote Post

king kenny
poruka Mar 21 2007, 06:17 PM
Poruka #20

Drug član

Datum reg.: 20-March 07
Član broj: 604

iako dolazim iz,ajmo reć,nogometne obitelji(dida i stari bili igrači i treneri,stari jo uvijek trener),mene do 14. godine sport generalno nije previe zanimao(iako sam i sam trenirao nogomet,ali vie iz zajebancije),za Liverpool sam čuo,ali vie za navijače nego za sami klub,a onda je dola 1996 godina i ja sam negdje(nemam pojma kako) pogledao par utakmica Liverpoola i počeo se zanimat za povijest kluba i navijača.to sam vie saznavao o povijesti i "kultnosti" kluba,to sam ga sve vie volio i interesirao se za rezultate,ali ba konkretan trenutak kad se rodila PRAVA ljubav između mene i Kluba je bilo finale FA kupa,te iste 1996 kad je Cantona zabio glupi gol pred kraj utakmice i osigurao Scum-u trofej,a navijači Liverpoola su cijelo vrijeme podravali ekipu,iako je Scum bio bolji,do samog kraja,to je "the liverpool way" i zato sam ih zavolio.Od tada,pa do danas me ne zanima nijedan drugi klub na svijetu,a vrhunac mog dosadanjeg navijanja za Sveti Klub je bio ponosno stajanje na sjevernoj tribini Ataturk stadiona u Istanbulu i sudjelovanje u ONOJ neponovljivoj atmosferi koja je pomogla naim momcima da vrate europsku "kantu" kući nakon 21. godine!!

+Quote Post

10 - broj stranica V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 - broj korisnika koji čitaju ovu temu (1 - broj gostiju, 0 - broj anonimnih članova)
0 - broj članova:

RSS Lo-fi verzija Trenutno vreme: 14th December 2019 - 05:58 AM
Invision Power Board skin developed by Transverse Styles