Reply to this topicStart new topic
> Everton-Liverpool

bokeli
poruka Mar 3 2019, 06:31 PM
Poruka #1

Klub 1000

Grupa: Članovi
Datum reg.: 7-October 09
Član broj: 6,648

Salah ce mi krv popiti (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)

--------------------
If you`re searching for truth, you must look in the mirror and make sense of what you can see, just be....

Go to the top of the page

+Quote Post

LjutiKrilo
poruka Mar 3 2019, 07:03 PM
Poruka #2

Navijač

Datum reg.: 23-February 07
Član broj: 481

ako sam nešto mrzeo kod srpskog/jugoslovenskog fudbala su napadači i ofanzivni veznjaci koji su večito pokušavali da se sa loptom ušetaju u gol.
e u to se salah polako pretvara...

+Quote Post

bokeli
poruka Mar 3 2019, 07:12 PM
Poruka #3

Klub 1000

6 zadnjih utakmica 2-4-0 skor, 10 od 18 bodova + remi sa Bajernom. Na 5 od tih 7 tekmi nismo postigli ili smo dali samo 1 gol.
Izvalili su nam igru i mi nikako da nadjemo resenje. Jednostavno protivnik se postavi bez ambicija da nas napadne i mi ne moz da probijemo.

--------------------
If you`re searching for truth, you must look in the mirror and make sense of what you can see, just be....

+Quote Post

dzoker
poruka Mar 3 2019, 07:24 PM
Poruka #4

Počasni član

Datum reg.: 31-July 10
Član broj: 6,918

CITAT (bokeli @ Mar 3 2019, 07:12 PM) *
6 zadnjih utakmica 2-4-0 skor, 10 od 18 bodova + remi sa Bajernom. Na 5 od tih 7 tekmi nismo postigli ili smo dali samo 1 gol.
Izvalili su nam igru i mi nikako da nadjemo resenje. Jednostavno protivnik se postavi bez ambicija da nas napadne i mi ne moz da probijemo.

Bas to brate, a najgore sto ovi nasi nisu sposobni da urade nista kao opciju B. 90 minuta igramo isto, trce kao muve bez glave.

--------------------
Ливерпул је мајка!

+Quote Post

Djotun
poruka Mar 3 2019, 07:53 PM
Poruka #5

Klub 1000

Datum reg.: 1-July 07
Član broj: 1,036

Uvodiš Milnera i Lalanu. Neverovatno. Ja ne mogu da jebeno verujem da mi 18 meseci ne možemo da nađemo model igre bez Kutinja, ako već ne žele da plate za kreativnog igrača.
Ne znam šta su zgrešili Džerdan i Keita da ne dobiju ni minut na ovde dve derbi utakmice. Klop sad nešto kuka na vetar, ja bukvalno ne mogu da verujem šta se događa sa ovim klubom. Ja sam svestan da klub kome igru kreiraju Henderson i Milner, koji nema rezervna krila ne može da bude prvak u ovakvoj PL, ali ovo kad me nalože i nateraju da se nadam kao neki slepac, kao da mi život zavisi od te titule, e to mi je HOROR. Košmar. I na kraju mi i Junajted isti kurac, drugi treći, koga boli kurac. Neverovatno.

+Quote Post

bokeli
poruka Mar 3 2019, 08:05 PM
Poruka #6

Klub 1000

Ja sam vec pisao o tome da mi odlazak Kutinja nismo osetili samo zato sto je Oks odigrao par utakmica zivota kad je ovaj otisao.
Medjutim kad se i Oks povredio mi smo ostali samo sa trkacima. Tu je trebalo reagovati, nismo, reslili smo da igramo sa onim sto imamo, Keita koji mozda to trebao da odradi nikako da se uklopi i tu smo de smo.
Nije ovaj remi smak sveta, niti taj jedan bod zaostatka. Ali brine sto nemamo igru, a tim s kojim se takmicimo je mocan.

Kako igramo ne bi me iznenadilo da protiv Bajerna odluci penal serija.

--------------------

+Quote Post

Boza_dunster
poruka Mar 3 2019, 08:14 PM
Poruka #7

Navijač

Datum reg.: 12-May 14
Član broj: 12,654

Salah brat zaboravio da da gol jbg....i to bas kad nam najvise treba....

I Fabinjo jbt....slomih casu od piva od muke kad sam mu video reakciju skakajuci da ga utera u gol....

Odbrana nam je perfect....greota jbt kad imamo ovakvu odbranu kakvu ne pamtim u Liverpulu da nas napad ujebe za titulu....kakav paradoks jebeni....kakva ironija.....

Jbg...nista vise ne zavisi samo od nas....ali sreca je sto sad ide par meceva laksih pa mozda to i bude dobro da se prenese pritisak na Siti sad kad oni nose stafetu....

--------------------
"Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that"

+Quote Post

milos7
poruka Mar 3 2019, 08:24 PM
Poruka #8

Klub 1000

Datum reg.: 13-April 09
Član broj: 6,514

Razumem ja da je mozda saciri van forme, da je staridz upao u bunar, ne znam ni keita zasta je cekan god dana i kupovan za ogromne novce kad ti ubacis MRTVOG lalanu.
Hoce li mi neko reci kad je zadnji put on nesto uradio, ne mislim gol ni asistenciju nego nesto, da kazes evo uradio je nesto, da kazes postoji na terenu. Pa jebote ne bih ga ubacio kad bi bio sam na klupi, makar igrali sa 10.

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka Mar 4 2019, 03:16 PM
Poruka #9

Klub 1000

Datum reg.: 25-September 10
Član broj: 6,977

Juče se desilo ono o čemu Tejk već mesecima ovde priča. Gomilu utakmica smo dobili igrajući na isti način kao i juče, samo smo imali sreće da protivnik napravi neku bizarnu grešku ili da neko od naših igrača nekim lucidnim potezom reši utakmicu. Dakle, izgleda kao da je "plan" da sačekamo da protivnik ni iz čega napravi grešku ili da se uzdamo u individualni kvalitet nekog od naših igrača.

Iako sad opet idu priče oko odlaska Kutinja i kako je razlog ovog i sličnih rezultata nepostojanje adekvatne desetke u timu da razbije protivnički bunker, ja mislim da to nije nužno naš glavni problem. To bi bio ozbiljan problem samo u slučaju da ova ekipa jednostavno mora da igra ovaj possesion "do noge" fudbal. Videli smo prošle godine da to ne mora biti tako - Čemberlejn uopšte nije nadomestio Kutinjov odlazak tako što je bio ne znam ni ja kako kreativan na sredini, već zato što je zajedno sa drugim veznim igračima odlično igrao gegen press i istrčavao kontre. Zašto više ne igramo na takav način je pitanje za Kloppa i zašto uopšte forsiramo ovaj stil igre kad već nemamo ključnu figuru za takav fudbal, tu famoznu kreativnu desetku. Jasno je da je taj fudbal davao rezultate, ali, ruku na srce, dosta bodova je zarađenu na puku sreću i slučajnost.

Što se tiče konkretno jučerašnje utakmice, ne mogu da se otarasim utiska da smo mi primarno došli po bod na Gudison. Ne može niko da mi kaže da je Everton ove godine mnogo bolja ekipa od Watforda, a protiv istog tog Watforda smo igrali daleko ofanzivnije i sa daleko više rizičnijih i smelijih akcija. Izgleda kao da je Klopp i suviše rispektovao rivala nego što on to zbilja i zaslužuje.

Naravno, ništa još uvek nije gotovo, sasvim sam siguran da City neće pobediti sve do kraja - za njihovo prosipanje bodova uopšte ne brinem. Ono što me brine je naša igra i konkretno utakmice sa Čelzijem i Totenhemom koje sigurno nećemo moći da dobijamo sa ovakvim pristupom.

--------------------

+Quote Post

Dee Jay
poruka Mar 4 2019, 06:35 PM
Poruka #10

Klub 1000

Datum reg.: 15-March 10
Član broj: 6,810

Tačno, 1:0 pobede su se pretvorile u 1:1 i 0:0 remije.

Tačno je i da Ox nije bio direktna zamena za Kutinja, u neku ruku to je bio Mane, koji je počeo da igra na levoj strani (da ne produbljujem priču gde je bila Kutinjova pozicija na terenu), a zbog povreda fab 4 i nije odigrao neki značajan broj utakmica u toj polusezoni, sa Kutinjom na sredini, a ne levo, ako ne grešim. Ali razlika je kada imaš Oxa/Keitu koji umeju da se okrenu ka golu, setimo se Oxovih bombi protiv Sitija, ili nekoga ko će da doda u stranu beku do sebe, koji će onda da prosledi do "krila" kome na ledjima visi protivnik, bio gegenpres ili ne. U tom smislu mi je Keitina neiskorišćenost ove sezone, iz bilo kog razloga, veliko razočarenje. Očekivao sam da bude ključni igrač za naredni korak napred. Meni je lob Wijnalduma bio najveća radost, da je ušao u kanal i dao gol, ali izgleda da te incidente nećemo često gledati.

--------------------
"Aim for the sky and you'll reach the ceiling. Aim for the ceiling and you'll stay on the floor."

"My idea was to build Liverpool into a bastion of invincibility. Napoleon had that idea. He wanted to conquer the bloody world. I wanted Liverpool to be untouchable. My idea was to build Liverpool up and up until eventually everyone would have to submit and give in."

+Quote Post

milos7
poruka Mar 4 2019, 06:43 PM
Poruka #11

Klub 1000

Datum reg.: 13-April 09
Član broj: 6,514

Pojedinacno i poimence gledqno vezni red je prosecan..mnogo timova ima to bolje na spisku.
Steta je i to velika, sto ove sezone sa tolikim brojem poena, jednim porazom, 15 primljenih golova na 29 utakmica, nisi prvi. Da ne racunamo proslu sezonu, ali u recimo zadnjih 10 gde bi liverpul sad vio i koliko poena razlike bi imao na pratioce ?

Navikli smo na neosvajanje nicega, to nije problem ako se odlozi za god-dve..niko nije ocekivao da ova godina bude jaka u poenima..ali brine me nesto drugo..i 2009 i 2014 (nq svakih 5 god..a sad je 2019) posle borbe za titulu i posle zaostatka od par poena umesto da usledi godina sa stepenikom iznad, desi se totalni raspad u svim pravcima..
To mi je.glavni problem.

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka Mar 5 2019, 02:22 PM
Poruka #12

Klub 1000

CITAT (Dee Jay @ Mar 4 2019, 06:35 PM) *
Tačno, 1:0 pobede su se pretvorile u 1:1 i 0:0 remije.

Tačno je i da Ox nije bio direktna zamena za Kutinja, u neku ruku to je bio Mane, koji je počeo da igra na levoj strani (da ne produbljujem priču gde je bila Kutinjova pozicija na terenu), a zbog povreda fab 4 i nije odigrao neki značajan broj utakmica u toj polusezoni, sa Kutinjom na sredini, a ne levo, ako ne grešim. Ali razlika je kada imaš Oxa/Keitu koji umeju da se okrenu ka golu, setimo se Oxovih bombi protiv Sitija, ili nekoga ko će da doda u stranu beku do sebe, koji će onda da prosledi do "krila" kome na ledjima visi protivnik, bio gegenpres ili ne. U tom smislu mi je Keitina neiskorišćenost ove sezone, iz bilo kog razloga, veliko razočarenje. Očekivao sam da bude ključni igrač za naredni korak napred. Meni je lob Wijnalduma bio najveća radost, da je ušao u kanal i dao gol, ali izgleda da te incidente nećemo često gledati.

Ovo stoji i veoma je važno za stil igre koji uglavnom igramo ove godine. Prošle godine većina naših golova nije dolazila posle nekih tika-taka razrađenih akcija i gomile kratkih pasova, nego posle presinga. Čini mi se da je ideja tada bila da svi igrači iz ekipe, a pre svega veznjaci uz pomoć napadačke trojke pritisnu protivnika i ne dozvole mu da dođe do naše polovine terena. U tim situacijama je obično protivnik grešio i bio van pozicije pa smo to redovno kažnjavali iz kontri i polu-kontri. Za taj stil fudbala Henderson i Milner su više nego zahvalni - i jedan i drugi mnogo trče, pritiskaju, pressuju, a kada oduzmu loptu, sve što treba da urade je da naprave jedan pas ka nekome od napadača koji su uglavnom bili nemarkirani jer su protivnički igrači u naporu da iznesu loptu mahom bili van pozicije. Takvu vrstu pressinga mi više ne igramo, čini mi se da smo poslednji put to videli protiv Napolija u poslednjoj utakmici grupne faze i videli smo kako je ta utakmica izgledala - jeste da je bilo samo 1:0, ali je realno moglo biti i 5:0 da se Mane tada nije onako ispromašivao. Zbog toga ova sredina ne funkcionise - Milner i Henderson nisu igrači za ovaj possesion fudbal, a nisam siguran koliko bi bilo bolje da igraju npr Fabinho, Keita i Ox. Naprosto, za tu 4231 formaciju nam treba neki Kutinjo, Fekir ili igrač tog tipa, a to nemamo. Zato mi i nije jasno zašto toliko forsiramo taj stil kad nam očigledno za to fali jedna jako bitna karika.

Klopp je i pre par godina izjavio ovo
CITAT
"Counter-pressing makes exactly the same [influence as a playmaker]
. i
CITAT
"No playmaker in the world can be as good as a good counter-pressing situation."

Zašto onda kada nemamo playmakera pokušavamo da igramo formaciju gde je takav igrač gotovo pa nužnost da bi ona mogla da funkcioniše, a pritom videli smo da ovaj tim može sasvim dobro da pressuje prošle godine - to ostaje misterija. Nadam se da će Klopp shvatiti da taj possesion fudbal prosto ne može da prođe i da ćemo se vratiti na gegenpress u preostalim utakmicama do kraja sezone. Ako i dalje želi da igra taj possesion fudbal, nek kupi na leto playmakera pa nek uigrava ekipu na pripremama - ne sumnjam da i to može biti dobar pristup, ali bez desetke to prosto ne radi posao.

--------------------

+Quote Post

Take Two
poruka Mar 5 2019, 04:04 PM
Poruka #13

čakravanti šrāvaka

Grupa: Carovi
Datum reg.: 1-May 07
Član broj: 696

Ne bih rekao da Klopp forsira possession football, samo tako izgleda kad se protivnici prilagode i prepuste nam posed. Mi izvedemo sedmoricu trkača fizikalaca, a oni samo kažu "OK, izvolite loptu pa da vidimo šta vaši Wijnaldumi i Hendersoni umeju da iskreiraju". Obično se ispostavi da ne umeju ništa.

+Quote Post

Dee Jay
poruka Mar 5 2019, 04:38 PM
Poruka #14

Klub 1000

CITAT (Take Two @ Mar 5 2019, 04:04 PM) *
Ne bih rekao da Klopp forsira possession football, samo tako izgleda kad se protivnici prilagode i prepuste nam posed. Mi izvedemo sedmoricu trkača fizikalaca, a oni samo kažu "OK, izvolite loptu pa da vidimo šta vaši Wijnaldumi i Hendersoni umeju da iskreiraju". Obično se ispostavi da ne umeju ništa.

Slazem se, svi hoce da budu kao onaj Spanac iz Svonzija, "daj da stavimo formulu u Londonski spic".

--------------------
"Aim for the sky and you'll reach the ceiling. Aim for the ceiling and you'll stay on the floor."

"My idea was to build Liverpool into a bastion of invincibility. Napoleon had that idea. He wanted to conquer the bloody world. I wanted Liverpool to be untouchable. My idea was to build Liverpool up and up until eventually everyone would have to submit and give in."

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka Mar 7 2019, 03:25 PM
Poruka #15

Klub 1000

CITAT (Take Two @ Mar 5 2019, 04:04 PM) *

Iako ovo verovatno bude plan velike većine protivnika, nisam siguran da to baš tako i mora da se odvija. Opet, ako se setimo utakmice sa Napolijem, oni su pokušali da igraju klasičan bunker, da idu na 0:0. Čak i posle primljenog gola nisu srljali, nego su nastavili u istom ritmu - da čekaju kontru ili prekid. Ono što je razlika između te utakmice i velike većine drugih utakmica ove godine jeste naš pristup. Prvo, formacijski, uglavnom smo igrali onu 4231. Drugo, mnogo manje igrača je učestvovalo u napadu - ako uporedimo utakmicu sa Watfordom i Evertonom, vrlo jasno možemo videti da je protiv Watforda 5-6-7 igrača trčalo napred i učestvovalo u akcijama. Protiv Evertona, iz nekog razloga, u napadu je bila uglavnom napadačka trojka i eventualno se tome pridruživao neko od bekova s vremena na vreme. Logično, u takvim situacijama bez kreativnog igrača ti ne možeš mnogo šta da postigneš. Ono što možeš da uradiš jeste da napadaš sa više igrača, pa čak i ako neki centaršut ili ubacivanje u prostor "ne prođe", vrlo lako može da se desi da protivnik dobije loptu u nezgodnom delu terena, pa da ga onda pritisneš sa svih strana i uzmeš mu je kada je u potpunosti van pozicije. Naravno, takav stil igre otvara vrata protivniku da te probuši iz kontre - npr. jedan takav gol smo primili od Palasa ove godine, ali in the long run mislim da je takav pristup daleko plodniji za ovu ekipu od ovog koji trenutno igramo i koji je i suviše defanzivno orijentisan.

Ne znam, prošle godine su nas često primljeni golovi koštali bodova, ali mislim da ne treba ići u drugu krajnost. U drugom delu prošle sezone imali smo jednu od najboljih, ako ne i najbolju odbranu u ligi kada je došao VVD. Sada, pored VVD-a, imamo i Alissona koji je nerealan upgrade u odnosu na Kariusa i Minjolea. Verujem da bi i ove godine imali jednu od najboljih odbrana sve i da igramo hrabrije i više napadamo - sasvim sigurno ne i najbolju, ali ne verujem da bi nas primljeni golovi koštali mnogo bodova dok bi, s druge strane, više naših golova sasvim sigurno poboljšalo naš broj poena. Sve ovo je naravno ŠBBKBB priča, ali mislim da ako ne zaigramo hrabrije i ofanzivnije da ćemo i ove godine ostati bez trofeja.

--------------------

+Quote Post

Dee Jay
poruka Mar 7 2019, 05:57 PM
Poruka #16

Klub 1000

CITAT (Digital_Jesus @ Mar 4 2019, 03:16 PM) *
Što se tiče konkretno jučerašnje utakmice, ne mogu da se otarasim utiska da smo mi primarno došli po bod na Gudison. Ne može niko da mi kaže da je Everton ove godine mnogo bolja ekipa od Watforda, a protiv istog tog Watforda smo igrali daleko ofanzivnije i sa daleko više rizičnijih i smelijih akcija. Izgleda kao da je Klopp i suviše rispektovao rivala nego što on to zbilja i zaslužuje.

Naravno, ništa još uvek nije gotovo, sasvim sam siguran da City neće pobediti sve do kraja - za njihovo prosipanje bodova uopšte ne brinem. Ono što me brine je naša igra i konkretno utakmice sa Čelzijem i Totenhemom koje sigurno nećemo moći da dobijamo sa ovakvim pristupom.

CITAT (Digital_Jesus @ Mar 7 2019, 03:25 PM) *
Naravno, takav stil igre otvara vrata protivniku da te probuši iz kontre - npr. jedan takav gol smo primili od Palasa ove godine, ali in the long run mislim da je takav pristup daleko plodniji za ovu ekipu od ovog koji trenutno igramo i koji je i suviše defanzivno orijentisan.

Ne znam, prošle godine su nas često primljeni golovi koštali bodova, ali mislim da ne treba ići u drugu krajnost. U drugom delu prošle sezone imali smo jednu od najboljih, ako ne i najbolju odbranu u ligi kada je došao VVD. Sada, pored VVD-a, imamo i Alissona koji je nerealan upgrade u odnosu na Kariusa i Minjolea. Verujem da bi i ove godine imali jednu od najboljih odbrana sve i da igramo hrabrije i više napadamo - sasvim sigurno ne i najbolju, ali ne verujem da bi nas primljeni golovi koštali mnogo bodova dok bi, s druge strane, više naših golova sasvim sigurno poboljšalo naš broj poena. Sve ovo je naravno ŠBBKBB priča, ali mislim da ako ne zaigramo hrabrije i ofanzivnije da ćemo i ove godine ostati bez trofeja.

Razumem šta kažeš, ali pitanje bi moglo da se postavi i u drugom smeru, da li je oprezan i pragmatičan pristup upravo ono što nas je dovelo u poziciju da u martu imamo poen manje od Sitija? Ono što mislim je da je Klop podlegao pritisku da atraktivan fudbal bez konkretnog rezultata nije ništa i promenio "gung ho" pristup i počeo da digitroniše bodove, pa tako isto svesno bio zadovoljan sa po bodom u derbijima. Intersantno je da su Staridž i Šaćiri ostali na klupi protiv Evertona, dok neka logika nalaže da bi trebalo da pobeđujemo u svakoj utakmici, pa je prirodno da uvedeš napadače i juriš pobedu. Zapravo izgleda da se Klop i ti slažete da će Siti da ispusti poene, samo je on oprezan da ih i Liverpul ne ispusti, dok ti smatraš da bi trebalo da ih pojuri (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Na kraju, ako Liverpul i osvoji nešto ove sezone, svakako će se to pripisivati Klopovoj genijalnoj promeni pristupa, koliko god mi bili nezadovoljni utakmicama koje gledamo (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Ovu poruku je izmenio Dee Jay: Mar 7 2019, 05:58 PM

--------------------

+Quote Post

Take Two
poruka Mar 7 2019, 11:35 PM
Poruka #17

čakravanti šrāvaka

Znaš kako, ako nešto osvojimo i ja ću mu priznati genijalnu promenu pristupa ali iz januara-februara, kad je milostivo pomerio Salaha sa CF i Firmina iz sredine terena.

Jesus je u pravu, jača odbrana može da bude jača odbrana i sama po sebi, ne moraš da osakatiš napad kako bi to ostvario.

Mi smo najzad malo proigrali kad je vratio napadačku trojku iz prošle sezone... ali je u poslednjih par utakmica i to sjebano, što zbog Salahove loše forme a što zbog činjenice da u sredinu terena manijak opet gura tri zadnja vezna (IMG:style_emoticons/default/isuse.gif) Kao da nismo dovoljno gledali sakati trijumvirat Hendo-Gini-Can, sad eto umesto Nemca imamo Brazilca, ogromna razlika.

Jebem ti Keitu da ti jebem i ko ga izmisli... da se on nametnuo kao što smo se nadali (ili da smo ipak nekako dovukli onog Fekira), sad bi se nešto drugo igralo.

+Quote Post

Digital_Jesus
poruka Mar 8 2019, 01:45 AM
Poruka #18

Klub 1000

CITAT
Razumem šta kažeš, ali pitanje bi moglo da se postavi i u drugom smeru, da li je oprezan i pragmatičan pristup upravo ono što nas je dovelo u poziciju da u martu imamo poen manje od Sitija? Ono što mislim je da je Klop podlegao pritisku da atraktivan fudbal bez konkretnog rezultata nije ništa i promenio "gung ho" pristup i počeo da digitroniše bodove, pa tako isto svesno bio zadovoljan sa po bodom u derbijima. Intersantno je da su Staridž i Šaćiri ostali na klupi protiv Evertona, dok neka logika nalaže da bi trebalo da pobeđujemo u svakoj utakmici, pa je prirodno da uvedeš napadače i juriš pobedu. Zapravo izgleda da se Klop i ti slažete da će Siti da ispusti poene, samo je on oprezan da ih i Liverpul ne ispusti, dok ti smatraš da bi trebalo da ih pojuri biggrin.gif Na kraju, ako Liverpul i osvoji nešto ove sezone, svakako će se to pripisivati Klopovoj genijalnoj promeni pristupa, koliko god mi bili nezadovoljni utakmicama koje gledamo biggrin.gif

Da se razumemo, ako se titula osvoji, ja ću pojesti sva govna koja sam izasrao i to bez moljenja. Međutim, stvarno mi nije jasno zašto bi se išlo samo na bod protiv Evertona. Razumem da je derbi i da je ta utakmica uvek više od igre, ali u situaciji gde juriš titulu, i to još u ovakvoj konkurenciji, ti prosto moraš da pobeđuješ te lake protivnike u koje Everton nesumnjivo spada. Mogu da razumem da se ide bod kada gostuješ nekome iz top6, to je sasvim racionalna odluka pogotovo što smo gostovali Čelziju kada je bio u top formi, potom Arsenalu kada je igrao jako dobro i sada nedavno Junajtedu koji je takođe u odličnoj formi. U tim situacijama je skroz ok da se ide opreznije. Ovo protiv Everotna mi ostaje nejasno.

Vrlo je moguće da se Klop i ja slažemo da City neće pobediti sve do kraja, ali se nadam da smo obojica svesni da neće prosuti puno bodova - ja bar jesam (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) U tom slučaju jako je bitno da ti ne prosipaš bodove u situacijama u kojima to ne bi smeo sebi da dopustiš kao što je ova utakmica sa Evertonom. Da odigramo nerešeno kod kuće sa Totenhemom ili Čelzijem mi je mnogo smislenije nego odigrati nerešeno u gostima protiv ovako očajnog Evertona.

CITAT
Jesus je u pravu, jača odbrana može da bude jača odbrana i sama po sebi, ne moraš da osakatiš napad kako bi to ostvario.

Upravo to - baš zato što sada imaš ovako jaku odbranu, sasvim je ok da računaš da ti se neće desiti nešto poput Watforda na otvaranju prošle sezone.

CITAT
Jebem ti Keitu da ti jebem i ko ga izmisli... da se on nametnuo kao što smo se nadali (ili da smo ipak nekako dovukli onog Fekira), sad bi se nešto drugo igralo.

Ovo je isto tačno, s tim što mislim da Keita nije doveden kao zamena za Kutinja, tj. da bude nekakav kreativni pogon ekipe, nego pre kao box-to-box igrač koji pored toga što može da pretrči i pressuje, može da bude itekako koristan i za napad. Da nije van forme, gotovo pa bi bio savršen igrač za nas iz prošle sezone. Upravo zbog toga je bila i čitava priča oko Fekira jer nam takav igrač nesumnjivo fali - međutim, takav igrač fali samo ako bismo igrali ovaj possesion i povučeniji fudbal, za gegen press i otvoreniji fudbal ne bi bio toliko važan kao što su to npr Alisson i VVD, koji su ti neophodni za taj stil igre, tj. da ne primaš mnogo golova zbog velike otvorenosti.

Ko zna šta će biti do kraja, i dalje verujem da možemo do titule, ali sam daleko manje hyped nego što sam bio pre 2 meseca. Ako na kraju ne bude ništa od toga, tuga će biti velika kao i 2014., ako ne i veća jer mislim da će broj naših bodova posle 38 kola biti takav da bi u 90% situacija doneo titulu. Da ne govorim što uvek postoji strah da neko od igrača napusti ekipu - svestan sam da je VVD došao pre godinu i po dana, kao i da su Salah, Mane i Firmino nedavno produžili ugovore, ali iskustvo iz prethodnih par godina mi govori da to u našem slučaju ne predstavlja nikakvu garanciju - setimo se Suareza, Coutinha, pa čak i Sterlinga... Ne bih da mračim, ali mislim da se neće završiti dobro ako ova ekipa i ove godine ostane bez trofeja.

--------------------

+Quote Post

Take Two
poruka Mar 8 2019, 02:56 AM
Poruka #19

čakravanti šrāvaka

QUOTE (Digital_Jesus @ Mar 8 2019, 01:45 AM) *
Ovo je isto tačno, s tim što mislim da Keita nije doveden kao zamena za Kutinja, tj. da bude nekakav kreativni pogon ekipe, nego pre kao box-to-box igrač koji pored toga što može da pretrči i pressuje, može da bude itekako koristan i za napad. Da nije van forme, gotovo pa bi bio savršen igrač za nas iz prošle sezone. Upravo zbog toga je bila i čitava priča oko Fekira jer nam takav igrač nesumnjivo fali - međutim, takav igrač fali samo ako bismo igrali ovaj possesion i povučeniji fudbal, za gegen press i otvoreniji fudbal ne bi bio toliko važan kao što su to npr Alisson i VVD, koji su ti neophodni za taj stil igre, tj. da ne primaš mnogo golova zbog velike otvorenosti.

Ma da, to smo pričali letos/jesenas. Klopp više voli da mu igru organizuju te dve osmice, umesto da jednu od njih zameni prava kreativna desetka. Zato sam se ja nadao da bi Keita mogao da bude taj neki kombo kakav Klopp traži, i pričao kako nam fancy Fekir ne treba jer bi ga Klopp verovatno gurao na krilo umesto u vezni red i na kraju zakucao na klupu (kao što radi sa Šaćirijem sad).

Ali Keita mora da igra da bi se uigrao, jebiga. A Klopu se svako malo stegne sfinkter pa ga ostavi na klupi, da bi nam Wijnaldum i Henderson glumili nekakve organizatore (IMG:style_emoticons/default/isuse.gif)

+Quote Post

Svebor
poruka Mar 8 2019, 05:07 AM
Poruka #20

Klub 1000

Datum reg.: 5-September 09
Član broj: 6,621

Jeste, da nam je leprsavi divni fudbal prosle sezone doneo Ligu Sampiona (kao sto je trebalo, da nije bilo par krajnje nesrecnih detalja), sada bi sve bilo drugacije...al nije, pa su se desile promene na taktickom nivou. Sad igramo to sto igramo, kako igramo, i borimo se za titulu EPL (ej!). Da se razumemo, ja bih bio srecan k'o prase u blatu gledajuci proslo-sezonski fudbal, sve i da nikad nista ne osvojimo, a opet...bulju bih dao za tu jebenu titulu. Go figure... (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

Ovu poruku je izmenio Svebor: Mar 8 2019, 05:09 AM

--------------------
The socialism I believe in is everyone working for each other, everyone having a share of the rewards. It's the way I see football, the way I see life. - Bill Shankly

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 - broj korisnika koji čitaju ovu temu (1 - broj gostiju, 0 - broj anonimnih članova)
0 - broj članova:

RSS Lo-fi verzija Trenutno vreme: 15th October 2019 - 09:59 AM
Invision Power Board skin developed by Transverse Styles